
blekota
Informace o uživateli:
Včely, Skot
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 3. 2. 2019 19:41:20
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, prosím o odkaz kde jste tyto informace vzal? Aktivního zemědělce jsem řešil minulý rok jak s agenturou ak přímo s ministerstvem zemědělství které mi zaslalo podmínky aktivního zemědělce. Žádná takováto ani podobná podmínka tam nebyla. Jedná se spíše o problematiku zelených ploch letišť, solárních polí atd. V případě že máte nějaké nové informace prosím vás o zdělení.
kelišová
napsal(a):
Myslím že nemáte až tolik pravdu.K podnikání v zemědělství pokud nejste vyučen v oboru tak určité znalosti potřebujete a to formou kurzu nebo školení k tomu určené.Možná to tak fungovalo kdysi ale ted je tolik změn že se člověk nestačí divit.
No a já myslím že pravdu mám. Podnikání v zemědělství není živnost volná, vázaná ani řemeslná. A není to ani živnost ke které by jste potřebovali koncesi. Podnikání v zemědělství je podnikání podle zákona 252/1997Sb. o zemědělství, proto také dostanete OSVĚDČENÍ O ZÁPISU DO EVIDENCE ZEMĚDĚLSKÉHO PODNIKATELE. A to že by jste potřebovali kurz školu atd je taky pěkná blbost. Jestli je administrativy hodně nebo ne nechám na každém z vás. Já letos začínám chci brát dotace ale hlavně chci mít všechno v cajku. A tak jsem začal minulí rok shánět (živnosťák) havarijní plán, pohotovostní plán, registr stáje, LPIS, Povolení pro odběr podzemní vody atd atd. Na vedení účetnictví mám paní která se tím zabývá ale rozhodně mi nepřipadá že by mě to nějak finančně rujnovalo. Všude se píše kolik toho musíte mít a hlavně kolik to bude stát. Vše mě stálo zmiňovanou tisícikorunu za ten (živnosťák). No a ještě jedna věc. Nic ohledně programovacího období 2015-2020 ještě není schváleno vše jsou pouze návrhy tak že tato diskuze je celkem bezpředmětná :-D
Všem hodně zdaru v zemědělských činnostech.
I já se svojí troškou. Chovám asi 5 let křížence romanovka x suffolk a jsem moc spokojený. Díky plodné a mléčné romanovce jsem u produkce např. letos někde kolem 2.7 jehně což se mě u čistokrevných nikdy nepodařilo tam tak 1,4-1,6 jehně. Nutné je ale počítat s tím že taková to jehňata se vám nedorostou takové váhy jako 1 od suffolka nebo texla ale v součtu se vám to vyplatí. Jikak plně souhlasím že top kejty mají texl.
Ahoj.
Pro ovce si stavím ohrady sám.Už jsem to tu někdy psal ale napíšu to klidně znova. Samozřejmě vlna izolant je a proto je nutné použít při stavbě ohrady vždy správný materiál. Taky je důležité zda je to ohrada stálá nebo dočasná? Na ohrady stálé používám zatlučené dubové kůly a 5x vysokopevnostní drát natažený na cca 80kg. drát 3x pod napětím 2x zemnený a natažený na střídačku.Při prostrčení hlavy se drát neprohne a ovci se dostane automaticky ke kůži a výboj projde mezi vodičem pod napětím a vodičem zemněným. Výkon ohradníku dle délky ohrady a případných ztrát. pro dočastné ohrady používam sítě 110cm s velice výkonným zdrojem. další možnost je pletivo ale tady vám poradím jenom to že u českého pletiva mi ovce začali prostrkávat hlavy až ho roztáhli a utíkaly.
S pozdravem
Jirka.
Brebigest je asi opravdu dobrý já ho začal používat na doporučení známého.Dále pak pojedu v řadě olig´oviin phyto-vers a na reprodukci vital s. S lízem solsel jsem teda osobně spokojen nebyl je to spíše sůl s přídavkem pár vitamínu. Jediná nevýhoda u lízu osvior je že ho ze začátku sežerou opravdu dost ale chce to vydržet. Pro představu u stáda 42ks 1.týden belik 2. Týden belik 3-4. Belik.
Ahoj,
vše je rozhodnuto akorát půjdu směrem ovcí.Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl jít do ovcí, rozhodl jsem se tak protože jsem nenašel parťáka který by mi s tím pomohl když budu 24 h v práci, rodina řekla že mezi krávy nepůjdou tak je musím respektovat.Ovce už mám tak s nimi mám zkušenosti akorát markantně rozšířím stavy už mám zamluvené stádo 40ks na podzim je budu mít a pustím se do toho.
