Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 6. 2019 10:19:22
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
No protože se řekne španělská škola, ale Španělé jsou ve skutečnosti hovada. Vyrábí koně magory, všechny hřebce nechávají v koulích, týrají je na coridě a aby to ujezdili tak jim dají toto http://www.vkubik.cz/?action=detail&id=ID328&catg=298
nebo toto http://www.vkubik.cz/?action=detail&id=ID3050&catg=195.
No upřímně terén je sice hezký, ale právě tam jezdci úplně přestávají jezdit a veškerá zodpovědnost leží na koni a ten bude vždy využívat služeb své silné strany, a to spíš, když má na sobě váhu navíc.
Kůň je přirozeně křivý, což mu pomáhá bleskově zabrat při útěku před predátorem. Pokud ale má kůň nosit/táhnout zátěž, je jeho křivost zlo a neschopným jezdcem se to může dostat do stavu permanentního poškození.
Narovnání je náročné a mnohdy velmi zdlouhavé.
V první řadě je třeba umět dopředu a dolů, aby se páteř mohla otevřít, uvolnit a aby hrudník měl vůbec šanci se zvednou. Teprve potom se dá přidat ohýbání na menších kruzích, vlnovkách... No a nakonec stranová práce. Tohle všechno koně nejen narovnává, ale i balancuje a proto se to všechno má prvně dělat v kroku a klusu a cval v této chvíli postrádá smysl nebo je dokonce kontraproduktivní.
No a samozřejmě záleží v jakém stádiu je křivost vašeho koně. Může mít totiž po celém těle blokády, které nemusí nutně bolet a vyvolávat kulhání, ale pokud se jich nezbavíte, tak koně nikdy nenarovnáte. Proto doporučuji prvně fyzio ať vůbec víte na čem jste.
B jsou narodni kvalifikační závody na mistrak (A to same, ale mezinárodní). C jsou běžné závody bez kvalifikace, D hobby. Jezdci, kteří už startovali na B a A se nesmí účastnit D (nevím jak C).
Každopádně, pokud jsou vypsány všechny tyto typy naráz, pak vy si vyberete v rámci čeho startujete. Většinou se to dělá pro větší účast, jinak by se to dalo s čjf srovnat jako výkonnostní kategorie.
Vykašlete se na vodění, riskujete obnovení zranění a z toho stresu vám kůň bude hubnout ještě víc. Když máte k dispozici paddock, který je snad větší než box, po celý den, tak si ten kůň nadávkuje pohyb sám. Seno dejte na jeden konec, vodu na druhý, ať razuje mezi tím. Nudu zabijte hračkami, lizy, mini kupičkami sena po obvodu hrazení.
Zapomeňte na vykrmování, zbavte se jádra nebo dávejte hrstku něčeho bílkovinného nebo vláknitého pro minerálku či jiné doplňky. Anglán aby narostl potřebuje pořádnou dávku žrádla, které promění ve svaly jen pořádným tréninkem, což momentálně u vás není možné. Musíte se smířit s tim, že bude vypadat skoro jako kostra, což je u plňase normální fyziologický jev, když stojí a nic nedělá
Zákon mluví o jedné a druhé straně, tudíž je jedno kdo od smlouvy odstupuje, důležité je že druhá strana porušila smlouvu. Pokud máte ve smlouvě jasné dané, že kůň nesmí např. skákat ze zdravotních důvodu a nový majitel skáče, tak si koně prostě sebrat můžete. Důležité je co je ve smlouvě a právě u zvířat důležité, kdybych já měla prodat koně a nový majitel by nezajistil takové podmínky, jaké bych nadiktovala do smlouvy, tak se neptám a koně si beze srandy beru zpět.
Příklad s domem či autem je úplně mimo, tam se totiž nikdy do smlouvy nezanese jakým způsobem se může využívat, ale u domu může být třeba věcné břemeno, které kdyby kupující nedodržel, tak by vracel dům nebo platil mastnou pokutu...
Další expert, který si pořídí koně konkrétního plemene či jeho křížence, ale nezná ani základní charakteristiku a ještě by chtěl přirozený znak upravovat plastikou.
Máte ze 75% appu! To je snad do očí bijící ukazatel. Appy nemají bohaté žíně, naopak vypadají jako by nic neměly. Ty co mají hodně žíní, mají nejspíš v rodokmenu Qh nebo plňase. No u vás převládla "původní" appa a hustá hříva poníka byla potlačena.
