
David Valentko
Informace o uživateli:
Chov exotickeho vtactva ( andulky, korely a hrdlicky). Chov kralikov, hydiny, oviec a svíň.
Moje zvířata
Registrace od: 4. 9. 2021 20:16:40
Naposledy přihlášen: 22. 2. 2023 13:16:54
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kosta7
napsal(a):
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat nebo možná poradit, které papoušky mužů chovat celoročně venku?
Mám totiž jednu volieru (š-d-v) 180-300-200cm volnou, tak bych rad do ni dal něco jiného než rosely pestre, mám 3 páry.
Předem dekuji za rady.
Do takto velkej voliery by som dal andulky s korelami + papagaj horsky alebo zebričky.
Ale zalezi to od vasho vkusu. Exotov co vydžia zimu je celkom dosť. Netreba podcenit zateplenie voliery proti vetru ( ja pouzivam lexan). Aj to prisvecovanie je dobrý napad. Chovu zdar
Fandashok@seznam.cz
napsal(a):
Zdravím mám dotaz ohledně krajty.
Mám terárium 15x50x50, ma špatné svleky, obcas se neslíkne vůbec, tak jí s tim pomahám. Ale poslední dobou se nesvlekne, jen hlavu a nic vic.
Poraďte mi co s tím, děkuji.
Dufam ze v takomto tetariu chovate mlada pytona. To ze sa nezvlieka moze byt zapricinene nedostatocnou vlhkosťou.
Břeťa
napsal(a):
Mám zcela opačný problém. Koupil jsem asi před měsícem kohouta vlašáka. Je hezký, velký, ale slepic si bohužel nevšímá. Nesvolává je, nevodí, chodí sám a kokrhat jsme jej taky neslyšeli. Ani skákat na slepice. Starý toto vše příkladně plnil, ale pro své stáří a přibývající apatii byl vyměněn. Kohoutovi je cca půl roku.
Polrocny kohut je este dosť mlady. On sa naštartuje. Ale predpokladam ze ho nesledujete 24/7 tak mozne skace ked sa nepozerate
Sandy1992
napsal(a):
Je možné aby jedno zvíře za noc zneškodnilo celý chov? 9 slepic a 1 kohout? Zůstala jen trocha krve a peří jinak kde nic tu nic...
Kurník byl zavřený, ale manžel dvířka nezamkl, pouze je přiklopil žebříkem ale i tak... Tolik slepic najednou?
Nam uz liska zabila aj viacej sliepok naraz a nie raz. Lisky budu večný problem su stale viacej odvažnejšie.
Anonym99
napsal(a):
Dobrý den,
před cca 14 dní jsem koupil ve zverimexu korelu (samec), je hrozně akční, rychle si zvykl na ruku, sám přilétá na ruku a na rameno, občas i na hlavu 😄, nechává se všude hladit, je to celkem velký mazel, jak mile chci někde jít a dám ho např na židli tak hned přiletí na rameno, prostě chce být furt se mnou, furt se chce mazlit, ale horší je když ho chci dát do klece.
Ale když má hlad, tak jde do klece sám, i když k večeru je unavený tak jde, ale když ho chci dát přes den do klece z důvodu, že potřebuji někde jít tak protestuje, někdy ani nepomohou pamlsky, když je teda v kleci, tak se v kleci rozčiluje a chce jít za mnou. Z lítosti ho vždy pustím, celý den je nonstop puštěný a buď na rameni, na ruce nebo si volně chodí po břichu, ale do klece prostě nechce jít, prosím vás, jak ho mám naučit do klece, aby neprotestoval?
Mám pokračovat tím, že ho budu lákat na pamlsky?
Jinak omlouvám se za tuto slohovku 😂
Prilis sa na vas naviazal pretoze nema dalsiu korelu. Vy mu nahradzate spolocnika a preto chce byt stale s vami. Ked nechce sam ist do klietky tak jedine ho nalakať. Alebo mu dat dalsiu korelu aby nebol sam ked budete preč.
Petlef
napsal(a):
Dobrý den,
prosím o radu a zároveň pomoc.
Mám dva anduláky. Žluťak si po roce začal vytrhávat períčka. Nejprve jenom pod křidýlkama potom začala i na zádech, ale když jsem začala sbírat peří plný kazové viz fotka, úplně mě to zděsilo nemohu nikde nic podobného dohledat, bohužel už mu ty peříčka ani nerostou.
Jiřík to je ten tyrkysový je o rok starší a přestože, když se čistí, z něj padá mnohem víc peříček (různé), tak mu dorůstají.
