
corvuscorax
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 27. 8. 2022 13:41:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
dobrá rada nad zlato, také jsem jiným radil, aby dali tlustá bidla ze suchých větví, která nezebou, ale stačí občasný útok kuny a ptáci když spí do rána na zmrzlém pletivu tak jim bidla nepomohou. Jak se říká: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až z lesa vyběhne hajný." Teď budu muset vyřešit kam s ní na zimu, aby nebyla v teple a přitom netrpěla s nožkami.
přiznám se, že jsem také podlehl kecům kolik toho ptáci vydrží a dnes toho lituji. Červenokřídlé omrzly prsty a královačce také. Za odměnu letos nehnízdily a jsou na mne nahněvané. Zebřičky jsem jednou nechal v kryté voliéře do vánoc a do jara se léčily doma z kašle. Stejně jako kanářice, kterým nožky úplně zmodraly a měly s tím dlouho problém, aby se zmátořily. Křepelky čínské naopak v teple snáší tak dlouho až se vynesou, zima jim prospěje k odpočinku.
já dávám mým zpěvákům několik druhů prosa, lesknici, trochu slunečnice a teď když dozrávají kukuřice tak kukuřici a slunečnici v čerstvém stavu. Nechtějí k tomu pustit nikoho jiného. Hodně zeleného, žabinec, pampelišku, když byly tak i květy a dozrálá semena pampelišky. Berou mi snad všechno co jim dám a pro levanduli by mi málem vyletěli z voliéry. Mrkev jim dávám každý den.
u králováků samec krmí samičku na hnízdě a ta se jen proletí vyprázdnit a napít, sezobne jen něco narychlo a zase zpět do budky. I kdyby mladé sama vyseděla, tak by je s největší pravděpodobností sama neživila. Samec já dává natrávenou potravu z volete a samice chodí ven z budky za potravou až jsou mláďata odrostlejší a může je nechat samotné. To není tragédie, je ochotna jít do páření a s novým samcem určitě něco odchovají a budou vám dělat radost. Držím palce.
to není nutnost, aby brali vaječnou míchanici, já dávám všem svým ptákům vaječnou a např červenokřídlí, mi dělají nervy, protože jednou ji vyzobou beze zbytku a jindy ji skoro celou nechají a mě zatrne jestli nenechali mladé nenakrmené. Když pak sluším z budky mrnění tak je to v pořádku, berou mi zato moučné červy a to je jako v přírodě, když si seberou nějakou housenku ze stromu. A dávají přednost občas piškotům, které si namočí ve vodě a tím krmí mladé.
nedejte na rady a nechte to na papoušcích. Mě před lety poradil jeden starý chovatel:" Čím méně se do budek budete koukat, tím více bude mladých." Držím se toho a je to pravda. Buďte rádi, že mají mladé i přes svůj hendikep. Klid je základ pro vyvedení mladých.Papoušci ví nejlíp, co je pro ně dobré. Takové ty rady kropit nekropit a pak se dotazovat na plísně v budkách, k čemu to je? Samička ví kdy se vykoupat a zvlhčit si prostředí nebo si vzít kousek zeleného na vyšší vlhkost. Dejte jim dostatek zeleného krmení, všechno co roste kolem a vyberou si sami co jim půjde pod zobák.