Informace o uživateli:
Specializace: papoušíčci rodu Forpus - p. šedokřídlý (včetně většiny dostupných mutací), papoušíček žlutolící.
Dále: papoušek konžský, senegalský, amazonek černotemenný, pyrura řervenobřichý.
Viz http://aymara.smrczech.eu
Kakariki.wz.cz
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 5. 2025 10:22:55
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
lupus4
napsal(a):
může se to z nich přenášet na holuby a drůbež?
moje reakce byla pouze na morise o možném přenosu vápenky exoti x drůbež.
Ano, chlamidie jsou přenosné na drůbež i holuby a bohužel i na člověka. Průběh jako u chřipky (u lidí), někdy dost silné (řada lidí skončí v nemocnici). Tedy nepodceňovat.
Prohlédli jste si fotky dobře, nebo jen reagujete na již napsané? Ozobí mi nepřijde poničené vápenkou, rozhodně ne natolik, že by měla andulka uhynout. Zobák je prostě špinavý z toho, jak andulka ležela na dvě klece v zrní a bordelu. Podle mne je daleko větším důvodem mokrá/špinavá kloaka a okolí, svědčící skutečně o průjmu (napsal již FERDA-MRAVENEC bez dalšího zájmu diskutujících). Tedy průjmové onemocnění. Tady ale IVOMEC nepomůže, chce to asi antb. (rozhodne veterinář), hlavně udělat rozbor trusu a vyloučit chlamidie. Ostatně pro ně by svědčil i výtok z nozder (ptáka nemám v ruce, ale to může být důvodem, proč je na zobáku a ozobí nalepený prach).
Chovatel má jen andulky, nákaza dále nehrozí. Rozhodně to chce zásah, rychle, ale nebude to zadarmo.
(Na webu najdete hodně obrázků andulek s rozvinutou vápenkou - jeden přikládám).
Papoušíček šedokřídlý: 2,2 tmavozelená dom. straka/fallow x kobaltfallow,1,1 zelený/pastel x pastel,1x1 zelený/pastel,0,1 mauve,0,2 tmavozel. fallow, a další. Dále 2,0 pap. žlutolící (Forpus xanthops).
bathory
napsal(a):
Já třeba s aymarama pruhovanýma nemám nějaké zvláštní potíže, odchovávám pravidelně několik let, ale papoušíčci mi taky nejdou koupila jsem si osvědčený pár, vše bylo OK do doby než jsem je dala ven na letnění. Venku si sameček oštípal letky, nevím jestli to bylo stresem, byli v kleci vedle pyrur nebo čím...Dala jsem je proto na podzim do bednovky, protože jsem četla, že v ní nebudou tak vystresovaní, ale přesto od té doby jsem u nich nějaké námluvy neviděla. O budku zájem vůbec nejeví, stravu přijímají pouze suchou, ač jim neustále něco podstrojuji. Jednu dobu dokonce nejevili zájem ani větve... Chtěla jsem si pořídit párů více ale teď to asi neudělám
Dobrý den, u papoušíčků platí dvojnásob "jeden pár, žádný pár". Některý pár hnízdí opakovaně, ale mám i ptáky, co nezahnízdí nikdy. A není jich málo. Pokud chcete mít radost z úspěchu, musíte mít více párů. V každém případě opakovaně říkám, že chovat papoušíčky není vůbec snadné. Více na http://www.forpus.estranky.cz/.
rastislavmpavelka
napsal(a):
Prevládajú talianske odchovy pinkovitého vtáctva; stehlíky pestré v mutáciach a farebné kanáriky.
Papágaje ponúkajú zväčšia obchodné firmy. Mladé ary... Nie je to Zwolle...
Nevím, kdy jste tam naposledy byl, ale množství papoušků je v poslední době obrovské. Rozhodně je z čeho vybírat. Doby, kdy Reggio patřilo jen kanárům a eurofauně je pryč.
Loro Parque Tenerife byl pro rok 2017 oceněn jako nejlepší zoologická zahrada na světě. Tedy važte své soudy. Skutečnost, že jsou zde dnes (naprosto špičková) vystoupení např, kosatek, lachtanů, delfínů, létajících papoušků atd. byl nezbytný krok pro udržení návštěvnosti a tím pádem ekonomické soběstačnosti. na ostrov jezdí každoročně statisíce Němců, Angličanů a dalších cizinců a nikoho nebaví chodit do zoo na stále stejné papoušky. proto změny, proto každý rok noviny, bílí lvi a zlatí tygři, gorily, tučňáci atd. Pokud chcete jen papoušky, musíte do chovné stanice La Vera a vyrazit na tematický zájezd s J. Nožičkou.
lupus4
napsal(a):
Lutino x lutino je špatně, bylo to tu XXXkrát
+ vše ostatní viz kubrt.