Žluťákovi už žádný ani nerostou.
Asi mate francuzske prchnutie. Toho modreho rychlo oddelte. Ale je mozne ze to chytil aj on. Pokial viem tak sa jedná o nevyliecitelnú chorobu. Tal sa rozhodnite co bide s tym čo to uz má.
tf
napsal(a):
Chápu, že u andulek se leckdy výživa tolik neřeší, ale kdybych jim chtěl dopřát něco od mé oblíbené značky krmení, kterou podávám svým amadinám Gouldové, pak by mne zajímaly vaše názory.
Našel jsem na internetu u různých prodejců směsi č. 11, 51, 66, 67 a 85. Osobně se mi "líbí" hlavně 66 a 67. Co vy na to? Děkuji.
Pozn. zatím mají směs Darwin's z obchodu pro domácí mazlíčky, samozřejmě řádně drahou.
Andulkam je uplne jedno či jedia deli nature alebo nieco ine a takisto im je jedno ci balenie stoji 5 eur alebo 3. Proste potrebuju mat v krmnej davke zmes prosa,lesknice,ovsa a popripade slnecnice.
Tym chcem povedat ze netreba kupovat predrazene krmiva ale radsej sa zamerat na zlozenie zmesi. Chovu zdar
Černochstavba
napsal(a):
Zdravím všechny,
mám doma roční samici krajty královské, koupenou od výborného chovatele ze Štěchovic u Prahy. Je to můj první had a vůbec zkušenost s teraristikou, chtěl bych si pořídit druhou krajtu královskou v jiné mutaci, moc by mě zajímalo jestli můžou být spolu v jednom velkém teráriu, nebo jestli je mám mít zvlášť?
Na netu jsem se dočetl od všeho něco, tak by mě zajímal názor opravdu někoho zkušeného.
Moc děkuji za odpověď.
Honza, Děčín
Spolu byt mozu ale na krmenie by som ich oddelil. Ja mam radsej chovy kde ma kazdy had svoje terarium. Ked aj prepukne nejaka choroba tak liecenie je jednoduchšie.
Cremino
napsal(a):
Aké osvedčené prípravky používate na dezinfeciu, ničenie vonkajších parazitov-roztočov ? Ide mi hlavne o búdky. Nie raz som spozoroval po otvorení búdky, že tam niečo pobehuje aj po vyčistení a vydezinfikovaní Savom.
Pouzivam Almus champion, zatial spokojnosť, savom by som to nerobil radšej niecim co je na to určene.
Natalie1210
napsal(a):
Dobrý den, mám prosím dotaz.
Máme novou andulku, od začátku s ní nebyl problém, okamžitě šel na prst, normálně jedl a pil.
Asi o dva týdny později si ukousal zadni ocasni pera, takže se mu teď i špatně létá.
Teď je i víc takový agresivní a už ani na prst nechce chodit.
Může to být nějaká součást dospívání u andulek, nebo se může jednat o zdravotní problém? :(
Moznosti je viacero. Fotka by pomohla. Az pochadza z voliery kde ich bolo viacej a tetaz sa ocitol v klietke sam tak pricina je jasná.
LunaL
napsal(a):
Můžete mi někdo, prosím, poradit, jak postupovat po úhynu partnera u fišeráků? Po asi 4letech chovu mi nečekaně zemřela samička. Vím, že by agapornisové neměli být sami, chtěla bych mu sehnat nového partnera. Zvyknou si v pohodě na sebe? A mám je na sebe navykat postupně, třeba je mít vedle sebe, ale každý ve svojí kleci? Poradíte mi, jak správně postupovat?
Předem děkuji za radu!
Tak v prvom rade dajte noveho jedinca do karanteny kde budete sledovať jeho spravanie potom priložte obidve klietky pri seba nech sa zoznamia a potom by som ich pustil k sebe. Uvidite ako sa budu znašat to uz zalezi od osobnosti daneho jedinca.
Vítek 77
napsal(a):
Zdravím,
má někdo zkušenosti s příkrmem mladých andulek? Mám mladé andulky v hnízdě, cca 1,5 měsíce a zdá se mi, že dávají zabrat rodičům. Chtěl bych je začít dokrmovat i z důvodů ochočení.
Prosím o radu.
Ja by som ich už v takomto veku umelo nedokrmoval. Je super že všetky rodičia odchovali bez jedineho uhynu. Coskoro vyletia a potom dajte preč budu