
hicks
Informace o uživateli:
Chovám korely, agapornise škraboškové, andulky, neofémy tyrkysové, rozely pestré, rozely penant, alexandry malé, alexandry velké, papoušky senegalské, Amazoňany oranžovokřídlé, amazoňany modročelé, žaky, kakadu růžové, ary ararauny.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 13. 6. 2023 19:39:57
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
5826
napsal(a):
Myslím si, že papoušek a ani jiný živočich není blbec, a vezme si jen to co potřebuje. Narozdíl od spousty američanů, jejichž obesita je většinou neskutečná. Článek postrádá odkazy na odborné publikace a nijak nezmění můj přístup k podávání gritu. Dle chuti prosím milí opeřenci.
Papoušek není blbec, ale když mu dáte rohlíky a chleba, tak bude jist i to. Ale to neznamená že je to pro něj zdravé. To samé je překrmovani tučnými semeny.
Článek je pěkně a srozumitelně napsaný. Je v něm uvedeno odkud autor čerpal informace a je podložen dvěma názory.
Osobně grit mám koupený, ale nepodávám ho. Pouze několikrát v roce. Dříve jsem jej podával pravidelně v miskách, ale již to nedělám. Na ptácích nepozoruji, že by jim chyběl.
znechucený
napsal(a):
Co to tu píšete?
Podvodník zřejmě odebral krev jinému ptáku aby zamaskoval nemoc prodávaného.
Má hloupost byla, že s tímto člověkem nemám smlouvu. Podotýkám, že jako s jediným ze všech prodávajících od kterých jsem letos ptáky kupoval.
Nebudu psát o jaký druh ptáků se jedná, protože zdejší chovatelský rybníček je malý a všichni víme o všech a nakonec se tohle vše otočí proti mě.
Proto i ta anonymita.
Ptáci letos dovezení z Belgie, Holandska a Německa, měli všichni vyšetření na viry, DNA a kupní smlouvu.
A nikdo z prodávajících neřešil peníze za vyšetření.
Mimo to, že ceny ptáků jsou v cizině nižší.
Realita je taková, že tyhle český chovatelé budou vždycky držgrešle!
Ale ostatní budou osočovat že jsou jen na peníze.
Někdo holt umí odchovávat a i slušně vydělávat a to se prostě nelíbí.
Korunu tomu tady dal ale alfonzo, pozná od oka nakaženého ptáka.
Ujišťuji vás že veškeré odběry je nutné aby dělal veterinář, krev cca 1 ml odebral, "stočil" a odeslal k analýze.
Takže zapomeňte na kapku krve na kousku papíru zaslané do laboratoře.
Z toho právě vzniká hromada dohadů o pohlaví, virech...
A kdyby takto testovali své odchovy prodávající , tak jak to dělám i já,
měli by jistotu , že i chovné páry jsou v pořádku.
Ten kdo chce si tady z toho vezme to podstatné a já jsem si trochu ulevil.
Chovu zdar.
Zdravím vás. V mnoha věcech si protiřečíte opravdu se již do diskuse nezapojuji a zapojovat nehodlám. Každý má svůj názor, zkušenosti, které tady až někdy zbytečně moc prosazuje a druhého názor nepříjme a pak z normální diskuse se stává osobní urážení, napadání.
Zpět k tématu, píšete že krev na nemoci musí odebrat veterinář. Kolik z těch ptáků které jste pořídil v zahraničí měli testy na nemoci udělané přímo veterinářem. O tom můžeme jen spekulovat.
Testování na nemoci nepodporují z mnoha důvodů, ale pozor je to jen moje věc. Tím netvrdím že je testování špatné. Jak zde bylo napsáno jsou levnější druhy papoušků, které se prostě nevyplatí testovat.
Dalším důvodem je že spousta z chovatelů chová více levnějších druhů a k tomu méně dražších druhů.
