
365ku
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 28. 8. 2016 20:03:06
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
ronx
napsal(a):
Chcel by som sa spytat co by mohlo zniest taketo vajce pizmovka alebo ind. bezec. Ma taku farbu nazelenavu a vazi 50g. Nasiel som uz 5 takych a neviem od koho su pretoze mam pizmovky aj bezce spolu.
Myslím, že běžec.
Foto: Vlevo běžec, vpravo pižmovka.
wandys53
napsal(a):
Pěstuji a rozmnožuji s úspěchem králíky a slepice. Nyní se také zajímám o chov křepelek.
Líheň sice mám, dvakrát jśem úspěšně líhnul. Výpadky el. proudu, spotřeba energie, nervozita
ze zapnutého spotřebiče v kolně, mě navrátili k přirozenému množení slepic. To se mi daří. Kuřátka jedna radost.
Může mi někdo poradit který užitkový typ (nosných) křepelek nemá potlačeno kvokání a dokáže
se přirozeně rozmnožovat? Žádné rekordy ve snášce nepotřebuji.
Také bych ocenil nějaké zkušenosti s přirozeným odchovem. Jestli se sedící křepelka odděluje od hejna, zda jsou vhodné nějaké minikukaně. Poměr líhnutých kohoutků a "slepiček" Zda je kvočna dostatečně zahřeje při poklesu teploty třeba v noci, jak jsou hlučné- kvůli sousedům apod.
Díky.
Už jsem to tu letos psala. Podařilo se mi úspěšně vylíhnout a odchovat křepelky japonské pod zakrslými kočinkami.
Ale i tak je to piplačka a ne každá kvočna to zvládne. Křepelky jsou plašani a nemají pud utíkat se zahřát pod kvočnu. Takže jsem je musela mít i s kvočnou vě větší odchovně se žárovkou.
Některá kvočna byla v odchovně spokojená a vydržela tam delší dobu, byla opatrná.
Jiná byla divoká a hrozilo ušlapání křepelčat, tak jsem jí musela dát zase mezi ostatní slepice a křepelčata odchovat bez ní.
Opravdu je to piplačka. Asi je lepší koupit křepelky už větší od chovatele, který má líheň a dobré podmínky pro odchov = zdraví jedinci.
Jinak dospělé křepelky mám v odchovnách po kuřatech a s podestýlkou. A rámus moc nedělají, více hluční jsou kohoutci. V létě je mám ve voliéře venku.
aljosa11
napsal(a):
dobrý večer, od května jsem chovatel 11 slepiček, které mají nový zateplený kurník a velký výběh, každé ráno je brzy vypouštím a večer pravidelně zavírám. Jaké bylo moje zděšení když jsem minulý týden ráno kolem 9 uviděla mrtvou slepici a kolem spousty peří, byla jen kousnutá na krku ale už byla studená. ten den jsem je pouštěla dost brzy ale už bylo světlo. prosím o radu,co to mohlo být za škodnou že přes den se pustí do slepice nehledě že za plotem pobíhá pes. díky za vaše názory a rady, nyní je pouštím až kolem 7 a děsím se toho že tam později zase najdu zakousnutou další slepici.
Nemohlo jít o dravce? Třeba ho něco vyrušilo a tak slepici nestihl potrhat
katie179
napsal(a):
Dobrý den,
nedá mi nenapsat mé chvatelské postřehy.
Krůty jsem se rozhodla chovat loni, mám silné kusy krůty české bíle lemované.
S chovem jako takovým jsem žádné zkušenosti neměla, ale chtěla jsem si to vyzkoušet. U nás doma všechny zvířata žijou volně, na noc zavírám jen drobotinu, dospělé krůty a krůťata /od 8 týdnů/ hřadují venku, do domku se jim prostě nechce...
Nechala jsem si letos 18 krůťat, a byla sama zvědavá, kolik toho odchovám!
Běžně odčervuji slepice, husy, kachny,perličky..jen ty krůty nee.
Ale našla jsem jakýsi babský recept pro krůťata, který se skládá z jablečného octa, česneku, cibule a citronu. A věřte že toto je jediné moje léčivo pro veškerou drůbež, přidávám tuto směs do vody na litr lžičku, a krůťata to přežila bez entizolu, dnes jim jsou 4 měsíce a velikostně jsou na tom jako dospělé krůty! Nyní mám ještě posledních 10 cca 3 týdeních krůťátek, a postup je stejný, zatím jsou všichni v pořádku. Entizol mám tedy pro jistotu připraven, ale co jsem si nyní přečetla, že je netizol zakázán! Už mám jasno!
Ještě jsem se chtěla zeptat, když tedy odčervujeme ostatní drůbež, tak bychom tyto tabletky mohli v nejhorším použít i na krůty..? Nevíte někdo jaký je v tom rozdíl? Proč to pro krůty neupoužíváme?
Možná vám pomůže toto: http://www.trewit.cz/web/cz/clanky.soucasne-moznosti-prevence-histomonozy-krut Já bych se zeptala, čím odčervujete ostatní drůbež? Zatím jsem nenašla nic, co by se mohlo dát nosnicím a nedostalo se to do vajec .
vlastik88
napsal(a):
četl sem tady hodně diskusi jak není dobré aby byli male kuřata mezi starýma slepicemi měli jsme jednu slípku za mrtvou a před dvěma dny jsme ji náhodně objevili na zahradě jak chodila s malýma kuřatkama a jináči slepice si jich vůbec nevšimli jako by tam nebyli akorát jsme ještě stále nezjistili kde měla to hnízdo :D
Ono musíte rozlišovat kuřata s kvočnou a bez kvočny. Pokud jsou kuřata s kvočnou, tak ta si udělá pořádek. Pokud by jiná slepice chtěla do kuřete klovnout, kvočna jí dá co proto. A tak si to slepice raději odpustí. Ale úplně jiný případ je, když jsou to kuřata z líhně, či pokud kvočna kuřata brzy opustí ....
radulkav
napsal(a):
Otázka zněla,jaké plemeno aby neublížilo,ale zároveň ochránilo před škodnou.Splňuje to border kolie???NEberte to jako šťourání,ale uvažuji o jejím pořízení nejen k drůbeži,ale hlavně jako pomocníka ke kozám,tak mě to zajímá.Mám NO a 50% jagteriéra a na lišku mi kašlou oba....Zrovna ve čtvrtek mi zase ošklivě potrhala krůtu,na jaro jednu zabila.....a psům je to šum a fuk.....
