
BÍDŽIS
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 17. 3. 2021 07:16:23
Naposledy přihlášen: 26. 6. 2023 12:28:46
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kuba22
napsal(a):
aha děkuji, a co by jste řekli na tuto líheň ??https://lihne-inkubatory.cz/image/cachewebp/catalog/yz56s/povanocni-vyprodej-automaticka-digitalni-lihen-yz56a-s-dolihni-a-vlhkomerem-doprava-zdarma-pro-56-vajec-76-750x750.webp
N e d o p o r u č u j i. Bez vložení do přepravních polystyrénu ji lze jen stěží nakalibrovat. Má nevyhovující podlahu dolíhně. Velmi obtížně se čistí. Koncepce s ventilátor a topným tělesem pod podlahou dolíhně je špatná. Pokud si ji koupíte, byť za výprodejovu cenu, tak si "užijete". Pokud už, tak s otopným tělesem a ventilátorem ve víku líhně.
Jarek
honzapm
napsal(a):
Takže mezi nespolehlivé weby
Slepicar.cz
Kurnikar.cz
Vcelkar.cz
Expondo.cz
Agrofortel.cz
Lihne-inkubatory.cz
Malavelkafarma.cz
Prolihnuti.cz
si můžeme zařadit také
https://www.heapco.cz/lihne-pro-drubez/
Dobrý den,
Vámi uváděné weby jsou sice kontroverzní, ale jsou pravým a věrným obrazem naší společnosti. Kupující se lehce nechají oklamat agresivně-manipulativní reklamou. Jeden supermarket zkraje roku ve svém letáku uváděl původní cenu kofoly original 2 litry za 38 Kč. Svému věrnému zákazníkovi ji však prodává za 22,80 Kč, tj. s 40 % slevou. Náhodou jsem zaparkoval na společném parkovišti tohoto supermarketu a minimálně v každém druhém nákupním koši jsem zahlédl kofolu z této superakce. Vyhodnocení ať si provede každý sám.
Velice často dělám to, že si na internetu vyhlédnu zboží a pak si ho jdu koupit do kamenného obchodu. Zaplatím sice o něco víc, pokud se rozhodnu pro jeho koupi, ale vím co kupuji, a pokud se vyskytnou problémy, je reklamace vyřešena poměrně rychle. Nevím ale o kamenném obchodě, kde bych si mohl koupit líheň a proto jsem i já koupil zajíce v pytli. Zajímal jse se o líheň ve firmě ALM Vizovice. Zrovna žádnou neměli na skladě a příjemná paní mně odkázala na firemní nabídku na internetu. Takže tak jsem dopadl.
Jarek
Prudenza
napsal(a):
Děkuji všem kdo mi svými poznatky pomohl v líhnutí, přestože vím, že by to mohlo dopadnout i lépe tak jsem spokojen.kuratka mám pro potěšení a časem i pro vajíčka.ifauna mi pomohla se vzdělávat v líhnutí drůbeže, časem bych rád lihnul i vodní drůbež a už teď se na to moc těším, takže ještě jednou moc děkuji a rád se tu někdy ukážu,abych zjistil další nové poznatky k líhnutí.hodne vylihlich drobečků všem
Myslím, že jste dosáhl vysoce nadprůměrného výsledku na tento typ líhně a to i s přihlédnutím k výpadku elektřiny. Gratuluji.
Já jsem s líhní YZ-32S dopadl mnohem hůř. Chci to letos zkusit ještě jednou a tak jsem začal testovat trochu jinak. Lísky jsem otočil o 180 st., abych vyřadil natáčení a do lísek jsem dal nepopraskané skořápky, které představují alespoň 3/4 původní velikosti. Do nich jsem nalil cca 20-25 ml vody a začal jsem testovat. vždy jsem vydělal jednu skořápku a místo ní vložil testovací teploměr. Po dvou dnech jsem zjistil rozdíl na jednotlivých pozicích 0,9 st. C. Na další dva dny jsem vymontoval dno dolíhně, které chci do budoucna udělat nové a rozdíl teplot se snížit na 05 st. C. Dno dolíhně na prvních 18 dnů nepotřebuji, tak to příště zkusím určitě bez něj. Mladý kohout je o měsíc starší, teploty při sběru násadových vajec byly mnohem příznivější než počátkem března, tak doufám, že se přiblížím Vašemu výsledku.