Dalším důvodem je že většina chovatelů udělá test a pak testovaného papouška inzerujte měsíce na internetu, nebo sním jezdí po burzách. Za tu dobu se může opět nakazit. Otestovaneho papouška by musel mít v karanténě.
Dalším důvodem je že testování na nemoci je ve většině případů marketingový tah. Podaný inzerát vypadá lépe a věrohodněji a většina lidí co papoušky kupuje o tom nemají ani potuchy. Prostě věří chovateli.
Opravdu se již nechci rozepisovat, ale ještě jeden důvod uvedu. Jeden pán si od nás kupoval papouška s DNA. U jiného chovatele kupoval protějšek s testy na PBFD + APV a že chce testy i od nás. Takže jsem musel opět papouška chytat, stresovat a odebírat krev. Vcelku běžná věc si asi každý řekne kupujícímu chovatel řekl že se jeho Papoušek může od toho našeho nakazit. Teď si představte co by se stalo kdybych kupujícímu řekl. DOBŘE TESTY UDĚLÁM, ALE PAPOUŠKA OTESTUJI I NA CHLAMIDIE A CHCI ABY VYŠETŘIL, DRUHÝ CHOVATEL PAPOUŠKA NA CHLAMIDIE. dovedete si představit jeho výraz jak mu to kupující oznamuje? Tvářil by se úplně stejně jako já když jsem musel zbytečně chytat a odebírat krev na rozbor. A co takhle parazitologické vyšetření?? Jaktože se běžně nedělá k prodávajícímu papouskovy?
Proto říkám že vaše založené téma je bezpředmětné, anonymní a bohužel tři tábory se zde budou pouze dohadovat. Ti co testují, ti co netestují a ti co jsou neutrální. Já jednou ročně testují vybraného papouška pro svůj klid. To ale neznamená že si nemůžu něco donést na oblečení z burzy, od jiného chovatele a tak podobně. Ten kdo nakupuje testované ptáky a myslí si že je z obliga je na velkém omylu. Tímto opravdu končím, protože nechci nikomu vnucovat svůj názor na danou problematiku.
znechucený
napsal(a):
Ačkoli to víme a slyšíme stále dokola, že se musí testovat nakupované ptactvo,
jsou mezi chovateli i takový hovada že prodávají odchovy který mají PBFD ....
Testy zfalšují a papouška vám prodají. Samozřejmě bez kupní smlouvy se slovy
takhle to roky dělám a měnit to nebudu. Ber nebo nech být.
Vy hned jak je to možné uděláte testy, ty jsou positivní a vyzvete prodávajícího k vrácení peněz. Ten chce udělat kontrolní testy. Ty než dorazí, uběhne už měsíc
od koupě ptáka. Toto hovado vám pak řekne že za tu dobu se pták mohl nakazit
odkudkoli a že už ho to vůbec nezajímá a žádné peníze nebude vracet.
S takovým to člověkem hned k soudu.
Jelikož jsem letos dosti rozšiřoval svůj chov setkal jsem se s několika chovateli,
kteří testy ze "zásady" nedělají. V chovu jim nic nepadá tak proč by testovali.
Za mě tyto "chovatelé" spíše skrývají své nákazy v chovu.
A rozhodně u nich nic nekoupím.
Nerozumím tomu, kdy u ptáku za statisíce tyto lidi šetří 1000.- korun za Borna viry a
1100.- korun za Chlamydie, PBFD a APV.
Ze osmi nakoupených papoušků měli čtyři vážný problém.
Jedem APV, druhý PBFD a dva byli slabě positivní na Borna virus.
To je 50% nakaženost !!!
Doufám že má zkušenost bude pro spoustu Vás ponaučením.
Vyzívám všechny slušné chovatele aby takovéto praktiky odsuzovaly a ptáky nekupovali a při každé koupi požadovaly kupní smlouvu.
Jinak se nákazy budou šířit dále a tito rádoby chovatelé své chování nezmění.
Chovu zdar.
