
Felinka120
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 11. 2018 18:19:30
Naposledy přihlášen: 17. 12. 2019 11:34:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
je to jen ve slupkách a to u vloček ani bílá rýže není..
já se nebojím, moje kočky jsou ok
vzala bych je k zubaři kdyžtak :-)
Megi, o tom použití Gingisanu nebo Stomodine gelu pro psy a kočky, to byl vzkaz pro ostatní, co tuhle diskuzi čtou a mají podobný problém jako RitaR, která psala, že její kocourek má u zubu červený proužek na dásni a u veta nic nedostali......
Těší mne, že máte kočičky OK, Felinka je také v pořádku.
Jinak dentální přípravky - tedy ústní vody a gely mívají malé množství látek, řádově v mg, kromě rozpouštědla. Většinou se uvádí kolik mg látky je obsaženo v 1ml nebo v 1g gelu, takže záleží na tom, kolik toho spotřebujete. To už je jen pro zajimavost.....
Ale gel nebo ústní vodu s xylitolem bych určitě psovi nedala,protože psovi stačí 50-100mg xylitolu/Kg psa, aby měl těžkou hypoglykemii.
Tak jsem se dočetla, že koloidní stříbro pro zvířata se používá o síle(koncentraci) 5 - 7,5 ppm 1ml do 1litru vody.
https://www.uspesna-lecba.cz/mineraly-a-stopove-prvky/koloidni-stribro/
http://alternativashop.cz/cs/koloidni-stribro/2379-koloidni-stribro-40-ppm-05-l.html
No, ono Felinka normálně nejí rýži a ovesné vločky, ale uvařenou v kuřecím vývaru, tu s ní (kočky jedí jen to co jim voní). A má to jen občas a malé množství, abych do ni dostala trochu vlákniny. Tak to vypadá, že buď toho tam není moc nebo to kočce nevadí.
Jinak, pokud se bojíte použít úsní vodu nebo gel Curasept ADS 350, můžete použít Stomodine gel nebo Gingisan (pro psy a kočky).
Hezký den!
Laila.aila
napsal(a):
není to sice rozvětvené diskuzi ale k tématu ano zkuste potírat a kapat koloidní stříbro to kočce dávat můžete max 3 kapky 3x denně dávali jsme po dohodě s vet kočičce já někdy kápnu do vody když je náznak na průjem u něj to spíš řeším probiotiky ty mi ted zabrali úplně vždy na průjem ale na ty dásně to stříbro by mohlo pomoci zabijí 99% bakterii viru i plísní a není toxické v tomto množství určitě ne
Jo, koloidní stříbro je dobrý,i ta dávka může být dobrá, ale zapomněla jste napsát sílu (koncentraci) stříbra v roztoku, uvádí se v ppm.
Megi, psi jsou na tom nejhůř (50-100mg Xylitolu/Kg hmotnosti psa), potom králík LD50 2g Xylitolu/Kg hmotnosti králíka a krysy mají LD50 4-6g Xylitolu/Kg hmotnosti krysy.
Takže kočky sice jsou odolné dávce 1000mg Xylitolu/Kg hmotnosti kočky, ale nikdo zatím neví co by udělolo s kočkou 2g a víc.....
Jinak si taky myslím, že kočky mají šestý smysl co jíst. Felinka, když byla malá, tak lovila všechno co se hýbala a létalo (i čmeláka), kromě vos a včel.
Megi, měla jsem na mysli LD50 U PSA PRO XYLITOL, tak jsem trochu hledala a našla, že dávka xylitolu, která vyvolá u psa hypoglykemii se pohybuje mezi 50-100mg xylitolu/Kg hmotnosti psa.
https://vcahospitals.com/know-your-pet/xylitol-toxicity-in-dogs
No a ve studii o kočkách použili dávky 100, 500 a 1000 mg xylitolu/Kg hmotnosti kočky a nic se neprojevilo. To je asi taky důvod proč studii ukončili.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29430681
A v dentálním přípravku Curasept ADS 350 určitě nebude takové množství. V dentálních přípravcích bývají látky zastoupeny v malých množstvích. Třeba jen chlorhexidin většinou 0,1%.Takže se nemusíte bát. A kromě toho pan Olda to nejdříve vyzkoušel na svých kočkách a pak doporučil ostatním a bylo to v roce 2014. Pokud by se nějaká kočka přiotrávila xylitolem v dentálním přípravku, určitě by se pan Olda ozval a varoval všechny ostatní. Ale nic takového se nestalo.
A tohle je k inzulinu u psů a koček a také k hypoglykemii u psů a koček(už jen pro zajimavost):
https://www.vethope.cz/cs/cukrovka-u-domacich-zvirecich-mazlicku/
Tak PEG - je mezinárodní zkratka v polymerech pro polyethylenglykol (na tom zase trvám já ) a může obsahovat zbytky ethylen oxidu, ze kterého se vyrábí polymerací.
Ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu se používá jako emulgátor.
SkinMed jsem uvedla jako další přípravek, který obsahuje chlorhexidin, ale rozhodně jsem neměla na mysli ho doporučit na dásně-jasně jsem tam psala, že se používá pro desinfekci. Veterinářky, u kterých jsme byli se známým, použivají SkinMed na desinfekci povrchových ran.