Jarek
V diskuzi nazvané „Líhně z Číny“ jsem 20.3.2021 v 18:28 napsal:
Dobrý den,
předkládám zprávu z líhnutí v roce 2021. Po zkušenostech s vypůjčenými líhněmi YZ8-48 jsem se rozhodl o zakoupení líhně vlastní. Zakoupil jsem si líheň YZ-32S přes firmu Agrofortel. Jedná se rovněž o výrobek z Číny. I u tohoto typu byl návod k obsluze jedná hrůza a proto jsem si vyhledal v diskuzích na iFauně příspěvky na toto téma. Na jejich základě jsem provedl následující úpravy:
1) líheň jsem ponechal v polystyrénových obalech do kterých jsem vyřezal otvory pro připojení síťového kabelu, větrací otvory, přepadový otvor z vodního kanálku, svorkovnici kabelů a ovládací panel líhně,
2) teplotu v líhni jsem jsem prověřil kalibračním teploměrem, který jsem si již dříve koupil po konzultaci s panem Veselým z Nesovic. Nastavenou teplotu jsem snížil z 38,1 na 38 st. Celsia, což je nepodstatné. Teplotu kontroluji namátkově co druhý, třetí den. V žádném místě líhně jsem dosud nenaměřil teplotu vyšší jak 38,3 st. Celsia. Topné těleso topí cca 20 sekund a do dalšího sepnutí uplynou nejméně 2 minuty.
3) vlhkost jsem prověřil zapůjčeným vlhkoměrem od chovatele užovek. Vlhkost se neshodovala s líhní maximálně o 3%,
4) tato líheň má zřejmě stejný ventilátor i topné těleso s líhní YZ-56, kde můžete umístit o 24 vajec více. Z toho vyplývá jejich předimenzovanost. Proto reguluji vlhkost tak, aby byla alespoň o 5% vyšší než doporučuje výrobce, tj. v rozmezí 60-65 %, aby nedocházelo k vysušování nasazených vajec,
5) líheň v polystyrenovém obalu jsem na krajích podložil cca 2,5 cm přířezy. Pod přepadový otvor z vodního kanálku jsem umístil plytkou obdélníkovou misku. Opatrným doléváním horké nebo studené vody lze vlhkost velmi rychle měnit v řádu desítky %. Přebytečná voda pak vyteče přepadem do připravené misky. K dolévání používám dodanou plastovou lahvičku o objemu 150 ml,
6) po založení násadových vajec do líhně se brzy začalo rosit plastové víko. Mezi tímto víkem a polystyrénovým obalem je cca 1,5 cm mezera. V horním dílu polystyrénového obalu jsou dva otvory. Po zakrytí těchto otvorů se velmi brzy přestal horní kryt rosit.
Násadové vejce ve stáří max. 5 dnů jsem vložil do líhně v sobotu 13.března ráno. Líheň byla v té době zapnuta 15 hodin a je umístěna v místnosti vedle kotelny na kuchyňské pultě ( černá kuchyň). Teplota v této místnosti se pohybuje od 19 do 23 st. Celsia. V sobotu 20.března jsem chtěl použít zabudovanou prosvětlovačku a zjistil jsem, že pro naše vejce je zcela nevyhovující. Naše hejno tvoří kříženci s velkým podílem plemen Maranska a Velsumka. Hmotnost násadových vajec se pohybovala v rozmezí 58 až 70 gramů. Vejce v platech jsou příliš vzdálená od prosvětlovacích LED diod a proto bylo prosvětlení nulové. Technicky možné je pouze u malých vajec nebo spíše u vajec zdrobnělých plemen. Vše napravila LED baterka mobilního telefonu.