Lutino x lutino - není zde letální faktor, tedy není pravda. Při opakovaném spojení se bude potomstvo možná zmenšovat, proto se nedoporučuje, ale jednorázově není takový problém..
Příbuzný pár - není velký problém, jen by se nemělo opakovat mnoho generací. Běžně se používá, při náhodném nákupu není pravděpodobné.
Používání komerčně vyráběné směsi - to je nesmysl.
Vejce jsou evidentně vyschlá. Důvody:
Vlhko a horko (nepere na budku sluníčko - léto je moc horké?) - vejce vyschnou.
Samice nesedí pevně, vejce zastydnou, vyschnou. Může se s věkem samice upravit. Vhodné je pověsit budku jinam, vyměnit za jinou (jiný tvar).
Samice je skutečně špatná - ale vydržel bych do příští sezóny, pak uvidíte. není to zas tak běžné.
.
loskutakruda
napsal(a):
Dobrý den pane Smrček. Mám dotaz, jestli tuto otázku na pořadatele myslíte vážně a nebo jen jako žert? Vy jako člen sdruženi ACHEP by jste měl mít jasné info. Pokud se pletu opravte mě. Děkuji.
Na dodržování pravidel dohlíží pořadatel (pověřený veterinární lékař), nikoliv ACHEP. Tedy nikoliv žert, ale můj dotaz na pořadatele. To, k čemu by nemělo dojít, je shluk naštvaných chovatelů před vchodem a přesun burzy na chodník. Proto je nutná maximální informovanost. Týká se to i posunu začátku burzy.
Agpol
napsal(a):
Dobrý den, chci postavit voliéru o celkových rozměrech 2m šířka 5m délka 2m výška. Budou v ní agapornisové hnědohlavý je 10 párů moc? Díky všem za odpovědi.
PS:Rovnou se zeptám zda dřevěnou konstrukci nebo hlíníkovou, napočítal jsem cca 50m materiálu na konstrukci..50m hliníkových profilů seženu za 1800kč a 50m dřevěných 90x90 za 8500.. Dřevo se mi líbí víc ale je celkem v jiné cenové kategorii :).
Dobrý den, obecně se u agapornisů počítá 1 m3/1 pár. Vy to máte 2 x 5 x 2 = 20 m3. Tedy deseti párů bych se nebál.
rrrrr
napsal(a):
Co máte s tím gritem. U papoušků, protože loupou semena není až tak důležitý na rozdíl od ptáků kteří zrní polykají celé.
Upřesňuji - papoušci nejsou holubi, grit nepřijímají kvůli rozmělnění potravy ve voleti! Pokud se v trávicím traktu grit najde, jde o náhodně sebrané zrnko. To se pořád dokola opisuje a omílá.
loskutakruda
napsal(a):
Dobrý den. Pokud Vám veterinář dá potvrzení o zdravotním stavu a neshledá problém v chovu tak Vám vystaví za 50 kč potvrzení. S tím pak zajdete na KVS která převoz povolí. Nemusíte se ničeho bát v celé EU. Sám jsem ten kolotoč absolvoval. Do potvrzení zadá KVS značku auta a přesnou trasu a v celé EU už o Vás budou vědět kdy a kam cestujete. Potvrzení jsem si nechal vytisknout v Češtině, Němčině a Angličtině.
Na formuláři pro Krajskou veterinární správu je na zadní straně ovšem nutno zadat data pro crertifikovaného převozce zvířat. Tedy co píšete není pravda. Musíte se stát převozcem s přiděleným číslem a povolením, získat certifikát stojí asi 1500 Kč a nejsem si jistý, zda není spojeno s nějakým školením atd. Normální znalá KVS Vám to jen tak na nějaké číslo auta a jméno řidiče nedá, protože při převozu zvířat je nutno se řídit přísnými pravidly, aby nebyla transportovaná zvířata ohrožena na životech. Proto ten certifikát (potvrzující určité znalosti schopnosti).