Informace o uživateli:
Chovám amazoňany modročelé , amazoňany oranžovokřídlé, amazoňany běločelé, papoušky patagonské, alexandry čínské.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 8. 5. 2025 21:09:03
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
papagaj123
napsal(a):
Dobrý den chtěl bych se zeptat přežije papoušek patagonský naší zimu bez vytápěného záletu děkuji za odpovědi.
Zdravím, papoušky patagonské chovám ve venkovní voliéře ze záletem nevytápěným.V zimě v záletu mám kolem 0 stupňu a pouštím je ven do sněhu i když mrzne , oni zvládají zimu bez problému mohl bych je přirovnat k alexum čínským v odolnosti takže za mě zimu přežijou vpohodě.
Moudivláček
napsal(a):
Napište prosím nejnižší teplotu v tom záletu.
Poslední zimy byly teplotně mírné. Já mám desíky let ve voliéře minimomaximální teploměr, protože jsem líný vstávat, tak vím, kolik byla nejnižší teplota. Ale to jsou prastaré metody, dnes je vše super lepší elektronika. Ale starý dnes už nevyráběný rtuťový teploměr ukazuje zadarmo stále. Domnívám se, že trápit teplomilné ptáky zimou je omyl.
Ale podle mého názoru je horší vlhký vítr kolem nuly než suchý mráz v závětří na tlustém bidle nebo v budce.
Choval jsem vousáče několik let i v hejnu a měl jem zděný zálet , v zimě při venkovních silných mrazech v noci -18 a přes den kolem -5 takže celodení mráz jsem měl v záletu kolem nuly dokonce jsem jim dával misto vody někdy i sníh a ptáci to zvládali dobře , odchovy byly vždy silné a ptáci vitální dle mého názoru nestrádali. Samozřejmě jsem měl vydatnější krmení ,silné větve atd. a nikdy jsem snimi neměl sebemenčí problém.
Ladamusa
napsal(a):
Zdravím,
Jak řešíte vlhkost v budce? Přece jen plast neodvádí vlhkost jako dřevo. A když jsem se díval na fotografii, nemáte potíže z nestálostí teploty v budce? Plášť se rychle ohřeje, ale v noci zase rychle chladne.
Děkuji za odpověď.
Číňany mám, ale budku jsem dal kmenovou, jen jsem oplechoval vchod.
Číňani začínají hnízdit brzo a teplota hodně kolísá. Proto by mě zajímala Vaše zkušenost.
Budky jsem přemistil do záletu ,venku jsem je měl jenom jednu sezonu a z vlhkostí jsem nikdy neměl problem a kdyby se to stalo tak není problém navrtat pár dírek po obvodu budky.
arčí88
napsal(a):
Zdravím, nechci říkat že plastové budky stojí za ho.no. Mám 2 známý kteří měli plastové z trubek furt říkali že jsou nejlepší atd... já jsem zastáncem dřevěných budek. Po 2 letech oba vyhodily že zlatý dřevěné. Se mu strašně zevnitř potili budky. Přitom je měl v záletech kde měl během léta kolem 20 stupňů. Tak dal zpátky dřevěné a problém zmizel.
Já jsem z pocenim neměl nikdy problem asi tam měl dotyčny vysokou vlhkost.
bobanek01
napsal(a):
Dobrý den,
jaký máte názor na budky z trubek kágečka oranžového a nebo zkušenosti s nimi a případně poslat nějaké fotky.
Zdravím,já je používám u alexandrů čínských a jsou supr ,dobře se čistí a hlavně je neničí.Je pravda že když jsem je měl první sezonu ve výletce tak jak do nich peklo slunko tak je v nich horko ale když jsem je dal do záletů kde je v letě chládek tak je to vpohodě.
moravák
napsal(a):
Nejlepší jsou inzulinky za pár halířů v lékárně a doporučuji na každého ptáka použít jinou jehlu. Pak se někteří diví, že jim nevyšlo pohlaví. Dělám to už několik roků a ještě se mně nestalo, že by pohlaví nevyšlo. Díky Exomedu (panu Slobodovi), do 7 - 10 dnů mám protokoly DNA doma na emailu.
Ano dělal jsem to poprvé a vzorek jsem bral z prstíku s vše bylo ok testy vyšly všechny, vpichy jsem dělal jehlama ktere jsem si koupil v lekárně .
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Někdy se stane, že se samec chce pářit a chodí za samicí do budky a vejce rozbije nebo se je naučí žrát. Netvrdím, že je to Váš případ. Chce to sledovat jestli nejsou třeba vidět zbytky skořápek atd. Pokud tam sedí už měsíc, třeba nasedne podruhé. Je to dost časté, ale spíš u starších samic. Mají letos poprvé? Taky může mít samice nějaký zdravotní problém. Napoví endoskopie.
Skořápky jsem neviděl každy den kontroluji a jsou 5 let staří takže nevim ,zatím ještě nehnízdili.