Informace o uživateli:
pyrury zelenolící: opalin - tyrkys opalín, mníšek šedý - modrý-lutino, křepelka čínská, astrild rákosní,neofema bourek - lutino - růžová - fallow - pale fallow.
Z jiného ranku: bedlingtonský teriér 2x, pagekon řasnatý, chamíce Máňa.
V budoucím životě budu chovat kozy.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 1. 5. 2023 09:30:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Moudivláček
napsal(a):
Tak 1. srpna opustili rorýsi Nové Město na Moravě. 600 m n m.
Ještě 31. 7. ve 22 hod. nocovalo v jedné budce poslední vzletné mládě. Vše okroužkováno. Zahnízdili i rodiče z minulého roku.
Letos odlétli velice brzy. Za 6 let se mně podařilo založit minikolonii v budkách - 4 hnízdící páry a houf 20 ks poletujících.
Ten brzký odlet, asi o 10 - 14 dní asi něco signalizuje, uvidíme.
Jen dodám, že předražené budky nabízené v inzerci nejsou ty nejvhodnější. Mnohdy jsou příliš velké, vlet musí být těsně u podlahy a ne uprostřed.
čelní stěny. 3 krát 7 cm obdelník je asi nejvhodnější.
Přátelé přírody, podělte se o zkušenosti.
Já si myslím, že už tu taky nejsou, odpoledne se tam zajdu podívat. A co se týče budky, když vidím, kde hnízdí a jakým mini otvorem tam lezou, tak je to asi tak, jak píšete.
Lebančice
napsal(a):
Ta barevnější má ozobí takové fialovo modré jako by se měnila barva. Nevím kterou jste myslel nafotila jsem obě, jak se bojí ještě se nekoupaly , přijde mi že je špinavá ta žlutá. Snad ji něco není. Jsou ale šťastné nedrbkaji se :) naobak stále si spolu štěbetají. Máme látkové žaluzie takže do okna nenarazí už jsme tu vše vysmejčili, ale počkáme na příští týden mame oba volno s manželem v sobotu a bude to 14 dní v novém domově, tak je zkusíme vypustit :). Děkuji za radu, takto jsem si to nějak myslela.
Mně se ta fialovo modrá jako mládě moc nezdá a co se týče žluté, tak kolem toho zobáčku se mi nezdá úplně ok, nemůže to být začínající vápenka? Třeba poradí někdo lépe, já andulky právě kvůli těm různým nemocem už dvacet let nechovám. Je to škoda, jsou to pěkní a chytří papoušci.
Lenka99
napsal(a):
Doplnuji vlákno.
Dnes jsem volala ráno na veterinu ze kiwi začal být více unavený a nic se nemění. Jestli mají již první výsledky. Jeli jsme tam tedy znovu. Protože jsem zmínila nemoc aspergiloza. Majitele papoušků popisují při této nemoci stejne problémy.
Udělal se rentgen a opravdu. Zjištěné změny na plicích. Takže předepsané antimikotikum, odběr krve aby se určil bakteriální nebo virovy původ a musíme koupit inhalator. A doufat. Zachyceno bylo ještě před ztrátou nechutenství. Takže velká šance na vyléčení.
No ale tím pádem má špatnou imunitu a to by taky mělo mít nějaký důvod. Cirkoviry tedy vet vyloučil?
Lebančice
napsal(a):
Ahoj,
Máme dvě andulky, myslím si že to bude kluk a holka nebo možná dva kluci. Jsou to mláďata. Máme je teprve 5 dní. Chci se vyvarovat různých chyb v chování. Andulky nepotřebujeme extra ochočovat, jsou dvě a vím že se zabaví navzájem. Co chceme je aby se proletovaly v bytě a byli prostě šťastné brali nás jako spolubydlící, těšili nás tím jak se samy zabaví. Co nevím je kdy a jak je začít pouštět, po týdnu po 14 dnech prostě otevřít klec a nechat je? Hodně si s nimi povídáme a už teď opakují různé zvuky které děláme. Ta jedne se nechá krmit, ne naruce ale z ruky si veme. Jak je to s prvním proletem kdy je můžeme začít pouštět a za jakých okolností se samy vrátí. Přikládám i fota a těším se na komentáře už zažitých chovatelů ať k pohlaví tak k tomu jak postupovat při chovu dvou, které chceme nechat proletovat, chceme aby byli šťastné. Jsou ze zverimexu, kam je den před naší návštěvou přivezly. Chodíme tam často takže víme že tam akorát přibyli. Díky moc a přeji pěkný den.