Všem děkuji za rady a názory vzal jsem si z toho to nejnutnější a výsledek toho všeho je že jsem dal výpověd dohodl se s nájemcem že mi pozemky připadnou koncem září 2014. nejduležitější teď bude jak dopadne další společná politika EU na obdobý 2014 a nejspíš 2020.
Ty slepice bych viděl jako utopii to nejde dělat jen tak nějako doma při takovém množství.
S pozdravem
Jirka
děkuji za váš názor,
samozrřejmě se vše musí nejdříve zatravnit ale na to jsou dotace a celkem slušné a zvlášť když jsou tyto pozemky doporučeny pro zatravnění.ty mašiny opravdu nevidím jako problém s tím si umím poradit na druhou stranu třeba na rostlinku potřebuji daleko více stroju které jsou daleko nákladnější ale to je věc názoru. Pastviny by měli být dle představ ohraničeny betonovými kolíky + 2x drát třídy 12 200 jako el ohradník. Jako pevnou ohradu bych pro začátak použil mobilní ohradu + příslušenství pro ošetřovaní a manipulaci. do budoucna bych chtěl přístřešek s boxy pro volné ustájení na hluboké které by sloužily pro nějakého toho býčka popřípadě manipulaci nakládání ošetřování.Krmení balíky do košů voda z vlastního zdroje přes míčovky.Připoučtění zatím insemiňákem po dovršení základního stáda plemeník to nenám zatím dořešeny.Hnuj většinou nechávají kompostovat nevím jak je to s legislativou ale při nejhořším ho budu vyměnovat s zd za slámu.plemeno je pro mě favorit Galloway popřípadě angus který je pro mě dostupnější.No a co si myslím o Tvém nápadu nachat si pole jen za domem.No nevím oplotit to budu muset stroje mít budu muset tak si říikam jestli není jedno jesli 18 nabo 30 ha.Jesli si to nejdříve zkusit nebo jít do toho nevím jde o ekomomiku každopádně morálně nesouhlasím chovat na určitém počtu ha min počet zvířat. Tak to dělá mnoho zemědělců kteří využivají dotací. můj názor je že na odpovídající plocha musí odpovídat zvířatum tak aby nestrádali a byla vytvářena rezerva.
A tady si kladu otázku kolik kusu bych mohl mít na 18ha pastviny 12ha luk aby každá kravka mohla mít ročně tele které bude prodáno jako zastav nabo jalovička. cca15ks?? nevím poraďte
Předem děkuji za názory
jirka
co jsem vyzistil od známích tak z praxe na pasení vychází 0,75ha na 1 kus ale muže to být velmi individuelní údaj protože na 1ha můžeš mít 1,5t nebo taky 4t sena. já řeším stejný problém s 30ha jestli do toho mám jít nebo ne.Chci stále chodit do práce a mít to jako hobby ale ekonomicky mi to nejak nevychází.
O techniku nejde tomu rozumím velmi dobře něco mám a dnes není problém dovést slušné stroje ze zahraničí.No a k té siláži atd ja chci dobytek pást bez přidávání silaže, jádra. Krávy chci jen na pastvě popřípadě nejaké seno senáž a líz aby nezatloustli a měli lehké porody. A nejspíš prodávat zástav nebo něco málo vykrmit ale to nevím jak vychází ekonomicky. Prostě mě se líbí tzv. hobby farm
Blekota

Ahoj jmenuji se Jirka,
chtěl bych se zeptat vás z oboru znalích ale i laiku co tomu rozumí zda jít do chovu mastného skotu?
Vysvětlím vám moji situaci, po dědovi jsem zdědil statek s celkovou výměrou cca30 ha z toho 18 přímo za domem v jednom kuse. tyto pozemky má pronajato místní zd a pětuje na nich kukuřici na bioplin. v roce 2014 jim končí smlouva a ja řeším to jestli si vzít pozemky a třeba past nebo ne(jestli ano musím dát do konce roku výpověď).Nečekám od toho že mě to uživí ale vydím to jako možnost výdělku pro opravu statku která je pro mě jako pro zaměstnaného člověka živící rodinu těžko realizovatelná.no a o co bych vás chtěl vlastně poprosit, neuměl by jste mi tu nekdo napsat alespoň hrubou rozvahu co mě kolik nude stát popřípadě reálné výdělky. Prostě bych to chtěl vydět v normálních barvách a reálných číslech
Zdravím Jirka