Děkuji za příspěvky chovatelům např. Blinky, Profisat, Foox, Asitakhle, Hitch, Kvočna350, Deny1990, a.s.kvocna a řadě dalším i těm s negativními hodnoceními. I na základě těchto příspěvků jsem upravil líheň a pevně věřím, že výsledek bude dostatečný pro naše chovatelské záměry.
Přeji hezké prožití Velikonoc a na shledanou po svátcích.
Jarek
Dobrý den,
je po velikonocích a tak se ozývám, jak jsem slíbil. Jarní líhnutí roku 2021 mám za sebou. Nasadil jsem plný počet, tj. 32 vajec. Prosvětloval jsem vejce až osmý den. Integrovaná prosvětlovačka nefungovala z důvodu velikosti vajec a jejich velké vzdálenosti od LED diod. Použil jsem led baterku z mobilu. Polovinu vajec se mě nepodařilo prosvítit, takže jsem vyřadil pouze dvě vejce, která byla zjevně čistá. První kuřata se začala klubat na konci dvacátého dne a všechna se vylíhla v průběhu 21. dne.
Mám 14 kuřat, která úspěšně přežila první tři dny. U tří kuřat jsem zjistil, že se proklovala, ale pak se přetočila a hlavu měla téměř na opačné straně vejce. Když jsem při líhnutí v noci poslední den otevřel líheň, tak jsem zjistil, že jedno kuře se navalilo bříškem na jiné vejce v místě proklování kuřete. Ani toto kuře se nevylíhlo. U tří vajec jsem zjistil, že kuřata byla vyvinuta normálně, proklovala se, ale nedokázala se prořezat. Zjistil jsem, že měly mnohem tvrdší skořápku, než jiné vejce, ale nemusel to být hlavní důvod úhynu. Ze zbylých devíti vajec byly čtyři čisté a u pěti došlo k úhynu plodů zhruba do deseti dnů.
Na výsledku se podepsaly nejvíce tři momenty:
- mladý kohout plemene velsumka velká, líhnutý v červnu 2020,
- ranní teploty při sběru násadových vajec se pohybovaly v rozsahu -9 až -6 st.Celsia,
- nová, prakticky nevyzkoušená líheň.
A nyní k líhni YZ-32S:
1) líheň je nevhodná pro líhnutí vajec plemen s minimální hmotností násadových vajec 50 g a více,
2) pro tato vejce je zabudovaná prosvětlovačka nepoužitelná,
3) měl jsem obrovský problém uložit 30 vajec na podlahu dolíhně plně naležato, líheň je pro taková vejce malá,
4) pokud použijete dodané pěnové zábrany, tak se vám může i několik kuřat utopit,
5) podlaha dolíhně má velká oka s ostrými hranami, hrozí poškození běháků čerstvě vylíhnutých kuřat,
6) regulace vlhkosti je velmi pracná.
V porovnání s líhní YZ8-48, je tato líheň výrazně náročnější na obsluhu. Dále je mnohem náročnější na čistění. Vejce v dolíhni mají při plné kapacitě málo místa, Podlaha v dolíhni je co do tvaru a konstrukce zcela nevyhovující.
Na základě výše uvedeného doporučuji líheň YZ-32S
n e k u p o v a t.
Ve srovnání s líhní YZ8-48 se jedná konstrukčně o několik velkých kroků zpět.
Jarek
Když si do internetového vyhledavače zadáte "automatická digitální líheň" tak Vám budou ve výrazné většině nabízeny líhně vyrobené v Číně. Této agresivní masové reklamě podlehnou nejen chovatelé nezkušení. Mnozí si takovou líheň koupí protože je levná a někteří ji dokonce dostanou jako dar od svých příbuzných. Návody k obsluze jsou většinou nevyhovující a tak chci těm, kdož o to stojí, sdělit své praktické zkušenosti, které se budou pravděpodobně s každým líhnutím zvyšovat.
