
frodik
Informace o uživateli:
amazonek černotemenný,amazonek bělobřichý, amazonek modrohlavý, amazone bronzovokřídlý, pyrura červenobřichý, papoušek konžský
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 8. 2. 2015 11:27:20
Naposledy přihlášen: 25. 2. 2023 09:00:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kolcava
napsal(a):
Je mi vás líto,protože to stále nechápete a už se s vámi o mutacích rosel nehodlám bavit.Žijete si ve svém světě a melete ani nevíte co.
Já se s vám taky o mutacích pestré nebavím, protože nemáte vůbec přehled a jste mimo reagoval jsem pouze na to, že jste mě nesmyslně napadl a nevíte která bije.
Kolcava
napsal(a):
Nepleťte se do toho co nechováte a ani tomo moc nerozumite vše bude ok
To že už je nechovám neznamená, že jim nerozumím a takovéto psaníčka typu sice je to diskuze ale ty sem psát nemůžeš, protože se to chovatelům mutací nehodí nebo nelíbí si strčte za klobouk. Dle vašich příspěvků se váš chovatelský přehled zastavil ještě dřív než začal, když ani nepoznáte hybrida od pestré.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Prosím a podělíte se, jak by měla vypadat správná skladba krmení pro kakariki? Děkuji.
Ráno nakrouhám brokolici, batáty, červenou řepu a mrkev přidám trochu kopřiv a vařenou rýži zasypu naklíčeným ječmenem a kardi, smíchám se směsí napůl namletých granulí a strouhanky. No a večer jim dám směs drobných zrnin, neříkám že je to nejlepší a ideální, ale opeření je daleko lepší než před tím. Když krmí dám ráno do směsi ještě vajíčko na tvrdo.
Kolcava
napsal(a):
Frodiku,až někdo zjistí kdo jste tak budete mít asi taky modré líčka,jen do všeho a do všech rejpete
Hele kolčavo, kdo jsem není problém zjistit a jestli má někdo problém s mejma názorama klidně si to může vyříkat z očí do očí nemám problém, já se za své názory nestydím a otevřeně je klidně řeknu. Nejsem mluvka jako vy co plave s proudem jen aby byl oblíbenej.
Kiki2021
napsal(a):
Dobry den, prosim cim to muze byt?
U kakariků naprosto normální věc, vedou se diskuze část chovatelů tvrdí že jde o genetiku a do chovu radí pořizovat jen od perfektně opeřených rodičů apod. Já po dlouhých letech mám odzkoušeno, že kakarik pelichá narozdíl od jiných papoušků i několikrát ročně dle podmínek v chovu a toto pelichání je většinou důsledek a kombinace častého hnízdění, nevhodné stravy protože kakarik má jiné nároky na stravu než běžná austrálie a i nevhodné voliéry kdy nemůže hrabat, nemá okus dostatek zeleného a hlavně sluníčko. Většinou je chovatelé nechají hnízdit několikrát ročně a nenechají odpočinout a regenerovat a pak tito papoušci jsou ve třech letech odrovnaní. Moje zkušenosti jsou, že když je necháte často hnízdit a mají ne zrovna ideální podmínky, tak takto vypelichají i kakarci pořízení od špičkových rodičů, kteří tyto znaky nevykazují, takže o tom že jde o genetiku osobně moc nevěřím spíš to přisuzuji podmínkám v chovu, ale je to pouze můj názor a můžu se klidně mýlit.
JoPe
napsal(a):
Frodík napsal - cituji z jiného vlákna : "Choval jsem austrálii a i mutace pestrých rubino a bělokřídlé straky asi 10 let, ale přestalo mě to motivovat, pestré velikosti kakariků, sprskané mutace, které ani nešlo identifikovat a podobné věci mě dovedly k tomu, že jsem se rozhodl pro přírodní jedince a přeorientoval jsem se na amazonky a afriku".
Vysvětlete prosím naposled p.Frodík mě a ostatním chovatelům, zabývajících se chovem našich oblíbených mutačních rosel, když do toho tzv. neděláte a byl jste v tomto směru, jak sám uznáváte v předchozím prohlášení neůspěšný, proč se ůčastníte těchto konkrétních debat a neřešíte někde jinde záležitosti týkající se druhů zvířat které chováte a nás ponechal bez vašich stále stejných nikam nevedoucích komentářů a neprudil ?
To že už pestré nechovám neznamená, že nemůžu pánovi napsat názor nebo snad nejsem na diskusi? Založte si teda vlastní vlákno na svém webu pro vyvolené a máte pokoj. Jak jsem psal nechci si s nikým měřit pindíky, jestli s mojí tezí nesouhlasíte, můžete to vyvrátit a napsat proč nemám pravdu a nebo nereagovat.
