
chovatel
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 11. 7. 2021 20:25:23
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
miso
napsal(a):
dobry den, doma mam samicu horsfieldky vhodnu k pareniu (teraz po zimovani ma cca 1,2 kg), ale nemam samca. Preto by som sa chcel opytat, ci by niekto poskytol krytie, resp ja by som poskytol samicu. ... najlepsie vychod ciech. Viac info na miper@email.cz
Dakujem
Mám opačný problém. Vlastním samce 11 let starého. V současné době je jako každé jaro enormě aktivní. Bohužel na nákup samičky nemám peníze. Škoda, že jste ze zahraničí.
the beast
napsal(a):
Mám takový problém: v terárku s hermankama mám jako podestýlku z části drť z kukuřičných vřeten a z části rašelinu. Ta moje největší želva (18 cm) pořád běhá dokolečka a tím ty 2 druhy podestýlky míchá. To by mi ani tak nevadilo, jen kdyby ta rašelina při tom jejím běhání tolik neprášila. Jelikož byly želvy už celkem dost zaprášené, tak jsem jim včera večer otřel krunýře. Když jsem se dneska vrátil ze školy, zjistil jsem, že jsou všechny želvy totálně zaprášené znova a po detailnějším ohledání okolí jsem zjistil, že hnědý prach je úplně všude kolem terária. Jakou s tím máte zkušenost? Co používáte jako podestýlku pro želvy vy, resp. co byste doporučili? dík za rady, tipy, názory
Rašelina je prevít. Když uschne, výrazně změní své vlastnosti a stane se úplně nevhodná. Velmi práší ( trpí dýchací cesty a oči ) a vůbec nesaje. Doporučil bych zvolit jiný substrát.
mitraton
napsal(a):
Zdravím Vás,
rád bych se zeptal na pár věcí ohledně krupičky. Od známého jsem získal paví oka originální přírodní formu z karibského pobřeží Venezuely. Rybičky chovám ve 200 litrovém akváriu, samostatně. Akvárium je vybaveno vzduchováním, na dekoraci jsem použil zkameněliny, písek jsem nepoužil a rostlinu jsem použil jávský mech. Rybky se mi rozmnožily asi na počet 200 kusů. Tedy pěkné hejnko. Pravidelně jsem akvárium solil a občas přidával jedlou sodu, abych neutralizoval kyselost způsobenou trusem, filtr totiž kvůli velkému počtu potěru nemohu používat. Před asi 14ti dny se mi vyskytla na rybách krupička.která byla u některých jedinců více masivní.Sledoval jsem oslabení ryb, tak jsem se rozhodl zakročit. Nechtěl jsem používat moc chemie, tak jsem vodu značně prosolil. Soli jsem dal poměrně dost, až začal mech žloutnout a odumírat. Rybám to nijak nevadilo. Odebral jsem asi polovinu vody a nechal je v té slané do dalšího dne. Poté jsem dolil vodu do plného objemu. Vypadá to, že jsem krupičku zlikvidoval, ale rád bych věděl, jak jí předcházet, jak podporovat imunitu ryb, aby byly zdravé a hejno se dále množilo. Chtěl bych vědět, zda nějak moc vadí, že jde o příbuzné ryby, které pocházejí z pár kusů, které známý před lety přivezl a v čisté přírodní formě choval dál. Jedná se o velmi pěkné ryby, které jsou plodné a zajímavostí je, že je každý samec jiný. Nerad bych o ně přišel. Děkuji za odpovědi. Martin
Odpověď bych rozložil na dva body.
1) S příbuzenskou plemenitbou si žádné starosti nedělej. To není problém.
2) Z napsaných informací bych usuzoval, že se jedná o porušení rovnováhy v akváriu. Při chovu pavích oček ( vlastně všech živorodek ) je potřeba dbát na kvalitu vody. Důvodem je nedokonalé trávení potravy. Proto je nezbytné kvalitní krmení ( značková suchá potrava, mražená a živá potrava ), častá výměna vody ( až 1/3 týdně ), kvalitní filtrace ( nejlépe biologická ), odpovídající teplota a chemismus. Pavím očkům všeobecně ( pokud se nejedná o extrémně chované populace ) vyhovuje teplota okolo 25°C, PH okolo 7 a středě tvrdá voda.
Pokud budeš důsledně plnit vše co jsem napsal v bodě 2, věřím, že úspěch bude zaručen. Zdravé a silné ryby totiž nejlépe odolávají všem možným i nemožným onemocněním.
Chovu zdar.
martin marek
napsal(a):
Zdravím všechny teraristy
Už tady je dost galerií brouků,pavouků a jiných.