Co se týče propylenglykolu asi Vás hodně překvapím, podívejte se na tohle složení v přípravku od Biovety, což je farmaceutická firma, která se zaměřuje na výrobu veterinárních léčiv a zaměstnává převážně veterináře: V tomto přípravku je největší obsah propylenglykolu a sice 40g a je určen pro kočky na čitění uší. Domnívám se, že je to proto, že kromě toho, že Propylenglykol je výborné rozpouštědlo, ale také má antibakteriální vlastnosti a když uvážíte, že se tento přípravek aplikuje jen po dobu zdravotních obtíží, čili krátkou dobu a v malém množství,tak asi kočku nepřiotráví ani neotráví, ale něco jiného je pokud propylenglykol je obsažený v krmivech, kde kočka sní asi 80g granulí za den, což je hodně a pokud se bude tímto živit celý život (nebo jen delší dobu), tak tam se to projeví.
https://www.bioveta.cz/pripravky/veterinarni-pripravky/otofin-usni-lotio-roztok.html
Otifree od Vetoquinolu rovněž obsahuje propylenglykol pro kočky
https://www.lekarna.cz/otifree-a-u-v-sol-1x60ml/
Clorexyderm oto s obsahem chlorhexidinu(rovněž obsahuje propylengylkol a navíc malé množství kys.salicylové, což není pro kočku jedovaté). Tento přípravek jsme kdysi dostaly na čištění uší, když jsme měly v ouškách streptokoka.Nepřiotrávila se, je zdravá.
https://kosmetika-a-uprava-psa.heureka.cz/icf-clorexyderm-oto-150ml/specifikace/#section
Xylazin 2% - je lék, který se aplikuje kočce intravenózně (nitrožilně - injekčně) a také obsahuje jako pomocnou látku propylenglykol.
https://www.lekarna.cz/xylazin-2-a-u-v-inj-50ml/
Otibiovin - jsou ušní kapky s obsahem kys. salicylové, která je pro kočky jedovatá, ale pokud je v přípravku malé množství, tak jedovatá není(záleží na koncentraci), tak mne to vysvětlil kdysi veterinář, když jsme tyto kapky dostaly a myslím si, že obdobně to bude i s propylenglykolem.
https://www.bioveta.cz/pripravky/veterinarni-pripravky/otibiovin-usni-kapky-roztok.html
Jinak MoonCat a pan Olda, který MoonCat založil je mezi kočkaři pojem. Je velmi uznávaný nejen mezi Sphynx kočkaři, ale i ostatními.
Příčina zánětu dásní-no nejspíš přemnožené bakterie, protože chlorhexidin ničí grampozitivní, gramnegativní bakterie. Kromě bakterií ničí i plísně a viry. Stravu má pořáď stejnou a zatím je v pořádku. Jí granule i maso a v kuřecím vývaru sní i zeleninu s rýží(vláknina). Do jídla teď navíc dostává mořskou řasu Kelp.
Jo a pro jistotu chtějte kromě cytologického vyšetření i ten mikroskop na zákožku (ušní svrab), protože si musíte být jisti, že to zákožka ani bakterie či kvasinka nebo potravinová alergie není, protože odběr krve je pro kočičku velmi bolestivý.
Četla jsem, že celkem dobře kočičky snáší odběr krve z krku, protože to rychle teče a je to během pár vteřin nabrané. Z tlapičky je to strašně bolestivé(teče to pomalu).
A dejte nám vědět jak to pokračuje. Držím palce, ať se na to brzy příjde čím to je.
Jo, jo, ono to může být něco jiného, protože pokud by to byl ušní svrab nebo bakteriální zánět, ouška by se špinila rychle, do následujícího dne od vyčištění. Mohla by to být třeba zvýšená funkce štítní žlázy, ale to by veterinář měl poznat pohmatem a taky podle mastné srsti a žravosti, pokud se mu nezdá, tak vzít krev na T4. Ale než začnete kočičku trápit odběrem krve, tak bych ji nejdříve nechala pořádně vyšetřit ouška - chtěla bych cytologické vyšetření. Otoskopem se díval, když ve zvukovodu viděl maz., takže osinu nebo polyp by tam viděl, kdyby tam byl a tak by Vám řekl, takže nic. Mohla by to být i potravinová alergie. Začněte tím cytologickým vyšetřením na odhalení bakterií či kvasinek. A pokud bude cytologické vyšetření v pořádku, tak chtějte hypoalergení granule na dva měsíce a nic jiného nesmí jíst (ani chodit ven, aby Vám nejedla u sousedů), a když vyloučíte i tohle, tak pak nezbývá nic jiného než vzít krev.
No, třeba ještě něco vymyslí Bodlinka, dál, už nevím.
A když ouška vyšetřoval, odebral vzorek na tyčinku, otřel o sklíčko, které obarvil a podíval se pod mikroskop (čili cytologické vyšetření)?, kterým odhalí bakterie a kvasinky. Nebo jen vzal vzorek na tyčinku, mázl na sklíčko bez obarvení a koukl pod mikroskop (tak odhalí zákožku=ušní svrab)? Jde o to, že zánět zvukovodu může být parazitární(tedy vyvolaný zákožkou=ušní svrab) nebo bakteriální nebo kvasinkový.
