
eddie
Informace o uživateli:
Neoféma modrohlavá mutace albino,lutino,modrá běloprsá,stříbrná,izabel,skořice,pastel a jejich kombinace,,šedozelené a její kombinace.Tyrkysové oliva,skořice,rudoprsé v těchto kombinacích.Rosela žlutolící modrá,modrá s tmavým faktorem,pastel.Výstavní zebřičky mramorové.Pražský rejdič krátkozobý-sedlatý všechny barvy,tygřík všechny barvy,plnobarevný žlutý,myšový,černý vše i v bělohrotých,bělouš černooký.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 11. 2021 15:53:08
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
maca1981
napsal(a):
Není to tak dlouho, ale slyšel jsem, že se snaží klub dát znovu do chodu. Takže ještě nějakou dobu stránky obnovovány nebudou. Necháme se překvapit. Znám jednoho člena, tak se zeptám a uvidíme.
V současné době klub nefunguje,ale pan Šimon a několik bývalých členů se ho snaží obnovit.Má být svolána v březnu nebo dubnu svolávací schůze.Snad se podaří klub obnovit a snad bude dobře fungovat což by si zasloužili tito krásní ptáci a jejich chovatelé.
lary
napsal(a):
Myslíte,že černí běloprsí ptáci mohou mít dva faktory tmavnutí?...opírám se tvrzení třech chovatelů v Německu,kteří tyto ptáky chovají již několik let,netvrdím že to tak opravdu je,jen mi to takhle bylo prezentováno...a k těmto ptákům prý došli krom toho co tu již padlo,tak,že na začátku bylo použito tmavozelených jedinců /i oni prý mají dva faktory tmavnutí/ přes které se došlo k oněm olivám na které jsem se ptal...a ted kde je pravda?
Ahoj Ivane,taky přeji do nového roku mnoho úspěchů a pevné zdraví.Mě bylo také prezentováno o vzniku 2F černých ptáků sice mi tvrdili že jsou to 2F černé violety,ale měl jsem i nabídku na ptáky jak uvádí pan Pokorný o kterých tvrdili chovatelé že jsou přes tmavozelené ptáky.Tmavozelení se ůdajně vyskytli i v českých chovech někdy v 70-80 létech.Pochybuji že v současné době aspoň u nás existují.Pokud by existovali tak by musela být i olivová 2F mutace,nebo by se rychle odchovala.Myslím si že na tuto mutaci čekají modrohlavé dlouhou dobu a je mým přáním aby se co nejdříve vyskytla a otevřela cestu mnoha zajímavým kombinacím.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Zdravím,z mých zkušeností mohu napsat,že šedá a černá je v podstatě totéž.Myslím,že se více používá pojmenování šedá a to i v cizině.Vychází to také logicky z toho,z jakého spojení jsou.Šedí ptáci jsou z modrých běloprsých a šedozelených .Na některých web stránkách je u obrázku šedá a v závorce nebo hned vedle černá.
Chovu zdar.
Reaguji na poslední příspěvek a musím pánovi oponovat.Vážený máte v tom trochu zmatek.Pochybuji o vašich zkušenostech jak uvádíte.Viděl jste vůbec někdy tyto ptáky na vlastní oči?Šedý(brown)je kombinace skořicovýmodrý s šedou(šedozelenou)dominantní mutací.Černý(black)je kombinace modrá s šedozelenou.Lidově řečeno geneticky je šedý stříbrný běloprsý šedozelený a černý je modrý běloprsý šedozelený.
abogado
napsal(a):
Skusim asi nove spojenie a tuto samicu budem páriť so sivozeleným samcom.
Mal to byť akože olivový pastel keď som ho kupoval, ale podľa mňa to je len sivozelený pastel. Sám som zvedavý čo z toho vznikne
Zdravím do Košic.Máte samozřejmě šedozeleného pastela,2 faktorové olivy ještě asi nejsou(aspoň u nás určitě)ale nepářil bych ho s ptákem z lutino řady protože identifikovat lutinošedozelené od lutina je velký problém a zjistíte ho pravděpodobně jen zpětným pářením.Pokud máte pastela dal bych pastelovou,skořicovou nebo modrou řadu,podle toho co chcete odchovat,samozřejmě v první generaci si ptáky naštěpit.
honzes
napsal(a):
Za odpověd děkuju asi jste dost skušeny tak mě poradte když budu mít takové potomstvo co stím dál jak pokračovat abych snich vytáhl nějakou inou barvu
Než se pustíš do chovu mutačních ptáků měl by jsi si prostudovat genetiku.Dále by jsi si měl uvědomit co vlastně chceš odchovat,nebo taky co se ti líbí a chtěl by jsi si to sám odchovat.Z uvedených mláďat pokud by samec skutečně štěpil na skořici pro další chov jsou pro 100% štěpitelnost použitelné jen skořicové samice na modrou.K nim můžeš zase použít modré samce na skoříci.
