
gekko
Informace o uživateli:
Chovám:
Rhacodactylus ciliatus
Rhacodactylus chahoua
Rhacodactylus auriculatus
Rhacodactylus leachianus
Eurydactylodes agricolae
Eublepharis macularius
Pogona vitticeps
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 8. 2013 13:40:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pomoste mi určit pohlaví tohoto gekona.
Já říkám že samec ale rád bych i jiný názor.
Mám jen fotku a tak je to tím stížené. Je to od paní která mě požádala o určení a tak bych se rád ujistil.
tillan
napsal(a):
Jsou zde prostě tací, co ve svých teráriích máme i rostliny, potažmo orchideje. Pokud to nedokážeš zkousnout tak sem nelez, lepší radu pro Tebe těžko budu mít.
já si myslím že třeba ke kudlankám je to hezká dekorace. Tak to k teraristice hlavně patří. A zadavatel tématu hledal lidi kteří dělají tera i orchydeje tak nevím kde jinde by je měl hledat než na tera diskusi
gekko
napsal(a):
posílám ti detajl každého jedince
jedinec 1
jedinec 1 kořen ocasu
drobek
napsal(a):
To bohužel netušim. Chtělo by je vidět na vlastní oči.
posílám ti detajl každého jedince
jedinec 1
gekko
napsal(a):
dám ti sem fotku skupiny a schválně jestli to poznáš
skupina jsou tam vždy čísla jedince
drobek
napsal(a):
S pověrčivosti nikdy nezadávám mládata pokud nejsou rozkrmená a zdravá natož ve vejcích. To že jsou zahrabaní je pravda a neni pravda. Jsou hodně plaší. Takže když přijdeš do místnosti hned se schovaj ale když sem dal přes terarium závěs tak sem zjistil že se běžně sluní poměrně dost velkou část dne. Ta plachost je nejspíš tim že 99,999% zvířat v zajetí je dovoz dospělích zvířat s přírody. Sám jeden obchodník mi řekl že jich ročně doveze kolem 500Ks. Jsem si ale na 100% jist že odchovy s terárií tak plachý nebudou a bude se na co koukat. Je to jako se všema dovozama. Ty Tiliqua gigas keyenzis jsou taky dovoz a jak mě spatřej hned prchaj. A ted mam od nich 4 mládata jsou 2 měsíce stará a plachá nejsou skoro vůbec a to jsou mládata. Až budou dospělé tak si myslim že budou mít chování jako klasická odchovaná tiliqua to znamená že je nic nerozhází.
A tak je to jak jsem si myslel překvapilo by mě totiž žebys zimoval v létě :-D. Díky moc za informce možná vypadám jak tupec ale je fakt že se o těchto zvířatech moc nepíše a ty má už jistě dot skušeností tak si nechám poradit. Zatím díky moc.
drobek
napsal(a):
ICQ nemam
Aha nic se neděje pokud můžu bude se tě tedy ptát tady.
Ještě asi poslední dotaz j tomu páření a zimování. Tyto zvířata se kvůli své dlouhé přezosti páří někdy kolem řříjna až listopadu a pak rodí mláďata na jaře. Kdy tedy zimuješ??? Nebo jim zimováním posouváš období páření až třeba na jaro a že ti rodí koncem léta???
drobek
napsal(a):
Mě se při pokojovce nemnožili zimuju 2 měsíce při 13-15st. Jsou ale lidi kteří je množí bez jakéhokoli zimování nebo období klidu. Např. ZOO Jihlava.
Aha já je mám od Ondřeje Hese a jemu se pářili bez zomování.
Samozřejmě mi chov kompletně popsal ale rád slyším i názor někoho jiného a najít něco o těchto zvířatech je umění. Proto se tak "hloupě" ptám.
Díky moc
PS: nemáš ICQ byla by ta komunikace rychlejší. Kdyžtak mi pošli číslo emailem Díky
drobek
napsal(a):
Já dávám všem tiliquám to samé a to je základ jsou šneci. Na zimu si je mrazim. Což je při počtu 22ks mazec, ale dá se to. Dál ovoce (banán, jahody, hrozny, hruška a pod.) Hmyz (cvrčci, sarančata, švábi) kočičí konzervy a vyjímečně myšata (tloustnou po nich) Po 2 měsíčním zimování se mi nezačnou pářit dokud jim nedám živé šneky. V době kdy jim je začnu podávat se do 3 dnů páří.
Jo já mám také šneky jako základ. Už mám namraženej celej šuplík v mrazáku bohužel už nemohu nakupovat maso pro sebe ve velkém :-). Minule jsem zkoušel kousky kuřecího a během chvilky zmizelo. Jak zimuješ nebo spíše při jaké teplotě myslím si že stačí jen období klidu (při pokojovce) než zimování ne???