
Dasvo
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 24. 3. 2015 11:59:19
Naposledy přihlášen: 5. 6. 2023 17:06:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jiří5
napsal(a):
Proč taková reakce Dasvo? Zajímá mě to protože jsem snad ještě neviděl většího chovatele který by rack nevyužíval. A zvířata, konkrétně regiusky, byla v 100% kvalitě. Nezdá se mě že by jakkoliv trpěla a to jsem opravdu hodně háklivý.
Protože mi to zkrátka nepřipadá normální. Nelíbí se nám zvířata zavřená ve výbězích Zoo, protestujeme kvůli slepicím v klecových chovech, manifestujeme kvůli kožešinovým zvířatům na farmách, pohoršují nás fotky množírenských psů v klecích... Ale zcela normální je chovat hady v krabicích od bot.
Samotný dotaz považuju za zcela legitimní. (Už proto, že tazatel zmiňuje, že chce větší boxy.) Nejvíc mě nadzvedla ta doporučovaná Samla, protože největší rozměr základny je u téhle bedny je 79 x 57 cm. Pro hada, co má délku k metru a půl...
Jiří, já si Vás nesmírně vážím! Vaše názory, odpovědi, reakce a celkové vystupování tady na fóru považuju za jedny z nejlepších a nejfundovanějších. V tomto případě s Vámi ale nemohu a nechci souhlasit.
Jen na okraj... Chovat želvu v bedně, ve které se tak maximálně otočí, by bylo taky v pořádku? Určitě ne. Tak proč je to v pohodě u hadů?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Zase zpět ke koronaviru:
Lockdown zabil více lidí než covid, naznačují statistiky
https://echo24.cz/a/STVFR/lockdown-umrti-covd-koronavirus-vice?consent=CPeKPUAPeKPUAD3ACCCSCdCgAAAAAAAAAATIAAAAAAAA.YAAAAAAAAAAA&sznclid=BWxhODI1NjA3MDw2NTY0MDI3MzAxNjx5cTg0MzM0NzAwPTEyKzYxNnlxYDg0MzM0NzMxPTM2Kzw3NHlmODI8PTBENzAyMkM1QzxGQDUwND0zNTYwMEY8NkMwNUc8&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context
Nepletu-li se, něco podobného jsme my dva říkali už tak před rokem a půl.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Kamarádce boxer s vlčákem jednou sežrali zbytek sádla s marjánou z hrnce, když si vařila mast. Připálila to, nakázala manželovi, ať to vyhodí do konťáku i s hrncem, manžel to opřel "zatím" na zápraží, a za hodinu jel s vysmátýma psama na veterinu
Naštěstí se nic nestalo, bez následků, jen psi blili a pochopitelně byli zfetlí.
Kamarádka tu mast převařuje na třikrát a je fakt koncentrovaná...
Já žiju v tom, že marihuana představuje pro psy obrovský problém.
Známé fena kdysi sežrala asi pět vajglů ze špeků, co nechali nějací výrostci pod balkonem na sídlišti. A málem na to umřela.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Pro regiusky plne postačují ikea samla. Větší je zbytečnost. Sehnat se dají ale. Vyjde vás to na majlant a pouze zpoza hranic a bez možnosti jiného než pecka drahého dovozu
Týden si sedím na rukách a zakazuju si reagovat, ale nevydržel jsem.
Pevně doufám, že tohle bude jednou zakázané! A že lidi začnou přemýšlet jako lidi s nějakou empatií a láskou ke zvířatům. Narvat zvíře, které má metr třicet, do bedny, jejíž nejdelší strana má 80 cm, je normální nechutnost. A tvářit se, že to je v pohodě a normální, je zhůvěřilost.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
...tak to máme asi nemocné užovky , na rybníku ,kde máme jen plůdek kapra a amura (od vykuleného váčkového plůdku po přezimující plůdek) třeba si zobnou i žábu a vyrovnají si vitamínové skóre.
ryby psině krmím, jelikož máme rybníky a plevelných rybek je při výlovech někdy až až...střevlička východní- rasbora a určitě tušíte, že je po jedné neomračuju když je to větší rybka z čeřenu při kontrolním odlovu, podám jí to hlavou napřed a je to rychlé...čerstvě pošlého kapra, co propíchla volavka a nesnědla, protože se jí nevešl do krku, zbytky na hrázi po vydře, vydra okouše z ryby jen něco nebo jí jen sloví- učí mladé, prostě náš pes uklízeč.
