Telefon:
+420 728 325 744
Informace o uživateli:
Chov agapornisů - škraboškových, hnědohlavých a růžohrdlých (výstavní typ), zelení i mutace.
Autor internetových stránek o agapornisech: www.agapornisove.cz, v roce 2008 spoluzakladatel Českého klubu chovatelů agapornisů.
Aerforce@centrum.cz | www.agapornisove.cz | +420 728 325 744
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 18. 6. 2023 19:03:50
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý večer,
také se přikláním ke kříženci, do chovu bych jej nezařazoval. Pastel to nebude (tato mutace má mimo jiné světlé letky), dark je tmavý faktor, rozdíl je jen v odstínu zelené. Přikládám fotku pastela agapornise škraboškového, další viz. http://agapornisove.cz/mutace-agapornisu/galerie-agapornis-skraboskovy.
Před několika týdny jsme dosáhli hranice 400 000 návštěvníků, děkujeme za ni. Pokračujeme v publikování dalších a dalších informací o agapornisech. Začali jsme zveřejňovat články o mutacích, jejich základní systematice. První článek na téma "Nebojme se mutací aneb problematika jejich chovu u agapornisů" byl zveřejněn nedávno, další budou následovat.
Odkaz: http://agapornisove.cz/clanky/mutace/157-nebojme-se-mutaci-aneb-problematika-jejich-chovu-u-agapornisu
Před chvílí bylo aktualizováno 27 fotek fotek v galeriích mutací agapornisů fischeri, hnědohlavých a škraboškových. Z tohoto počtu bylo zveřejněno 8 fotek, které dosud nebyly publikovány. Připraveny máme další fotky - následovat budou agapornisové růžohrdlí. Doplněné přehledy jsou součástí galerií mutací:
http://agapornisove.cz/mutace-agapornisu/galerie-agapornis-fischeri
http://agapornisove.cz/mutace-agapornisu/galerie-agapornis-hnedohlavy
http://agapornisove.cz/mutace-agapornisu/galerie-agapornis-skraboskovy
Galerie jsou pomůckou pro přibližné určení. Je nutné brát v potaz, že vyznění fotek je závislé na nastavení zařízení, na kterém je prohlížíte, kvalitě snímků a světelných podmínkách.
Dobrý večer,
mě by spíše zajímalo, jak se vzal tak ostrý přechod z bílé do žluté (to je teda řízlé), poté kde se vzal "schod" na spodním zářezu ("schodový" skok na dolní přechod dále do zelené). A v neposlední řadě když si porovnám dvě zde zveřejněně fotky, jak je možné, že na jedné je celá strana "pastel modrý" a na druhé fotce je najednou křídlo na této straně zelené Asi se dokázal přebarvit během focení...
lada3
napsal(a):
Jisty si prave nejsem, proto se ptam. Ma smysl abych sem vkladal fotky těchto dvou ptaku vedle sebe? Jsou dvouleti, mozna i trileti..
Když vložíte fotky, tak každý řekne svůj názor, a když se někdo trefí, tak to bude dobré a když netrefí, tak se to bude svádět "na fotky"... Myslím, že to moc smysl nemá. Pokud ti ptáci nic nebudou dělat, je na zvážení, zda se je nepokusit přepárovat.
lada3
napsal(a):
Zdravim,
mam dvoulety par skrabosek a zatím nezahnizdil. Hnizdo si stavi, ale nikdy jsem nevidel je se parit, pouze krmit, vajicko v budce nikdy nebylo. Na zaklade chovani a stari, da se to nejak zjistit dle toho co jsem uvedl? Jestli stavi hnizdo oba dva jsem si nevšimnul...
Dobrý večer,
jste si jistý, že máte pár? Může to být tím, že se na hnízdění "necítí", ale možná bych uvažoval nad tím, zda to nejsou dva samci. U agapornisů hnědohlavých sem před lety měl obdobný pár, hnízdo postavené, pořád u sebe... až DNA testy ukázaly, že se jedná o dva samce.
sagy.sagy
napsal(a):
Dobrý den, hledám chovatele agapornisů škraboškových z okresů Kladno, Louny nebo Rakovník. Nevíte o někom? Děkuji.
