
evinka01
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 1. 2016 16:19:41
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
sunin
napsal(a):
Sla bych na prochajdu ale nestiham,koncim v praci ve 14:00.
Evi no chteji co jsem tak vyslechla jen zakladni poslusnost,on sam od sebe je ten psik hodny a vcelku posloucha jen na neho leze puberta tak je potreba s nim cvicit.Zjistim vic info a pisnu mejl.
a jak to máš daleko z práce? na kolik bys to stíhala... kdyžtak bysme mohli chvilku počkat, protože chceme jenom kousek popojít a šlapat tam stopu, to tak min. půl hodiny zabere a kámoška chce, abych jí zkoukla příparvu na zkoušku... takže bych ti mohla popsat kde budem (to je cca 10minut chůze od místa srazu) a mohla bys dorazit
mollyšák
napsal(a):
Neberu to jako rýpání.. Tohle všechno vím.. Jen mě zaráží, kam se vytratilo slušné chování lidí, to že se vše dá vysvětlit pěkně v klidu, a ne hned se do někoho pouštět, a obviňovat ho z množitelství, z toho že chce na štěňatech vydělat a že je naprosto hloupý a neschopný :)
Dřív jsem se s tímhle setkávala pouze na nemoderce... bejvávalo, jak se říká :)))
bohužel dnes když jsou fóra takřka anonymní nebo úplně anonymní je to tak. .. ale dnešní doba také nahrává tomu, že vám může zůstat více štěňat doma a nepodaří se vám je prodat. PP nezaručuje zdravého psa, ale přece jen je zárukou aspoň nějakých informací co se zdraví týká. já sama mám fenu s PP uchovněnou, ale zda štěňata budou nebo ne zvažuju už druhý rok. a krycího psa vybírám stejně dlouhou dobu... i přesto nemám jistotu, jestli se je podaří udat hodným pánečkům. pokud máte 10-12 zájemců, o kterých si myslíte, že budou mít psa celý život nemáte co řešit, pokud ne ještě bych se nad krytím zamyslela.
neberte to jako rýpání, jenom dotaz k zamyšlení - myslíte, že najdete psa, který je také vyšetřený? pokud bude mít PP a bude mít vyšetření velmi pravděpodobně si neriskne majitel nakrýt fenu bez PP kvůli postihům klubu, pokud by nebyl chovný s největší pravděpodobností nebyl uchovněn právě pro nějakou takovou vadu jako je DKK. labradory ale dnes netrápí pouze kyčle, dysplazie loktů, dědičné choroby očí nebo syndrom výcvikového šoku jsou další choroby, které znehodnocují chov a které pes může mít a vaše budoucí štěňátka by jimi mohla trpět. opravdu bych zvážila, zda je od vás zodpovědné stvořit štěňata, která by nemusela prožít kvalitní život jenom díky neznalosti...
kdybyste někdo chtěl tak zítra jdem ve 14:30 prochajdovat. od zastávky 78 Malečkova (mezi Slatinou a Líšní) a pochod přes Podolí Mariánským údolím na točnu, případně i kousek dál. busem zpět. zatím jde Týna a doga.
Míšo já bych teoreticky taky mohla, jde o to co po psovi chtějí a jak by si to organizačně představovali. kdyžtak mi napiš víc do mailu nebo sem.
gabi
napsal(a):
Děkuji za všechny odpovědi,všechny tábory si myslím,že jsou super,ale potřebovali bychom něco na Jižní Moravě
gabi napište zda má jet dítko samo nebo s ním pojede rodič.
http://skola.kynolog.cz - zde jsou tábory vhodné i pro rodiče s dětmi, se samotným dítkem by záleželo na domluvě, věku dítka, jeho zkušenost se psy (aby tam nepřijelo 8mi leté s nevychovaným velkým psem, což by si ani jeden z nich neužil)
maťa
napsal(a):
Taky mám kavkazáka ( 3,5 roku ) který nemá vyvinuté kyčelní kloubky a jamky, prostě tam nic není, plus od toho zničené lokty, v půl roce nám lehnul.
Dneska ťape krásně, bez bolestí, jen když je vlezlo a vlhko, troška si někdy zakulhá po delším ležení, ale nepatrně. Důležitý je PLAVAT!!! Plavat a plavat a plavat!!! My kvůli němu koupili bazén a opravdu denně s ním plavali a výsledek se dostavil velice rychle! Plus tedy odmala ho držíme hodně štíhlého, aby nožky nenesly zbytečnou zátěž a dostává nonstop, bež přestávek, kloubovky
Střídám to, ale nejlepší zatím byl Alavis Triple Blend ( je to pro koně, tže to déle vydrží a přijde levněji, než tabletky, notabene je to prášek, v mase či vlhčených granulkách se krásně schová ) a Caniviton
Ovšem měli jsme i Giom, Artidual, atp. Jeden čas dostával lidský Lignisul, ptž má stejně složení jako Alavis, jen je pro lidi a o hodně levnější!