Musíte vybrat borderku po dobrých rodičích, tedy pokud chcete aby pásla kozy, tak její rodiče pro to musí mít vlohy.
A jak se bude k drůbeži pes chovat, to už je vaše práce, jak ho to vy naučíte. Borderky jsou velmi chytré a učenlivé. A právě proto ale potřebují, aby se jim majitel dostatečně věnoval. Je to jak s chytrým dítětem, pokud ho nezaměstnáte, tak si najde zábavu po svém = zlobí. Nezaměstnané štěně vám vše zničí, ale není to chyba psa!!! ale majitele, který psovi nedopřál to co potřebuje.
Pokud máte psy někde dál od kurníků či výběhu, je možné, že o škodné ani nevěděli. Třeba pršelo a oni spaly. Druhá věc je, zda jste je k hlídání někdy cvičil .
worlis
napsal(a):
vcera prijdu co kurniku a tam slepice v krecich nemohla se postavit tak jsem ji zabil a zjistil ze ma jatra pres cele bricho a plne bilich bulek nevite co by to mohlo byt a jak je to nakazlive ? byla hrozne vyhubla ale presto do posledni chvile zrala mela plne vole . dekuji s pozdravem V.Vorel
Nebo ještě podobné příznaky má leukóza, ale to by vám lépe poradil veterinář.
Jám mám na zahradě borderkolii a hovawarta. Oba jsou bez problémů, nejdřív byli psi a až potom drůbež. Zvykli si dobře, ale je to hlavně o výchově psa. Když pořídíte aktivní plemeno a nedopřejete mu dostatek času a aktivního pohybu, tak se může stát, že si z drůbeže udělá hračku, proto že se bude nudit. V každém případě musíte určovat hranice vy.
farma_26
napsal(a):
Krasny slunecny den vsem chovatelum,
prosim o radu ohledne chovu krut, ktere jsme privezli z velkochov. Do druheho dne jedna chcipla a ostatni byly takove smutne, prujem klasika našlehana horcice. Jelikoz chovame poprve tak jsme s hruzou zjistovali jak lecit a co se vlastne deje. Ihned jsme podali Entizol 5 dni vzdy rano pul tablety (kruty stari 9 tydnu). Po lecbe jsme vycistili krutnik. Pak jsem se tady docetl ze Entizol neni urcen pro zvirata urcena k porazce dle EU atd. No dobre bohuzel literatury je malo a v knizce, kterou jsem si koupil se o Entizolu jako o moznem lecivu piše. Clovek se porad uci
Nyni maji svuj vlastni vybeh. Jsou vesele a čilé, maji chut k jidlu a maji jiz krasne bille peri. Z velkochovu byly jak prasatka. K pastve dostavaji smes granuli Kr3, psenice a srotu. Uz jsme take zjistili ze potvory vyziraji jen granule. Psenici co nesezerou dstavaji slipky.
Je nutne jeste lecit Entizolem nebo staci Kr3 kde jsem se ve slozeni docetl ze obsahuje latky proti kokcidioze a histomonioze. Jak jinak cernohlavost lecit kdyz neni vhodny Entizol?
Diky za rady a Vase zkusenosti.
Našla jsem toto, ale zatím s tím nemám zkušenosti, asi je to spíše jako prevence. Dávala jsem nedávno dotaz, ale žádná odpověď
http://www.trewit.cz/web/cz/clanky.soucasne-moznosti-prevence-histomonozy-krut
martinez
napsal(a):
Aké velké plemená sliepok môžu byť kôčky ? myslím velké ako nosnice alebo tak normalné užitkové plemená ? :)
Tak já mám zrovna kvokající barnaveldku dvojlemovanou. Ale mám jen jednu, tak že nemohu říct, zda kvokají často. Jako kvočny mám kočinky zakrslé. S barnaveldkou jsem nepočítala
Kvočně můžete pšenici dát hned. Alespoň já to tak dělám a žádný problém s tím kuřata nemají. Většinou malé kuře pšenici ještě nesezobne a to, které už jo, tak mu to nevadí. Naopak, já toho využívám, že kvočna kuřata naučí dříve zobat i větší kousky potravy. Mohou dostávat granulované směsi, naučí se zobat trávu ..... Teď mám 12 týdnů stará kuřata z líhně a některá ještě nad pšenicí ohrnují zobáky ....
cincilkyzvysluni
napsal(a):
Normální slepice...
Třeba je nežere záměrně, může být problém, že ho rozšlápne a potom sežere. Mě se to také jednou stalo, ne u křepelčích vajec, ale u slepičích. Také jsem při kontrole zjistila, že slepice má zobák žlutý. Když jsem ji sundala z hnízda, bylo tam rozbité vejce. Dala jsem ho pryč, uklidila jsem jí hnízdo, aby tam bylo čisto a vrátila jsem jí na ostatní vejce. Sezení dál probíhalo už bez problémů, vyseděla a odvodila vše.
Třeba je na vejce těžká, nebo jich má pod sebou moc...