
AndyPandy
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 17. 3. 2021 20:31:58
Naposledy přihlášen: 11. 5. 2021 15:08:14
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
rennie111
napsal(a):
Presne tak, nevybehaný nadupaný kôň bude blázniť aj keby mal bežať po troch so zlomenou nohou. Takže výbeh určite neriskovať, alebo keď tak iba veľmi naozaj veľmi malý s dosť vysokým hradením aby ho ani neskúšal preskočiť. A určite to ale konzultovať s veterinárom.
Mě byl i malý paddock, aby byl kůň vedle ostatních veterinářkou zakázán. Považovala jsem to za super nápad, že by byl v klidu a viděl by na koně, ale ona mi to vymluvila a měla pravdu. Kůň začal chodit do výběhu až když začínal cválat a vše proběhlo v klidu. Nejdřív měl práci pod sedlem, potom půl dne výběh a bez problému. Vyléčen bez následků a další sezónu už jezdil na závody. Rozhodně bych kvůli pár měsícům neriskovala mnohem větší poškození šlachy a nezkoušela experimentovat, zvlášť, když už máte čtyři měsíce léčby za sebou :).
Řešila jsem naprosto stejný problém. Hodný kůň se po zranění v klidovém režimu změnil v naprosto nevypočitatelné zvíře ikdyž byl jen na seně. Nakonec jsem ho na dva měsíce poslala k trenérce a přivezla zpět až když mohl chodit do výběhu. Lépe jsem se rozhodnout nemohla, díky tomu kůň neublížil sobě ani mě a důvěra zůstala nenarušená, protože než se kůň odvážel, už jsem z něj měla opravdu strach. Navíc odpadnul stres z toho, že se znovu při svých výstupech zraní.
Ahoj, zajímalo by mě, s jakými nálezy jste se nejčastěji u mladých koní setkali a kolik snímků jste si nechali dělat. My vždycky 8 a když se na nich něco našlo, bylo to na snímku kopyta zepředu (podotrochlóza, kostnatění chrupavek) nebo čip v hlezně. Jinak jsem se s ničím nesetkala. Má vůbec cenu nechat fotit přední nohu jinak než to kopyto zpředu? Co se dá jinde najít, když se jedná o mladého neježděného koně? Těším se na vaše zkušenosti. Případně jestli někdo znalý vysvětlí, jak u mladých koní může vzniknout podotrochlóza či kostnatění, to by mě taky zajímalo.
To by mě také zajímalo. Každopádně ze své zkušenosti mohu říct, že osobně znám dva jezdecké kluby (vždy dvě majitelky, každá má žl a klub je zapsaným spolkem). Pořádají jak výcvikové lekce, tak i tábory a žádná z nich nemá cvičitelák nemá. Což teda úplně dobře taky není, ale jsou to velké kluby s cenami mezi 500-750 za hodinu a nikdy si nikdo nestěžoval, tak nevím, asi se to dá nějak obejít. Ale dle zákona je výcvik jezdectví živnost vázaná a k jejímu získání potřebujete onen cvičitelák. S pojistkou bych neváhala, přece jen je to velmi rizikové, i když se děti budou o koníčky jen starat, nikdy nevíte, co se stane.
Snad odpoví i někdo erudovaný, napsala jsem jen svůj pohled do zákulisí dvou jezdecký škol.
A koník je váš? Jestli ne, doporučila bych jezdit koně, na kterém se nejdříve naučíte ovládat své tělo, jen tak potom můžete dobře zvládnout i koníka. Výška valáška by neměla být problém, zkusila bych vyměnit sedlo, ne v každém se vám musí dobře sedět a pracovat s koněm. A ubrat jádro, jestli koník dostává, ale když se ochladí, je většina koní živějších.
Ahoj, chtěla bych začít oficiálně podnikat. Mám dva koníky se kterými dvakrát v týdnu pořádám kroužek pro děti a nárazově přijde někdo na procházku. Otázka je, jestli mi stačí živnostenský list na pronájem věcí movitých a Mimoškolní výchovu a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti nebo je nutné/lepší založit spolek? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých možností, máte zkušenosti? Ještě poznámka, cvičitelskou licenci nemám, proto se nepouštím do jízdárenských lekcí, to by snad problém být neměl.