Ony ty Vaše užovky přece nežerou výhradně jen ryby. A v tom je zakopaný pes. Kdybyste je skutečně krmila výhradně zmíněným plůdkem, velmi pravděpodobně nemocné opravdu budou.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Mrtvá ryba má thiaminázy více, nebo aspoň rybožravým hadům je nutno vit.B při zkrmování kaprovitých dodávat uměle navíc
Jestli to nebude spíš tím, že rybožraví hadi v přírodě těch kaproidů zase tolik nesežerou.
Nemýlím-li se, zvýšená thiamináza je specifikum právě kaprovitých, ne všech sladkovodních.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
A uvědomujete si, že zadavatel pravděpodobně nemá v plánu spát v Brně na ulici, ale nejspíš někde v přírodě? Třeba na Modravě je teď 9 stupňů, slabý vítr, déšť.
Luhačovicko tento týden nad ránem 9 stupňů, sice bez deště, ale s poměrně velkou vlhkostí. Já bych do toho byťáka „bez obalu“ neposlal.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Kamarádka má kobylu ČT, 22 let v perfektní kondici (a další koně 21, 19 a 18 let jsou na tom stejně). I já doufám, že vydrží co nejdéle, protože je to skvěle přiježděná profesorka. Ale je za tím kvalitní krmení a péče. A to stojí peníze, že jo.
Vůbec nepochybuju! Myslím si ale, že věk prostě nezastavíš. A třicetiletý kůň už je spíš rarita, určitě ne pracující „obvyklost“. Proto píšu, že pochybuju o desetileté perspektivě u dvacetiletého koně.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
A tak jestli je to zvíře zdravé, může ještě 10 let vesele pracovat, to bych zase neviděla jako takovou tragédii. Třeba se toho zbavují, protože to neuživí. To je naprosto oukej pro mě.
Deset let? Počítám-li dobře, je té kobyle 21. Nemyslím si, že má desetiletou perspektivu. Na těch fotkách sice vypadá výborně, obávám se ale, že nejsou úplně aktuální.
Na Vašem místě bych téma pojmenoval jinak. Ten nadpis evokuje něco naprosto jiného, než sháníte.
Plus bych dal přesněji formulovanou poptávku do skupin na FB. Australáci a borderky jsou oblíbená plemena, takže v okolí Brna bude jistě dost štěňat a mladých psů na kamarádění. Mám dojem, že na FB jsou přímo venčící skupiny v konkrétních městech.
fikovnice
napsal(a):
Přátelé, tak zase zpět k zubům - si dovolím stočit debatu.
Minulé pondělí jsem byla na dlouhém zákroku - jde o tu sedmičku, co jsem téměř celou korunku zubu pozřela s tatarákem, aniž bych to věděla...
Měla jsem tam provizorní plombu, zub je dávno mrtvý, ošetřené kanálky, vše bylo v pohodě, provizorku jsem tam měla snad 3 měsíce. Chtěla jsem zub zachovat, takže příprava na korunku. No a minulé pondělí opět několikahodinový zákrok - dr. mi dal inlej (moji první v životě) a už když ty kovové "nožky" inleje rval do kanálků, tak mě to bolelo. Jsem na bolest zvyklá (bohužel), tak jsem to prostě nějak vydržela. Dále mi dr. proudem upálil dáseň. Ale nadvakrát. Nějak se mu nelíbil první otisk, tak že musí vzít gingivu ještě víc, fakt radikálně - až na kost.
No a dnes je to 8 dní od zákroku a já moc nevím, co mám dělat. Naprosto šílené bolesti zubu, ale jako by těch kanálků (které by logicky neměly bolet), bolest na skus, na poklep. Teď už mě bolí celá hlava. Ani ne tak té upálené dásně. Nasazena ATB - z nich je mi zle (ale to je u mě normálka). Prosím, máte někdo zkušenost, že by inlej takto rozdráždila kořen, který by měl být mrtvý? Nebo se mám obávat, že zánět přešel v periodontitidu? Jak to tak bývá, můj zubař dva dny po zákroku odjel na dovolenou...
Přeposílám odpověď od známé zubařky:
„Předpokládám, že paní doktorka mluví o kořenové inleji (podle „nožek“).