Určitě nebudu přesvědčovat ty, co si myslí, že jsem prodejcem Agrofortelu, že to není pravda.
Svůj volný čas umím využít lepším způsobem.
Ještě sice není po Velikonocích, ale považoval jsem za potřebné reagovat.
Jarek
Dobrý den,
předkládám zprávu z líhnutí v roce 2021. Po zkušenostech s vypůjčenými líhněmi YZ8-48 jsem se rozhodl o zakoupení líhně vlastní. Zakoupil jsem si líheň YZ-32S přes firmu Agrofortel. Jedná se rovněž o výrobek z Číny. I u tohoto typu byl návod k obsluze jedná hrůza a proto jsem si vyhledal v diskuzích na iFauně příspěvky na toto téma. Na jejich základě jsem provedl následující úpravy:
1) líheň jsem ponechal v polystyrénových obalech do kterých jsem vyřezal otvory pro připojení síťového kabelu, větrací otvory, přepadový otvor z vodního kanálku, svorkovnici kabelů a ovládací panel líhně,
2) teplotu v líhni jsem jsem prověřil kalibračním teploměrem, který jsem si již dříve koupil po konzultaci s panem Veselým z Nesovic. Nastavenou teplotu jsem snížil z 38,1 na 38 st. Celsia, což je nepodstatné. Teplotu kontroluji namátkově co druhý, třetí den. V žádném místě líhně jsem dosud nenaměřil teplotu vyšší jak 38,3 st. Celsia. Topné těleso topí cca 20 sekund a do dalšího sepnutí uplynou nejméně 2 minuty.
3) vlhkost jsem prověřil zapůjčeným vlhkoměrem od chovatele užovek. Vlhkost se neshodovala s líhní maximálně o 3%,
4) tato líheň má zřejmě stejný ventilátor i topné těleso s líhní YZ-56, kde můžete umístit o 24 vajec více. Z toho vyplývá jejich předimenzovanost. Proto reguluji vlhkost tak, aby byla alespoň o 5% vyšší než doporučuje výrobce, tj. v rozmezí 60-65 %, aby nedocházelo k vysušování nasazených vajec,
5) líheň v polystyrenovém obalu jsem na krajích podložil cca 2,5 cm přířezy. Pod přepadový otvor z vodního kanálku jsem umístil plytkou obdélníkovou misku. Opatrným doléváním horké nebo studené vody lze vlhkost velmi rychle měnit v řádu desítky %. Přebytečná voda pak vyteče přepadem do připravené misky. K dolévání používám dodanou plastovou lahvičku o objemu 150 ml,
6) po založení násadových vajec do líhně se brzy začalo rosit plastové víko. Mezi tímto víkem a polystyrénovým obalem je cca 1,5 cm mezera. V horním dílu polystyrénového obalu jsou dva otvory. Po zakrytí těchto otvorů se velmi brzy přestal horní kryt rosit.
Násadové vejce ve stáří max. 5 dnů jsem vložil do líhně v sobotu 13.března ráno. Líheň byla v té době zapnuta 15 hodin a je umístěna v místnosti vedle kotelny na kuchyňské pultě ( černá kuchyň). Teplota v této místnosti se pohybuje od 19 do 23 st. Celsia. V sobotu 20.března jsem chtěl použít zabudovanou prosvětlovačku a zjistil jsem, že pro naše vejce je zcela nevyhovující. Naše hejno tvoří kříženci s velkým podílem plemen Maranska a Velsumka. Hmotnost násadových vajec se pohybovala v rozmezí 58 až 70 gramů. Vejce v platech jsou příliš vzdálená od prosvětlovacích LED diod a proto bylo prosvětlení nulové. Technicky možné je pouze u malých vajec nebo spíše u vajec zdrobnělých plemen. Vše napravila LED baterka mobilního telefonu.