Dobrý večer,
z Vaší oblasti nejsem, ale můžete zkusit pohledat přes Databázi chovatelů agapornisů.
Odkaz: http://www.agapornisove.cz/databaze-chovatelu.
Dobrý den,
agapornise nechávám poprvé zahnízdit přibližně v jednom roce věku, výstavní typ růžohrdlých až od 1,5 roku nejdříve. Přikládám fotky řadovaček, co mám v liché voliéře (odchovy, ptáci co již nehnízdí, nové sestavování párů, apod...). Mezi těmi přepážkami jednotliví páry spí, trus padá na zem. Možná by bylo lepší mít přepážky až ke stropu, takto na nich také nocují a sedí, ale žádné velké problémy to nepřináší.
Dobrý večer, fotka velmi nekvalitní, ještě k tomu s bleskem... Nejlépe uděláte, když si barvu porovnáte s fotkami v galerii mutací agapornise škraboškového:
http://www.agapornisove.cz/mutace-agapornisu/galerie-agapornis-skraboskovy
Pokud to není DD modrý, tak by to mohl být SF Slaty modrý. V obou případech však rodiče nebudou "jen zelený a modrý" - v prvním případě tam budete muset mít tmavé faktory, v druhém případě musí být jeden z rodičů Slaty. A "zelenej" Vám štěpí do modrých.
papun
napsal(a):
Jsem v křížení a mutacích absolutní zelenáč. Nechi se tomu ani nijak věnovat. Mám ale párek fišeráků. Přikládám foto jak zhruba vypadají (fotky jsou stažené z www.agapornisove.cz).
Zajímá mě jak asi budou vypadat mladí? - Aspoň přibližně. Děkuji za radu.
zelený sameček; modrá samička.
Dobrý den,
na fotkách jsou agapornisové fischeri v mutaci SF Misty zelený a druhý je D modrý. Předpokládám, že máte na mysli zeleného a modrého, odmyslíme tedy faktor tmavnutí (D) a mutaci Misty. Jak píše kolega výše, za předpokladu kombinace zelený x modrý budete mít v hnízdě všechna ptáčata zelená, která si ale v genech ponesou i modrou (pouze v genech, neprojeví se ve zbarvení) - zapsáno to je zelený/modrý.Pokud byste pároval dva zelené/modré, tak v hnízdě kromě zelených už budou i modří. Pro úplnost ještě dodávám, že Váš zelený fišerák může štěpit na modrou (není to nic výjimečného, jen to nelze poznat) - pokud by tomu tak bylo, tak už nyní by Vám z tohoto páru mohli vyjít modře zbarvení agapornisové.
Pěkný den, Petr Vopálka
http://www.agapornisove.cz
http://www.czagapornisclub.eu.
trampkrbec
napsal(a):
Oranžovolící opalin-ino zelený tak to bude to dle teda asi ale na jedné fotce ta oranžova je světlá jinak je sitá a na ty druhy je to foceny z jiného uhlu tak ta fotka je tmavá a ještě se optám až bych mně odchov chtěl bych si nechat mladě když bude takoví jakou mutaci byste na to dal složil pár. aby z toho vypadlo něco hezkého pestrého.
Na Váš dotaz se těžko odpovídá, možnosti jsou různé. Upřímně řečeno, pokud bych měl v chovu tyto dva agapornise (v dané kombinaci), nepároval bych je na sebe. Ohledně odchovů budete mít všechna ptáčata ve zbarvení rodičů, samce i samice. Opalin i ino jsou mutace vázané na pohlaví, proto další výsledky ovlivní rozhodnutí, zda v chovu využijete samce nebo samici. Nekombinoval bych to s dalšími mutacemi, kdybych se měl rozhodnout, pároval bych samce oranžovolící opalin-ino zelený se zelenou samicí (štěpitelnou na oranžovolící).
