Informace o uživateli:
Specializace: papoušíčci rodu Forpus - p. šedokřídlý (včetně většiny dostupných mutací), papoušíček žlutolící.
Dále: papoušek konžský, senegalský, amazonek černotemenný, pyrura řervenobřichý.
Viz http://aymara.smrczech.eu
Kakariki.wz.cz
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 5. 2025 10:22:55
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
piskyn
napsal(a):
Mohl byste sem dát prosím odkaz na ten kalciový přípravek?
Díky.
Používám řadu let s úspěchem calci-lux. Viz obrázek. M. Smrček.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Tak to se omlouvám, nevšimla jsem si nikde že Váš dotaz byl směřován jen pro lidi co odchovávají... já napsala jen svoji zkušenost, že třeba jednomu takto ptákovi není moc doporučováno vápník zvlášť zařazovat pokud je již v krmné dávce obsažen, samozřejmě jiná je, jak se zajímáte o odchovy...
Bohužel nic nevíte, ale musíte psát a psát... Při odchovu je u žaků doplněk Ca nesmírně zásadní, žádné krmivo co je k dispozici nestačí. Po celou dobu, kdy krmí rodiče mladé, sypu na míchanici a klíčení zrní kalciový přípravek. Jinak hrozí deformace a fraktury končetin, nevyvinutí očí atd. Attilo pamatujte - mlčeti zlato!
boza
napsal(a):
Dobrý večer tet jsem se díval na TV NOVA jak vybyli dvoum starším pánům celoživotní chovy poštovních holubů pak se přišlo na to že to byl omyl že udělali chybu poněvdž holubi byli zavřeni pánům samozřejmě do pláče.Ptám se když likvidují v ohnisku nákazy drůbež, holubi, exotické ptactvo proč se vprvní řadě nelikvidují přemnožené divoký kachny, labutě, v ohnisku by měli vystřílet bažanty, vrabce, sýkorky, atd.A ne bone volněžijící ptactvo roznáši nákazu.Ane berte mě že bych chtěl vystřilet celou přírodu v žádním případě dělal jsem státem 30 let myslivost a ktrej mě naučil jak se ke zvířatům chovat.Jen jsem chtěl napsat že by měli začít u divokých ptáku než někde ve voliéře.
Miluji Vaše příspěvky! A jsem rád, že po 30 letech kdy jste byl (ne)myslivcem "tet" víte, jak se k přírodě chovat.
piskyn
napsal(a):
Ahoj, nemáte někdo prosím pro inspiraci fotku budky pro žaky?
A zda je možné ji vyrobit z voděodolné překližky síly 15mm ? (dává se na podlahu k přívěsům)
Moc děkuji a ať se vám všem daří v chovu.
P.
Mám nyní provizorně překližkovou, ale ideální to není. Je otázka času, kdy se prokoušou ven.
Miroslav Bláha
napsal(a):
Nikde jsem nenapsal, že jsem dokonalý.Každý máme nějaké své chyby.Jde jen o to, zda jsme schopni na jejich odstraňování trochu pracovat.Nevím jak je na tom kolega na kterého jsem reagoval, může mít nějakou poruchu, to nevím.Ale pokud má základní znalosti PC, tak použít program na kontrolu pravopisu není nic složitého.Jde o to jenom trochu chtít. Vždyť jde jenom o prezentaci jeho samého.
Mnohé příspěvky mají vskutku šílenou formu, upozorňoval jsem na to mnohokráte, ale už se držím zpátky a v podstatě na toto fórum nepřispívám, protože radí hlavně ti, co nic nevědí a nudí se.
Ještě k tomu pravopisu - mě dlouhodobě uvádí do zoufalosti jeden pravidelný glosátor, co nepochopil, že se nepíše ďe, ťe, ňe, ale dě. tě, ně. To je opravdu originální vztah k mateřskému jazyku. A pak napíše "Starý teťe" a trvá mi dlouho to pochopit.
cone
napsal(a):
Tady jsme si neporozuměli - neměl jsem na mysli jen farmy se žaky u nás, ale v celém (západním?) světě, daně jsou snad vítány v každé zemi s jakýmkoliv režimem. Navíc jak jste překládal zkratku CITES - Úmluva o mezinárodním... tady bych já vzhledem ke směru naší diskuze vypichl to "mezinárodní". A finance jsou hnací motor v celém světě, ne jen v Babišově království.
A jistě se lépe diktuje a lépe a snadněji se kontrolují chovatelé než různé nadnárodní společnosti a korporace, podílející se na ničení jejich přirozeného prostředí.
Myslím že je zbytečné vést další konverzaci na toto téma (tedy pro mne) - jistě si svůj úhel pohledu na celou věc nezměním, o tom co píši jsem přesvědčen.
pěkný den šiška ol.
Nechtěl jsem se připojovat k diskusi, zařekl jsem se, že s p. Šiškou již polemizovat nikdy nebudu jako s řadou dalších zde. Ale nemohu přidat jednu poznámku, která jaksi - a nevím proč - nezazněla. I kdyby bylo v Evropě tisíc farem a sto tisíc žaků, pokud budou ptáci z odchytu za polovinu, vždycky o ně bude zájem. A to je hlavní problém! Proto se musí zastavit obchod, prosto CITES 1, proto registrace. Nejde o žádné daně, byť je přeci normální, když má někdo živnost chovat ptáky a jeho příjem přesáhne zákonem danou výši, tento příjem daní. Daní hospodský, švec, prodejce krmiv i daňový poradce. Martin Smrček
P.S. Prosím, kdo je skrytý za zkratkou hzp?
