
hanaka
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 14. 6. 2015 19:56:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Díky všem, no dnes už jsme nestihli včas zareagovat, chce to určtiě udělat hned. Budu se ji snažit hlídat, ale je mi jasný, že bude stačit nějaká chvilka, zas až zapomenu a budu myslet, že je to dobrý. Pak to určitě udělám. Nejhorší je, že 5 let tady s nima žije dokopy a nikdy ji to ani ve snu nenapadlo. Hlídala i kuřata a nechňapla po nich. Je mi to líto, fenka je to hodně chytrá a taky citlivá, je to náš miláček, ale tohle opravdu nejde.
Naše fenka cca 5-ti letí zadávila před 14-dny slepici, dnes další. Nikdy dřív to nedělala. Je mi jasný, že na sebe chce upoutat pozornost, před rokem se nám narodila dcera - je mi jasný, že žárlí, přestože se jí snažím věnovat, ale samozřejmě už není na prvním místě. Teď navíc bylo hodně práce, máme hospodářství, sušíme sena, tak nebylo tolik času během dne na procházky. Vím teda, v čem je problém, nevím však, jak ho řešit. Fenka je zvyklá být buď se mnou doma nebo na volno na dvoře, kolem chalupy. Vázat se mi ji nechce, ale asi to bude nutné. Nebo vás napadá jiné řešení? Dnes mě to teda fakt naštvalo, celé dopoledne, co dcera spala byla se mnou, česala jsem jí, byla se mnou venku, pak cca 10 min sama na dvoře (proklouzla, když jsem šla vynést koš) a hned toho využila. Dá se to vůbec pes odnaučit?
androvamilada
napsal(a):
Oživuji diskuzi o červince a troufám si oponovat. Máme dvě krávy, jalovičku a letošního býčka. Mimo jiné jsme před měsícem dostali na dožití starší Jersey, takže už celkem porovnání mám.
Červinky jsou na zacházení složitější, protože to jsou chytré holky, ale pokud má člověk aspoň nějaké zkušenosti, rychle se nechají přesvědčit. Chce to je nenechávat vyrůst jako dříví v lese..
Naší jsme začali před nedávnem navykat na dojení. Nechá se na ohlávce odvést od stáda a telete. Nejdřív jsme dojili ručně, což pochopila za párkrát, před pár dny dostala poprvé na struky stroj - ani nehnula uchem. Je zlatá.
Proč červinku? Jaké má výhody? Přikládám fotku z dojení - červinka versus Jersey. Červinka, která v životě nedostala jádro, má pod sebou půlročního býka, dopásá pastviny po koních. A jerseyka, na jádru dvakrát denně, stará, ale nepředstavovala bych si, že musí nutně vypadat takhle.. A obě dojí téměř stejně.
Milada
Tak to je síla, kolik je té jerseyce. Je teda hubená fakt hrozně. Můžu se zeptat, kolik nadojí červinka a jaké kvality je její mléko?
Děkuji, Hanaka
Jasně, bohužel na černo. Jsem na to jak vy, souhlas a moje reakce výše byli spíš na macikh, že z dotací se žít nedá. Bohužel, dá, viz ty moje příspěvky výše. Je jsem chtěla říct, že by měli být nastaveny jinak. Ale věřím tomu, že pomalinku polehounku se to změní, už teď lidi hledají kvalitní potraviny, ale spíš než na vesnici, tak lidé ve městě. ale tak naděje umírá poslední, ne? Hanaka
strip
napsal(a):
Jak můžete srovnávat sedláka z Rakouska s našincem?! To jsou nebe a dudy, protože v Rakousku si svým sedláků váží a dle toho je nastaven systém domácích dotací. Mrkněte na jejich sazby a na naše (TOP-UP). Je to výsměch, a proto je našinec na dotacích z EU závislý. To, že si některé firmy založily byznys na tom, že mají tisíce hektarů, je, bohužel, pravda. Ale drobný zemědělec, co má kolem 20 ha, by bez dotací z EU nepřežil.
Další problémem je, že si lidé raději koupí krabičák v supermarketu, než aby podpořili souseda, co má kravku. Myšlení stylu "přeci nedám zbohatnou sousedovi", je mezi náma stále. Tohle v tom Vámi zmiňovaném Rakousku nehrozí. A už se vůbec nezmiňuji např. o našich "normách" na domácí mlékárny a bourárny masa.
