belgicanda

Moje příspěvky

7.12.2017 12:57

Helios napsal(a):
Asi na něj mám zřejmě moc louhé nohy. Měla jsem pocit, že mi to holeně táhne moc dozadu. Kdežto Titan je pro dlouhonohé úplně jak vyšitej a neskutečně pohodlnej. Jezdím v něm převážně drezúru a vyjížďky a fakt super. Skoky vyzkoušíme taky a myslím si že i tak mi bude vyhovovat.

Pro dlouhonohé se fakt nehodí ale pro prcky jako jsem já je super.

Diskusní téma - Sedlo
22.11.2017 08:42

Caledo napsal(a):
Dobrý den, je tady někdo, kdo má zkušenost se sedlem Prestige ElasticProfessional?
Popřípadě zkušenost s Naxosem a Titanem?
Děkuji.

Mám zkušenost pouze s naxosem a titánem. Za mně i mého koně je nejlepší Naxos. Je to snad nejpohodlější sedlo ve kterém jsem kdy seděla a to už jsem seděla v kde čem. Měla jsem na kobylu Naxose na vlně i latexu.

Diskusní téma - Sedlo
1.11.2017 14:09

alfi pav napsal(a):
Tak až to otestujete, dejte vědět. Budu držet palce, ať vám to pomůže stejně, jako to pomohlo mě.

Zatím mám koupeno Spillers Daily fibre, Pomalu přidávám k dávce vojtěšky a postupně budu vojtěšku ubírat a nahrazovat čistě spillers. Až to nahradím úplně tak začnu trochu přidávat Spillers Conditioning fibre. Musím na kobylu pomalu, nenese moc dobře změny. Takže pomalý přechod během měsíce podle toho jak ji budou sedět. Poslední měsíce toho měla dost, několikrát se stěhovala atd. tak už moc velkých změn dělat nechci.

1.11.2017 11:30

HV25 napsal(a):
Http://fithorse.cz/total/

Zkuste tohle :) Na netu jsou na to dobré reference, zkusila jsem ho teď taky vzít klisně, doposud jsem měla spillers, ale teď na podzim jak se mění počasí jí to nějak nesedí a dělá se jí nálevka na PZ noze, takže bílkovinné spillers jsem chtěla vyměnit za něco s větším obsahem vlákniny a našla tohle.
Klidně sem potom napíšu, jestli budu pozorovat nějakou změnu, každopádně podle obsahu i recenzí se to zdá jako velmi kvalitní kompletní přírodní krmivo :).

No zatím jsem koupila spillers tak uvidím. Ale určitě budu ráda když sem potom dáte recenzi na ty vaše.

1.11.2017 11:26

Taky se o Bernsteina zajímám, rozhodla jsem se že s ním budu na jaře připouštět klisnu. Mluvila jsem s majitelkou a je velmi vstřícná. Jelikož nemám úplně zdravou kobylu tak jsem se právě na zdraví ptala a nikdy neměl žáden problém. Také mi doporučila jelikož jsme z velké dálky že by bylo dobré kobylu na připouštění přivést blíže vzhledem ke stavu a aby se podařilo zabřeznout. Povahově je podle mně super, který kůň by jezdil po tmě jak se můžete kouknout na jejich stránkách.

24.10.2017 13:19

alfi pav napsal(a):
Ono rýžové otruby jsou tukové, ale mému koni nesedly ani tyhle a ani konopné... Tím nechci říct, že to nemáte zkoušet, ale že jsou koně, kterým to prostě nemusí sednout.

Jsem mimořádně ráda, že jsem se dopátrala ke Spillers řezankám a že mi na tom koník velmi dobře prospívá, aniž by ho trápil žaludek... Už měnit nehodlám.

Koukala jsem na ty Spillers a velmi mě zaujaly. Můžu se zeptat proč mícháte dva druhy? A v jakém poměru? Uvažuji že bych koupila na zkoušku jeden z nich a přidávala to k dávce vojtěšky.

