
corvuscorax
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 27. 8. 2022 13:41:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
já dávám během krmení mladých, vaječnou míchanici (vajíčko, mrkev a strouhanku) denně spotřebují jednu mrkev, spoustu zeleného krmení a levandule. Pampelišky, žabinec, všechno co roste kolem do 10km. také jim dávám nedozralou kukuřici, tu spotřebují celou, koláče dozrávající slunečnice.A česnek berou mi i česnek a tím se odčervují bez chemie.
je to spíše estetická vada, ale pták bude žít v pohodě i s tímto hendikepem. Viděl jsem žaka s jednou nohou a byl to dokonalý mazel a mluvil jako sňatkový dohazovač. U voliéry zkrmuji zbytky od ptáků vrabčákům a už třetím rokem tu létá samička bez levé nohy a každý rok má tři hnízda s mladými a přežila i útoky krahujce co tu řádí, protože je obezřetnější než ostatní vrabci. Také se mne méně bojí a bere zbytky kousek ode mne a čeká až jí něco vhodím.
nádhera, já mám jeden mladý pár letos přepeřil do dospělého zbarvení, krmí se a jsou spolu tak snad něco budou mít příští rok a druhému páru něco mrouská v budce, ale nešel jsem tam protože vloni jsem okroužkoval mladé a přestali je krmit a uhynuly. Tak vidím, že s těmi piškoty to napadlo víc ptáků. To je vidět že v těch hlavičkách něco mají.
Před lety jsem měl pár červenokřídlých. Brali mi při odchovu normálně vaječnou míchanici a během roku jsem jim dával na mls piškoty. sameček přesně věděl jak dlouho má piškot ponořit do misky s vodou, aby změkl, ale nerozmočil se. Myslel jsem, že je to rarita. Po letech jsem si koupil dva páry a zase to dělají, sice ne tak šikovně, občas jim piškot zůstane rozmočený v misce, ale to nevadí. Je zajímavé, že u jiných papoušků jsem to nepozoroval. Co vaši červenokřídlí jak jsou na tom s piškoty?
je jedno jestli si tam dáte samečky nebo samičky. Pokud ale budete mít obě pohlaví tak raději mějte samečka navíc než jednu samičku lichou. Bývají žárlivé a dovedou pocuchat ty ostatní, myslím tím při hnízdění jinak ne. Ale jak už bylo uvedeno budou hnízdit i na zemi nebo v dírce co si vyhrabou. Tak proč jim to neumožnit nějakou budkou.Ještě se z vás možná stane chovatelka exotů.
senegal už léta nekupuji v zatavených pytlících. Jen volně vázaný ve svazcích. Okolo igelitu jsou většinou velké pěkné klasy a uvnitř tfujtajbly. Nedávno jsem mluvil s jedním prodejcem a on mi říkal, že byl pro segenal u velkoprodejce a co viděl by prý pohnulo i lokomotivou. Obrovské množství senegalu na jedné hromadě a pod ním spousta myší. Pak si člověk láme hlavu, když mu onemocní ptáci z čeho to může být.
každá křepelka z líhně nemusí být automaticky špatný rodič, ale ty co jsou odchované přirozeně pod rodiči mají naučené chování a odchovávají bez problémů.Ty co byly v líhni se ve voliéře také naučí odchovávat, ale až po několikerém opakovaném hnízdění.Většinou slezou den nebo dva před líhnutím a vám je to líto, protože uhynulé křepelky jsou skoro hotové.
větvičky černého bezu nejsou vůbec jedovaté, dávám je papouškům léta a nikdy si nestěžovali, naopak oberou je až na dřevo. Berou i květy a na konci léta bezinky. Lípa je také vhodná. Dávám všechny větve v okruhu 10km. I borové a smrkové nebo modřínové větve okusují. Chce to zkoušet, ptáci nejsou lidé a vědí co jim chutná. Prorůstá mi do voliér i břečťan a ani si ho nevšimnou, ale plody sežerou.
neměnit, raději nechat. když je budete pořád střídat tak nemají šanci si na sebe přivyknout. Moji králováci měli dva roky po sobě mladé. První rok 5 mladých další rok 4 a letos nic. Co myslíte mám je rozhodit? Myslím, že by to byla hloupost. V přírodě také nehnízdí každým rokem a navíc si myslím, že jsem si to zavinil sám tím, že jsem je nechal v těch velkých mrazech venku. Rozpelichali se a už z toho nic nebude. To neznamená, že je prodám a seženu jiné. Spíš mě to ponaučilo a nebudu v zimě experimentovat a zkoušet kolik vydrží. Rozely pestré přežily v pohodě a mají ze 6 vajíček 6 mladých. jsou to větší drsňáci. papoušci tvoří pár na celý život a když je někdo pořád prohazuje, protože " nejdou k sobě" tak dělá stres nejen papouškům, ale i jinému chovateli.
na chov zebřiček není potřeba žádná speciální příručka i když existuje už několik roků. Když máte voliéru budou maximálně spokojené. Všechny druhy prosa co seženete, lesknici, dostatek zeleného krmení a nebudete vědět kam s nimi. Misku na koupání, protože se rády koupou. Dostatek hnízdního materiálu, milují bílá pírka na výstelku, tu seberou přes pletivo z ruky. Za odměnu senegal v klasech a budou si chodit popovídat za vámi ke dvířkám.
když odděláte samce tak je samice nemusí také krmit. mají to rozděleno. Dokud jsou v budce, nakrmí sameček samičku a ta to pak v budce předá mladým. Když mladé rozely vyletí, přechází krmení na samce. Pokud nebude agresivní tak ho tam nechte. Můj sameček začíná "divočit" po pár dnech když jdou podruhé do toku a musím mladé odchytit a přemístit. To už ale samy většinou žerou a není s nimi problém. Mladé z druhého hnízda už nechává na pokoji.