
ctireh
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
jay-b
napsal(a):
Mám jeden dotaz,
Chci si koupit jedno z těchto plemen psů avšak jde mi velice o charisma psa chci tyto charateristické znaky :-: - klidný ale ostražitý
-neagresivní vůči lidem
-hodně naučný (né tvrdohlavý)
-nenáročný na ůdržbu a stravu
Pokud by jste mě mohli poradit tak pište 267 - 707 - 820 Díky Benda (ale můžete psát i sem)
U bull plemen je vždy částečný předpoklad k citlivosti kožní či trávící, takže tohle bude podle jednotlivých jedinců.
Tvrdohlaví bývyjí často...více však psi než feny.
A první dva požadavky by měly splňovat také obě plemena...spíše to bude o konkrétní volbě.....
berta
napsal(a):
Poradce chovu může svým způsobem propagovat svůj chov nebo své kamarády (majitele chovných psů), což bývá časté např. mezi myslivci. Ale pořád zde působí jako "bubák", který donutí i chovatele, kterým nejde tolik o špičkový chov, aby drželi určitou úroveň. Má možnost odmítnout některé spojení, a musí dělat kontrolu vrhu ještě u chovatele (u některých plemen ne, záleží na klubu), může už některá štěňata vyřadit pro hrubé vady z chovu. Kvalitní kennel takovou kontrolu nepotřebuje, protože mu záleží na vlastních odchovech. Ale jedná se o ochranu nového zájemce o štěně, který si nedovede nebo nechce zjišťovat původ, povahu a výkon rodičů štěněte. Pro nové zájemce je PP určitou zárukou určité kvality nabízených zvířat. Štěňata z prestižních kennelů nebývají nejlevnější a už jsme zese u ceny. Zase mi tady někdo namítne, že kvalita štěněte se podle ceny nepozná. Ale nový zájemce o štěně nechápe, proč si má pořizovat zvíře s PP za 30 000,-, když si jej může s PP pořídit za 3 000,-. Pořád je zde ale většina lidí, kterým na nějaké kvalitě chovu moc nezáleží a štěňata udělají jen tak a vyřídí jim PP. Tyto okolnosto bohužel mový majitel zjistí, až už má štěně doma.
Tak to si vlastně rozumíme, s tím souhlasím, hlavně s tímhle:
"Kvalitní kennel takovou kontrolu nepotřebuje, protože mu záleží na vlastních odchovech."
Protože co si nalhávat? Prostě nevěřím, že většina poradců chovů jsou tak zodpovědní nebo tak schopní nebo tak ochotní, že se věnují dohledu nad jaždým odchovem tak, jak to udělá chovatel, kterému jde o kvalitu, aby jimi hlídané odchovy opravdu tak kvalitní byly.
Většina odpovědnosti je stejně na chovateli!!!!
Pořád je zde ale většina lidí, kterým na nějaké kvalitě chovu moc nezáleží a štěňata udělají jen tak a vyřídí jim PP. Tyto okolnosto bohužel mový majitel zjistí, až už má štěně doma.
Taky naprostý souhlas a je úplně jedno, jestli je to APBT nebo Královský pudl či rádoby NO.
I já si pořizoval psa a vlastně o psech a chovatelství nic nevěděl, naštěstí jsem nedopadl nějak špatně....vzhledem k mým ambicím....chovat na něm nehodlám......do pitu také ne .....a kamárad je skvělý...
:-)))))))
berta
napsal(a):
U GAME DOG jsou také určitá kritéria pro zápis do registru. Také do srbského registru jsou asi nějaká kritéria, když registrační listy dostali na pitbulshow vítězové kategorií. Ale pořád zde není poradce chovu, který by schválil či neschválil konkrétní krytí a dělal průběžné kontroly vrhů u chovatelů.
No to ano, otázka je, kolik poradců funguje tak jak by mělo a ne v zájmu svého chovu.....
Možná to bude o něco lepší, když ten poradce je, ale na druhé straně špičková zvířata se rodí tam, kde je zájem a opravdový chovatel...to je podstatné, vše ostatní se dá obejít a také se tak činí...mnohdy.
