
flopsi
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 1. 2021 16:49:54
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
byl by prosím někdo tak hodný a dokázal by mi říct, jaké je pohlaví mých korel? Měla jsem za to, že žlutá je samice (chovatel odhadoval, ale nebyl si jistý, kupovala jsem jí v létě 2020 jako mládě), ale nyní je taková upovídaná, často píská (někde jsem tu četla, že se samec projevuje zpěvem). Druhá korela tu na ifauně byla odhadována, jako samec. Je stejně mladá jako ta žlutá. Ale je tichá, nyní se začíná přepeřovat, tak má tvářičky ne tak syté (fotka je před přepeřováním). Ale pro jistotu ji sem dám taky.
Děkuji mnohokrát za pomoc 🙂
P. S. červený flíček na hrudi žluté korelky není krev, je od řepy :)) A v době, kdy jsem je fotila (začátek prosince 2020) na ně začala lézt nějaká choroba, proto jsou takové načepýřené. Po odběrech krve a trusu nasadila veterinářka antibiotika a léčba byla úspěšná. :) - to jen dodávám, kdyby se Vám nezdály dobré po fyzické stránce.
Dobrý den,
vím, že už není moc co dělat, ale obracím se k Vám s otázkou.
Všimla jsem si, že moje roční korela posedává načepýřená na bidle. Ale žere, pije. Ale není už tak aktivní. Pospává. Vzala jsem ji na veterinu orientovanou na ptactvo. Vzali jí krev, udělali výtěr, pod mikroskopem prozkoumali trus (nic nenalezeno). Po prohmatu zjištěna zvětšená játra a ztráta na váze. I přesto, že jí pravidelně, zároveň s jejím spolubydlícím, který je v pořádku. Mám je na očích skoro celý den, tak to mohu kontrolovat.
Paní veterinářka zmínila podezření na chlamydiózu ptáků, ale konkrétní bude až po testech. Jenže co se nestalo, tak výsledky budou až příští týden skrz zavřenou laboratoř. Takže nasadila antibiotika do vody a Panacur, projistotu pro oba dva do jedné misky. Teď jsme v průběhu léčby. Chtěla bych se Vás zeptat, je nějaké krmení, kterým dokrmujete pro rychlejší nárůst na váze? Chtěla bych jejímu tělu nějak pomoci během léčby antibiotiky. Bohužel jsem se na to zapomněla zeptat paní veterinářky a dovolala bych se jí až v pondělí.
Potravu přijímá stále, má moc ráda klasy senegalského prosa. Takže jsem je pověsila všude po kleci, aby je měla u sebe všude, kam se pohne. Tak trošku jí to tímto nenásilně podstrkuji. :D Musím ale uznat, že to funguje a každý klas, který potká, tak ozobává. Léčíme od úterý 27. 10., zdá se mi trochu aktivnější, přesto pořád posedává načepýřená. Bojím se, aby to nebyla pachecova nemoc (opět jsem ale amatér a jen jsem o ní četla).
Jsem v tomto amatér, tak se předem omlouvám. Proto se také obracím na Vás, na profíky. Nechtěla bych něco zanedbat, nebo nepomoci ve chvíli, kdy bych mohla pro ni alespoň něco udělat. :)
Děkuji mnohokrát za rady.
Dobrý den,
vlastním andulku, které je skoro 6 let. Podle zbarvení ozobí bych řekla, že se jedná o samce.
Ve stejné kleci je jeden pár, ti jsou spolu a ten třetí je bokem. Chtěla jsem mu pořídit do dvojice samičku, ale ta se přidala k tomu samečkovi, co je v páru a andulák byl zase sám. Bylo to dva roky zpátky, samička později začala mít potíže s dýcháním a ani veterinář nám nepomohl a tak zase byli tři. Tak jsem znovu pořídila samičku, a opět se stalo to samé. Andulák, co už má družku, přelétával mezi ní a novou andulkou a andulák z fotky byl zase sám.
Často pak vysedává sám na bidlu, je mi ho líto.
Prosím Vás, nemáte někdo s tímto zkušenost? Je to opravdu samec? Má hezky modré ozobí, řekla bych, že ano. Mrzí mě, že je takhle bokem od ostatních, ráda bych, aby byl v páru, ale už netuším, jak na to.
Děkuji mnohokrát za rady.
awake
napsal(a):
Koukněte třeba zde - http://www.lihne.cz/cs/27-doprava-zbozi.html
http://www.lihne.cz/krmiva-pro-hospodarska-zvirata/krmiva-pro-kraliky/.