Spousta lidí si také chválí Apto Flex, Chondrocan, atp., musíte sami vyzkoušet, resp. řídit se stupněm "postižení" pejska, jeho velikostí a váhou a také cenou, ptž dávkování na tyhle obříky není nejmenší a já své kavkazovi nedávám tzv. dávky udržovací, či preventivní, ale pěkně plnou palbu, resp. o něco více než je daná největší dávka
Mmch ta kyselina hyaluronová se dá koupit v lékárně, pro lidi, stojí cca 180 Kč 500 ml a vydrží tak dlouho, ale osobně bych ji jen samotnou těžce "postiženému" obříkovi nedávala, ovšem s jiným preparátem, kde je chondroitin, glukosamin, kolagen a případně i MSM, klidně ano Ty injekce přímo do kloubu jsou skvělá věc, chodila na to ovčanda se čtyřkama a držela se skvěle
jj plavání je určitě nezbytné - nasvalí si nožky a svaly budou držet tu špatnou kostru...
hyaluron jsem myslela s chondry dohromady - jak píše Maťa, sama dávám udržovací dávku 1tabletu Lignisulu (vyjde fakt levněji než Alavis pro psy) a 1/2 tablety Proenzi Hyal pro lidi. v tekuté formě existuje ještě ta kyselina v přípravku Chodroflex. pokud máte většího psa (KAO apod.) je výhodnější i chodnro třeba koňské, ale přepočítat správně dávku.
taky specialista na dogy MVDr štourač doporučuje vit.C, který má významný vliv na chrupavky - ale s postupným uvolněním - tedy přípravky Cetebe nebo kalcium citrát, dávka se musí zvyšovat postupně, aby pejsan nedostal průjem.
lala54
napsal(a):
Ahoj holky, otvírám toto téma, protože mého pejska kavkazana trápí tento problém. má to již od štěňátka (4 nám diagnostikovali)-pejsek je stastny, zije po boku svych 2 slecen, takze ve smecce, ziji s nami, takze barak=bouda a tak :)....
no ale samozrejme ma bolesti..zkouseli jsme alavis-kloubní výživa, v jedne tablete 500mg glukosaminu a 400mg chondroitinu... udržovací dávku jsme dávali 3tablety...
Existuje nějaký lepší přípravek, který by mu pomohl daleko lépe???
mohli byste zkusit injekci kyseliny hyaluronové přímo do kloubu, ale to netuším, kdo to dělá (a odkud jste, to budou umět a mít takovou možnost jenom větší kliniky s vlastním ortopedem) - kamarád to pužil pro svého psa, kterého mu v 8mi měsících doporučili utratit (na jedné noze nemá kloub a jamku vůbec, na druhé těžké vychýlení) - dnes je mu 8let a za svůj život byl na takové injekci 2x, vždy mu to pomůže, ale plus k tomu dostává udržovací dávku 1-2 tablety něco jako Alavis (ale jmenuje se to jinak) a hlavně s sezóně plave
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
ty dva surfy se učí na pamlsky jako vysílání do směrů, nebo je na to nějakej jinej fígl?
Já jsem si říkala, že to uchopení a donášení lana naučím psa nejdřív na souši, a ty 2 surfy by tak šly naučit taky, ne?
jo uchopení lana jsem taky cvičila nejdřív na suchu, posílala psici někam na metu nebo někomu s lanem v hubě. zase u vody rozdíl - hlavně ta přechodová část souš/voda dělá problémy, jak už se pes dostane do plavací hloubky už se většinou nevrací - to pak funguje v nácviku figurant, aby na sebe psa nalákal voláním.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
ty dva surfy se učí na pamlsky jako vysílání do směrů, nebo je na to nějakej jinej fígl?
Já jsem si říkala, že to uchopení a donášení lana naučím psa nejdřív na souši, a ty 2 surfy by tak šly naučit taky, ne?
no my jsme ty dva surfy skoro nikdy netrénovali, je to dost technicky náročný je tam ukotvit, aby nikam neplavaly, takže tenhle cvik jsme většinou vynechali a doufali, že to nějak půjdede fakto u tohohle cviku stačí, když psa "uřveš" aby plaval do směru kam mu ukážeš a nevracel se...