Poradce nemusí mít vlastní chov,ale kde je záruka, že je opravdu odborník?
berta
napsal(a):
Já bych viděla rozdíl mezi registrací a PP v tom, že u PP je garance jistého plemenného výběru (svod, bonitace, povaha, zdravotní stav, popř. složené zkoušky), měkčího či tvrdšího, ale výběru. Ve chvíli, kdy automaticky dostávají štěňata "PP", aniž by jejich rodiče splnili nějaká kritéria (než to, že sami mají "PP"), tak se podle mě jedná o registraci. O PP se jedná tehdy, kdy jsou z chovu vyřazeni defektní jedinci a jejich případní potomci už nedostanou PP, což není případ pita.
To je pěkně formulovaný rozdíl a pravdivě...ale jen teoreticky....holt jsme lidé a množení zvířat je pro mnohé jen vidina, jak získat peníze...myslím, že prakticky je registrace třeba u BRBA na stejné výpovědní úrovni jako PP od FCI....aspoň pro mě ano.
Tak přikládám aspoň obrázek jednoho pita, který je skoro stejně príma jako Mafián :-)))
Ale Impact, fakt jen skoro, neboj!!!!:-))
STP's GR CH Lukane
berta
napsal(a):
A ještě k tomu PP, tady si stále někdo plete PP a registraci. Pit nemá PP v pravém slova smyslu, může být pouze registrován u různých asociací za různý poplatek. Nový zájemce o štěně se už v tom musí zorientovat sám - bohužel je v tom strašný nepořádek.
A stačí si myslím přečíst následující text(zkopírováno ze stránek www.genetic.cz) a zjistíme, že například ambice BRBA jsou trochu dál než jen u registrace....
já osobně nepovažuji dokumenty jako
ID karta
výpisy z plemenné knihy
vydávaní rodokmenů
za čistou registraci. Otázka tedy je:"Kde je hranice mezi registrací a PP?"
„Bohemia Royal Breeders Association“ (dále jen BRBA) vznikla na základě požadavků mnoha nových majitelů psů, zejména specifických druhů plemen, kteří se potýkali a mnohdy stále potýkají s problémy registrace a poskytování klasických služeb registračních agentur a plemenných knih ve světě, zejména s ohledem na složitost komunikace a transferů jednotlivých jazyků, složitou dostupnost nabízených služeb a v neposlední řadě také jejich finanční náročnost.
Nejzásadnější problém ve vzniku nové organizace tohoto typu, kterým je bezesporu tvorba vlastních databankových souborů informací, nutných k uspokojení běžných požadavků na služby klasických agentur a plemenných knih tohoto typu, řeší společnost „BRBA“ ve spolupráci se zahraničními partnery a to nákupem některých databázových souborů, výměnným obchodem a tvorbou vlastní informační databáze. S ohledem na vysokou náročnost těchto činností není zcela jednoznačně možné sdělit veřejnosti termín, od kterého bude „BRBA“ poskytovat ucelený komplex služeb plemenné knihy vybraných plemen psů, ale od roku 2003 je v „omezeném“ zkušebním provozu, který znamená možnost plnohodnotné registrace Vašich psů i jejich odchovů, včetně omezených možností ve výdeji vlastních rodokmenů!
Bohemia Royal Breeders Association je dceřinou společností soukromé firmy se svou samostatnou ekonomickou rozvahou avšak s mezinárodním statutem!
Umožňuje svými možnostmi uspokojit Vaše základní registrační požadavky a s ohledem na svůj vlastní vývoj i široký komplex služeb profesionální plemenné knihy!
Zároveň je ve spolupráci s „Moravia Bulldog and Terrier Clubem“ a společností „GENETIC“ hlavním organizátorem a pořadatelem „Evropských výstav vybraných plemen psů“, u nás zejména každoročně pořádané „EUROPEAN BULLDOG SHOW“ za účasti zahraničních rozhodčích, delegovaných „BRBA“!
berta
napsal(a):
A ještě k tomu PP, tady si stále někdo plete PP a registraci. Pit nemá PP v pravém slova smyslu, může být pouze registrován u různých asociací za různý poplatek. Nový zájemce o štěně se už v tom musí zorientovat sám - bohužel je v tom strašný nepořádek.
