
Gerlinda
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 1. 2. 2018 17:03:08
Naposledy přihlášen: 26. 5. 2021 08:49:58
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Nejsem zkuseny nahubkovac, ale podle meho je maly. A kdyz je maly, tak se ponicek pri snaze nazrat odrbava. Ja kupovala neco takovehleho: https://sedlovna.cz/pastevni-nahubky/pastevni-nahubek-cerny/ (teoreticky mozna i z tohohle eshopu, je to 5 let zpet) a na koni mi nesedi jak pr*el na hrnec, ale je volne pohyblivy. I pri nasiti beranku na ruzna mista (odrena srst, nic horsiho nikdy) bych mezi kone a nahubek dala urcite 2 prsty na kazde strane.
evcusik
napsal(a):
To moc ráda čtu,že je pro citlivky - pokukávala jsem po ní :) Můžu se zeptat, jak je dělaný vnitřek? Zajímá mě, jestli tam není nikde beran.
Ja hlasim, ze u me propagovene plavkovinove Bucler je umely beranek v lemu, tam kde by byla celenka na uzdecce. Me se nastesti kobyla nezaparuje (a to ji ma fakt nonstop), neodira a jako bonus sitka fakt vydrzi (male direcky, neproleze ani picurka, ani bodlak - dalsi duvod, proc jsem ji kupovala). Osobni pozorovani - ty, ktere maji sitku "pogumovanou" maji tendenci po case praskat tam, kde se sitka ohyba (zabrani na svy, kolem oci), nektere po mesici, nektere v puli sezony, nektere po zimnim skladovani. Chvili jsem je latala... a pak jsem prestala byt trpeliva a ekologicka:-)
Chce to vyzkouset (ano, bude to stat spoustu penez:-). Ja zacinala s Bucas (asi Buzz-off, stribrna), dostala ji kobyla do vybavy. Nebavilo me ji neustale hledat - na koni vydrzela cca pul dne. Pak jsem nekde zahledla masky z "plavkoviny", ktere jsem vyhodnotila, ze kobyla nesunda. Koupila jsem jednu (sedela, byla super, ale tenka sitka), koupila jsem dalsi (lepsi sitka, ale kobylu tahla pres celo), takze jsem koupila kde co, postupne vyrazovala trhle a za me uz 4. sezonu jedine Busse Bucler. Ted je nova rada Bucler II (ma Equiservis), ale tam neverim sitce pres usi. Jsem rada, ze jsem ze starych doprodeju jeste dopredu koupila tu puvodni. A stejne jako prispevek prede mnou - nasazuji, jen co vylezou picurky, na pastve ji ma furt, na jezdeni davam usi (+ trasne na celenku), sundavam na podzim. Mam vetsinou 2-3 masky v provozu a peru podle toho, jak je kobyla zprasi. A je vyrazne spokojenejsi, nez kdyz jsem ji nechavala prirode s predstavou "mouchy a hmyz u koni byly vzdycky". Takze u nas bez masky ani ranu.
Zeptala bych se tady: https://www.oslistezka.cz/ , rekla bych, ze zkusenosti budou mit spoustu.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Co znamená "zůstaly obaly?"
Me taky zajima, co znamena "zustaly obaly", tak cituju, at to nezapadne. Ted tedy nepujdu hledat, zda se u koni kastruje pouze s nepokrytym semennym provazcem, ale u psu (a jine verbeze) pri kastraci s pokrytym provazcem zadne problemy nepozorujeme. Ale mozna je to u koni uplne jinak a obaly varlete ci sourek jsou hormonalne aktivni?
AIE (infekcni anemie koni) plati rok od predchoziho vysetreni, cena je cena vysetreni (SVU Praha napr. 135 kc + DPH + prip. dobirka) + odber + treba transport do labiny (plus pripadne vicenaklady). Konkretne Suchdol (SVU Praha) to dela do cca 2-3 dni, zalezi na datu doruceni, kdyz na to clovek kvaltuje, zaslou vysledky mailem veterinari.
Pokud chce nova staj dalsi vysetreni, tak at specifikuji. Ale tyhle bezne zalezitosti se daji delat dost rychle.