Tak by bylo dobrý sem dát nějaký KUDLANKY posílejte sem všechny fotky kudlanek ať jsou vaše nebo jste našli nějaké na NETU vše se bere.
Mafie
martin marek
napsal(a):
Zdravím všechny teraristy
Už tady je dost galerií brouků,pavouků a jiných.
Tak by bylo dobrý sem dát nějaký KUDLANKY posílejte sem všechny fotky kudlanek ať jsou vaše nebo jste našli nějaké na NETU vše se bere.
S. gastrice - tvorba ootéky
martin marek
napsal(a):
Zdravím všechny teraristy
Už tady je dost galerií brouků,pavouků a jiných.
Tak by bylo dobrý sem dát nějaký KUDLANKY posílejte sem všechny fotky kudlanek ať jsou vaše nebo jste našli nějaké na NETU vše se bere.
S. gastrica - páření
lissemys
napsal(a):
Bohužel Vašemu předchozímu příspěvku moc nerozumím. Nevím, proč mě napadáte (nevím, co myslíte tou "nafoukanou" upřímností), jako každý jen říkám svůj názor (od toho zde forum přeci je) a hned na úvod říkám, že se nechci s Vámi nijak dohadovat, protože by to stejně nikam nevedlo.
Znovu zopakuji: domnívám se, že by bylo pro všechny zajímavější a i přínosnější, kdyby sem byly dávány různé druhy želv (za sebe bych obzvláště ocenil nějaké vodní) a osobně mi přijdou naprosto zbytečné fotky, kde na první je hermanka žeroucí pampelišku, na druhé je hermannka slunící se pod žárovkou, na třetí je hermannka... (omlouvám se všem Testudo hermanni, že si je beru do huby). A navíc až asi na dvě nebo tři výjimky, ty fotky jsou strašlivě nekvalitní, rozmazané, o tom se nebudeme přít, to je bohužel fakt.
A jestli jste si nevšimla, téma je "Fotky želv" nikoliv např. "Fotky obyčejných suchozemských želv" - touto větou se dostávám na Vaši úroveň, a to jsem opravdu nechtěl.
Chtěl bych, aby toto téma bylo zajímavé pro všechny. Rozhodně to nemusí být fotky vlastních zvířat, aby to nebylo takové to: podívejte, co mám, héč. Ale spousta lidí, co sem chodí má spousty zajímavých fotek krásných zvířat např. ze ZOO, z přírody apod. No a aby se to trochu obohatilo o nějakou tu zajímavou želvu, tak přiložím obrázek želv, jejichž jméno jsem si vybral jako nick.
Proboha pojmenuj si svoje téma jak chceš a přestaň kritizovat. Čau.
sova
napsal(a):
Neví někdo,proč se takto rozpadají listy u Sagittaria subulata(Šípatka šídlatá)?
V akváriu došlo k změně životních podmínek a ty nevyhovují rostlině. Důvodem může být zanedbaná údržba, radikální výměna vody a tím změna chemismu, změna teploty nebo změna světelných podmínek. Pokud se vrátíte k původním hodnotám, vše se během 2 až 3 týdnů napraví.
chovatel
napsal(a):
Něco málo z mého akvária.
Ancistrus sp. - závojový
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jak asi všichni váte tak ceny pavouků, brouků a všeho možného jsou u nás dost nízké - nabo neřekl bych nízké, ale rozdílné.
Uvedeme na příkladu kdy jedna Barchypelma stojí 20kč a jiná 300 v stejném svleku a od stejného chovatele tedy stejné kvality.
jde mi o to zjistit zda by bylo možné tuto cenu nějak uměle zvýšit. To co nyní stojí třeba 30 by najednou stálo 60. Mám přirozeně na mysli zvýšit tyto nízké ceny. Vím, že nají nějaký účel být nízké, ale nevím zda je to dobře když se živý tvor stane spotřebním zbožím jako bochník chleba. Navíc dopad na chovatele by nebyl tak drastický, přotože ti si nezi sebou své chovance mění, ale dopad by to mělo na lidi co si koupí pavouka a pak se prají co žere - pro by to neudělali když stojí stejně jako lízátko? když ale porostou ceny tak se bude muset zamyslet jestli to vlastně chce! a jestli se o to dokáže postarat, protože v tom bude vidět už něco víc než pár drobných co měl po kapsách.
Ceny dělá trh - nabídka proti poptávce. Do toho navíc zasahují dvě skupiny. Ti co to dělají na kšeft (pro ně jsou rozhodující ceny) a ti kteří to mají jako koníčka a prodávají pouze přebytky. Ta druhá skupina je samozřejmě trnem v oku té první. Z vlastní zkušenosti vím, že v případě prodeje chovatelských přebytků pro mě cena není rozhodující, ale spíše se zajímám o osobu kupující.