burgund6

Moje příspěvky

12.1.2022 20:12

Co se týče přeléčování odstávčat,souhlasím s mišikem,není k tomu žádný důvod.Taky nic nepřidávám ani neléčím a králíci prosperují a nehynou.
A k tématu:Docela mě překvapilo hodnocení u křížení s NČ,slyšel jsem ale už od více chovatelů,že toto plemeno dobře roste,ačkoliv není brané jako masné.Druhá věc,je celkem s podivem,že se u Vás neprojevil heterózní efekt u meziplemenného křížení,protože kříženci většinou rostou o dost lépe,než čisté plemeno.

25.5.2021 18:04

Hanka 123 napsal(a):
borax: ne budete se divit ale drahé to u nás není vakcína stojí asi 20,- kus a jak jsem už psala veterinář neměl čas a mezitím jsem nakryla samice a nevěděla jsem jestli vakcína nezpůsobí u králic potrat. Chtěla jsem očkovat všechny najednou tak jsem myslela že nebude vadit když měsíc počkám vzhledem k tomu že nikdo z okolí v chovu mor nemá. Spletla jsem se no. Tak mě za to všichni sežerte.
jiva: děkuji za radu u veta se objednám a zbytek naočkuji

Nikdo Vás nechce sežrat,naočkujte všechno ihned,nezapomeňte i na myxomatozu.

24.5.2021 17:39

Může to být cokoli.Proč neočkujete?

29.12.2020 10:21

V podstatě to může být cokoli, jak píše bodlinka.Jenom mě překvapuje,že měl králík silný svrab,když tak dbáte na hygienu.

30.11.2020 20:17

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Takto, čistý albín ak sa nemýlim je o dosť jemnejšie osvaleny ako napr kal alebo novozélandský,to určite viete. A horal má čisté albiny ak sa nemýlim. Až sa pousmievam keď si predstavím moje chovné samice čo majú aj cez 6 kilo bežne. A priateľku , králikom sa venujem tiež cca 30 rokov, len čistokrvným tak som v obraze.😉

Nemáte pravdu,ale nemíním se tady dohadovat.Právě díky takovým všeználkům,kteří mají za všech okolností pravdu, jako jste Vy, sem chodím už jenom sporadicky.Pokud se nepletu,tak chováte nitranské králíky.U nás je jejich hmotnost nad 5,25 kg jako nepřípustná vada,tudíž výluka.Takže Vaše šestikilové samice by u nás neměly šanci.Ale nevím,jak je to na Slovensku,třeba to tam máte jinak.

30.11.2020 18:38

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Váha králika je špecifická vec, kus od kusu a samozrejme aj od plemena. V podstate pán nepovedal aké má plemeno, no ja mu to verím... Už som to písal v inom vlákne je to reálne dostať sa aj pri niektorých plemenách na 12-tich týždňoch na 2,5 kg živej váhy. K vašim výsledkom : postreh ono ČA nie je nejak robustný králik, takže aj pri väčšej plodnosti je výsledok chovu slabší... Je to normálne a nemáte sa v podstate prečo zle hodnoťiť. Pridám aj poznámku k tým ingredienciam v octe? Ocet, ocot je pre králika nepotrebný, viacmenej sa okysľovadlo používa na dezinfekciu napájačiek. Okysľovať, zažívanie zdravého králika nie je nijak prospešné. Zdravý organizmus, funguje uplne automaticky... A kto chce nech si klikne na prípravok Kokcidin a tam zistí načo slúžia bilinné výťažky... Pekný deň ..

Dovolím si s Vámi nesouhlasit s tím českým albínem.Králíci jsou to dost robustní,mám samice a mají kolem pěti kilo.Používám na ně burgundského samce a mladí rostou dost dobře,lépe než čistokrevní albíni,což je nejspíše dáno heterozním efektem.Plodnost,jak píšete i Vy,je výborná.Jako matky se mi osvědčily z ostatních masných plemen asi nejlépe,králíky chovám přes třicet roků a vyzkoušel jsem v podstatě všechna masná plemena,za tu dobu jsem odchoval cca 4000 králíků,takže jakýsi přehled si troufnu říct,že mám.