Koupě bez kupní smlouvy? Pokud vám ji prodávající nedá a vy na koupi přistoupíte, tak je problém na vaši straně. Plácáte zde nesmysly. Když vám někdo dá sfalšovaný dokument, vzorek krve je evidován pod nějakým kódem, takže laboratoř, která test provedla vám zjistí hned pravost testu (vlastní zkušenost), když uděláte vy test, tak je na dokumentů uveden datum odběru a datum vyhotovení. Pokud vše dojde na nějaké soudní spory máte v ruce minimálně dva dokumenty, které hrají ve váš prospěch.
Já osobně nehodlám podporovat zbytečné testování a vyhazování peněz. Pokud chce kupující testy tak mu je udělám, ale ne každý je ochoten testy platit. Pokud se stane že Papoušek je nemocen. Zachovám se jako rozumný člověk a seriózní chovatel.
Pokud je někdo podvodník, tak podvodnikem zůstane.
Nemluvím o tom že laboratoř které chovatel dokument poupravil na něj může podat žalobu.
Proto to co jste zde anonymně vytvořil blbost. Je to pouze můj názor
venavi
napsal(a):
Řeším to z toho důvodu, nebo z důvodů, které jste napsal.
Jen pro informaci. Majitelka nabízela mládě tmavé formy. Velikost se dá pouze odhadnout
navíc u mláděte můžete opravdu pouze tipovat. Na vadu jsem se ptala, majitelka mi sdělila, že
žádnou vadu mládě nemá. Je samozřejmé, že jako chovatelka bych každé mládě, které kupuji
chtěla vidět a také prostředí, ve kterém se nachází.
Chápu, že každý chovatel si pořizuje jen papoušky, kteří jsou zdraví a silní jedinci.
Ovšem nevěřím, že jste se nikdy nezabýval cenou papouška.
Koupila jsem si mládě před dvěmi lety, je to silný, zdravý a velký sameček tmavé formy. měla jsem možnost si vybrat u chovatele ze čtyř mláďat. Chovatel má chovné páry. Kdyby tehdy chtěl majitel
víc peněz, určitě bych mu je dala, protože papoušek má krásnou tmavorůžovou barvu, která jde až do červena.
Musíte mi ale dát za pravdu, že i když se vám papoušek líbí, nemusíte dát majiteli za něj
jakoukoliv částku.
Nechápu proč píšete o majitelce a pak o chovateli asi se v tom strácim. Vadu vám spousta chovatelů neřekne, tu zjistíte až koupíte. Já vám to přeji že jste koupila za 11tisic. Jen vám říkám že normální cena je 18 - 20 tisíc. Co se týká ceny tak buďto papouška chci a nemůžu ho nikde jinde sehnat tak jsem za něj ochoten dát plnou požadovanou cenu. To je jak kdyby někdo dal inzerát dohodou odchov pod rodiči, nemůžu očekávat že když zavolám že my chovatel řekne že my ho nechá za 10tisíc. Protože když by to udělal tak bych byl velmi opatrný. Více se o tom nechci rozepisovat. Jen chci říct že cena se může pohybovat úplně jinde než očekáváte. A ti co vám řekly 18 tisíc byli na spodní hranici.
venavi
napsal(a):
Ráda bych se zeptala chovatelů, jak určují cenu prodeje papoušků Kakadu růžových. Proč jeden chovatel chce za ručně dokrmenéhoKakadu růžového 18 000,-kč a druhý chovatel chce za stejný druh papouška a také ručně dokrmeného 11 000,-kč ?
Já mám například Kakadu růžového zakoupeného za 11 000,-kč a je to silný zdravý kus a také ručně dokrmený .
Také vím, že chovatel, který mi papouška prodával, nechtěl jej prodat za každou cenu aby se jej zbavil.
Mám doma mládě Ary ararauny , které mně stálo 23 500,-kč . Takže pokud bych přidala k částce 18 000,-kč pět tisíc, měla bych další araraunu .
