
helas
Informace o uživateli:
Jsem laický a stále užaslý pozorovatel všecho lítajícího, lezoucího a běhajícího...
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 16. 5. 2021 01:08:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
m.l.
napsal(a):
Dobrý den, džungaráci se chovají v párech, pokud jeden uhyne většinou ten co zůstal dalšího nepřijme. Krmí se granulemi pro hlodavce, nebo směsí obilovin a stále mají mít vodu k pití. Teplota nemá klesnout pod 18 stupňů C, jinak zazimují.
Nejsem chovatel - syn před pár lety domů džungary dovlekl, on je chová. Načetli jsme si něco o etologii druhu, tak by mě zajímalo, odkud pochází informace, že tito křečci zimují, a dokonce když klesne teplota pod 18°...?
Ti naši teda ne a ne zimovat, i když je -20°. Bydlí na dvoře v akváriích s krytem z pletiva, pod střechou, samozřejmě. Aktivní jsou vždy po setmění, a to ať je jak chce.
Jen je potřeba dát jim dostatečně velký prostor a dostatek steliva, aby si mohli vybudovat noru. Což děláme jednoduše tak, že jim tam vyklopíme hromadu - oni už si to zorganizují sami. A čistotní jsou... v jednom rohu záchodek, nic jiného často čistit netřeba.
Inu, chápu, že v nějaké pidi přepravce tohle problém být může. Já jen, že když už ty křečíky máme, je určitě zajímavější je chovat takhle, než se s nimi jen dlachnit a pak je všude hledat ;-)I když ti naši umějí oboje, přes zimu je dovnitř nebereme; jsou tlustí a nasrstění tak, že by jim to nemuselo dělat dobře.
Samici jsou určitě tři roky... tu máme nejdéle, ostatní se narodili pak.
Dobrý den,
prosím vás, copak nám to chodí po dvoře?
Velikost něco přes 3 cm, světlé bříško.
Děkuji
- chycen dnes vpodvečer, okolí Dolních Kounic, JM. Velikost necelé 2 cm. Překrásný. Prosím moc o určení...
Dobrý den,
i když je mi známo, že zprávy televize o hrůzostrašných škůdcích jsou "poněkud přehnané", přece bych ráda věděla - prosím, je toto ten zmiňovaný harlekýn - beruška z Asie? Záběr je z naší zahrady, poblíž Dolních Kounic. Mám ji ještě z boku.
Děkuji
hlinik
napsal(a):
Podle mě je to moták pilich ten má v rozpětí 120 cm štíhlejší než káně samec.je šedý má tmavý konce křídel s bílým ocasem má kolébavý let, ale je mi divný že má hnízdo na stromě pilichové mají na zemi? Myslíte že to bude on?
No pokud moták, tak spíš pochop... ti takhle lítají, velebně, a ta světlá křídla s černými konci mají samci taky. I když ne tak výrazná. Nádherní ptáci.
Po těch slepicích ale jdou spíš jestřábi (pravda, taky může záležet na tom, jaká jiná kořist je k dispozici; pokud má jakýkoliv dravec mládě a je hlad, může se chovat netypicky). Ovšem právě jestřábi klidně zaútočí i na kořist, která je větší než oni sami, nebojí se ničeho a s lovem se nemažou...
Ono by to chtělo vzít foťák a nafotit ty dravce co to dá; i neostrá fotka napoví, i proti nebi (tvar křídel) pomůže v určení zkušenějšímu ornitologovi - a to se dá po netu :-) Jen bych se moc nešířila veřejně o lokalitě toho hnízda, lidi jsou svině a dravce kradou z hnízd.
Návštěva doma na zdi. Legračně kroutí tou hlavou. Prosím, co to je?
pro V.H.: toho otakárka (ovocného) jsem viděla dvakrát u našeho domu (okraj Němčiček u Židl.). Jsou to asi dva týdny. Bohužel, foťák jsem tasit nestihla.
hansvagans
napsal(a):
detajlnejsi foto by nezaskodilo...
Zkusím výřez, ale předem se omlouvám, jestli to nedopadne
Zdravím zase po čase a prosím o určení tohoto tvorečka. Velikost asi 8 mm i s nohama, lokalita: vchodové dveře do domu., povaha: sebevražedné sklony (držel se futer), neskákal, ale pustil vlákno a za ně jsme ho evakuovali, aby nebyl zplacatěn.
Přeji pěkný den
vladimir hula
napsal(a):
No nevim, amm je take doma... Jedna se jiste o nejakeho Myrmicina, ale jakeho nevim. VH
Tak hledám jak blázen v domácích atlasech a na netu a našla jsem houbeles... myrmicini - nikde nic srozumitelného. Co to je? Nějaký druh dřevokaza?...nebo prosím vás kam se podívat, kde hledat?
Už nevím, kde se zeptat: prosím vás, netušíte někdo, co nám to doma žije? Máme už druhý rok dva jedince stále na tomtéž místě, přes zimu. Ten vyfocený má necelé 2 mm.
helas
napsal(a):
.. a druhá (druhý?)
Já vím, že je to pro vás tady taková hloupůstka. Jenže my se stali pro sousedy hotovou atrakcí; marně vzpomínám, kdy se naposled takhle scházeli a koukali na něco z přírody. Nemůžu si pomoct... ono to, podle mého názoru, má prostě význam; lidi hodně ztratili vztah k okolí, ke krajině (necitlivost, smetí atp. atp... však to znáte). Hůř se člověku ničí, co víc zná. Nejspíš je jasné, že o bezobratlých vím velké nic, o schopnosti rozlišit nuance v rámci druhu ani nemluvě. Jsem jen členem ČSO a to sem nepatří (leda že i u ptáků je nutné vycvičit si oko na přesné detaily).
Ono je vážně fascinující pozorovat změny, které se dějí, nové druhy, schopnost jejich adaptace a způsobu přežití. Matně tuším, že u hmyzu je tato vlastnost naprosto úžasná.
U ornitologů mě do běla vytáčí fakt, že jde ve velké většině o elitářský spolek, který toho, kdo si dovolí neurčit přesně vrabce, neskutečně setře. S tímto názorem se netajím.
Zde, na tomto fóru, jsem se prozatím setkala s přístupem naprosto jiným - a tak vám chci poděkovat. Prosím vás, neměňte to. Jistě nelze soudit obecně, ale prostě to tu tak je, je to milé a máte díky tomu další dušičku, která sice entomologem v tomhle životě asi už nebude, ale vychovat děti k něčemu jinému, než je řev "fůůj pavouk brrrr plácni ho" umí.
Ještě malý postřeh na konci tohoto výlevu: předminulé vánoce jsem našla mezi zadníma nohama své kobylky (míním druh equus :-) KLÍŠŤÁKA PERSKÉHO. Hledal prý teplo, chudák... mám to ověřeno.
helas
napsal(a):
Mám tady ze soboty úlovek z podezdívky domu :-)
.. a druhá (druhý?)