awery

Moje příspěvky

15.6.2010 17:23

Dobrý den, děkuji za radu, na doporučení jsem si koupila romanovky a budu si přivážet i pár vřesůvek. Romanovky už mám doma ( zatím 4 ) ale nezdají se mi nic moc, tak doufám, že vřesůvky je zklidní. Už se na ně moc těším
smajlík
Mám ale problém, jedna bahnice neustále šetří zadní nohu, prvně jsem si myslela, že si ji během převozu nějak pohmoždila ale už je to skoro 3 týdny a pořád pajdá. Až při hodně důkladném zkoumání jsem zjistila že mezi paznechty má podrážděnou kůži, která vypadá místy jako odřená. Přitom tam nic nemá, ani kamínek. Setkali jste se s tím už někdy? smajlík
Děkuji

15.6.2010 17:23

Dobrý den, děkuji za radu, na doporučení jsem si koupila romanovky a budu si přivážet i pár vřesůvek. Romanovky už mám doma ( zatím 4 ) ale nezdají se mi nic moc, tak doufám, že vřesůvky je zklidní. Už se na ně moc těším
smajlík
Mám ale problém, jedna bahnice neustále šetří zadní nohu, prvně jsem si myslela, že si ji během převozu nějak pohmoždila ale už je to skoro 3 týdny a pořád pajdá. Až při hodně důkladném zkoumání jsem zjistila že mezi paznechty má podrážděnou kůži, která vypadá místy jako odřená. Přitom tam nic nemá, ani kamínek. Setkali jste se s tím už někdy? smajlík
Děkuji

14.6.2010 13:55

Můžu se zeptat, asi hlavně chovatelů kačen, jak se dá poznat pohlaví káčat? Liší se kachňata třeba zbarvením nebo spíš stavbou těla nebo jen po hlase smajlík? Mám tam dvě šedivé kačenky a jednu ala divoká káčata. Je rozdílné zbarvení známkou odlišného pohlaví nebo jen jejich barevné varianty? Otec byl hráškový, kačeny pstruhové.
Děkuji

13.6.2010 14:51

Dobrý den,
děkuji za odpověď, taky jsem si myslela že se mají líhnout po 35-36 dnech ale tyto se líhly po 28 nebo 29 dnech, dost mě tím překvapily. Úplně přesně nevím, čím se mám řídit, o běžcích jsem nikde nic konkrétního nenašla, zdá se mi, že se líhnutí zatím víc směruje jako na "běžné" typy kačen.
Teploty jsem v různých publikací našla různé, někde bylo právě 38.2°C někde 37,7°C tak nevím ,prostě jsem si vybrala teplotu na kterou líhla paní, která mi líheň půjčila (líhla tak i pižmovky a říkala že téměř 100% líhnivost) tak jsem to tak nechala, jen seřídila a uvidíme.
Mám ale dost strach. Dnes v noci tady byla hrozná bouřka a vyhodila asi na 6hodin proud. Líheň jsem obložila polystyrenem ale stejně vychladla, tak jsem zkusila na plnovém vařiči nahřívat nějaké kameny, které by měly chvilku držet teplotu ale stejně tak do 20 minut byly chladné. Mám tam jednu várku, která se má líhnout asi za 3-5 dnů, druhá asi za 8-10 adnů, jakou to má šanci? Teplota mohla spadnout na 27°C smajlík Tak vážně nevím, co si myslíte?
Už jsem z toho měla takovouradost, že budu mít hejno malých "lahváčů" jak se tady běžcům díky jejich postoji říká a ono toto smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík Hlavně že zase chtějí zdražovat, zmetci!
Zuzka

12.6.2010 16:42

Děkuji všem za rady, tak všechny tři už jsou venku ( z 5-ti vajec). Mám tak malo vajíček ptž jsem měla jen dvě kachny, které se ve snášení teda moc nepřetrhly. Ale mám tam asi ještě 15 vajíček tak uvidím co z toho bude. Můžu se ještě zeptat, vy jste líhla běžce při 38,2? já mám nastaveno 37,7°C na stolní líhni na 30vajíček. Může to být důvod proč se líhli tak dlouho? První se vyklubal asi 20hod po naklování, druhý asi 36hod a třetí za 2 dny .
A poslední otázka, jak se pozná kačer od kachny? Zbarvením? Jedno kachně je zbarvený jak divoký kačeny a 2 jsou šedivé se žlutou náprsenkou (viz foto)
Děkuji moc :-)
Zuzka