zebricka
napsal(a):
taktéž letošní - skořice
Neoféma modrohlavá 0.1 šedozelená modrá
peroqe
napsal(a):
Též by mě zajímalo kde jste sehnal tyhle materiály a pak jsem se chtěl ještě zeptat zda-li u nás někdo opalína modrohlavý dělá a proč není tato mutace zahrnuta v genetické kalkulačce
dále jsem se chtěl zeptat jestli je možné odchovat mutaci platino od neofémy modrohlavé, čili kombinace modrá + pallid(isabela) + ino, přestože by měl být pallid z řady ino genů, tak se mi nechce zkombinovat ve filiální generaci se samotným inem, tudíž vždycky dosáhnu výsledku: modrá pallid/ino
předem díky za odpověď...
Neofémy modrohlavé opalínové u nás asi ještě nikdo nechová.Jsou vzácné i na západě z čehož pramení i vysoká cenová relace.
Co se týče odchovu řekněme platinové mutace neofémy modrohlavé z vlastní zkušenosti mohu říct že to jde.Foto 1.0 je v galerii genetické kalkulačky nebo na této stránce v galerii mutace neofém,jen je se k ní dopracovat trošku složitější,také díky tomu že je problém sehnat ptáky které by jsme mohli dosadit do chovu,nejrychlejší cesta je samozřejmě 1.0 albino/isabel(pallid)+0.1 izabelové lutino/modrou,nebo jiné kombinace ale takové ptáky si musí chovatel většinou odchovat sám a pak je výsledek časově náročnější a většina chovatelů se tímto nezabývá,protože takového ptáka málokdo finančně ohodnotí,nemluvě o kvantu štěpitelných ptáků,kteří jsou pro toto šlechtění bezcení.
eupatria
napsal(a):
Máte pěknou samičku modropastelového opalína.Samec musel štěpit na pastel(mutace vázaná na pohlaví).Od skořicového opalína se pozná celkem lehce,skořicová opalína je celkově více do šedohněda,kdežto pastelově modrý má zářivě bílou hlavu a prsa tak jak je to na fotce.Osobně považuji tuto mutaci za jednu z nejhezčích.
marek
napsal(a):
Zdravím.
V prvom rade by som vás chcel popraviť, pastelové samičky NEEXISTUJÚ, pasteloví sú len samčekovia. Ak sú na tej fotke vaše amadiny Gouldovej, ktoré spomínate , tak tam ani pastelový vták nie je. Nie je to síce kvalitná fotka, ale ta výrazná čierna farba na hlavách je toho dôkazom. Pastelové vtáky majú len sivú farbu v rôznych odtieňoch, nikdy nie čiernu. Ale ako som však písal, tá fotka nie je veľmi kvalitná a nedá sa to podľa nej na 100 % posúdiť.
Amadiny Gouldovej je najlepšie chovať po pároch, dá sa robiť aj spoločný odchov, ten však nikdy nedosahuje také výsledky ako selektívny párový chov.
Vek vtákov použitých v chove by mal byť aspoň 9 mesiacov, u samičiek by som odporúčal aj 12 mesiacov.
To že samčekovia spievajú je ich prirodzená vlastnosť. Spev samčekov nie je primárny znak ich pripravenosti na párenie. Pokiaľ sa nestane, že by samičky znášali vajíčka aj bez toho, aby mali búdku, tak sa nič nedeje a kľudne môžu byť spolu, a nie je zatiaľ nutné im dávať búdky. Skorej si treba všímať, či na seba vtáky nie sú v tejto skladbe agresívne. Tomu že sú vtáky mimo obdobia hniezdenia, treba prispôsobiť aj ich skladbu krmiva.
U amadín Gouldovej je ideálny čas na hniezdenie v našich zimných mesiacoch , ani letný odchov by som nezavrhol, ale jeho výsledky nebývajú vždy také dobré ako u zimného odchovu.
Veľa zdaru.
Marek
marekburansky@stonline.sk
Dobrý den,
pane Buranský považuji vás za zkušeného chovatele amad gouldových, jednoho z nejuznávanějších odborníků na chov těchto překrásných ptáčků,přesto si vám dovolím oponovat že pastelové samice neexistují,možná jste myslel že neexistují pastelové běloprsé ty opravdu neexistují ale fialovoprsé ano.Mám v chovu 0.1 žlutá pastelová fialovoprsá červenohlavá.Můžu zde po přepeření umístit její fotku,momentálně je po chovné sezoně rozpeřená.
Eduard Andrla
eddie
napsal(a):
1.0 Izabelověskořicovéalbino+0.1albino.
Ptáci jsou z chovu pana Koblížka s jehož svolením je zde umisťuji.
Skořicověizaelové albino 0.1 neoféma modrohlavá
eddie
napsal(a):
1.0 Modrý pastel
1.0 Izabelověskořicovéalbino+0.1albino.
Ptáci jsou z chovu pana Koblížka s jehož svolením je zde umisťuji.