Děkuji za příspěvky chovatelům např. Blinky, Profisat, Foox, Asitakhle, Hitch, Kvočna350, Deny1990, a.s.kvocna a řadě dalším i těm s negativními hodnoceními. I na základě těchto příspěvků jsem upravil líheň a pevně věřím, že výsledek bude dostatečný pro naše chovatelské záměry.
Přeji hezké prožití Velikonoc a na shledanou po svátcích.
Jarek
Jůů,to je krásný dojemný příspěvek....skoro až slzička ukápla. Ale tady vám pšenka nepokvete pane PRODEJCE,tady už ste provaření dost,zkuste jinou skupinu
Jste dobrý. Skutečně pracuji v obchodní firmě. Naším předmětem je ale prodej ovoce, zeleniny a potravinářského zboží. Jak naše prodavačky, tak i vedení firmy řeší v současné době úplně jiné problémy než to, kam postavit regál s líhněmi z Číny.
Jarek
Liahnutie v liahni by mala byť radosť z očakávaného výsledku a nie stress, čo sa zase pos..e. a koľko vajec zase zbytočne vyhodím. Kto má čas a možnosť učiť sa na vlastných chybách, nech si kúpi čínsky plastový šmejd a trápi sa a zabije plno kureniec (ešte vo vajci), kým sa naučí s takou "liahňou" narábať. AK je raz niečo zle konštrukčne navrhnuté, tak môžete vychytávať jeho chyby do aleluja. Hlavne, že sú ich predajcovia spokojní a dennodenne čítam na rôznych FB forach príspevky od nešťastných chovateľov, čo si takéto šmejdy v dobrej viere kúpili. Sú dobré a zlé liahne". Tie dobré fungujú tak, že podľa návodu nastavíš teplotu, dolievaš vodu, na 18 deň. preložíš z liesok do doliahne a na 21. deň vyberáš všetko čo sa z oplodnených vajec vyliahlo. A más radosť z priebehu i výsledku liahnutia. Ak už chcem lacnú liaheň, tak radšej rumunské Cleo-5 (jednoposchodové), príp. Puisor. V tých sa aspoň dá liahnuť s relatívne dobrými výsledkami.
Uvažoval jsem i o těchto líhních, ale odradilo mě ruční naklápění.
Jarek
Dobrý den,
ke svému úvodnímu příspěvku bych chtěl upřesnit. Všechny líhně vyrobené v Číně byly zakoupeny u českých prodejců, kteří nabízeli jak servis, tak i náhradní díly. Vloni jsem líhl v líhni YZ48. Nasadil jsem pouze 32 vajec z našeho chovu. Po týdnu jsem vyřadil pět vajec, který byly naprosto "čisté". Vylíhlo se 22 kuřátek, ale tři nepřežily první týden. Ze zbylých 5 vajec u dvou neproběhlo ani naklutí. Tři se začaly líhnout, ale během líhnutí uhynuly.
Jarek
Dobrý den,
i v letošním roce jsem zapnul líheň tak, aby se vnučky potěšily o Velikonocích z čerstvě vylíhnutými kuřátky. Už několik let používám líhně z Číny. Nejsou to žádné technické zázraky, ale dosahuji 60 až 70 % úspěšnosti líhnutí. Já i řada mých známých si tyto líhně pořídila hlavně z důvodu ceny. Pokud chceme částečně obnovit svá hejna, tak si asi nebudeme kupovat líhně za desítky tisíc.
V různých diskuzních čtu mnohem častěji o šmejdech z Číny, než o jejich uspokojivém využití. Čínu zrovna nemusím, a když jsem si před lety koupil notebook značky DELL, tak bylo na štítku uvedeno "MADE IN CHINA". Jsem přesvědčen, že i v řadě kvalitních líhní jsou namontovány levné komponenty z Číny.
Proto Vás chci vyzvat, aby jste se podělili o své zkušenosti s využíváním těchto líhní, protože pro nás hobby chovatele je to řešení.
Těším se na Vaše příspěvky a přeji všem hodně chovatelských i osobních úspěchů.
Jarek