ale ono i když pes umí vysílačku je to ve vodě úplně jiný, reaguje na to odlišně. slyšela jsem názor, že mám házet do směru balonky, tenisáky, což se mi zdá konkrétně pro tu moji psici co je magor na tenisák jako nevhodné, ve vodě už ji neotočím, tam na ni nemůžu. nebo jsme použili metodiku, že pes dostal odměnu až u surfu, když k němu doplaval od figuranta ukrytého za surfem - problém u vychvaných psů, kteří tm pak figuranta neuvidí tak proč by tam plavali. pamlsky jsou taky možnost, ale my cvičíme vodu bez pamlsků kvůli riziku torze žaludku (už se párkrát jelo jako o život z přehrady nebo rybníka na vetrinu)
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
díky moc
není zač.. určitě před zkouškou bude nějaký nácvik i s lodí tak ti pak můžu dát vědět. pro mě osobně byl nejhorší cvik v dovednosti dva surfy (pes nevidí tenký surf proti vodní hladině a nic na něm není, nikdo nevolá a když už k němu doplave tak má plavat ještě k druhému). lano k surfu zaujímá druhé místo neoblíbenosti. zbytek je v pohodě.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
to mě to příjde na papíře spíš naopak, ale osobní zkušenost nemám - takže bych to zkusila ráda, ať vím co mám psa učit. Nevíš, není někde nějaký video?
moje psice - přitažení surfaře http://www.youtube.com/ watch?v=Pf9ZaKEkQdY - 1 mezera (není tam že to je ze základního postoje, s předáním lana s předsednutím)
http://www.youtube.com/user/ evinka01#p/u/12/kAcc4FcRg6s 1 mezera - přinesení lana surfaři, my to cvičíme tak, že pes lano u surfu nepustí, Šabacký chce, aby lano pustil, ale to je malá chyba tak za dva tři body dolů, vyslání opět ze základního postoje, dá se psovi lano do tlamy a pošle se do vody.
u obou cviků vždycky figurant občas zavolá o pomoc...
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
jé, to jsi ty.
já jsem dělala rozlišovačky jenom u TARTu, a tam z 5 kroků posíláš psa k předmětům - poprvé kolmo k řadě, a podruhé po řadě, a může buď označit nebo aportovat (já preferuju zalehnutí protože nechci aby se pes učil brát předměty do huby). Pes to pochopil asi za 3 dny výcviku.
btw. dívala jsem se na to RH-W, a kromě tahání surfu pes v podstatě všechno umí, takže bych to v tom červnu mohla zkusit (i když já byla na zk. jenom u Soni a Pavel prej píská docela drsně)
jo no začneme dřevem, kůží apod. a uvidíme co stvoříme.. stejně bychom šli na tu zkoušku až na podzim, do té doby nestíháme...
já jsem zase nezažila Soňu, ale Pavel píská sice přísně, ale spravedlivě, na to co všechno jsme zvorali na naší WA tak dával bodů dost. takže se mi nezdá, že by to bral stylem "všechny vyhodím".
na surf se někdy můžeme domluvit a cvik zkusit, jestli myslíš ten za 80bodů, tak ten je lehkej na to kolik bodů to hodí. rozhodně lehčí než lano k surfu.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
rozlišovačka u ZPU-S je změť cviků ze zkoušky malých plemen a záchranařiny, takže si myslím, že by nebylo od věci jet se podívat na nějaký zkoušky malých plemen, ať víš jak to vypadá, a pokud to chceš vědět přesně, tak se zeptej přímo nějakýho rozhodčího z KJ ČR. Rozlišovačky se dělají v TARTu, obedienci i podle nároďáku v ZMP, ale všude se to chce trošku jinak.
Mě osobně se ta zkouška vůbec nelíbí, a příjde mě to tak trochu jako šaškárna bez hlavy a paty - slátanina z několika zkušebáků, kde ale ty opravdu těžký cviky byly vynechány, a nahrazeny nesmyslama, viz. štěkání na place na krabice - k čemu je to dobrý ...?
no upřímně mi taky přijde trochu splácáno vše se vším, ale zase my neděláme obrany, takže když už za sebou nějaké ty zkoušky máme a dál se můžeme hnout jenom směrem k čistě stopovacím (což baví psa, ale ne paničku) nebo k záchranařině a obedience. poslušnost, překážky a štěkání se nám u záchranařiny neztratí a rozlišovačka podpoří práci nosem... (OT díky za kachnu
)
evinka01
napsal(a):
prosím podělte se o zkušenosti jaké předměty bývají na zkouškách při cviku rozlišování předmětů ? ráda bych to psici naučila, ale vždycky se mi vybaví leda dřevěný hranolekjaké materiály a jaké velikosti (řád udává pokud vím jenom maximální povolený rozměr) se používají v praxi na zkoušce?
mně jde o rozlišení předmětů na zkoušku ZPU-S podle KJ Brno. v řádu píšou: např. dřevěné kolíky o rozměrech 10 x 5 x 2-3cm, mohou být částečně obaleny textilem, koženkou apod. a musí být výrazně očíslovány
jenže je tam to "např." čili připouští i jinou možnost a velikost. metodické pokyny popisují pouze samotný nácvik, ale neupřesňují možnosti materiálů předmětů.
předpokladem je tedy předmět, jehož materiál dobře drží pach a je takové velikosti, aby byl sebratelný psem... čili můžu vyloučit např. placatý koberec? nebo kovový klíč?
nikdy jsem tenhle cvik neviděla při zkoušce, takže nevím co mám čekat...