Titulů - starších či nových - se na Amazonu i jinde dá sehnat hodně. Třeba:
- Bird Nests, Eggs and Nestlings of Britain and Europe (Collins Field Guide)
- A Field Guide to the Nests, Eggs and Nestlings of European Birds, with North Africa and the Middle East
- Birds Eggs (DK Handbooks)
- The Book of Eggs: A Lifesize Guide to the Eggs of Six Hundred of the World's Bird Species
- A Field Guide to Nests and Eggs of Australian Birds.
Teeera
napsal(a):
Zatím jsme ho dali do klece, dali mu tam větvičky ze smrku jako podestýlku, vodu a koupili zatím jen narychlo nějaké kuličky s obsahem "hmyzu", tak mu to zkusime dat, jen máme strach, ze nebude jíst. Pokud ano a bude mu dobře, budeme třeba doufat, ze křídlo se mu nějak spravi a budeme ho moci vypustit ven. Pokud by mel umřít, tak alespoň u nás v teple s maximální naší pomocí. Děkuji alespoň za malou radu, asi nikdo pořádně nebude vědět, co s ním, ale je krasnej a už i zpíval :).
Počítám ze kralicek uz uhynul. Jediná šance jsou mravenci kukly, které se v zimě špatně hledají. Vezmete smrkovou vetvicku, namocite trochu do rozpusteneho loje a posypete kuklami. Králicek po tom skáče a ozobava. Tak je chovali úspěšně staří ptacnici, učil mne to p. Bartoň. Ale obavám se, ze to nedáte.
were
napsal(a):
Dobrý den,
myslím, že mu chybí čerstvé větve na okus a dělá to z nudy. Na hračky se vykašlete a dejte mu bezové větve nebo jakékoliv větve z ovocných stromů s kůrou na okus. Taky můžete dát věrve i se šiškami smrku nebo borovice.
Hraje si, bude kousat cokoliv, je to jeho zábava. Nevím jestli se spokojí s vetvemi.
cone
napsal(a):
Neustále bych zdůrazňoval, že nejde tak ani o to, zda je či není pták dokrmený, ale hlavně o to, aby byl zdravý, zdravý i duševně - a duševní zdraví se přímo odvíjí od jeho následné socializace - jinak se socializuje jedinec určený na PET mazlíčka a zcela jinak papoušek, který je určen dále do chovu. A názor, že ať je odchov třeba bez prstů, ale hlavně ať je dotažen rodiči až na bidlo pokládám za zcela neprofesionální.
pěkný den šiška ol.
S tím nelze než souhlasit. Ovšem předchozí diskuse se vedla k jinému tématu.
cone
napsal(a):
A vy byste stále dokola odchovával až na bidlo mladé s ucvakanými prsty nebo s jinak znetvořenýma nohama - v horším případě vam rodiče mladé zabijí. jsem také zastáncem názoru po okroužkování problemovým párům, citlivým na rušení mladé odebirat a dokrmovat!
Šlo myslím jen o reakci na to, že do chovu jsou nejlepší ručně dokrmení ptáci (a i u pisatele je jasné, že nikoliv, když mu sami neodchovají). Pokud dále odebíráte k umělému dokrmení mláďata, tak jistě. Postupně budeme mít v chovu jen slepice a vejce do líhně, což na mazlíčka jistě nevadí. Na zachování genofondu je to ale proklatě málo. Když kroužek natřete na černo (u ptáků v přírodě to při kroužkování mláďat děláme běžně), samice ho nebude sundavat. Vyzkoušejte to.
bubanek
napsal(a):
Asi hloupa otazka, ale to jich je v prirode tak malo, ze spadou do cites ?
Podívejte se do červené kinihy IUCN (http://www.iucnredlist.org/details/22724813/0). Situace žaků v domovině je tragická, na mnoha místech jsou téměř vyhubeni/vychytaní. Pokud se nelegální obchod nezastaví, jejich osud bude nejistý. Hlavním odběratelem ale není "kulturní" svět (tedy třeba EU), co ctí a kontroluje zákony na ochranu přírody a kontroluje dovozy a obchod se zvířaty, ale hlavně Čína. Ta bude stát také za vyhubením nosorožců, slonů, medvědů, luskounů a mnoha dalších "léčitelských" a "afrofiziakálních" zvířat. Bohatnoucí Čína je dnes největším nebezpečím pro zvířata.
bourkys
napsal(a):
Žádný z našich špačků top určitě není, škoda, že byl pták už vypuštěn. Je možné že to byl nějaký exotický uprchlík a dříve nebo později uhyne.
Je to mladý špaček, má černý zobák. Diskuse dále je zbytečná. Krkavcovití jsou mnohem větší, nevejdou se do dlaně. A kde by se proboha vzal exotický špaček zrovna u někoho, kdo komunikuje na ifauně?