
corvuscorax
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 27. 8. 2022 13:41:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
je mi líto takéchovatelů, co dovedou vzít vzduchovku na vrabce.S tou Čínou jsem to četl také a to je jiná kultura, to bych sem ani netahal. Tam jsou schopni zabíjet děvčátka po narození a teď tam mají miliony chlapů bez ženských.Ale zpět k vrabcům. To že vymírají má také za následek "móda" zateplování fasád. Nemají žádnou škvíru kde by mohli hnízdit. Dříve jim stačila štěrbina mezi cihlami stejně jako rorýsům.Kdyby někdo pozoroval vrabce v době hnízdění kolik nanosí svým mladým komárů a hmyzu, vyvěsil by jim z vděčnosti nějakou budku. To ne, to si raději každý koupí odpuzovač komárů do zásuvky. Mám na zahrádce velké oleandry, které jim slouží jako úkryt před nálety krahujce.jsou občas podělané až běda no a? Copak z nás padají fialky? Stačí hadice nebo silnější déšť a zase kvetou jakoby nic. To jsme už opravdu takoví kreténi, že si nevážíme toho co v přírodě máme? Copak neubylo dost ostatních ptáků? Kdo z vás potkal v přírodě strnada? Já jsem ho slyšel po letech z vlaku na Vysočině. Bylo mi smutno, když si vzpomenu kolik jich přilétalo na dvůr v zimě nazobat se zrní se slepicemi.
Před lety jsem viděl v Mikulově pod Pálavou na dvoře chovatele princezek, velkou společnou voliéru. Měl tam rybníček s kačenkami, holubník s pávíky na nožce. rozely pestré, korely andulky a ještě víc ptáků. Možná by stačilo dávat misku pro papoušku a ptáky na vyvýšené místo a kačenkám častěji měnit vodu. V přírodě pijí ptáci vodu z kaluží a jsou také v pohodě.
když jim dáte nějakou větvičku jako oporu a dostatek hnízdního materiálu, tak si postaví hnízdo a nemusíte kupovat budky. Moje zebry budky odmítají a raději hnízdí ve svých hnízdech. Používám kousek borovice nebo kroucenou vrbu. Mláďa jsou po vylétnutí čisté a bez jakéhokoliv znečištění. Když jsem používal kokosáky, tak bývala mláďata jako ucouraná.
zebry si většinou udělají hnízdo úplně zakryté. Kulovité, je možné, že více hnízdního materiálu by je popohnalo k hnízdění, ale nevím proč teď v tomto období je nutíte do hnízdění. Lepší je nechat hnízdění na jarní a letní období. I slunce a prodloužený den je stimuluje k hnízdění. Používám i bílé peří na vystýlku, od slepic nebo husí. To je přímo hecuje ke stavbě hnízda.
kdyby jste viděl před pár lety žaky uskladněné ve staré králíkárně s kupkou trusu pod každým podělaným bidlem a v misce místo vody asfalt. Tak by vás asi odnesli na marách. A to byl známý dovozce papoušků z Chotěboře. Raději ho nebudu jmenovat. Měl jsem s ním tehdy vyměnit dva odchované červenokřídlé za jednoho žaka. Když jsem viděl v jakých podmínkách a ve stresu ptáci jsou tak jsem se otočil na podpadku a uháněl na vlak. Při ceště ještě kopl do krabise od kuřat a zeptal se mne jestli nechci malé vodní želvy, bylo jich tam chudinek asi dvě stovky bez vody a bez světla. Tihle žakové vypadají ještě v pohodě podle toho co jsem viděl já.
já bych to tipoval na pár, zrcátko je dosti výrazné a druhý nemá žádné.I podle hlavy, která se mi zdá kulatější by to měla být samička..V jednom hnízdě nebývají samečci se zrcátky a bez.Nic ale není 100%. Chce to pozorovat i jak se chovají. Samičky podle mne žadoní delší dobu o nakrmení než samečci.
já bych je osobně dal někam do chladna,kde je sucho a světlo. Nemusí být vytopeno, stačí jim teploty nad nulou. Zkoušel jsem mít papoušky také venku a vytrestal jsem se. letos byla velká zima a červenokřídlé omrzly prsty na obou nožkách. Tři jsou v pohodě, ale samička doplatila na moji blbost. Stačí, aby se něčeho polekala kočky nebo kuny, spala asi na pletivu a všechny rady s tlustými bidly vzaly za své.
nebojte, co je jedovaté lidem ptákům není. Mám břečťan okolo mých voliér a prorůstá dovnitř. Ptáci ho neokusují a plody po dozrání jim chutnají.Zebry v tom hnízdí a papoušci ví, že to není jedlé. Měl jsem jeden rok ve volíéře i oleadry (ty jsou prudce jedovaté) a papoušci je okusovali a nic jim nebylo. Možná je používali na odčervení , nevím. Myslím, že to mají v genech co je pro ně dobré a co není. Pozoroval jsem chování zeber ve voliéře a při chovu na volno a přízpůsobily se okamžitě venkovním podmínkám. Jsou často chytřejší než my.