11.6.2010 01:18

Děkuji za rady. Jedno kachně už je venku, má se k světu ale zbytek pořád nic, tak uvidím :o)
Můžu se zeptat, jak dlouho mám čekat? Do té doby, dokud cítím pohyb ve vajíčku ( slyším zvuky) a nebo to znamená, že dokud se hýbe, je ok jakmule se přestane hýbat tak je KO?
Nebo je nějaká "obecná" lhůta, do kdy je normální čekat, a kdy už něco začít dělat ( a co?)
Jinak dneska jsem rosila asi co 3hod ale nevím, jestli to má vliv. Přijde mi, že se jim spíš ven nechce, než že nemůžou.
S pozdravem ZČ

10.6.2010 12:09

Dobrý den, prosím o radu.
Včera večer se mi začli líhnout indičtí běžci. Naklovali si skořápky, menčí otvor ale od te doby se nehli ani o minimetr, mám dál čekat, nebo jim nějak pomoci? během líhnutí mi trochu lítala teplota, bojím se aby nebyli slabí a nepozdechali než se vylíhnou. 2/5 vajec nejeví známky líhnutí ( mám pocit že zárodky odumřely) smajlík smajlík
Děkuji

27.2.2010 00:56

bbb napsal(a):
Tak jsem tu chvilinku a hned zakládám téma, staré už se nenačítalo...
Já jsem prostě nadšená, prcek je milionovej...Snad se nám bude dařit a nepřijdou nějaké zásadní problémy...Naštěstí se zatím dokážeme shodnout,když se potřebuju učit,tak si prďola vystačí s uzlem sám,nebo to zalomí. Už se těšim,až vyroste, celá naše rodina je taková trochu víc sportovně zaměřená, takže běhání u kola, u koně, vytrvalostní běh,turistika...to všechno nás čeká.

Nebyl se dneska někdo kouknout na výstavě, nebo nevystavoval? Šla jsem to okouknout, pejsci krásní úplně všichni

Koukám, že tady není žádná pracanda, tak sem jednu házím, fenka, 2 roky :)

27.2.2010 00:37

jirinajanickova napsal(a):
Tož nevím, já bych se s kostkama nepárala, ať jsou jak chce velké . Předpokládám, že je máte pod střechou a v držáku na nějakým tom šrajpantu - takže vám takhle "uskladněné" vydrží do aleluja - no a co - až je holky slížou, tak budou slízané. 4 kilová kostka vydrží x času, 10 kilová kostka vydrží 2,5 x dýl.

Dobrý den, můžu se zeptat, jak dlouho vám liz a u kolika ovcí vydrží? Díky Zuzka

25.2.2010 22:16

lavacca napsal(a):
jsem Filikarová, ale tak..

Jinak jak psal pan karel - braková ovce je taková ovc,e která není vhodná k dalšímu chovu.

A je pravdou, že člověk(beru to dle sebe) rád takovou ovečku prodá někomu na pasení, kde ovečka dožije než aby ji musel porazit.

Jejkote, pardon, nějak jsem se přehlídla :o)

25.2.2010 09:37

koja napsal(a):
Ve Vašem případě, když se Vám až tak nejedná o chov ovcí, bych si vybíral takové plemeno, které se Vám prostě líbí, kromě těch náročných: což jsou v zásadě plemena masná a plemena plodná. Šel bych po kombinovaných plemenech: šumavka, cigája nebo již zmiňovaný romney marsh (kent), je jich samozřejmě více. Druhá varianta je nakoupit si brakové ovce, které nemají problém s nohami, nejsou příliš staré a můžete pást celý rok, bez starostí se zapouštěním a s porody a ještě ušetříte. (brakovou ovci jakéhokoli plemena seženete do 1000 kč). Karel

Dobrý den, děkuji paní Fialove i panu Karlovi.
Jen dotaz, co přesně znamená braková ovce?