No mam to podobne, kun 24/7, nasrsteny tak nejak primerene. Necekam zazrak, ale kombinaci zazraku, takze odrbu spiralovym hrbilkem (blato, chlupy), furminatorem (chlupy), predrbu magic brushem (chlupy na tele, na nohy a hlavu neprijemne), hrubym kartacem, prestrikam nejakym leskem/kondicionerem, vezmu mekkym kartacem a pak treba jeste hadrem. V tuhle dobu proste kone linaji, linaji nikoli na povel (vetsinou), tak proste brezen-duben drbeme a plivu chlupy, potom je zas klid. Neverim, ze beznou sezonni vymenu strsti necim zazracne urychlim (bud se na to v breznu na to vsechno vykaslu, vcetne cisteni pred jezdenim, a pak v dubnu/kvetnu stahnu vrstvu mrtvych chlupu zazracnou pilkou na zelezo, furminatorem, strip hairem nebo cim - a pak budu mit spoustu krasnych fotek pred a po, nebo proste budu pravidelne cistit a pravidelne dostavat svou denni davku vylinanych chlupu...).
Mam gelovy potah na posedli od Acavallo, mekke, pohodlne, trvanlive (nejdriv jsem mela rok pujceny potah od kamaradky, novy nebyl, po roce byl ve stejnem stavu, pak jsem zakoupila vlastni a drandim s nim uz nekolikatym rokem). Je to ta varianta vespod gel, navrch textil (vypada asi jako tenhle: https://www.bukefalos.cz/eshop/Gelovy-potah-na-posedli-Acavallo-8511). Zadek a spol. spokojenost, drobna ale: chce to dobre omerit velikost, mensi velikost ma tendenci delat most (a clovek fakt nevi, jak delka posedli v palcich koreluje s popisem vyrobce S-M-L, ackoliv v Equiservisu omeri, sedet to nemusi uplne na fest a pak to dela trosku most nebo se to chruje), a taky to chce casto sundavat, nechat sedlo vyvetrat, otrit, namazat atd., ja nechala (lempl) celou sezonu a pak se divila prilepenym otisklym puntikum na sedle a drbala to jak posedla dolu..
Kolik toho najezdite? V jakem terenu? V jakem tempu? Jaka jizdarenska prace? Jake sedlo mate? Jakeho kone? Kolik do toho chce investovat?
Ja na delsi vylety v tempu (20-30 km) mam na leto nejake ELT se silikonovym sedem s vysokym podilem bavlny (byly v akci, ted je nedohledam), kdyz se placam hodinu na jizdarne, tak je mi ti jedno, co nosim, pokud nejsou tropy (to pak beru taky primarne ty s gripem, nikoli s kozenym sedem)... Takze kdyz to vidim na vetsi akci, kdy se zpotim ja i kobyla, nechci kozeny sed kvuli svemu pohodli. Ted mam nejake bazarove, stare, otahane Pikeur, tenoucke, budou urcite prodysne, ale s celosedem, tak uviidm, co udelaji v lete. Kdyby ten tenoucky material byl s gripem, nedokazu si predstavit na leto nic lepsiho...
A ja, celozivotni zastance rajtek s kozenym sedem, jsem objevila kouzlo jednoduchych bavlnenych s gripem (nejake levne od ELT). Musim rict, ze vyrazne vetsi komfort, rajtky s kozenym sedem nechavam na podzim, zimu a jaro, ale pak jdu do bavlny s nejakou drobnou primesi a s gripem... Neverila bych, ze to bude takovy rozdil.
Zhodnotila jsem sve zdravotni problemy a problem nasoukat se do "klasicke" vesty (vyse linkovana Komperdell) a poridila i ten "paterak-vestu" (Komperdell balistic), na "takove to domaci jezdeni", kdy clovek neceka velke obtize (a co si budeme povidat, zimni kila navic + vrstvy obleceni = blbe zapinani vesty). Pohodlna je, clovek o ni nevi (ale to o te "uplne" taky skoro ne), subjektivne mi prijde, ze je delsi, ze paterak dela takovy ocasek, asi nutno si na to zvyknout. Celkove asi lepsi nez nic, lepsi nez kde co jineho, ale s jarem se vratim k te "plne" a paterak-vestu necham v aute, kdyby nahodou neco nenadale... ("Pojd, pujdeme vykrokovat nase kobyly, hodne holky, deti vozi" ... a jsou z toho obratle na kousky...)
Ke konkretnimu cobovi se nevyjadrim, ale sla bych si precist tohle: https://www.irishcob.cz/soubor/kupujeme-ic/ a pridruzene clanky. O plemeno jako takove se nezajimam, ale tady tihle jo a to, co pisou, ma hlavu a patu.