eli22

Moje příspěvky

4.11.2013 07:37

Přesně tak, neléčitelné.

3.11.2013 21:22

Anebo neofema + něco?

3.11.2013 20:37

Pyrura + něco?

3.11.2013 08:09

usak napsal(a):
Plně dostačující by mělo být toto, měli by se dát použít i bez podstavce
http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/propapousky/18666/157314
http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/propapousky/18666/120401
větší klece
http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/propapousky/18666/120401
http://www.kvalitni-klece.cz/products/klec-a19-jaco/
Německé stránky, ale jak je to s dopravou nevím
http://www.zooshop-online.com/category/vogel/kaefig
Rozhodně bych šel do nějaké takové klece, dají se koupit i levnější, ale pokud bude muset přechodně krmit ptáka někdo cizí, je problém, když musí ruce strčit přímo do klece.
Upravený venkovní kotec nemusí být špatný pro přechodné denní umístění, ale rozhodně né letní. Nesmí tam být průvan, může zde ptáka napadnout nějaká škodná (kuna, kočka) a v neposlední řadě pták bude ochočený to znamená, že se bude neustále tlačit k vám. Takže jakýkoli vstup i výstup z těchto prostor bude provázet nebezpečí ulétnutí ptáka. Leda, že by jste před dvířky vytvořili vstupní klec nebo chodbu.

Myslím, že ty první tři klece, které navhujete, jsou nevhodné!!! V kleci takové velikosti mám jednoho mníška!
Snad jen tato by ještě šla.: http://www.kvalitni-klece.cz/products/klec-a19-jaco/

2.11.2013 19:35

Dokrmovat do věku cca 6 týdnů. Postupně vypouštět dávky a nabízet třeba senegal, na noc ale nakrmit vždy.

31.10.2013 18:38

Díky za reakci na minulý dotaz. Nějak se nezobrazuje aktuálně.

31.10.2013 18:35

Dobrý den, už nevím, jak zamezit tomu, aby samička snášela. Samečka jsem oddělila, teď je ještě s jedním mladým samcem zvlášť. Samička je sama v boxu s mladými (asi 2 samice a jeden dvouměsíční samec). A samička stál snáší vejce na zem. Myslím, že jí to vysiluje, ale co s tím?? Dávám jen suché krmění, hodně vápník,ze zeleného pouze ještě čerstvý jetel + pampelišku... Nevím, co s tím.

28.10.2013 17:43

dragonys napsal(a):
Zdravím chováme ho v kleci v kuchyni krmíme ho ječmenem,prosem,slunečnicí,vitamínovým zrním,kořínky,mrkev,nastrouhanou mrkev se strouhankou a vajíčkem.

Jak píšeme v jiném vlákně, do kuchyně klec nepatří!!!!

28.10.2013 17:42

Pokud v kuchyni vaříte, a přidpokládám, že ano, tak opravdu rychle s tou klecí pryč. Pokud byste chtěla dát budku, tak jedině z venku klece, aby jim to neubíralo místo. Ta klec je sice malá, ale pokud je budete nechávat často prolétnout, tak by stačila. Luxusní ale skutečně není.

28.10.2013 12:35

mastodont napsal(a):
Prvý deň veľmi ťažko, vrčala a stále padala z bidla,a potom už super.Teraz už s ním šplhá po celej klietke.Akurát ju zlostí že nič nechytí do ruky.A musí všade chodiť pešo.

Tak to je šikula! A neměl byste jí tam dát něco na škubání nebo na okus?

28.10.2013 08:54

mastodont napsal(a):
Čakáme kým sa ranky zahoja.

Chuděra! A jak ten krunýř snáší?

26.10.2013 16:15

beruškaaa22 napsal(a):
Dobrý den, mě by taky zajímalo co dělám špatně.?
Mám samečka s dna a samičku mam podle dědičnosti, chovatel mě ujišťoval, že je to 100% samice. Tak nevím, no.
V letě se pořád pářili, lezli do budky, ale též bez výsledků.
Dostavaji zrniny, každý den ococe či zeleninu a zelené krmení.
Budku mají umístněnou asi u prostřed voliéry, což je asi špatně.
Jinak sousedili ve voléře s mníšky a lexandry.
Musím ještě podotknout, že nespí v budce, ale na nejvýšší větvi u pletiva, samička sedí na bidle a sameček je na pletivu u ní, zahřívá ji.
smajlík

Tak to si myslím, že jim ta budka nesedí! JInak by v ní spali. Zkuste jí dát tam, kde nocují. Co se pohlaív týče, tak jak myslíte 100% samice podle dědičnosti? Asi bych na to nespoléhala a nechala udělat DNA.

25.10.2013 18:38

lukas bryndza napsal(a):
Dobrý deň, pokiaľ sú splnené základné predpoklady tj. ide skutočne o pár ktorému je predkladané kvalitné krmivo ako popisujete tak môže byť problém v ich umiestnení. Vtáky sa na mieste kde ich držíte nemusia cítiť bezpečne čo je dosť častým problémom vedúcim k neúspechu v chove. Skúste ich premiestniť na kľudnejšie miesto, možno z dohľadu iných vtákov (hlavne pyrúr pokiaľ ich chováte).
ďalším u mňa osvedčeným trikom je zmena hniezdnej búdky. Ľudia pre pyrury a pre papagáje všeobecne mnohokrát volia búdky, ktoré sú príliš veľké prípadne príliš svetlé a vtáky v nich nemajú pocit bezpečia tak potrebný k iniciácii hniezdnej aktivity.

