Informace o uživateli:
Věnuji se chovu velkých arů (momentálně ararauny arové zelení, dále arové horští) a provozuji chovatelský web Ararauna.cz.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 26. 4. 2023 09:10:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kroměříž je zrušena:
https://www.vystavistekromeriz.cz/aktuality/burza-ptactva-je-zrusena
martin1 1
napsal(a):
"V rámci mimořádných veterinárních opatření bude omezen pohyb drůbeže do a z pásem, provedeny soupisy chovů drůbeže a bude zakázáno pořádání výstav či burz drůbeže a ptactva, které představují velké riziko šíření nákazy."
Zdroj: Státní veterinární správa
https://www.svscr.cz/v-cr-bylo-po-trech-letech-potvrzeno-ohnisko-vysoce-patogenni-ptaci-chripky/
To se ale týká ochranného pásma a pásma zvýšeného dozoru okolo ohniska nákazy, ne celé ČR.
To ano, do bílého se píše změna a žlutý se dává novému majiteli. Ale tím ten žlutý papír pozbývá platnosti pro další transakci. Je to doklad, že ten pták má výjimku ze zákazu obchodování s ohroženými druhy, ale pokud ho chce nový majitel dál prodat, musí si zažádat o nový žlutý papír, který bude vystavený na jeho jméno.
Ara ararauna, tři mláďata pod rodiči:
https://www.youtube.com/watch?v=OXnERf2JFRU
Prosím o pomoc při hledání ary horského (Primolius couloni), který zmizel ze zahradní voliéry v Pardubicích - Nemošicích pravděpodobně ve středu 3. července 2019 po 16. hodině. Podle svědků odlétal směrem na Ostřešany. Jde o středně velký druh (délka 30 cm), celkově zelený, hlava modrošedá, výrazně žluté oko, ocas karmínově červený. Papoušek zmizel ze zajištěných voliér, kde nejsou známky porušení zámku ani pletiva. Jde o druh CITES I s povinnou registrací, takže bez registračního listu je bezcenný. Na obou nohách má černé kroužky, na jednom z nich je kód začínající písmeny "LPF". Za jakékoli zprávy o jeho výskytu předem děkuji! Jan Potůček - 606 222 928
Srdečně zveme na 7. setkání chovatelů exotického ptactva ze severovýchodních Čech, které se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 od 14:00 hod. v Merklově statku ve Skaličce u Hradce Králové. Přednášet bude Bc. Martin Papač o chovu mutačních neofém modrohlavých, výstavních zebřičkách a genetice. Po přednášce se uskuteční ustavující schůze nové ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy.
Vstupné na akci je dobrovolné od 50,- Kč, parkování na pozemku Merklova statku zdarma, občerstvení na místě zajištěno. Zájemci se musí dopředu nahlásit Jiřímu Vojtěchovi na e-mailu C.alba@seznam.cz nebo telefonu 603 881 884.
S tou agresivitou bych to tak nepaušalizoval. Záleží na tom, jak se jí budete věnovat a zda jí od začátku stanovíte jasný denní režim. Nejčastější chybou u arů v domácnosti je, že si ji lidé pořídí, prvních pár měsíců se jí věnují opravdu hodně a pak, když už pro ně není takovou novinkou ji mít doma, zájem pomalu uvadá. Jenže ara to bere dost špatně a začne si vyžadovat pozornost: křičí, je agresivní, začne se škubat. Dát jí v tu chvíli partnera není řešení, spíš to zhorší situaci.
V současných vedrech asi k nezaplacení, ale té práce:
http://www.ararauna.cz/2018/08/na-navsteve-u-pavla-antla-chovatele-velkych-papousku-z-konice-s-unikatnimi-kamennymi-volierami/.
Je to v podstatě jedno. Můžu porovnávat z vlastní zkušenosti u arů zelených. Samici jsem kupoval u holanského chovatele, společně se sestrou byly před prodejem rok ve vlastní proletové voliéře. Velký, nádherný pták, pěkně osvalený a vylítaný. Chovatel mi při koupi nechal sáhnout, jak je osvalená. Samce jsem kupoval od českého chovatele, byl po odstavu v malé voliérce ve sklepě, kde se nemohl prolétnout, max. přeskočit z bidla na bidlo. Jiné mladé ary mu okousaly hlavní letky. Neuměl létat. Naučil se to až od samice ve voliéře a nyní v pětimetrovém výletu v pohodě přelétne od okénka k přednímu bidlu. Trvalo to ale půl roku, než mu všechno dorostlo a dal se psychicky tak do pohody, že se nenechal od sebevědomější samice šikanovat (chvíli jsem je kvůli tomu musel rozdělit). Oba ptáci byli ručně dokrmení.
Můj názor: mládě by mělo mít šanci na prolet a před prodejem být alespoň v takové voliéře, kde několikrát mávne křídly. Přístup ke slunci, dešti, vzduchu. Možnost pozorovat své okolí. Takoví ptáci jsou víc v pohodě. Jinak to nějakou dobu trvá, než se dají dohromady.
hobychov
napsal(a):
Vážený pane ararauna.cz Nic o tom nevíte. Jen papouškujete co řekli reportéři na Nově Tento chovatel skládal sbírku ptáků několik let.Když pominu peníze, čas a naježděné kilometry, je to hlavně velká psichycká stráta. Jeho kamarádi to vědí od neděle ráno a mlčí Dělá Vám dobře sypat někomu sůl do rány.Klidně si napište co chcete odpovídat Vám již nebudu.
Vážený pane, právě proto, že o tom nevím víc, jsem tu dal zmínku do fóra a chtěl se dozvědět víc. Ne proto, že bych o tom snad chtěl napsat článek, ale sám mám chov ne zrovna levných ptáků a rád bych se vyvaroval podobných rizik. Chovatele je mi upřímně líto, pro toho, kdo ptáky nechová jenom pro zisk, ale je to pro něj srdeční záležitost, to musí být hrozná tragédie.
saluki
napsal(a):
A jak by jste to chtěl pojistit? Nejsou na to znalci, ani likvidátoři, neexistuje ceník, hodnota a složení chovu se mění neustále, někteří odchovávají, jiní se kamarádí. Při "české" povaze by to byla škoda každého chovu, který se stane nevydělávajícím. Je to pro chovatele jistě bolestná ztráta, tolik času a snahy. Soucítím s chovatelem a hlavně je mi líto jeho jistě úžasných chovanců.
Já také soucítím s chovatelem a rozhodně nejsem hyena, jen mě zajímalo, zda o tom někdo neví víc informací. Z každé takové nešťastné události se dá poučit i pro vlastní chov.