Guinter

Moje příspěvky

20.5.2018 22:57

To s tím klováním do věcí a rvaní se za krmítko dělala už od začátku a po 2 hodinách stálého vysvětlování a domlouvání andulce, která nepřestávala už fakt nezbývalo než ji pustit nebo odejít z místnosti.. Nicméně moc děkujeme! :) Nějak nám bylo jasné, že je chyba i na naší straně..

20.5.2018 22:35

Zdravím! - předem se omlouvám za tu délku...

Chtěla bych poprosit o radu popřípadě nějaké názory. Máme doma andulku (samičku) od srpna 2017, přiznám se, že je ze zverimexu a to možná ledacos vysvětluje. Každopádně, hned pro začátek píšu, že se jí s přítelem věnujeme skoro celý den, abych se vyhnula řečím, že s ní netrávíme dostatek času. Abych to vzala od začátku, umí být i hodná a mazlivá.. ALE problém nastává, když ji zavřeme do klece a chceme chvilku klidu, začne zobáčkem dloubat do krmítka a nepřestane dokud jí nepustíme (Ne nedá se to vydržet a ne, nepomáhá ani přikrytí jakýmkoli hadrem -i když neprosvítá tam ani kapička světla). .. Další, i když už tak z poloviny vyřešený problém je, že nám dělá každý den kolem 6 ráno budíček (aspoň přítel nezaspí do práce ) - to se zlepší když ji člověk přikryje klec ještě jedním hadrem (jinak dloubá zase do krmítek dokud ji nepustíme - v případě, že ji v těch 6 ráno pustíme z klece, asi uzná, že je čas si hrát a neustále lítá na hlavu, i když ležíte a jste zabarikádování všemi polštáři, dekami a jinými plyšáky.. (asi má pro strach uděláno, je jí to fakt fuk). No, sem tam poklove (fakt to bolí, beze srandy), ale to nám asi dává sežrat, že s nesdílíme v noci jedno lože..

Tak a teď k tomu hlavnímu, víkendy musí zvládat sama (o jídlo a pití má postaráno), sem tam nespíš slyší za dveřmi procházet spolubydlící a z okna vidí na zahradu, takže snad má co pozorovat. Ale uvažovali jsme s přítelem o parťáka, aby právě víkendy nemusela trávit sama - kladem si na srdce otázky zda samičku nebo samečka.Je nám jasné, že už třeba po koupi nebude tak přítulná jako dřív. Bojíme se, aby se se samičkou snesly, když je ta naše tak náladová. No a v případě, že bychom k ní koupili samečka, bojíme se aby nezahnízdila i bez budky a tak.

Jestli jste to dočetli až sem, máte moje vřelé uznání! Budeme rádi za každičké řádky, které nám pomůžou a vlastně i za ty, které nám budou naprosto k ničemu, aspoň budeme vědět, že s námi někdo soucítí a že to někdo dočetl! Moc děkujeme za rady!

P.S. - Přidávám fotky jak to vypadá, když chce ven z klece

20.12.2017 21:07

eli22 napsal(a):
Trus:
Indikátory změn – trus
Indikátorem změny chování papouška a jeho zdravotního stavu jsou produkty vyměšování. Ptáci konzumující semena mají trus obvykle červovitého tvaru, zbarvený dozelena (působením žluči vylučované játry), s bílou čepičkou moče na povrchu. Potrava s převahou granulí zbarvuje trus dohněda. Zbarvení trusu ovlivňuje druh potravy. Lepkavý tmavě zelený trus dočerna (po noci) znamená, že pták delší dobu nepřijímal potravu a trus obsahuje větší množství žlučového barviva (biliverdin). Vodnatější trus bývá po větší konzumaci ovoce, ale také při stresu a nervozitě. Vínově zbarvený trus se vyskytuje u mláďat kolem dvou až čtyř týdnů (např. u žaka) po vylíhnutí při ručním dokrmování; jde o fyziologický jev, který neznamená zdravotní výkyv. Trus zdravého papouška nezapáchá.

Při tukové degeneraci jater se najednou dostaví odmítání potravy – nechutenství a vyměšování trusu žluté barvy. Zelenošedý průjem s nechutenstvím a dechovými obtížemi může signalizovat onemocnění jater a trávicího ústrojí vyvolané chlamydiózou; nezbytné je biochemické vyšetření krve a trusu. Černý trus bývá známkou přítomnosti patogenních bakterií ve střevní mikroflóře, které napadají sliznice. Aerobní bakterie (potřebují k růstu vzdušný kyslík) zpomalují trávení (změna pH v žaludku), přičemž pták vyvrhuje potravu. Větší nebezpečí hrozí od anaerobních bakterií (mikroorganismy získávající energii kvašením), značně narušujících sliznice, s produkcí toxinů napadajících játra. Při jejich rychlém pomnožení hrozí úhyn. Zelený až sytě zelený trus se vyskytuje u mláděte (tzv. hladový trus), když při krmení kaší prochází potrava trávicím ústrojím bez využití živin a žluč trus zbarvuje dozelena. Příčinou bývá zvýšená přítomnost kvasinek a bakterií, což odhalí laboratorní rozbor trusu. Účinná zde bývá jablečná šťáva nebo jablečný ocet. Opakující se řídký nebo zapáchající trus je vyvolán zvýšeným výskytem bakterií nebo kvasinek v trávicím ústrojí, což ukáže vyšetření trusu. Formovaný trus s louží tekutiny (polyurie) může znamenat postižení ledvin. Důležitá je vedle konzistence trusu také kontrola výměšku moče (urátu), neobsahuje-li stopy krve. Ve všech podobných případech je žádoucí pomoc zvěrolékaře, specialisty na exotické ptactvo. Autor: Miloslav Josefovič.

Děkuji za odpověď :).

12.12.2017 22:31

Děkuji moc za rady!

12.12.2017 11:22

Přidávám lepší fotku, zde je vidět i ta vodnatá složka.

12.12.2017 11:19

Dobrý den,
u mé andulky už okolo měsíce pozoruji střídavě stolici s velkým množstvím tekutiny okolo (přikládám fotku). Od doby co to začalo ji krmím výhradně zrním. Jedná se o průjem a je vhodné s tím jít k veterináři, nebo je to normální jev? Kolem kloaky se jí trus nelepí a vypadá spokojeně a vesele. Děkuji :).