1.11.2020 20:14

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Nepamätám si že by sa mi posr@l z repy, jablka dospelý králik....Dokonca ani v zime som nepostrehol nikdy problém, skôr bolo vždy málo repy mrkve aj jablk, Napríklad tuto zimu som skrmil 6metrakov repy krmnej a nič sa nestalo. Bud mam nejake ine kraliky alebo tie ostatne su divne ... Najdu sa jedince čo si odhrýaju v pohode z ruky ... Tak teraz fakt neviem, čo pamätám ,repa jabko sa u nás krmilo odjakživa.

Souhlasím s Vámi.Taky krmím řepu už přes 30 roků,sám si ji pěstuji a nikdy problém nebyl,problém je pouze v tom,že lidi jsou líní si něco sami vypěstovat.Chovám belgické obry albíny a české albíny.

3.8.2020 15:31

kiki* napsal(a):
Přikládám další foto

Tohle není myxomatóza.králíci jsou poštípaní od komárů a jak si to odírají,tak se jim udělá strup.Letos je komárů hodně a taky dost králíků má takhle odřené čumáky.Já to mám konkrétně taky u jedné samice.

1.6.2020 19:23

Já bych osobně udělal tří patrovou králíkárnu po dvou kotcích v řadě.Píšete,že hloubka 100 cm Vám nevadí.Takže by to vyšlo 150 cm šířka a 100 cm hloubka.Což je pro BO dostačující velikost plochy.Kotců byste měl taky šest.Já chovám střední plemeno,hloubku mám 80 cm a hlubší bych určitě nedělal.Při Vámi plánované hloubce 150 cm je to tak na chytání králíků do podběráku.

21.10.2019 21:50

moluka napsal(a):
ESB3 je obyčejná sůl klozinu BIO

Tak proč je na konzumaci masa 15 denní ochranná lhůta,když je to obyčejná sůl?

21.10.2019 21:42

moluka napsal(a):
Jak na ni: 1. před připuštěním samice tuto preventivně přeléčit.
2. Jakmile králíčata začnou žrát granule což je v pátem týdnu po narození přeléčit léčivem ESB3
v dávce jedna kávová lžička léčiva do 1,5 litrové PET lahce ,doplnit vodou, protřepat. Večer den před podáním léčiva odstranit vodu, druhý den nalít léčivo a léčit 3 dny, další 3 dny přerusit a další 3 znovu podat léčivo. Krmit suché a granule.
3.Druhé léčení opakovat v postupu jako prvé za 7-8 týdnů po ukončení prvého léčení.
4. Třetí léčení opakovat za 8 týdnů po ukončení druhého léčení.
Granule s léčivem neléčí, ale pouze upravují kokcidie na únosném množství ve střevech.
Králík při pohlazení po zádech nesmí mít znát obratle. Jakmile jej pohladíme a ruka přejede po každém obratli, králík je hubený a to signalizuje, že se v něm něco děje. Jakmile skřípe zuby už je pozdě. Kokcidie ve střevech způsobují zánět střevní sliznice, svými extrementy působí ochrnutí činnosti střev a králík nafukuje, neodchází plyny a náplň střeva, králík má později průjem a specificky zapáchá, sedí odděleně od ostatních. Je možné toto prodiskutovat pokud zašlete na moluka@seznam .cz svuj telefon. Pokud dodržíte tento postup a léčivý přípravek ESB3 budete mít z chovu znovu radost a bude vás chov bavit. Lečivo koupíte u každého soukromého veterináře. Ostatní léčivé přípravky už plně nepůsobí a kokcidie jsou na ně rezistentní.

Vy jste tedy chemik.To je nějaká přeháňka ten Váš návod ne neustálé přeléčování.

7.10.2019 21:43

Máte někdo zkušenost s tímto křížením?Díky za info.

30.6.2018 15:56

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Presne =Aj u mňa taký istý priebeh..Jeden =dva a v jednom prípade 4ks... Najprv som si myslel že som ich predávkoval, no je to len u dvoch samíc Hy+ Ostatné =8ks sú bezproblémové...Ja som večer krmil a jeden bol taký divný... Tak som ho vyhodil na trávnik a dokrmil som zvyšok. Tak idem k nemu, že ho pozriem : králik vybehol a po pár metroch skolaboval v krči Neposratý a ani nežbľnkal... Tak to so m ešte nemal... Tipujem, že je to v tých dvoch samiciach.. teraz som vymenil samcov, a jednu som pripustil Nitranom na poslednú skúšku?