23.10.2017 13:02

alfi pav napsal(a):
Musíte podávat potraviny zásaditého charakteru (nikoli jádro a to ani zmiňované rýžové otruby apod) a hodně sena. Jen na okraj i sláma je kyselého charakteru... U koní s velmi citlivým žaludkem potrava kyselého charakteru vyvolává nadměrnou tvorbu kyselin a větší diskomfort

Já osobně mám koně který byl před dvěma lety silně překrmen jádrem a od té doby má tak citlivý žaludek (vředy leč nepotvrzené vet. vyšetřením), že jádro prostě nesnese v jakékoli formě. Žádný výživář nebyl schopný mi pomoct v tom, čím a jak krmit, aby nešel s váhou dolů a byl schopný podávat odpovídající výkon v rámci sportovní přípravy.

Nahradila jsem na začátku tohoto roku jeho jádro na doporučení kompletní řezankou od Spillers (Daily fibre kombinuji s Conditioning fibre - oboje zásaditého charakteru) + mega kvanta sena a koník se už po několika týdnech výrazně zlepšil nejen fyzicky - přibral a stále přibírá, ale i psychicky - hodně se uklidnil.

Můžu se zeptat co patří do potravin zásaditého charakteru? Mě právě výživář doporučil ty rýžové otruby.

22.10.2017 15:05

KD napsal(a):
Hezký den přeji všem kdo mají zkušenosti s ŽV u koní. Jaké krmení koni, který je zaléčený nebo je podezření na vředy podávat, aby využil živiny a neškodilo mu to. Co Vám pomáhalo a bylo doporučeno v KD. Moc děkuji za příspěvky.

Zdravím, mám koně s týmto problémem už od hříběte. Veterináři se většinou snaží cpát do koně pouze prášky kterými se tento problém pouze potlačí ale nikdy nevyléčí. Každopádně vysaďte všechno jádro z krmné dávky. A dávejte pouze bezjáderné krmivo, třeba vojtěšku, rýžové otruby atd.. a k tomu je nejlepší něco co žaludek obalí a uklidní což je lněné semínko lehce povařené, sliz krásně obalí žaludek. Taky nedávat žádné pamlsky, suché pečivo atd..

22.10.2017 14:57

Zdravím, před měsícem jsem se přestěhovala se psem do Švýcarska a od té doby extrémně líná. Granule měl stejné jako doma, žádnou změnu krom stěhování neměl ani nemáme doma horko. Nikdy tak extrémně nelínal, když ho pohladím, zůstane mi v ruce chomáč chlupů a to i po vyčesání. Už jsem z toho nešťastná, sype se jako vánoční stromeček. Nevíte čím to může být? Změnou? Stresem s nového bydlení? Vždy jsem s ním všude cestovala třeba i na více týdnů ale nikdy problém s línáním nebyl.

13.3.2017 11:41

K.K napsal(a):
Ahojte,
poslední dobou slyším samou chválu na jezdecný pad ORX. Jaký máte na takovýto styl ježdění názor ?
Líbí se mi na něm ty opěrky.. A je třeba zainvestovat do desetitisícových, nebo myslíte, že je tento také kvalitní ?
Jediné co mě zaráží, je ten kožíšek. V toto období paráda, ale co v létě ? Má někdo zkušenost ?
Děkuji moc za jakékoli postřehy :).

Měla jsem fellsattel ibericu i pro christ a nyní mám pad ORX a naprostá spokojenost. Daleko lepší než iberica nebo pro christ. Drží to perfektně sed, člověk si jej nechá udělat přímo na svůj zadek, nesedí koni přímo na páteři protože má páteřní kanál (daleko lepší než iberica) Kvalitní kožené zápinky (ne jak kus plastu od ibericy a christu) V létě se v tom očividně zadek nepotí jelikož je to pravý beránek u umělého bych ale měla obavy. U Ibericy a pro christu jsem měla problém s tím že se přetáčel, u ORX se zatím ani nehl a to jezdíme do kopců a z kopců a vždy mně perfektně podržel.

7.3.2017 08:18

Horsana napsal(a):
Je koník nejako medikovaný ?

Tuto zimu je úplně bez medikace. Jinak každou zimu byla na medikaci.

6.3.2017 11:26

polárka.15 napsal(a):
Nechcete sem dát fotku? Třeba ani vykrmit nepotřebuje a je to jen otázka svalů.

Nasvalený je dost, byl tlustší než začal pracovat. Foto aktuální nemám musím vyfotit.

6.3.2017 10:43

Krutak1FlE napsal(a):
Jinak si můžete nechat poradit v některé online poradně. Já jednou psala sem: http://vzdelavani.chov-koni.cz/poradna/.

Už jsem do poradny napsala, díky.