Pit sice PP nemá, ale jednotlivé registrace jsou takto běžně označovány a rovněž zcela běžně se hovoří o pitech s a bez PP....tak jen používám zaběhaný standard.......dosti zaběhaný :-))
impact
napsal(a):
Ahoj Impact, no popravdě je Mafián na pita trochu velkej a nemá moc pitovitou stavbu těla, ale to vůbec nevadí....pokud nechceš na něm stavět novou krevní linii, tak je přece podstatné to, že je to ten pro tebe ten nejlepší pes na světě a tak to má být.
Co se pořád bojíš, dyť jsem ti už psal, že je Mafián ten nejhezčí pes na světě...akorát jsem nechtěl napsat, kdo jsem, tak nyní to už víš...
berta
napsal(a):
Taky jsem si vzpomněla na faraonce, když jsem jej uviděla. Jinak když pominu ty uši, je na trochu delších nohách. To je na výstavě mínus, ale veliká výhoda při tažných sportovních disciplínách. Plánuješ s ním dělat pulling nebo jinak sportovat? Pokud chceš, tak jej můžeš přihlásit na European Bulldog Show, která bude v Brně poslední týden v srpnu. Je to výstava, kde se na něj podívají odborníci. Možná mi tu někdo namítne, že tituly jsou dopředu stejně rozdány tomu, kdo více zaplatil. Ale není to pravda. Věřte mi, že jsem rozhodčí nikdy nijak neovlivňovala a loni tam moje fena byla první den na 1. místě a druhý den na 2. místě. A teď na Pitbulshow také na 1. místě. Pokaždé od jiného rozhodčího. Do toho Brna je možné přihlásit i psa bez PP.
A kdyby jste PP chtěla, tak není problém dodělat...na Ohradě určitě bude dost nabídek.:-))
Mi ty naše pitbullshow,myslím české pití akce,přijdou směšné.
Nejsme se schopni dohodnout na tom, co to pit je a co by měl splňovat, ale vystavujeme je a hodnotíme...přínos beru v propagaci plemene, ale jakého vlastně?
berta
napsal(a):
Nebudu tady vypisovat, co mě stálo kvalitně odchovat štěňata. Ale nedovedu si představit, že by někdo dával dobrého psa zadarmo. Proč by to někdo dělal. Možná má každý jinou představu o dobrém psovi. Jasně, pro zájemce o štěně je lepší se zorientovat v krevních liniích, úspěšných jedincích, úspěšných kennelech a nejlépe, aby sám poznal oba rodiče. Samotná vysoká cena štěněte ještě není zárukou jeho kvality, spíše ale není překvapující, že od kvalitních rodičů při kvalitním odchovu je cena vyšší.
Ostatně, když jsme již u toho...jaká jsou Vaše kritéria pro kvalitního pita?
berta
napsal(a):
Nebudu tady vypisovat, co mě stálo kvalitně odchovat štěňata. Ale nedovedu si představit, že by někdo dával dobrého psa zadarmo. Proč by to někdo dělal. Možná má každý jinou představu o dobrém psovi. Jasně, pro zájemce o štěně je lepší se zorientovat v krevních liniích, úspěšných jedincích, úspěšných kennelech a nejlépe, aby sám poznal oba rodiče. Samotná vysoká cena štěněte ještě není zárukou jeho kvality, spíše ale není překvapující, že od kvalitních rodičů při kvalitním odchovu je cena vyšší.
U APBT si to nedovedete představit....? Třeba je pes gameový(ale přesto nesplňuje jeho představy) a chovatel nechce, aby se dostal do rukou nějakému hovadu.....tak jej raději daruje nebo utratí...myslím, že by snad byla zrovna ještě k dispozici jedna taková 2,5letá fenka.
Jenže teda do smečky ne, ani omylem.....
berta
napsal(a):
To je pravda, ale jak poznáte u plemene FCI, že štěňata mají otce opravdu takového, který figuruje v PP? Také to může být kříženec a když se zrovna nejedná o křížence diametrálně odlišných plemen, tak poradce chovu v takovém věku štěňat nemá možnost zjistit, že se jedná o křížence. Jediný recept je, brát si štěně z již osvědčené chovatelské stanice či kennelu, které mají takovou prestiž, že si nemohou dovolit dát své jméno odchovu, který není OK. Ovšem vážný nedostatek je v tom, že zatímco u plemen FCI je kříženec na bonitaci odhalen a dále z chovu vyřazen, tak kříženec u ADBA dále může produkovat zvířata, která ač jsou křížená, se automaticky dostanou do další reprodukce a obdrží též PP. Pak už opět záleží na etice chovatele, jaká zvířata zvolí pro další chov a jsme opět u toho, proč jsou takové cenové rozdíly mezi jednotlivými štěňaty, byť s PP.