24.2.2010 18:23

koja napsal(a):
Však ano, tak jsem to dělal, když už pes byl dobrý na opracovaných ovcích a dokázal v případě potřeby usmernit neposlušnou ovci kousnutím. Tak potom jsem nechal ještě moje zlé masňačky opracovat zkušenějším a následně jsem na nich začal pracovnat i se svým učněm.
Chovám masňáky, kteří všeobecně nemají moc silný stádový pud, ale jakmile spatří psa, tak se okamžitě shlukují. Karel

Dobrý den, mockrát všem děkuji za všechny rady a příspěvky. Hodně jste se bavili o psech, výcviku apod. Tak bych jen uvedla, že mám 2 letou borderu, pracovní linie, nějaké zkušenosti má, podle mě tak na trial 1, má ale skvělé vlohy, velmi dobrý tlak a sama zachraňuje situace ( protože já to ještě občas špatně odhadnu), pak mám cardigana, to už je mazák, chodí ve dvojkách a už mi něaké (cizí) ovečky ochodil. Já také nějaké zkušenosti mám a právě jsem si chtěla pořídit vlastní ovečky na trénování na "svým dvorečku", ptž doteď jsem pásla jen po školeních a u zkušenějších známých.
Prostě troufám si říct, že ze strany výcviku bych si na to troufla ale zcela plavu v chovu ovcí. Literaturu už samozřejmě pročítám (pokud nějakou doporučíte budu ráda :oD), ale říkala jsem si, že nad rozhovor s chovateli, kteří se tomu opravdu věnují a už mají zkušenosti prostě není . .
Ráda bych prodiskutovala vhodnost plemen na práci a také jejich náročnost na chov ( spíše na držení než chov ve smyslu rozmnožování, to jen příležitostně). Jak jsem psala, mám zkušenosti pouze jako psovod a to se suffolkama, s prominutím jsou trošku tupí, pomalí, neochotní těžce se rozchází. Na přípravu psa na trialy jsou zapotřebí "lehkonohé" chodivé, citlivé ovečky kde pes nemusí přemýšlet jak je má donutit udělat krok ale spíš se naučit citu, přemýšlet, číst stádo. Dále jsem měla zkušenost třeba s valaškama, ty byly fajn, ještě nebyly moc ochozené tak byly trošku lehčí, než bych si přála, ale myslím, že nebyly špatné. Dále Zwarbles, dobře ochozené ale řekla bych že to nejsou špatné ovečky, sice se jim občas trochu nechtělo ale stačila trocha přiměřeného tlaku a zase se rozešli, celkem v poho. Dále ty romanovky, ty se mi hodně líbily a na trénink by byly dobré, ale špatně se shání. Zaujaly mě třeba i cigáje nebo bergschaf nebo kent.. . . . Popravdě ale netuším, jaké mají všechna tato plemena nároky, jsou schopné být celoročně venku (s přístřešky)? Stačí pastva, seno s přídavkem třeba šrotu a mineral. lizy, nebo jsou některá z nich náročnější?
Mockrát předem děkuji

20.2.2010 00:57

klarazelenkova napsal(a):
Dobrý den,zwartble na pasení nedoporučuju,mám je doma a pokoušela jsem se s naší pikardicí o pasení,úplně všechny na čubinu dupou a vůbec "nespolupracujou"
Myslím,že šumavka by byla vhodná volba

Dobrý den,
a jakpak se Vám tedy daří pasení? plánujete nějakou ovečkovou akci? teď bude 4. a 5.4. Podkost pro neborderky a velmi pravděpodobně tam budu, tak jestli se třeba nepotkáme :o)
Děkuji za příspěvek. Zuzka od cardiganů

www.zuza.estranky.cz

19.2.2010 14:48

monika s napsal(a):
Pokud Vám jde hlavně o pasení, valašky nejsou špatná volba a ani romanovky.