Není normální, aby inlej při a po nacementování bolela. Bohužel to je často příznak toho, že:
a) je „nožka“ inleje mimo radix - zasahuje do interradikulárního prostoru a dráždí. To se dá ověřit pouze RTG snímkem aspoň ve dvou projekcích. Tvrdit na základě jednoho snímku, že je to v pořádku, je poněkud ošemetné - kov může být v zákrytu s kořenem, ačkoliv je mimo. (Problém přenosu třírozměrné skutečnosti na dvourozměrný obraz.)
b) tlakem cementované inleje došlo k „roztržení“ zubu. Dolní sedmička má dva kořeny a může se „rozčesnout“ - roztrhnout. Do trhliny byl vtlačen cementovací materiál a ten dráždí a způsobuje bolest.
c) došlo k přetlačení cementovacího materiálu mimo kořen. To by ale bylo vidět na RTG.
d) došlo k fraktuře radixu. Klidně už někdy dřív, ale při nacementování inleje byl roztržený kořen roztlačen a začal bolet. Opět by mělo být zřejmé na RTG, ale jsou třeba aspoň dvě projekce z různých úhlů.
e) byl v kořeni zbytkový zánět a ten se „probudil“ po nacementování inleje. Tuto možnost osobně považuju za málo pravděpodobnou vzhledem k tomu, že bolela už samotná fixace inleje. Bolest od periapikálního procesu by se projevila až po pár dnech (minimálně hodinách).
Podle mého názoru je nejpravděpodobnější via falsa, tedy čep zavedený mimo osu kořene, nebo rozčesnutí. To jsou nejčastější příčiny takto popisované bolesti.
Podle popisu se trochu obávám, že stav je závažný a bude muset dojít minimálně k revizi radixu, možná hemiextrakci, nebo extrakci. Antibiotika jsou v takovém případě pouze pomoc v akutním stavu, situaci ale neřeší! (I v případě, že dojde k ústupu bolesti, je nutné důkladné vyšetření, zjištění a odstranění příčiny. Jinak může být takový zub zdrojem chronického zánětu, fokusem.)
Gingivektomie (upálení dásně) problém není - gingiva má obrovskou regenerační schopnost. Po samotném výkonu také není normální silná popisovaná bolest. Jestliže došlo k termické nekróze kosti, můžou nastoupit poměrně silné bolesti. Podle popisu ale soudím, že došlo nejdříve k bolestivému nacementování inleje a až potom ke kauterizaci gingivy. Takže tady nesedí časová osa.
Doporučuju paní doktorce, aby situaci řešila a nečekala na návrat svého ošetřujícího z dovolené.“
Držím palce, abyste to nějak vyřešila a nepřišla o zub! Se zubaři je to složité a v současné době skoro neřešitelné.
Šedesát je určitě málo. Podle mě je málo i osmdesát, ale jistě najdete chovatele, který Vám to schválí.
Další věc je, že dvě můžete mít jedině samice. Samci se Vám pravděpodobně začnou prát. Pokud počítáte s chovem páru, pak samec jednu samici brzy „uštve“. Pro jednoho samce byste měl mít aspoň dvě samice.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ale co když ji sežere znovu? Třeba za týden? Jako, samozřejmě tasemnice hrozí, ale já už s dětmi za cca 15 let odpitvala dost psů a koček. U psů jsme vnitřní parazity nenašli nikdy, u koček v poslední době vzácně. I u těch venkovních.
Proto píšu „pro svůj klid“. (Nejen) Já bych psy musel odčervovat dvakrát denně. :-)
galina
napsal(a):
Nijak, došla jsem na veterinu, ukázala problém a veterinář řekl diagnózu. I kdyby to byl nádor, nevím jestli vůbec se nádory v nose řeší a jestli je pro toho psa dobré ho ve věku přes patnáct let nějak operovat nebo tak...
Znám psa, který běžíc po strništi kýchnul. (Víme, jakým způsobem psi kýchají, že.) Po několika týdnech od této příhody mu začala téct krev z nosu. Čas od času. Jinak neměl žádné příznaky. Z důvodu, že nebyla nalezena příčina, nechali majitelé udělat rhinoskopii. Lékař psovi z nosu vytáhnul zhruba 8cm stéblo z obilí - zarazil si ho tam při kýchnutí na strništi.
Chci tím říct, že diagnostikovat nádor pohledem na „psa ve dveřích“ je kravina. Jak je psáno výš, zjistěte, kdo ve Vašem okolí dělá rhinoskopii a řešte to s odborníkem. Může klidně jít o nějaký nezávažný, relativně snadno řešitelný problém.
Může to být cizí těleso, aktinomykóza, nádorové bujení, zánět ze zubu a dalších tak padesát věcí. Jaká všechna vyšetření Vaše fena absolvovala a na základě čeho byl určen jako příčina nádor? Na Vašem místě nechám udělat aspoň rhinoskopii. To je vyšetření, které nestojí milion a dá Vám aspoň nějakou odpověď. Takto jenom hádáte, hýčkáte si nějakou naději, hledáte... To je prostě k prdu.