K chovu máte pěkný přístup, je dobře, že máte dvě. K proletu .Po cca 14 dnech k večeru nebo pozdním odpoledni (kdy víte, že už nikam nemusíte chodi) zkontrolujte, zda jsou na oknech dobře záclony, aby do oken nenarazily, nemělo by být v pokoji zrcadlo a nic o co by se mohly zranit. Ten den jim nedávejte žrát. Otevřete klec a nechejte ji tak. Jděte jinam v rámci toho pokoje, sedněte si a nezajímejte se o ně. Pokud nevyletí třeba do půl hodiny, klec zase zavřete, pokud vyletí, jen je pozorujte. Po čase jim dejte do klece žrádlo a něco co mají rády a mluvte na ně, jak jste zvyklá. Může se stát, že se do klece nevrátí. Potom je třeba je nehonit a nechat být. Za pár hodin by se měly vrátit, ale já bych je klidně nechal při rozsvícených světlech případně celou nic. Vrátí se tam.
A teď ještě,chtělo by to lepší foto, u té jedné se mi moc nezdá okolí zobáčku, ale třeba to má jen zašpiněné.
JoPe
napsal(a):
Poradit správně nelze, můžeme než hádat, protože důvodů může být hned několik a nemá cenu teoretizovat. Jestli chcete problém do budoucna vyřešit, tak nesmíte litovat peněz a investujte do pitvy a nechte si udělat odborné parazitologické vyšetření v některém SVÚ.
Tady asi parazitologické vyšetření ale stačit nebude.
Luigi_Cz
napsal(a):
Jelikož se mi to nechce psát znovu tak vás toho ušetřím a můžete si přečíst komentář co jsem napsal vašemu kolegovi. Ale chápu, že pro starší generaci je asi celkem zábava napadat urážkami mladé jedince co se snaží o své první kroky. Asi nemáte nic lepšího na práci. Ale já to respektuji. Proto respektujte zase vy to, že vaše komentáře, které mi nic nepřinesou , když jsem chtěl poradit. A ani nepochopíte pointu příspěvku. A musí tě hned urážet. Tak si to nechte pro sebe.
Děkuji Pane Boomer 2. .
Vy jste mi celkem jedno, ale a priori mi jde o toho ptáka. Když mi napíšete důvod dokrmování, a bude rozumný, moc ráda se Vám omluvím.
JoPe
napsal(a):
Tento pták ve stáří 5 měsíců má již ukončený vývoj kostry, takže změny na končetinách budou nejspíš trvalé. Nic však nezkazíte když vylepšíte potravu o některý z komerčně vyráběných vitamínových doplňků stravy pro exotické ptactvo a umožníte být zvířeti určitou část dne na slunci s možností se schovat do stínu.
Pokud to měl už od vylíhnutí, tak není to spíš genetický problém? Nebo teda špatnou výživou rodičů?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak prikladam foto tych dvoch kohutov ako vodia a staraju sa o kuriatka. Celkom fajn aspon to sliepka nemusi sama. Je ich zasa 9 kusov:-) Prikladam aj foto prveho vrhu.
Krásný, to jsou šikulové. Možná to je tím, že spolu vyrůstali od mala? Ale vidím tam ty stříbrné, to jsou dvě samičky?
kareta
napsal(a):
Vy by jste potřeboval nakopat do zádele a ne dokrmovat mládě korelky. ty toasty si strčte, nechci psát kde. Ta korela potřebuje ještě dokrmovací kaši, nutribirt , atd. Proč si nekoupíte mládě, co už samo přijímá potravu, když nic o umělém dokrmování nic nevíte ? Jste osel !
Souhlas. Proto já na tyhle dotazy ani nedokážu odpovídat, protože se mi chce brečet. Bohužel bych pak i použila horší slovo než "osel".
filozof
napsal(a):
Ty fotky jsem objevil až po odeslání,ale je to stené jak jsem uvedl výše,dědičnost má své neměnné zákony.
DObře, díky. A už snad naposled. Od druhého páru mám prakticky stejně stará mládata v mutaci sameček lutino, samička rubino (po rodičích samička lutiino a sameček losos/ino/plavou).
Když vytvořím s těmito mladými, na které jsem se ptala, páry, tedy to bude: samička rubino - sameček plavá a druhý pár sameček lutino - samička opalin. Bude to ok? Nebudu si je nechávat, ale chci, aby noví majitelé měli pestřejší odchovy. Díky.
Tak zde, prosím. První dvě fota jsou rodiče, vlevo matka, vpravo otec. Další dvě je mládě plavé a poslední mládě opalin. Je to ovšem moje verze.