Dobrý den,
na fotce je špatné světlo, ale spíše se přikláním ke kombinaci oranžovolící opalin-ino zelený. Může to však být tím nasvícením, obě kombinace (opalin ino zelený a oranžovolící opalin-ino zelený) si můžete porovnat v galerii mutací: http://agapornisove.cz/mutace-agapornisu/agapornis-ruzohrdly.
Výstava je v plném proudu, od středy 26.10. až do neděle 30.10.2016.1. Polabské derby zná své vítěze, propagační část naživo prezentuje popsané mutace agapornisů, v prodejní části možnost jejich zakoupení.
Po celou dobu výstavy k dispozici členi klubu k setkání i informacím.
Navštivte Exotiku 2016!
ondra77
napsal(a):
Do výstavy zbývají dva týdny a na webu http://www.czagapornisclub.eu/ byl uveřejněn graf, který zobrazuje počty přihlášených agapornisů.
Odpočítávání času do výstavy se blíží ke svému konci... začínali jsme na dvou měsících, nyní jsme na cca 10 dnech. S blížící se výstavou začínají chodit první přihlášky a graf je aktualizován. Největší nával lze očekávat od víkendu... V loňském roce přicházelo v poslední den i několik přihlášek do hodiny, poslední 45 minut před půlnocí...
České sklárny opět připravují cenu pro celkového vítěze. Novinkou pro letošní vítěze bude i několik poukazů na desítky DNA testů zdarma.
rostahlinka
napsal(a):
To je sice pěkná cena, ale přece se nebudu registrovat do klubu agapornisů když je nechovám. Pokud by se tahle podmínka zrušila tak se o tom dá uvažovat a Vy získáte další chovatele na odběry a lepší cenu všichni.
Vážený neregistrovaný,
otevřete si stránky laboratoře, případně si přečtěte ten návod a zjistíte, že výše uvedené ceny (4,5 eura,40 euro) jsou pro všechny. Cena (112 Kč), kterou jsem uvedl předtím, je zvýhodněna členstvím v klubu. Více se není třeba vyjadřovat, informace zde byly popsány dostatečně, je na každém kterou laboratoř si zvolí...
Dobré poledne,
v poslední várce testování ve Španělsku se členi Českého klubu chovatelů agapornisů dostali na 112 Kč/vzorek, včetně poštovného (doporučeně,129 Kč), platba zdarma. A jsme schopni se dostat ještě na nižší částku. Jak postupovat jsme uváděli zde: http://agapornisove.cz/clanky/chov-potrava/144-dostupne-urceni-pohlavi-agapornisu-pomoci-testu-dna-v-zahranicni-laboratori
Pěkný den přeji.
Dobrý večer i Vám,
sám víte, že fotky rodičů toho moc nezmůžou. Dokáži si představit, že se jedná o škrabochy, pak bude diskuze o tom do jaké míry jsou standardní nebo nestandardní, někdo zpochybní pravost, jiný potvrdí apod. A dokola. Sám víte, i z "čistě zelených" se v hnízdě mohou vyskytnout (a to poměrně často) ptáci s oranžovou hrudí, světlou hlavou, krátkou maskou apod. V genech se to táhne... Myslím si, že zmíněná fotka je nešťastná, obhajovat jak je na ní škraboch lutino je hodně odvážné. Více k tématu není co dodat, úsudek je na každém. Napadá mě jeden příklad, trochu mimo téma - viděl sem agapornise fischeri v mutaci dilute, transmutace z hnědohlavých,6. generace - až tam se podařilo znaky hnědohlavého eliminovat, nicméně pochybuji že v dalších generacích se to ještě neprojeví.
pozn: Toto je reakce k příspěvku p. Vacka (cif), v té posloupnosti sem opomněl odcitovat... (27.4.2016,20:57).
hicks
napsal(a):
Pane Blažek úplně zbytečně stahujete diskusi jiným směrem. Nikoho z klubu ZDE nenapadám. Snažím se diskutovat slušnou formou. Zatím zde čtu urážky a osočování od jiných a pořád se snažím diskutovat slušnou formou narozdíl od některých, kteří se mě snaží pouze vyprovokovat. Kolega u Vás kupoval pastelina, nikdo zde nepsal o čistém INO. Co se týká pana Sojky problémy si sním neřešte přezemě ani přes tuto diskusi, ale osobně sním.