Děkuji za potvrzení :) Pokud chováte ovce a máte zkušenost s manipulací pomocí ovčáckých psů, klidně napište cokoliv. Za jakoukoliv zkušenost budu jen ráda.
Zuza

19.2.2010 03:55

Dobrý den,
uvažuji o koupi 5 jehniček za účelem vypásání a hlavně na trénink ovčáckých psů.
Ovečky budu mít asi 4km od domu. Plánuji velký výběh s přístřeškem nebo možná s otevřenou stájí ale to nevím jistě. Zde by měly být i na zimu.
Hlavní je, aby byly odolné vůči počasí, spíš střední rámec, pokud možno samostatné porody, a hlavně klidné a chodivé - ne plašanky nebo vzdorovité jako např. suffolk a aby měly dobrý stádový pud ( aby se při manipulaci psem semkly ve skupinu- viděla jsem quesanty a kamerunky kde byl dost slabý)
Nepotřebuji ani početné porody ani vlnu ani mléko, pokud ovšem budou, bude to fajn :o)
Otázka zní, jaké plemeno, nebo kříženec čeho? Také aby se daly koupit :o)
Líbí se mi romanovky, valašky nebo i zwarbles ale ty jsou tedy už větší a moc inzerátů jsem neviděla.
Vím, není to snadné ale nejdůležitější je pro mne zdraví a \"spolupráce\" se psem.

Za všechny nápady mockrát děkuji Zuzka

25.11.2009 16:16

vrtule napsal(a):
tak to já budu moc ráda. Máme roční borderu a paseme na kozách. Chodíme trénovat a sami se toho spoustu učíme. Jsme z Vysočiny.

Ahojte, taky mám BC, je přímo z ovečkové linie. Jen pořádně nemám kde pást. Jsem z jižní Moravy. Můžu se zeptat, zda je tu aky někdo takový a pokud jo, kde trenujete?
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . VRTULE: Můžu se zeptat, odkud jste? alespoň přibližně? Nějaké zkušenosti mám, ale kde je uplatnit :o)
Mějte se pěkně!

22.2.2009 22:12

zzana napsal(a):
dovoluji si založit další téma jelikož to předešlé už se neposouvá

Ahojte,je tu někdo z vás z Brna, nebo okolí? Mám taky BoC, která by potřebovala poznávat nové lidi a situace. Tak jestli by se někd neobětoval a neposkytl nám tu možnost :)
Ahojte Zuza

18.2.2009 10:04

© acanthos napsal(a):
Pokud máš o ještěrky zájem, napiš mi na: midsummerman@seznam.cz.
Jinak webovky s mými fotkami ještěrek jsou:
www.reptarium.cz
www.lacerta.de
Vyhněme se českým názvům ještěrek vzniklých za dob "národního opruzení" a
používejme vědecký název, tedy Podarcis siculus. Jinak ještěrka ruinová (vychází z německého označení) a ještěrka italská (vychází z anglického označení) značí jednu a tu samou ještěrku.

jj díky moc, ještě to důkladně promyslím.

8.2.2009 15:20

© acanthos napsal(a):
Ahoj,
souhlasím, vajíčka jsou na vyhození. To byl nejspíš ten důvod, proč se ještěrka předčasně probudila ze zimního spánku. Nejspíš nestihla na podzim vyklást snůšku a přenášela. Podle poslední fotky soudím, že se ještěrka poměrně pěkně zotavila, za což chválím. Jinak Abronie jsou sice pěkné, ale poměrně drahé (některé druhy až 100tis za kus). Pokud však máš zájem, můžu ti nabídnout příbuzné ještěrky perlové - Timon lepidus a nebo ještěrky ruinové - Podarcis siculus, taktéž zeleně zbarvené. Tuhle samičku ještěrky zelené - Lacerta viridis určitě na jaře vypusť do přírody, je chráněná a druhým nejohroženějším druhem (po ještěrce zední) v naší republice. Tahle samička je schopná pokud se spáří v přírodě přivést na svět až 20-30 mláďat za jediný rok, což rozhodně stojí za to a přírodě vrátíš cenný klenot.

Ještě jeden dotázek, nepřeklikl jste se náhodou? pod názvem Podarcis siculus mi to vyhledá pouze ještěrka italská, nebo je to paralelní označení?
Díky Zuza