No a to pozor, jsou také štěňata za 15000, která by měla být tak max za 5000 a na druhou stranu se dá sehnat super pes zadarmo, když máte trochu štěstí....je to fakt o nás, o lidech, takže myslím, že OK to nebude nikdy...bohužel normální člověk má pramalou šanci koupit dobře:-(((
berta
napsal(a):
To je otázka. Na registraci ADBA se uvádí čip nebo tetování, které samozřejmě nejsou povinné. Ale podvody se dělají i u FCI, kdy se do krycího listu napíše pes, kterým majitel feny kryje a může pak sám překrýt jiným psem. A štěňata také budou mít jiné předky, než je záznam v PP, tomu se neubráníme. Pžedpokládám ale, že většina psů, kteří se chlubí význačnými jmény v rodokmenu, také sami prokáží určité kvality. Jinak by se dal zpochybnit jakýkoliv chov zvířat s PP.
No jo, ale u třeba u ADBA mi stačí zaregistrovat vrh a "PP" mi dojdou a můžou to být klidně APBT křížení s šarpejem.
Je to prostě u APBT ještě jednodušší než jinde...prostě bor.el jako všude jinde kolem nás.
berta
napsal(a):
Jde o to, že je možné dohledat předky až do 7. generace, což pro dobré chovatele smysl má. Pokud je vám jedno, jakým psem a v jakém příbuzenském vztahu kryjete svou fenu, tak pro vás toto smysl nemá.
Dohledat jde i do vzdálenějších generací, otázkou je, čí předky vlastně dohledáte
Nebo Vy víte o nějaké registrační autoritě, které se dá, co se APBT týče, věřit?????
berta
napsal(a):
Tahle ušatost někdy vyběhne i u AST a také u ostatních plemen, kterým se dlouho uši kupírovaly a tudíž nebylo možné z chovu vyřadit ušaté jedince. Samozřejmě, že na výstavě by mu strhli body, ale pokud je jinak OK, tak to může nahnat na jiných partiích. Už jsem jednou psala na nemoderované diskuzi, jak je to s PP u pitů. Vzhledem k tomu, že u pitů neexistuje chovnost, popř. poradce chovu, který povoluje příslušné krytí, je bezpředmětné se bavit o PP. Jedná se spíše o registraci v nějakém registru. To znamená, že každý jedinec s PP může mít potomky s PP, aniž by musel sám projít nějakým výběrem (svod, bonitace, zkoušky, zdravotní testy...). Tedy vše je ponecháno na etice chovatele, jaké zvíře do chovu zařadí. Proto u nás existuje pár kennelů, které si dělají opravdu tvrdý výběr a kryjí své feny opravdu kvalitními psy a také existují lidé, kteří nakryjí svou fenu tím psem, který má nejlevnější krycí poplatky. Poroto se také setkáváme se štěňaty s PP za 3 000,- a také se štěňaty s PP za 30 000,-. To samozřejmě znesnadňuje výběr novým zájemcům o štěně.
No řekněme si to na rovinu, naše chovatelská veřejnost si není schopna ani ujasnit, co to apbt vlastně je a co by měl splňovat za standardní kritéria.
Takže jaké PP, jaká že registrace? Vždyť je to směšné, PP i od ADBA seženu i pro NO, takže o co vlastně jde, jen a jen o peníze.
ina
napsal(a):
Tak jsem tu zase s Kevouškem. Líná. Jsme celí chlupatí. Je to jarem? Nemůže to být stravou? Krmíme proplanem. Ale míchám mu do toho semtam nějakou konzervičku pro štěňata (lžičku do jedné dávky granulí.) Moc díky za odpovědi. Ina
No Proplan jako málokterá Superprémiovka obsahuje vedlejší živočišné produkty(výrobky), což se mi moc nelíbí