Dobrý den,
napište ještě jací jsou rodiče nebo je radši vyfoťte, ty světlé budou zřejmě modré skořice a ty tmavší modré to jedno modrá dominantní straka zřejmě jednofaktorová.
Modrá samozřejmě u kakariků ještě není, ale toto označení u kakáčů je běžné i když nepřesné, správně je to tyrkys tedy částečně modrá neboli parblue.
JoPe
napsal(a):
Dobrá, tak když jste přesvědčen, že se jedná o jiný druh rosely a vidíte teď rodiče, tak určete o jakou mutaci penanta se podle vás jedná, ať jsme o něco chytřejší. Judaass určitě rád vloží fotky sourozenců z tohoto hnízda, popř. foto předchozích odchovů pro porovnání.
Já netvrdím, že jde o jiný druh rozely, ale hybrida několika druhů neboť ty znaky tam neoddiskutovatelně jsou a po tom co jsem viděl otce jsem o tom dokonce přesvědčen. Nechci se tady dohadovat o nesmyslech a poměřovat si pindíky, pán se zeptal tak jsem odpověděl a napsal svůj názor. Že jsou mutace vytažené z jiných druhů je věc všeobecně známá o tom se snad nemusíme bavit, někdy je to vidět víc někdy míň toď vše.
judaass
napsal(a):
Taky bych se chtěl zeptat co je za mutaci tato rosela, která mě vypadla z páru samec belokřídlá straka/opalín, modrá a samice modrá skořice.
Toto rozhodně není pestrá, červený proužek má stejný jako slámožlutá, namodralý líčka a postavu z penanta je to pěkný hybrid určitě straka, ale dál je to věštění z koule.
hersyko
napsal(a):
Dobrý den vyrábíte si někdo?
Dobrý den,
zkoušel jsem si dělat vlastní, pak jsem zkoušel kupovanou a moji papoušci vše za chvíli rozbily a drtivá většina skončila na zemi bez užitku, proto jsem zvolil metodu že dám do misky německý mineral mix pro holuby s bylinkami apod. to berou perfektně jen se na to třepou do toho dám trochu polyminu a humaxu . A na hraní a ničení jim dávám starou vápenou omítku, kterou vždy od někoho splaším, dám velkej kus a ptáci mají na obrušování zobáku báječnou pomůcku.
nagyros89
napsal(a):
Dobrý den jdu si pro radu,
mam více paru rosel, vse funguje, harmonizujici páry když snese vajíčko sedí. Pouze jeden pár loni slozeny rok 19, dostal letos budku, krmi se všechno, ale samice nanesla zhruba měsíc zpět první 4 vejce a nesedela na nich, proběhlo odstranění.
Od té doby zase začala klást vejce, ale stejná situace, nesedí v budce jak jiné páry.
Stalo se vám to někdy? Co s temi vajicky když nesedí, asi zase odstranit. Přijde me to vysilovani samice nebo to tak někdo má a pak zasedne?
Říkám si je mladá, ještě neví co a jak...
Děkuji předem.
Je to příroda, vajíčka můžete dát pod chůvy jestli máte a za rok může být lépe. Papoušci nejsou stroje nejdou naprogramovat vždycky to nevyjde. Každý papoušek je osobnost a důvodů proč tomu tak je může být nespočet.
Ssses
napsal(a):
... jen pro zajímavost. Narazil jsem na netu na několik (pro mě) zajímavých mutací al velkých. Cena některých kusů je i přes milion korun. Kam se hrabou kakadu palmový nebo hyacinti 😀
Dobrý den,
když jsem viděl na netu co mají v Asii na farmách za mutace alex. velkých valíte oči, violety, straky, opalíny vše na co si vzpomenete samozřejmě si to nechají řádně zaplatit mají na to ohromné farmy, mimo jiné se hodně věnují i mutacím agapornisů atd. Pro ně není nic problém, ale jediné co mě osobně vadí a říkám to tu pořád nejde o alexandry velké, ale o hybridy vše je taženo z alex. malých, ale lidi chtějí něco nového a jsou schopni za to pořádně zaplatit tak proč né.
KB
napsal(a):
Jenom bych chtěl říct, že ikdyby burzy byly tak je cena stejná..
Tomu sám nevěříte, překupníci mají daný počet andul co musej dodat, když nesplní mají to blbý, proto dávají takové ceny, aby dodaly dané množství a splnili dané kvoty. Proto na začátku burzy nakoupí za vyšší ceny a až když vidí, že mají potřebný počet ceny ke konci burzy snižují. Je vidět že potřebný nasmlouvaný počet nemají, tak ceny zvyšují aby je sehnali. A ta cena klidně může jít ještě nahoru díky dané situaci.