Najděte si na googlu obrázky appaloos, někteří jedinci skoro nemají ocas, hřívu taky. Je to znak toho plemene stejně jako puntíky a potlačovat ho není správné, právě bych veškeré show příčesky zrušila.
Zapomínate na individualitu koní. U mého painta je rozdíl mezi třičtvrtě litrem a čtvrtlitrem ve zbytečných kilech navíc, těžkopádnosti, neochotě/lehkosti, pružnosti, akurátní energii. A zas kdyby byl bez čtvrt litru, byl by bez energie, bez nárůstu svaloviny...
Jednoduše jsou koně, kteří potřebují jádro po kýblech a koně, kteří se schvátí je při pohledu na bujnější pastvu. Takže ano půl litru jádra může a nemusí znamenat obrovský rozdíl při stejném objemu píce.
To už je tady dlouho, hlavně se tak zapíná gumový chambon, když není k dispozici obřišník nebo sedlo.
A ano je to svinstvo, nedá se to povolit, aby se kůň natáhl úplně dolů, protože by si do toho šlápl, tak je to jenom nakrátko. A jeden trenér, který to ukazoval (naštěstí ne na mém koni, jinak bych mu zakroutil a krkem), to opravdu tak stáhl, že nos byl mezi předky a tohle prý mělo koně vyklenout a jakože uvolnit. To určitě
Tak jestli je kobyla "červený" bělouš, pak to znamená že v chlupech je "zbytkové" barvivo, tedy je v základu ryzák, možná hnědák. Takže čekejte ryzáka nebo hnědáka a padesáti procentní sanci, že vybělí.
Mimochodem, šutříku, to je nějaká aktuální fotka? Protože tenhle kůň má do bělouše na míle daleko.
Chudák trpí samotou a proto tolik touží po matce. Okamžitě mu tam nastrčte valacha, jiné hřebečky, případně i březí kobyly. A když to nepůjde, tak ho odvezte do stáje kde mají podmínky pro chov odstávčat. Do odstavu byl vychováván ve stádě? A vy si myslíte, že je v pořádku ho takto odstřihnout, zavřít do stáje a neposkytnout mu společníka? Nutně potřebuje fyzický kontakt, ne přes plot/box, ale přímo a pokud mu toto nedopřejete u vás, opravdu ho odstěhuje.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Trochu popravím, kočiarové plemená občas nejakú cudziu krv použijú(resp v nedávnej minulosti použili), úplne uzavreté sú plemenné knihy plnokrvníkov. A1/1 musí mať rodokmeň až ku zakladateľom, robia sa dna testy( to si myslím, že ešte stále prekvapivo veľa plemien nerobí). Arab je na tom myslím rovnako, klusáci sa tiež môžu krížiť iba medzi sebou(fr, americký a zvyšok sveta). Trochu špecifická kategória plnokrvných je achal(určite ma niekto znalejší opraví), ale tiež sa nesmie primiešavať cudzia krv, každopádne je to Rusko( a priľahlé zeme) a tam je to s tou “čistokrvnosťou” veľakrát diskutabilné.
Tak samozřejmě, že barokní koně jsou vykřížení z jiných plemen, vždyť byli na pokraji vyhynutí, ale v dnešní době jsou jejich PK striktně uzavřena, takže vlastně nemáte co poopravovat.
Prostě jsou plemena striktně uzavřená, plemena která povolují přikřížení jednoho, max dvou jiných plemen (hlavně plňase) a pak jsou plemena tzv. účelových kříženců, která jsou směskou všeho možného jako evropští sportovní teplasi, čsp, wpb, atd.
A pokud si někdo není jistý jak je na tom nějaké plemeno, stačí napsat do daného klubu/svazu/asociace.
jesie
napsal(a):
To jsem vůbec nevěděla...a nevíte náhodou, jak je to u westernových plemen? Appa, QH a Paint?
Jako QH může být zapsán pouze po papírových rodičích těchto spojení: QhxQh, QhxA1/1, tedy jeden z rodičů musí být Qh a druhý Qh nebo A1/1.
Painti to mají obdobně: AphxAph, AphxQh, AphxA1/1.
Appa:AppaxAppa, AppaxQh, AppaxA1/1.
Zase záleží na koni. Oliva se většinou ke koncům hodně rozšiřuje a některým koním to může vadit. Stihlo má zase volné kroužky, které povolují neustálý pohyb, pro ty co mají živou hubu super, jiní to mohou nesnášet a je pro ně vhodnější oliva či déčko s pevnými kroužky.
Takže jestli je něco lepší nebo horší může říct jen konkrétní kůň.