6.3.2017 10:35

polárka.15 napsal(a):
Koni klidně můžete dát na vředy ječný šrot + olej.

A vy ho potřebujete vykrmit, protože je hubený a nebo mu chcete doplnit vydanou energii? To jsem nějak nepochopila.

Trochu vykrmit ale i doplnit energii. Obsedl se a začalo se s ním více pracovat.

6.3.2017 10:27

alfi pav napsal(a):
Nepíšete proč váš kůň jádro nemůže.

Na přibírání dávám já granule Equibo Fit a hodně lidí kolem mě to dělá stejně a mají s tím úžasné výsledky. V granulích jsou jen rýžové otruby, vojtěšková moučka, pšeničné otruby, pšeničná sláma. Pytel 25kg stojí 430 Kč a max dávka na den je tuším 1-1,5kg.

Mám mimořádně horkokrevného mladého hřebce (shagya), který taky musí nabrat a z klasických směsí se mi spolehlivě do tří dnů rozhřebčí, protože nezvládá zpracovat tu energii, co mu jádro dává (i když tam skoro žádná není). Tyhle granule může jako jediné bez obav z následků co do jeho horké hlavy.

Kvůli žaludečním vředům.
Granule vypadají dobře, dávají se za sucha? Nebo se namáčí?

6.3.2017 09:59

Zdravím, nemá někdo nápad jak vykrmit koně aniž by v krmné dávce bylo jádro? Kůň totiž jádro nemůže a potřebovala bych aby trošku přibral. Do teď byl krmen vojtěškovými granulemi, granulemi pavo care4life a lněným semínkem, teď se s ním začalo více pracovat tak uvažuju že bych do krmné dávky přidala i něco výdatnějšího.

24.2.2017 09:31

Bobinaa napsal(a):
Vytahuji staré téma... vážně nemáte nikdo tip na trenéra?

Helena Biernatová.

22.2.2017 10:32

vet. napsal(a):
Obě onemocnění jsou získaná. Klkání může hříbě odkoukat. Je to zlozvyk. Vředy jako takové hříbě nezdědí, ale může k nim získat predispozici, např. pokud podědí vzrušivou povahu (chápej přecitlivělost na stresové podněty). Dokonce se může hříbě s vředy i narodit, jako s onemocněním získaným v poslední fázi březosti - je to prokázáno u (tuším plnokrevných) kobyl, které byly těsně před porodem převezeny k hřebci, tak aby se mohly připouštět hned v 2. týdnu po porodu. Stres z přepravy a nového prostředí u nich vyvolal zvýšený výskyt žaludečních vředů a stejně tak se ve větší míře vyskytovaly u nově narozených hříbat. Ten mechanismus vzniku je ale stresový, ne genetický, proto to není dědičné onemocnění.

Děkuji za odpověď. Myslela jsem si to. Kobyla má žaludeční vředy a klkání od hříběte, její rodiče žádné problémy nemají ani nikdo ve stáji neklkal. Kobyla se ani nevystavuje velkému stresu. Jen mě zajímalo jestli je větší pravděpodobnost výskytu žaludečních vředů u hříbete jehož matka na ně trpí.

21.2.2017 17:31

Accuracy napsal(a):
Jedno zdravé (cca 10 let, možná 12, nevím přesně, klisna) a jedno nemocné (o rok mladší valach) jsou po stejném hřebci PRE, druhá nemocná klisna (bude jí 8 let, je diagnostikovaná od loňska) je po ČMB. Matka je taky ČMB (cca 18 let). Jsou to koně na vyjížďky. Taky v zájmu objektivity musím dodat, že ta tři hříbata jsou jediná, která se na ranči narodila. Tak nemohu vyloučit vliv prostředí. Ale koně, kteří tam byli dovezení jako ročci, jsou zdraví, a to už jsou někteří starší než ta koňská máma.

Děkuji.

21.2.2017 14:49

Accuracy napsal(a):
Žaludeční vředy nejsou dědičné, ale sklony k nim by být dědičné mohly.
Znám kobylu, matku tří hříbat, která má od sedmi let vředy, dvě ze hříbat už je mají taky. Další koně, co tam žijí, je nemají.

Děkuji za reakci. Nevíte jestli ta dvě hříbata mají stejného otce? Že by byla možnost žaludečních vředů i z otcovy strany.