Dobrý večer,
myslím, že s panem Sojkou žádné zásadní problémy nejsou. Kdyby byly zásadní nesrovnalosti, nebyl by Český klub chovatelů agapornisů členem ACHEP, jehož místopředsedou je pan Sojka. Členství v asociaci je dobrovolné. Členi CZAC byli na Výroční členské schůze,14 dní zpět, seznámeni s možností vystavovat na Exotě Olomouc a účast na této výstavě byla klubem doporučena. Zároveň to však neznamená, že nemůžeme mít na různá témata odlišné názory. Každopádně i kdyby spory byly a diskuze ifauny se toho účastnila, od toho zde je: ventilování názorů, diskuze k tématům, různé problematice apod.
Doporučení s kým co osobně řešit jak nebo přes jaké médium si lze ponechat od cesty...
Když někdo upozorní na chybu v článku, resp. upozorní na zavádějící informace, není důvod mlčet a mást chovatele. Jestli to měl ohlídat vydavatel nebo autor, je pro čtenáře nepodstatné. Ve výsledku je obsah závadný a mate. Z vlastní zkušenosti s redakcemi víme, že v případě, kdy jsme chtěli změnit fotku v článku, bylo možné dělat korekci i den před tiskem (cca týden - 10 dní než je časopis ve schránkách). Za tu dobu agapornis tak rychle "nepřepeří" a pravděpodobně si ani nikdo neuvědomil, že tam je "žlutej fišerák". Resp. skoro určitě si to nikdo neuvědomil, proto jak je z výše uvedených příspěvků patrné, byly Dirkovi a dalším chovatelům poskytnuty jiné fotky, než ta původní z článku. Pak je napováženou, že i u "nových" fotek někteří váhají a přiklánějí se k možnosti "asi" škraboškový.
K tématu toho bylo řečeno dost, nechť si každý udělá obrázek a názor sám. Měl jsem možnost vidět komentář posuzovatele agapornisů, p. Václava Blažka, kde se zabýval rozsahem červené/oranžové barvy u ino zelených agapornisů fischeri a škraboškových, včetně přírodní formy. Ač je výše psáno "Nepřeji si aby jste použil mé fotky (příspěvek z 23.04.2016 08:45) a publikování na základě zveřejněných fotek nebude možné (i to však lze zprostředkovaně provést), v uvedeném srovnání bylo krásně zvýrazněno, jaké rozsahy barev by u agapornisů měly být. Stručně řečeno - stačí si představit přírodního škrabocha/fišeráka, jejich hlavu, a promítnout si to do jiné barvy (mutace). Omluva "nezabývám se výstavním chovem" je irelevantní hned v případě, kdy někdo prezentuje svůj chov jako "specializující se..., cílený, apod." nebo poskytuje informace v médiích pro rozšíření. Ono i obecně lze říct, že chovatelé chtějí mít kvalitní chovy, kvalitní ptáky, a tím (byť možná nevědomě) se přibližují standardům.
Je jasné, že odchovat ino zelené škrabochy, liliany, hnědohlavce, ale i fišeráky není zatím snadné. Stejně jako dilute fischeri, hnědohlavce, plavé fišeráky nebo etiopské... Tyto chovatele známe, jak v ČR tak v zahraničí, ale každý si dá velký pozor na to, co "vypustí do světa" a jak prezentuje informace pro další chovatele. Zároveň se u standardních jedinců pohybujeme i v odpovídající cenové relaci.
Závěrem. Pokud je prezentován text se zkreslenými informacemi, nemůže se nikdo divit tomu, že se objeví nesouhlasné názory. Poplácávat po ramenou se lze anonymně ve frontách u výkupu nebo třeba i mezi známými. "Zbývající" veřejnost si musí udělat úsudek sama a to nejlépe na základě všech informací. To platí nyní i v budoucnu - mlčet, kdy dochází (byť asi nevědomému) matení, každý nebude. Čest těm, kdo si to uvědomí a dokáží uznat chybu.
Pěkný zbytek dne.