Úplný zákaz chovu šelem?

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
21.7.2021 04:41
Thadeas

XXX.XXX.34.239

Dobrý den,chci se jen zeptat,jak jste to pochopili vy s tou legislativou?.
Četl jsem,že naše ministerstvo zdravotnictví si vzalo inspiraci od sousedů a dalších zemí doporučené
již Krajskou veterialni správou míry,co se týče velikostí venkovních výběhů,včetně vnitřních ubikací,které mají být na metry čtvereční dnešním rokem o něco větší. Ze zvědavosti jsem je porovnával u malých velkých koček.
Jenom by mě zajímalo, když pan Toman médiím řekl,že zatím se u nás úplný zakaz chovu nemůže schválit,poněvadž by nebylo kam dát na dožití veškeré šelmy ze soukromých chovů,tak je toto zpřísnění (aspoň já to tak pochopil) prozatímní,než zvířata u všech postupně dožijí.
V úmluvě zvířat,vyžadující zvláštní péči je i tuším že zákaz rozmnožování v těchto chovech.
Takze mi právě potom moc nejde do hlavy, že chtějí zavést jakýsi školení,nebo kurz ,kterým se budu muset osvědčit,že jsem způsobilý ty kočko. šelmy chovat....... Chápal bych to ,kdyby chovy pokračovali dále, ale takhle mi to připadá, že to chtějí nechat všechno dostárnout a pak to už nechat jenom na ZOO.
Když budu chtít auto,taky si musím napřed udělat řidičský průkaz, takže to proškolení je i logické a podle mě i žádoucí ...... ale auta pojedou dále, soukromé chovy už asi ne.........
Jinak, já žádné šelmy nechovám, ale zajímá mě to.A o to víc, když jsem už pár druhů z nich,měl možnost vidět zblízka . Rád se o nich dozvím více od zkušených, jen mi je líto, že na to doplatí i ti,co to chovají s velikým nadšením..

23.7.2021 11:03
chondro

XXX.XXX.227.52

Zdravím,
no, až budu mít více času vyjídřím se k tomu.Dle nové novely platí zákaz ROZMNOŹOVÁNÍ a DOVOZU všech tzv velkých koček + puma +gepard + rys (všechny taxony).
Ozývají se hlasy že novela je zmršená a chtěla by novelizovat tak se uvidí.

23.7.2021 18:52
skeeve

XXX.XXX.229.148

chondro napsal(a):
Zdravím,
no, až budu mít více času vyjídřím se k tomu.Dle nové novely platí zákaz ROZMNOŹOVÁNÍ a DOVOZU všech tzv velkých koček + puma +gepard + rys (všechny taxony).
Ozývají se hlasy že novela je zmršená a chtěla by novelizovat tak se uvidí.

Takže z případného odchovu v ČR, byl- li by jaký, je možno legálně velkou šelmu koupit?

27.7.2021 09:49
chondro

XXX.XXX.227.52

skeeve napsal(a):
Takže z případného odchovu v ČR, byl- li by jaký, je možno legálně velkou šelmu koupit?

Jako že ilegální (nezákonný)odchov by bylo možné legálně koupit?

27.7.2021 10:04
skeeve

XXX.XXX.165.39

chondro napsal(a):
Jako že ilegální (nezákonný)odchov by bylo možné legálně koupit?

Ne, že jsem myslel, že jako soukromý chovatel už člověk nemá šanci další velkou šelmu získat, a podle Vašeho příspěvku, pokud by to byl odchov v ČR, by to možné bylo? Jenže on vlastně platí ten zákaz rozmnožování, takže bez šance? Nelegální chov vůbec neberu v úvahu

28.7.2021 08:25
chondro

XXX.XXX.227.52

skeeve napsal(a):
Ne, že jsem myslel, že jako soukromý chovatel už člověk nemá šanci další velkou šelmu získat, a podle Vašeho příspěvku, pokud by to byl odchov v ČR, by to možné bylo? Jenže on vlastně platí ten zákaz rozmnožování, takže bez šance? Nelegální chov vůbec neberu v úvahu

nic takového jsem nepsal.Napsal jsem ž u jmenovaných taxonů je v novele nově zákaz odchovu(rozmnožování) a dovozu.Kombinací těchto dvou změn v zákonu dojde k postupnému vymizení těchto šelem ze soukromých chovů.