Děkuji Vám mnohokrát! Podívám se na to :).
borax
napsal(a):
100kg? Větší množství?
Kolik ušetříte proti drobnoprodeji?200kč?
No a dopravce vezme minimalne 350kč.
Větší množství je tuna.
Jinak na to zapomeňte a kupte v osevě.
100 kg byl jen příklad. Samozřejmě bych vzala o dost více. Uvedla jsem to jen pro rejpaly. Ostatním určitě stačí dotaz ohledně toho, u koho nakupují pro svůj velký chov.
Ptala jsem se na tipy na prodejce. Děkuji Vám.
Zdravím vás,
mám dva samce a dvě samice. Jeden ze samců už svou samici má a mají spolu mladé. Jen ten druhý neustále otravuje tu, již zadanou" samici a o tu samotnou se nezajímá. Leze neustále do té již obsazené budky a otravuje v ní její obyvatelku. Když ještě nebyly páry, tady ten samec si užíval lezení do budek – je to 100 % samec. Dokonce je i někdy na tu zadanou samici zlý. Někdy s ní toká a pak ji štípe. Nenapadá mě nic jiného, než ho a tu samotnou samici dát bokem do jiné klece. Stalo se někomu něco takového? Pro tohoto jsem měla ještě jednu samici, ale ta zemřela (byli spolu ale několik let, stejně ji ignoroval).
Já mám samičku – ta měla 4 mláďata. Tak bych i řekla, že zkušenost mám. Zprvu jsem se bála, že bude velice náročná na péči, ale není to tak. Jakmile zjistím, že má suchou kůži (loupe se), namažu ji. Mažu ji preventivně jednou za měsíc. Řekla bych, že jediná náročnost je co se týče tepla. Bydlím ve starém domě – takže je tu chladno. Pořídila jsem jí tedy domeček, ve kterém je vždy teplo (kontroluji rukou). A aby se měla o koho v noci hřát, tak jsem jí nechala jednu z jejích dcer. Když je hodně teplo, tak je dám ven do výběhu – samozřejmě když není takové parno, že by trpěly horkem. Jejich výběh je ve stínu a pokaždé, když je tam dám, tak radostí skáčou :) Takže řekla bych, že nejsou zase tak extrémně náchylné. A ještě samozřejmě dodávat vitamín C.
Snad jsem alespoň trošku pomohla. :).
lidule
napsal(a):
Seno musí mít morčata neustále k dispozici! Chleba je naprosto zbytečnej, jednou za čas nevadí ale často ano!
Dobře, děkuji. Seno tedy budou mít k dispozici 24/7.
Ale i tak pochybuji, že to pomůže – i když žerou ve výběhu seno, tak si najdou čas, aby zaběhli ke spolubydlícím a okusovali i je.
Dobrý den,
mám velký kotec a v něm 5 samiček. Původně tam byla i králice, ale té morčata tak oškubala srst, že jsem ji musela oddělit – od té doby krátkosrstá morčata okusují srst těm dlouhosrstým. Jídla mají dost (různorodé jídlo), nenudí se, jelikož je denně pouštím běhat na velký dvůr, kde mají věci na okusování a lezení...nedovedu si vysvětlit, proč to dělají. Má někdo s tímto zkušenost?
Zdravím,
vlastníme Amazoňana, samičku, a napadlo nás, jestli by se snesla s dalším amazoňanem či se žakem. Klec je opravdu velká a prostorná, o místo není nouze + létání po domě. Jen by nás zajímalo, jestli někdo nemá s tímto zkušennost. Nebylo by to na chov.
Zajímá nás, jak by se mohla samička zachovat k novému papouškovi. Často vidím, jak lidé chovají dva velké papoušky pro potěšení doma, společně, a vycházejí spolu dobře. Ale radši se zeptám, papoušek ještě není zakoupen a rozhodujeme se mezi žakem či dalším amazoňanem.
Jedinou zkušennost mám s andulkami, které se ve skupinkách snesou, ale amazoňan je přeci jen něco jiného. :)
Prosím, žádné narážky či nadávky, nejsem chovatel, papoušky mám pro potěšení. Radši se zeptám, než abych udělala nějakou zásadní chybu. Děkuji za porozumění a odpovědi.
smidla
napsal(a):
Dobry den,
pozotujete v kleci a jejim okoli vetsi mnozstvi pirek a to vcetne prachoveho? Podle fotky bych hadal ze samicka preperuje.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu
Dobrý den,
ano, pozoruji, obzvláště to prachové. Tak to jste mne uklidnil, lekla jsem se, že je to nějaká další ,,breberka".
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,
Ondrová.