
ara11
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 6. 7. 2016 21:20:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
dufino
napsal(a):
fotky rosel pestrých a žlutolících jsou použité ze zahraničních webovek jsou jen tak pro inpiraci díky těm co je tam i na tento server vkládají , jsou to krásní pap.tak atˇ o nich víme s pozdravem Pavel ,,, nádherní a tyto roselky jsou moji,,
Červená a červenoskořicová.
ara11
napsal(a):
Alexandr malý 1, 0 lacewing
Rozela červená a červenoskořicová.
forpus
napsal(a):
Luboši, pokud víte, jak se mutace jmenuje, o jakou mutaci se jedná, tak nemusíte nic poznávat, je to prosté známé a lze to dohledat v knihách nebo gen. kalkulačce. Pokud nevíte, o jakou mutaci se jedná, máte asi jedinou dostupnou možnost (když pominu, že Vám mutaci určí někdo zkušenější) - použít vlastní zkušenosti a zariskovat. Tedy pokud jde o červenookého ptáka (alespoň v mládí, pak mohou oči tmavnout), sázel bych na mutaci vázanou na pohlaví - tedy třeba lutino, skořice, plavý, albino. Mutace jako modrá, pastelová, tedy černooká - zde bych sázel spíš na recesivní vazbu. Je to ale velmi nepřesné rozdělení, například u agapornisů či papoušíčků je zrovna lutino recesivní. Nyní musíte experimentovat v sestavování párů. Pokud máte červenookého samce, dal bych ho na normální (či recesivní, ale stoprocentně bez červenooké vlohy) samici. Bude-li v potomstvu červenooké mládě, je mutace vázaná na pohlaví a to mládě je samička. V podstatě takovými experimenty se můžete dobrat ke zjištění, jak se která mutace chová. Dneska ale všichni používáme genetickou kalkulačku, kde je většina základních mutací zanesena. Její vyplňování není skutečně náročné a nepotřebuje žádné velké znalosti genetiky.
Děkuji zadavateli že se ptá na takové témata , rozhodně jsem natom asi stejně jako on a proto bych se ráda zeptala na jednu otázku. Máme doma Mníšky šedé mutace 0,1 šedozelená x 1,0 modrý. Ráda bych věděla co z toho bude padat. Budou to zelení štěpáci na šedé , nebo kdyby měla olivového rodiče , mohli by z toho padat šedí už od ní ? Nebo budou padat modří , šedozelení a štěpáci ? ˇPředem děkuji za odpověď a doufám že nikoho nepohorším že jsem naprostý neznalec genetiky. Lenka
mildaii
napsal(a):
Víš, možná je lepší s amazoňany počkat, vybudovat chovatelské zařízení, kde budeš mít možnost pravidelně temperovat. Já mám 4 páry amazoňanů a amazónků a mám zálety temperované akumulačkami na noční proud. I v největších mrazech je zapínám obden a ještě k tomu přes noc a mám tam vždy teplotu tak 5 až 8 stupňů. O zachování teploty se stará REGO. Spotřebu proudu jsem nikdy neřešil, ale není to nic dramatického. Ve vedlejší místnosti mám droboť a tam přitápím kamínkama, pár polínek a hned je tam teplo. Můžu otevřít dveře i k amazoňanům a v pohodě tam vytopím. Na snímku pár ekvádorců, předloňský odchov, takže za rok by mohli......... Zdraví Milda
P.S.: Amazoňani jsou dospělí ve třetím roce života
Moc hezký. S těma prostorama máš pravdu , samozřejmě by jsme nezkoušeli co vydrží za nejnižší teploty. Proto jsem se nato chtěla nejdříve informovat, lepší dřív než pozdě. Díky L.
mildaii
napsal(a):
Amazoňan modročelý potřebuje stejně jako všichni neotropičtí papoušci přezimovat v zařízení, kde zajistíme teploty nad nulou, zamezíme průvanu a zajistíme vhodný světelný režim. Je tedy nutné, aby ptáci měli možnost být v záletu, kde je minimálně 5 stupňů celsia. Mohou být ale za vhodného počasí klidně vypuštěni na chvíli ven, rádi toho využijí. Nedoporučuji žádné výzkumy v oblasti minimální vhodné teploty. Na fotce můj pár modročelých.Milda
Děkuji Mildo za vztřícnou odpověď Amazóňani máš fakt nádherný. Vypadá to že za chvíli se bude spousta lidí bát na něco zeptat , protože někteří chovatelé odpovídají opravdu arogantně. Asi zapoměli že každý není zkušený jako oni. Mají chování jako kdyby snědli rozum ale otom silně pochybuji. Díky L.
jiribene
napsal(a):
ještě pro porovnání vkládám fotku zeleného butterkopf staženého ze stránek pana Nieslanika http://www.nieslanikovipapousci.cz/ má tam i lacewing, ale není to dobře poznat.
Moc děkuji za odpověď konečně vím jak to je. Myslela jsem že máme doma lacewing a nakonec to je butterkopf. Jsem ráda že se tu najde ještě někdo kdo rád poradí méně zkušeným.
forpus
napsal(a):
Betty, když nevíte, že hejno dělají havrani a nikdy vrány, tak si prosím nechte svůj názor pro sebe. Je to ostuda.
Ať se podívám kam se podívám všude se lidé jen napadají buď kvůli hrubkám nebo kvůli špatné odpovědi , má tato diskuze vůbec smysl ? Učený z nebe nespadl ale to vy asi nevíte že ? Máte asi tak zvedlé seběvědomí až jste sám hloupý, protože jinak by jste se nadto povznesl a nebo odpověděl jiným způsobem a né takto.
ara11
napsal(a):
Taky se přidávám s jedním hnízdem.
A to jsou naši drobečkové.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Při kroužkování
Taky se přidávám s jedním hnízdem.