28.7.2021 15:44
Thadeas

XXX.XXX.38.6

chondro napsal(a):
nic takového jsem nepsal.Napsal jsem ž u jmenovaných taxonů je v novele nově zákaz odchovu(rozmnožování) a dovozu.Kombinací těchto dvou změn v zákonu dojde k postupnému vymizení těchto šelem ze soukromých chovů.

Dobry den.
Tak jsem to právě pochopil já,že ta novela vlastně zamezí dalším novým chovům šelem skrz těch dvouch zákazů:(dovoz,rozmnožování). A všem současným chovatelům,co mají teda veškeré potřeby zvířete a povolení v pořádku,ta zvířata nechají, ale, už to budou zároveň také jejich poslední,jelikož další se už nenarodí,tak jak jste napsal,vymizí.
A ty povinné statní zkoužky,co mají lidi naučit jak se řádně starat o šelmy jsou ale přece i pro lidi,co chtějí chovat ne? A nebo to bylo asi myšlené něco jako znovu proškolení pro zoology,jinak nevím..

31.7.2021 10:07
selmicka

XXX.XXX.248.243

Thadeas napsal(a):
Dobry den.
Tak jsem to právě pochopil já,že ta novela vlastně zamezí dalším novým chovům šelem skrz těch dvouch zákazů:(dovoz,rozmnožování). A všem současným chovatelům,co mají teda veškeré potřeby zvířete a povolení v pořádku,ta zvířata nechají, ale, už to budou zároveň také jejich poslední,jelikož další se už nenarodí,tak jak jste napsal,vymizí.
A ty povinné statní zkoužky,co mají lidi naučit jak se řádně starat o šelmy jsou ale přece i pro lidi,co chtějí chovat ne? A nebo to bylo asi myšlené něco jako znovu proškolení pro zoology,jinak nevím..

Dobrý den.
¨
Pochopil jste vše správně.

Povinné zkoušky, jak píšete v prostoru chovu koč. šelem v soukromých rukou stávajících chovatelů by měly ASI zpříjemnit dožití šelem v rukou těch chovatelů, které mají praxi v chovu šelem i více než 50 let? Nevím.
Úsměv.

A je to již bezpředmětné.
Chov šelem v soukromých rukou je již minulostí. Současnost je vzpomínka na minulost.

Dodám. strávili jsme 2 dny u chovatele koč . šelem, který si ponechal na dožití všechny šelmy. I on to má na dožití , tak jako já, za pár? Kdo ví.
Pomíjím veliké náklady na udržení chovu, bez možnosti odchovat a prodat mládata.

Já vše vyřešil ukončením chovu koč. šelem a ponechal si drobotinu.

Pěkný den přeje

RN

2.8.2021 10:17
chondro

XXX.XXX.227.52

Thadeas napsal(a):
Dobry den.

Zdravím,
nepochopil jste to zcela. Novela nezakazuje odchovy u všech kočkovitých šelem ale jen u těch výše jmenovaných.
Takže všechny druhy ocelotů,caracal, serval, a další malé kočky nemají v novele diskutované omezení.
Takže bych to nenazval koncem chovu šelem ale výraznou redukcí.
Jedná se hlavně o velké šelmy kde politici vyslyšeli "hlas lidu".Né každy byl v klidu z toho že v jeho obci mohl skoro kdekdo chovat na dvorku lva.Naše zákony byly z hlediska běžného občana v tomto až příliš liberální.

9.8.2021 20:41
leithian

XXX.XXX.10.183

chondro napsal(a):
Zdravím,
nepochopil jste to zcela. Novela nezakazuje odchovy u všech kočkovitých šelem ale jen u těch výše jmenovaných.
Takže všechny druhy ocelotů,caracal, serval, a další malé kočky nemají v novele diskutované omezení.
Takže bych to nenazval koncem chovu šelem ale výraznou redukcí.
Jedná se hlavně o velké šelmy kde politici vyslyšeli "hlas lidu".Né každy byl v klidu z toho že v jeho obci mohl skoro kdekdo chovat na dvorku lva.Naše zákony byly z hlediska běžného občana v tomto až příliš liberální.

Takhke to začíná a zakazem velkych krajt to bude pokračovat.... Grrrr

13.8.2021 18:51
Thadeas

XXX.XXX.33.212

leithian napsal(a):
Takhke to začíná a zakazem velkych krajt to bude pokračovat.... Grrrr

Zákazem snad ne...Uvidíme co přinese budoucnost. Doufam,ze v něčem se to vrátí zpátky.Těch zákazů a příkazů a omezení je v poslední době moc,až to není hezké.(Všeobecně myšleno)

Přidejte reakci

Přidat smajlík