Je to potřeba pořádně vyšetřit. A díval se kočičce do uší otoskopem (taková zahnutá trubička, co má lupu a světýlko) tím by odhalil případnou osinu, nebo polyp. Špiní se vaší kočičce uši a jak rychle se ji zašpiní po vyčištění?
Na vašem místě bych zašla ještě k jinému veterináři.
Nevím, kde jste vzala izopropylalkohol, ten tam obsažený není(doufám, že si ho nepletete s glycerinem) a bude te se divit, ale Curasept ADS 350, ve kterém je obsažený propylenglykol (jako pomocná látka), používají kočkaři, kteří mají kočky Sphynx, čili s papírama a ti by kočce jen tak něco nedali.
Podívejte se sem:
http://www.mooncat.cz/pece-o-sphynxe-nemoci-radce.html
A tady k tomu xylitolu-podívejte se sem:
http://www.mooncat.cz/sphynxi-poradna---diskuzni-forum.html?radek=30&tlacitko=detail&list=75
A kočička si to do tlamky nechá namatlat, jak vidíte sphynx ano a moje taky, když měla kolem jednoho zoubku krvavý proužek, už ho tam nemá (stomodine gel s chlorhexidinem).
A napište nám všem, v čem se skrývá ethylen oxid (jaký přípravek a za jakou látkou se skrývá).
A zajímají mne ty studie, zkuste nám sem dát na ně odkazy. Děkuji.
A jinak k těm ledvinám, dříve se odhalovalo chronické a akutní selhání ledvin přes kreatin v krvi,který odhalil poškození ledvin, až, když ledviny nefugovaly z 75%. Dnes je nová metoda SDMA, která odhalí poškození ledvin již při 25% a to není ještě pozdě.
A ještě k tomu, že kočka snáší očkování hůř, tak je potřeba, aby kočka před očkováním byla zdravá a odčervená (10-14dní) a nedávat současně vakcinu kombinovanou s leukźou(FeLv) a vzteklinu najednou. My máme vzteklinu v lednu a pětikombinaci s leukózou v červnu (navíc vzteklina se píchá do pravého stehna a leukóza do levého stehna) a je v pohodě (aktivní).
Pokud by jste dali pětikombinaci s leukózou a vzteklinu najednou, je to hodně těžká vakcína a bude spát dva dny(tohle se nám kdysi stalo, takže to máme rozdělené a pohoda). Vy se nebojíte psedovztekliny, no my se nebojíme očkování.... :-)
Přeji všem kočkám, ať už jsou očkovány nebo ne, aby byli zdravé a majitelé z nich měli radost.
Tak mi chodíme na veterinu na očkování proti calciviróze(C), rinotrachitidě(R), panleukopenii(P) a leukóze(FeLv) a chlamydiím(CH) - vakcina Purevax RCPCHFeLV(jeden pichanec priti 5-ti nemocem). CH - sice léčitelná je, ale je součástí kombinované vakcíny, takže ji máme. Vzteklinu máme jednou za tři roky a očkujeme neadjuventní vakcinou Purevax Rabies, která neobsahuje adjuvanty(hlinité sole), kterým se připisuje vznik posvakcinačního sarkomu, takže pro kočičky bezpečná.A jen pro informaci, díky proočkovanosti lidí a zvířat vymizely některé nemoci v ČR (teď se sem vrací, protože lidé se už neočkují a přijíždí sem pracující cizinci z Ukrajiny a Rumunska), u zvířat třeba díky vakcinaci prasat domácích vymizela
Aujeszkyho choroba v ČR, ale v zahraničí ještě ne a týká se to Polska a Slovenska (z okolních států).Rovněž vzteklina. Kromě těmto nemocem(C,R,P FeLv), které se snadno přenáší a nedají se léčit, ale existuje vakcina proti nim, ale existují ještě dvě nemoci koček (FIV - kočičí aids, FIP- felinní infekční peritonitida), proti, kterým není zatím vakcina a pokud se kočka nakazí, bohužel zemře a pro toho majitele je to hodně smutné a těžké rozhodování ( a děje se to) a takový majitel by dal cokoli, jen, aby tu kočku mohli vyléčit (byla tady diskuze o tom v souvislosti s používáním MMS A CDS u FIP-což je nesmysl) a znám paní, které zemřel kocourek na FIV a když se měla rozhodovat o uspání bylo to velmi těžké.Takže jsem ráda zato, že existují aspoň vakciny proti některým nemocem. Navíc, kde Felinka bydlí je dost koček a i toulavých.
Kromě toho my, když jdeme na vakcinaci, tak paní doktorka Felinku pořádně prohlídne a myslím, že to není vůbec špatné. Felince bude 8 roků a je zdravá.
Jinak ten tip na maloobchod při jatkách jsem dostala od veterinářky, která provádí kontrolu zařízení na zpracování masa a chovů zvířat (pracuje na SVS).