
gerhard
Informace o uživateli:
Jsem chovatelem českých rejdičů, anglických tipplerů, staroněmeckých racků a figurit.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 6. 8. 2015 00:05:42
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Widyn podle toho co jsem slyšel v Polsku je původní polské plemeno. I když v současné době prochází procesem registrace je docela možné, že uznáno nebude, neboť Varšavský motýl je určitě v současné době rejdičem číslo 1. Bylo to vidět jak na výstavě, tak i na jejich pověstné gieldě. Samozřejmě odpovídala tomu i cena.Varšavský motýl údajně vznikl křížením původního polského létavého holuba s Berlínským krátkozobým rejdičem. Oddtud se zřejmě bere i jeho tyypický potřes krku,
Ještě žlutá holubička. V rámci podchycení co největší části žijícího genofundu Slezského barevnohlávka, který zůstal na Slovensku přivítáme informace o dalších slovenských chovatelích.
Dnes mi došly fotky barevnohlávků ze Slovenska, kde v této chvíli máme kontakt na 2 potenciální zájemce o chov. Těším se že nezůstanou ve svém snažení osamoceni a že se ozvou i potencionální zájemci o chov Slezských voláčů.
Postupně začínám přidávat na www.barevnohlavek.estranky.cz aktualizované kontakty na členy klubu-chovatele slezských voláčů.
U nás v České republice se nechová. Je velmi pravděpodobné, že na mezinárodním školení posuzovatelů, které se uskuteční v roce 2011 v České republice bude právě ten náš Slezský barevnohlávek presentován , jako jedno z našich národních plemen.Takovéto mezinárodní představení Slezského barevnohlávka může významně pomoci propagaci plemene v zahraničí, což si jako příznivci a chovatelé tohoto plemene velmi přejeme.Jsem rád, že se začínají ozývat i chovatelé ze Slovenska a věřím, že v budoucnu se mohou někteří potencionální slovenští chovatelé stát více, než vítanou posilou Klubu chovatelů slezských plemen, který Slezského barevnohlávka zaštiťuje. Srdečně zdravím.gs
Měl jsem možnost navštívit v sobotu klubovou výstavu Českého staváka ve Štítarech. Hluboce se skláním před vedením klubu a jeho členskou základnou, která dokázala připravit tak pestrou a početnou přehlídku našeho národního plemene. Mezi kolekcema poprávu zvítězila kolekce stříbřitých Haryho Pařízka. Na fotce Hary Pařízek a Pavel Wieder.
Pokusím se ve stručnosti objasnit. Slezský barevnohlávek- ten náš kterého znáte a který se občas objevuje i na Slovensku se v německém vzorníku jmenuje Slezský, ale farbenkopf, Toho druhého, kterého jsem publikoval ne fotce najdete v německém vzorníku pod označením mohrenkopf a to je právě ten mouřenín. Ve své podstatě se jedná o barevného holuba a takto je v německém vzorníku i zařazen. Nemá rousky, je menší, má hnědé oko. To´t základní a do očí bijící rozdíly.Ten náš Slezský barevnohlávek je v českém vzorníku zařazen mezi holuby tvaru , Znamená to , že v první řadě je u našeho barevnohlávka rozhodující plemenný typ. Ve starém českém vzorníku / bohužel zřejmě bez znalosti podstaty věci/byla snaha sloučit tyto dva holuby pod jeden standart, což samozřejmě není možné. Proto jsem také červeného Slezského mouřenína publikoval, aby bylo vidět v čem je viditelný rozdíl mezi dvěma barevnohlávky a to mohrenkopfem a farbenkopfem.
Při návštěvě letošní výstavy v Lipsku bylo možno shlédnout i pěknou expozici Stavičských staváků.