Preto Vám navrhujem skúsiť zmeniť búdku a použiť búdku novú s rozmermi dna cca 20 x 20 cm vysokú cca 40 cm ale kľudne aj viac. Vletový otvor 5 max 6 cm. Pokiaľ zvolíte menší bude to len pred dobro veci, vtáky si ho veľmi radi upravia na rozmer aký im vyhovuje.

Pre stimuláciu hniezdneho chovania je veľmi účelné použiť výstelku ktorú som pred časom popisoval v Novej exote a to na krátko nastrihané vetvičky do priemeru cca 1 cm. Napr. Tony Silva tvrdí, že vtáky stimuluje pokiaľ sa miesto štandardného rebríčka z pletiva inštaluje pod otvor zvislá palička z tvrdého dreva po ktorej vtáky vstupujú do hniezda.

Chovateľstvo je aj o nekonečnom hľadaní najlepšej cesty tak Vám prajem príjemné zážitky a nenechajte sa odradiť prípadnými neúspechmi. Pyrury si našu pozornosť každopádne zaslúžia.

S pozdravom Lukáš Bryndza

Dobrý den,
díky za vyčerpávající odpověď. Vše, co píšete, v podstatě mají. Budka 20x20x 38výška, otvor 6 cm. Výstel hobliny a malé peletky - dodám tedy věvičky. Klid - myslím, že klid mají, jsou krotké, jdou na ruku, sedají na ramena pod.Takže se nebojí a neplaší. Páří se každý den, binec dělají i v budce, budku různě okusují.... Žebříček je ze dřeva, ale už je ho jen půlka, protože ho demolujísmajlík. No nevím.... počkám asi jak se to vyvine.Máme je v podstatě i jako mazlíky, mluví a zlobí! Až je musí náš mníšek vždycka okřiknout!smajlík

23.10.2013 22:38

Můj typ je samička na 90%.

22.10.2013 11:49

Teď po 3 měsících. Vpadá úplně stejně, jako ho mám v profilu.

22.10.2013 11:47
22.10.2013 11:45

corvuscorax napsal(a):
nechci vás strašit, ae moc naději na zlepšení si nedávejte. Měl jsem samičku žaka, perfektně ochočená, mluvila neuletěla a když tak jen po blízkém okolí a na zavolání přiletěla zpět. Kdzž dospěla, tak se začala škubat. Nejprve na prsou a stupňovalo se to až do úplného "odhalení", že vypadala jako kuře z mrazáku. Nepomohlo ani léčení na veterině ani u veterináře v ZOO. Podobně mi to udělala samice penanta i se dvěma mladými. Do dneška a to je nějakých 20 let mi z veteriny neposlali zprávu jak dopadlo léčení.smajlík

Já bych to nevzdávalal. Posílám fotku našeho papouška ze srpna (2 fotky), potom z konce září. Poslední fotka je jak vypadá nyní.

22.10.2013 11:15

mastodont napsal(a):
Ona práveže správaním je úplne v pohode, kecia a správa sa ako inokedy. Ja to dávam do súvisu s hniezdením. Znášku zničila, ale kedže bola prvá ,ani som nepredpokladal že z nej niečo bude.ťahá jej na 5 rok. A vajcia som neodoberal,chcem aby sa naučila sama odchovávať.Včera dostala golier okolo krku aby sa nehrýzla, už mala vyhryzené rany do krvi.Počkám čo ukážu výsledky z veteriny.

Určitě to bude souviset s hnízděním. Nám se takto papoušek oškubal ze dne na den, zhubnul a mále jedl, jenom se škubal, málo mluvil, byl jakoby smutný. Vyloučili jsme vše - roztoče, atd. Podle mě byl důvod ten, že dospěl a chtěl parnera a vše, co k tomu patří, Vše co nám poradili veterináři bylo v podstatě naprd.

22.10.2013 07:37

aymy napsal(a):
Takže se zřejmě opravdu škube, respektive okusuje, pokud jsou ty testy pravdivé. Psychický problém - něco ji frustruje. A to je mnoho otázek a odpovědí na její minulost. Doslova si musíte udělat psychologický rozbor toho co se u vás v poslední době změnilo a jestli jsou podmínky v jakých ji chováte adekvátní. Mnoho papoušků je na různé změny citlivá.
Říkal jste, že je po snášce. Jak je stará? Má partnera? Měla mladé, nebo je krotká a prostě jen snesla vejce? Nepřestěhoval jste ji z venkovní voliéry, kde si mohla užívat slunce do temné místnosti?
1) Může být frustrovaná z toho, že nemůže hnízdit a snaží se vyžadovat tímto zp. vaší pozornost.
(pořídit jí partnera).
2) Může jí trápit jaterní slabost a nedostatek vit. A ve stravě; nemoc, která doposud nebyla zjištěna-poradit se s ptáčím specialistou. Prozatím jí můžete stimulovat akupresurou na šlapkách nohou, kde se nalézají jaterní body (moje samička to zbožňuje) pokud vám to dovolí a pokuste se vylepšit stravu.
3) Nedostatek stimulace - nuda. Zaměstnat jí stravou, víc se jí věnovat.
4) Malá klec
5) a může se to stát návykové, protože ji to uklidňuje. A pokud si poškozuje i pouzra nových per, pera porostou špatně a může to trvat léta, než se jí to spraví. Pokud to dělá před vámi, může pomoci i to že ji prokážete slovně nelibost a odejdete na 10 min. zmístnosti. Opakujete, dokud si to neuvědomí. Je to inteligentní tvor a mohla by to brzy pochopit, pokud budete důsledný.

Přesně tak, je třeba se na to kouknou z psychologického hlediska. My jsme tím taky prošli a musím říci, že to je traumatizující pro všechny, Je třeba zkusit alespoň odhadnout, z čeho ten psychycký problém může plynout a potom to zkušit řešit.