Srovnávám to proto, že je třeba si z toho vzít příklad. Vím, že mají jiné podmínky, hlavně teda naši úředníci jsou extra třída, ale sedět doma a nadávat, že u nás to nejde, tak jen vysajem co jde, to prostě nikam nevede. Zase, mám na mysli především velké obří zemědělce - trávníkáře, kteří nic neprodukují. Je to podle mne nastavené špatně. Dalším velkým rozdílem je mentalita lidí, přesně jak píšete, ale je to přece "naše" mentalita, ne? Musí se holt změnit jednotlivci a pak to třeba půjde, už teď zaznamenávám obrat k lepšímu. Samoržejmě Rakušáci nepřerušili tradici, mají úctu, ale taky mi přijde, že nikdo tam nebere dotace, aby na nich vydělal, ale prostě je využijí dál. Vždyť tady u nás je několik kolchozů, které berou dotace, ale nikde to není vidět. Nic nevykazují! Zvířata v otřesném stavu. Takhle to přece nejde A třeba vím o perfektní ovčí farmě v Rakousku, mají jen 20ha! Mají mléčné ovce lacaun, špičkový chov - prodávají tedy jak ovce, tak berany+nechávají zpracovat mléko, vypěstují si většinu žrádla+mají sady, dělají mošty. Zkrátka produkují, kombinují....Opět, vím, že legislativa je tam jiná, ale je jen na nás, aby se to tady postupně změnilo. Prostě musíme změnit úhel pohledu a pak to snad půjde.... Hanaka
ales.
napsal(a):
Toto jsou názory, vdím u Vás možná jen vztek, že na ty dotace nedosahnete. Jenže ono je to tak, alespon u me, že si chci pořídit kravku a chci si dopředu propočítat, zda se mi to alespon zaplatí. Nechci vidělat, ale nechci prodělat. Slibuji si od toho pouze tu domácí kvalitu. V případě že do toho pujdu musím udělat podlahu v chlívě, koupit tele a dojačku sekačku a obracečku za traktor. Nasušit seno nakoupit obilí atd... Neni toho málo, počítám s investicí okolo 40-50 tis a velkým množstvím práce. A nevím proč si o dotaci nepožádat aby se mi alespon na nich postupně ty peníze trošku vrátili. Na necelých 3 ha a jedné krávě nejsou dotace že bych si z toho šel koupit novýho Fendta. Jen nechci prodělávat. A musím si spočítat dopředu kolik se dá prodat mléka a produktů a kolik zkrmím a na veterinu atd.... A ikdybych toto vše pominul a již všechno měl, tak zažádat pujdu, každý ten stát chce vysosat co nejvíc a pak každý poučuje o morálnosti...
Co vše je třeba udělat mi říkat nemusíte, taky mám doma kravku, denně zpracovávám sýry, máme ovce, slepice... vzteklá jsem, že nejdou přikoupit či pronajmout pozemky, protože je vlastní "zemědělci", kteří na nich vlastně ani nemají co pást. To mi přijde postavené na hlavu. Neříkám, že je blbost využít dotace, jen to, jakým to většina těch obřích zemědělců dělá - to jsem měla namysli. Naopak fandím každému drobnějšímu zemědělci, který ovšem něco produkuje a s pastvinama hospodaří. A prostě si jen myslím, že dotace by měli být bonus - když se nezadaří, když onemocní zvíře...ale mít to spočítané tak, aby šlo žít i bez těch dotací. Mně to prostě přijde strašně krátkozraké, spolehnout se na dotace a bez nich se neuživit. Co když je někdy zruší? Co pak? My máme jen 1ha+napučované zahrady na sečení a stejně seno dokupujeme. Mám to ale spočítané tak, že když prodám sýry, mlíko, vajíčka+ jehněčí, hovězí - pouze přebytky, tak my pak vlastně jíme celý rok naše produkty zadarmo, protože se jim strava zaplatí. Práci samozřejmě nepočítám, vždyť mě to baví Kdybych měla víc pozemků, už jdu do plusu. Kdybych mohla vzít dotaci, vezmu ji, ale jen jako bonus, jak jsem psala výše, ne na tom založit hospodářství. Hanaka
Tak to tady u nás jsou až na výjimky samí dotační zemědělci, kteří si na tom založili byznys. Mají stovky hektarů, balíky sena koulí do lesa, někdy ani neposečou a vše prochází, mají známé... Podmínky pro zvířata někdy děsivé, kafilerka v určité období jezdí pomalu obden. Taky bych tento systém dotací nejradši zrušila a nastavila úplně jinak. Navíc si myslím, že bez dotací se uživit dá, proboha vždyť to tak vždycky šlo. A jde to například i v Rakousku. Ano, mají tam dotace, ale farmáři to berou opravdu jako bonus a bez nich by to šlo taky. Tady se na dotacích visí a bez nich by nebylo soběstačné hospodářství. Na tom je něco špatně. My jsme bohužel přišli s křížkem po funuse, paní prodala pozemky o rok dřív, než nám chalupu a my si naivně mysleli, že něco koupíme zpět. Jenže dotační králové nepustí nic. Takže živoříme na kousku, ale i tak rozhodně nejsme proděleční, kdyby byla možnost mít 10-20 ha, vhodně zkombinovat zvířata, plodiny, uživit by se dalo. Samozřejmě se k tomu pojí skromnější život, ale tak to měli sedláci vždycky. Uvidíme, co bude dál, ale v skrytu duše si též přeji zrušení tohoto systému dotací. Hanaka
hanaka
napsal(a):
A ještě tu mám nové oblečky/vesty Trixie orleans - reflexní.