Piry
napsal(a):
Dotaz - prosím o názor nebo odpověď zkušenějších chovatelů. Dají se tyto vitamíny, doplňky potravy vzájemně kombinovat třeba CALCIO+ do míchanice nebo klíčeného zrní a CALCIO+ do napáječky v tentýž den a po jakou dobu?
Děkuji za slušnou odpověď Piry
Ano kombinovat se dají, dávejte obojí do vaječné směsi klidně najednou, hlavně je nedávejte do vody to je o ničem.
Tommmm
napsal(a):
Dobrý den, na podzim jsem začal pozorovat, že jedna moje samice kakariki z venkovní voliéry začíná pelichat na hlavě. Když bylo pelichání značné, rozhodl jsem se ji cca před třemi týdny přemístit domů do malé klece do tepla. Na internetu jsem našel, že bych ji měl vyzkoušet pravidelně rosit vodou, avšak po cca dvou týdnech rosení pozoruji spíše zhoršení.
Měl by někdo nějakou radu? Chovu kakariki se věnuji prvním rokem.
Předem děkuji za odpověď.
PS: venkovní voliéra je dost velká, bohužel jsem neměl větší klec na přemístěni domů, takže ji asi spíše brzo vrátím zpátky do voliéry ať se nemusí tísnit.
Pořád ji přendávat z tepla do zimi a naopak to ji fakt moc nepomůžete, akorát bude mít víc podnětů k pelichání a budete ji zbytečně oslabovat. Toto pelichání na hlavě je u kakariků úplně běžné a má s tím problémy spousta chovatelů, někteří dokonce vidí perfektně opeřenou samici jen do prvního hnízdění. Jestli je to genetikou nebo krmením se vedou diskuze pořád dokola, ale pravda je asi někde mezi. Kakariky potřebuje hodně zeleného a krmit je suchým jako andulky a korely pro ně není moc přirozené. Tvrdí se, že když je kupujete tak jedině z chovu, kdy chovní ptáci jsou perfektně opeření a mladí od nich nebudou takto rozpeření, ale musím říct, že u mě se to nepotvrdilo. Dalším problémem je časté hnízdění klidně i čtyřikrát do roka, spousta chovatelů je první dva roky takto vyčerpá a oddělá a pak je okamžitě prodá a jede od znova pořád dokola, po tolika odchovech zákonitě ten pták musí mít vybité baterky a chvíli trvá než je dobije a dá se zas do normálního stavu je to vidět i na tom opeření. Další věc je, že kakariky potřebuje hrabat je to pro něj přirozené při hledání potravy a minerálů, proto jim musíte poskytnout adekvátní podklad do voliéry a dát mu tam i čerstvé větvičky třeba vrby nebo ovocných stromků na okus to je také velmi důležité.
Maš
napsal(a):
Má to prý byt opalin šť na golden gold a 20000kč
Každý se občas spálí a musí se poučit, ta cena je fakt astronomická za štěpáka. Doufám že jste si nechal ukázat aspoň chovný pár jak rodiče vypadali. Pro příště aspoň víte že máte nejdřív zjistit jestli cena odpovídá realitě a pak teprve kupovat a ne naopak.
JoPe
napsal(a):
Zdravím p.Frodíka. Pane, nechovám modré rosely pestré,nelíbí se mi, ale to nic neznamená ,nezatracuji snahu a práci žádného snaživého chovatele a mám velkou ůctu k dobrým výsledkům, které nepřichází brzy a někdy vůbec. Podle toho co píšete a jakým způsobem se vždy vyjadřujete na toto konkrétní téma je vidět, že šlechtění vůbec nerozumíte a jste jako flašinet. Nemluvě o tom, že prudíte spoustu lidí, kteří to nedělají kůli zisku, ale jen proto, že to mají rádi a baví je to.
Chovatelství a práci čest.
Samozřejmě že to melu pořád dokola pravda se musí pořád připomínat. A k té poznámce, že nerozumím šlechtění vy si pořád pletete šlechtění a prznění a to je váš problém. Osobně šlechtění považuji, že chci mít lepší ptáky v typu (nemám nic proti mutacím vzniklé spontálně z přírodních), aby se co nejvíc přibližovaly standartu přírodní formy. A prznění je zatahovat nežádoucí znaky od jiného druhu a zničit celý druh, neboť opravdu není cesty zpět na začátek přes křížence. A jestli toto podporujete a vychvalujete tak nejste chovatel a patříte do té druhé skupiny prznitelů.