Zdravím Vás.U mě se to teď taky stalo.U mladých, kteří se rodili v březnu tak nic, ale u tří květnových vrhů mi za poslední týden z 27 mladých uhynulo 9.Vypadá to tak, že králíčci normálně žerou a jsou v pohodě, pak ale králík začne ztrácet rovnováhu a jakoby se nemůže postavit na zadní nohy, no a za hodinku je po něm.žádná pěna z čumáku, prostě z ničeho nic je konec.Je to pouze u mladých před odstavem.Vzhledem k tomu, že to jde tak rychle a má to tady více chovatelů tak si myslím, že to bude nějakého virového původu.Že by ten nový mor?

22.5.2018 20:08

Nic se mu nestane.

24.4.2018 19:30

elisa napsal(a):
Samej optimista tady:)
Na podzim to ještě nachystat nešlo, jinak by bylo zoráno.
Prostě chci letos zkusit aspoň něco... díky za rady!

Nevím, proč se cítíte dotčeně, lidi Vám tady radí dobře.V zemědělství existují nějaké postupy, které prostě neošidíte.Letos to vidím tak, že si seno budete muset koupit.Bodlák postříkejte herbicidem, abyste ho zlikvidoval, potom je třeba pozemek dobře vyhnojit, hluboce zorat, potom posmykovat, porovnat, vyvláčet případné zbytky svinčiku atd..Osiva Vám bude stačit na půl hektaru cca 15 kg/v průměru se vysévá dle směsi cca 30 kg na hektar/.Co nasejete je na Vás, v dnešní době je spousta různých travních směsí, záleží taky na tom jaký máte pozemek-jestli je tam většinou sucho nebo mokro, jaká je půda-jestli písčitá nebo tužší, v jaké je pozemek nadm. výšce apod.Doporučil bych Vám nějakou luční směs.Trávník bych osobně zakládal až na podzim, tráva klíčí při poměrně nízkých teplotách.Jestli to osejete na léto, tak to moc neklapne a než se trávník zapojí, tak se to zabordelí jenom plevelem.Takže asi tak.

2.4.2018 12:46

zrzka_a napsal(a):
Tieto ma stali každý 50€, čiže nejakých 1600Kč cca kus? No ona už pravdepodobne tu pasteurelu ma, len teraz neviem či mám čakať alebo ju dať rovno preč.. riskujem už tak či tak.. len sa bojim, aby sa mi nenakazila aj samica, ktorá ma teraz 10 dvojtýždňových mladých, lebo je výrazne vychudnutá, už pomaly začína priberať, ale stále na nej vidno, že nie je vo svojej koži, hoci žerie normálne..

Být Vámi, tak tu samici zlikviduju.Dle mého názoru zbytečně riskujete nakažení ostatních králíků.

28.3.2018 17:12

Nedělejte nic, není to žádný problém.

25.3.2018 15:05

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Pokud nechám výstaváky po jednom, jsou stejně velcí a lépe prosperují.Pokud jich je víc, třeba jen dva, už je jeden větší a jeden menší.Jen málokdy se stane, že by králíci ustájení společně měli stejnou váhu tak jak jednotlivci.Na stres nevěřím, vše je o krmení.Pokud se dají po jednom, musí se krmit podle toho kolik sežerou.To bývá někdy dost rozdílné.Pokud se krmení přizpůsobí spotřebě, není problém.

Také mám odzkoušeno, že když jsou králíci po jednom, tak rostou lépe.Jediný problém je v tom, že málokdo má tolik kotců, aby je takto mohl rozdělovat.

18.3.2018 19:24

Kateřina Benadiková napsal(a):
,33.den.

Jen se zeptám, jestli dobře počítáte.Únor měl jenom 28 dní, občas si to člověk neuvědomí,.

5.3.2018 15:12

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zdravím,
včera jsem připustila samici a jak se se smcem hašteřila, vyrvala mu trs chlupů ze zátylku, má to zakrvácené a na konci chlupů byli kusy kůže... Dnes jsem vzala ze samce trs chlupů a jela na veterinu, jenže pod mikroskopem žádní paraziti nebyli. Co teď tedy? Pro jistotu všechny přestříknu arpalitem za uši ale i tak...co jiného? Posílám pár fotek zad samce.

Nejspíše je to dravčík, Na té veterině Vám k tomu něco bližšího neřekli?