"Kvalitní reflexní, voděodolná, zateplená vesta značky TRIXIE. Vesta je velmi pohodlná na nošení, dobře sedí a je velmi měkká. Vnitřek je z velmi měkkého flauše a zevní strana z nylonu."
Vel. XL, přes záda 80cm, přes hrudník 70-100cm. Cena 290 Kč + poštovné.
Vel. M, přes záda 45cm, přes hrudník 45 - 65 cm. Cena 170 Kč + poštovné
Vel. S, přes záda 30 cm, přes hrudník 35 - 42 cm. Cena 120 Kč + poštovné
hana.kahwaji@seznam.cz
Prodáno
A nakonec obleček Fit for trip.
"Overal, který nepromokne a chrání před větrem, přesto je velmi dobře prodyšný. Nyní s reflexním vodítkem (2x 120cm) GRÁTIS!
Overal se zapíná na zádech, a tak se snadno obléká.
Střihem je vhodný jak pro psy, tak i pro feny.
Předností materiálu je fakt, že nešustí, a tím psa nestresuje.
Bezpečnostní reflexní prvky zvyšují bezpečnost zvířete ve městě.
Nepromokavý s bezpečnostními reflexními prvky"
Velikost 30 cm - 190 Kč, vel. 35 cm - 210 Kč. Vodítko zdarma také přiložím
hana.kahwaji@seznam.cz
A ještě tu mám nové oblečky/vesty Trixie orleans - reflexní.
"Kvalitní reflexní, voděodolná, zateplená vesta značky TRIXIE. Vesta je velmi pohodlná na nošení, dobře sedí a je velmi měkká. Vnitřek je z velmi měkkého flauše a zevní strana z nylonu."
Vel. XL, přes záda 80cm, přes hrudník 70-100cm. Cena 290 Kč + poštovné.
Vel. M, přes záda 45cm, přes hrudník 45 - 65 cm. Cena 170 Kč + poštovné
Vel. S, přes záda 30 cm, přes hrudník 35 - 42 cm. Cena 120 Kč + poštovné
hana.kahwaji@seznam.cz
Dála prodám opět úplně nové, fixační autokšíry Karlie, dají se použí i mimo auto, mají pojistku proti otevřrení. Velikost S - 170 Kč, vel. M - 180 kč, vel. XL - 200 Kč + poštovné.
hana.kahwaji@seznam.cz
Prodám úplně nový "Oválný pelíšek Domus ve velikosti pro maxi plemena vyniká velice snadnou údržbou, má protiskluzový podstavec a větrací otvory.
Vyrobeno z certifikovaného materiálu.
Délka užitné plochy: 95 cm."
Pelíšek je fakt novým, ruším prodejnu a zbyl mi tady. Cena 490 Kč + poštovné.
Kontakt: hana.kahwaji@seznam.cz
Taky máme letošní vlašky koroptví a snášet začli cca před měsícem, ale problém je, že zanáší. Jedno místo jsme našli, dvě snáší do kukaně a zbytek vůbec nevíme. Mají velký výběh, tak to může být kdekoliv, už jsme hledali, ale marně. Takže od 10-ti slepic je 5 vajíček :-( Nemůže to být váš problém? Hanaka
Pokud to chcete pojmout jako projekt a žádat o dotace, obraťte se na vaši "Místní akční skupinu" - určitě najdete na internetu nebo se poptejte. Jsou ochotní a můžou váš projekt napasovat do plánovaných akcí, pomohou i vyřídit dotace, papírovaní... Má to jeden háček, možná u zookoutku ne tak velký, ale počítejte s tím, že pokud vám dotace přiklepnou, musíte pak na všechny práce udělat výběrové řízení, protože je to velké papírovaní, dělá se to tak, že se poptá jedna firma, která udělá vše. Takže např. - zpevnění plochy pro hřiště, ohrady, přístřešky... práce svépomocí není téměř možná, nechtějí na to dotace dávat. No a když si uvědomíte, kolik si taková velká firma řekne za takovouto práci, i s dotacemi vás to pravděpodobně vyjde dráž, než když to budete dělat na vlastní triko. Vlastní zkušenost s jiným projektem.... Tak hodně štěstí, Hanaka