Pokusím se vám odpovědět i když nechápu proč to řešíte. Spousta chovatelů se mnou nemusí souhlasit je to pouze můj názor. Aktuálně cena kakadu růžový mládě k dokrmeni 9000 - 10000kc. Odchov pod rodiči stačí se podívat do inzerce 13000 - 15000kc. Momentálně převládá 15000kč. Ručně dokrmené mládě 18000 - 20000kc.
Cenu jak zde psali druzí ovlivňuje více faktorů. Stáří, má kroužek, skrytá vada, světlá, tmavá forma, velikost...
Mám ve svém chovu dvouleté a ti jsou větší než petiletí co mám.
Dále cenu ovlivňuje odkdy bylo mládě dokrmovano. Je rozdíl jestli chovatel dokrmuje 3 týdny, nebo 2 - 2,5 mesice. Čím dokrmuje, co podává za stravu v době odstavu, zda vám dá několik rad do začátku, zda vám ukáže svůj chov atd. Toto vše ovlivňuje cenu.
Dále pak jestli má chovný pár nebo mládě koupil k dokrmeni atd. Je toho spousta.
Osobně lidi které zajímá jen cena a nic víc mám nejradši takových co nás chovatele zaplavují emailama a smskama, typu JAKÁ JE CENA. vysvětlete my proč minulý rok chtěl chovatel za samce lutino 65000kc a druhý 75000kc. Vysvětlete my proč jich letos v inzerci nikdo nenabízí. Vysvětlete my jaká letos bude cena za lutino samce?
Snad se vám dostalo odpovědi na vaši otázku.
Ptáci všeobecně křičí tak jako psi stěkají. To ale neznamená že mají hlad.
Na psích granulých je napsané dávkování na určitou váhu zvířete a je tam od - do. To znamená že pokud vidím že to psovi nestačí dám to větší dávkování a naopak. Pokud koupím jinou značku tak je dávka jiná protože granule obsahují jiný poměr složek.
Když dokrmujete papoušči mláďata je lepší se držet dávkování a to tuším že 10 - 12 %váhy. Když bych se měl řídit mladětem podle toho jak žadoní, tak ho přecpu a zadělavam si na problémů. Rodiče když krmí v budce tak kolikrát mládě ani nenechají vytrávit a krmí ho tak jak žadoní. Pak záleží na předkládané stravě. Může mladěti kvasit ve voleti.
Myslím že sledování krmné dávky není na škodu.
Zatímco já se snažím psát k tématu, tak váš věcný příspěvek je přínosem do diskuse. Ptáci se ozývají křikem.
Raději končím s přispíváním v tomto tématu. Zakladatel mi může napsat soukromě.
Na toto mi nedá nezareagovat.
Jak se vaší papoušci ozvou? Řeknou přidej nám? Nebo jste domluveni na 2x pípnutí je málo 3x je dostatek? Tím že krmnou dávku vychytáte jak píšete tak chtě nechtě krmnou dávku sledujete. Když nasypu psům celý pytel granulý, tak ho celý zbaští a pak chtě nechtě můžu řešit problém s obezitou. To je jako když chcete krmit andulku stejnou směsi a množstvím jako žaka.
Krmnou dávku upravují dle potřeb papoušků dle ročního období, dle zátěže. To znamená že ptáci kteří mají větší prolet dostávají jinak než ptáci v klecich. Kakaďaky se snažím krmit podobně jako amazóňany i když amazoňanum se nebojím přilepšit občas slunecnici. Žaky krmím trochu jinak než senegalce a arám dávám taky něco jiného.
Mám kupovanou směs kterou si upravuji a potom mám takzvanou dietní směs kterou mám pro agapornise, kterou podávám v klidovém období větším druhům, kteří mají sklony k obezitě.
Občas není špatné si přečíst teorii a pak si ze všeho vybrat něco a aplikovat to do svého chovu. Ale každý to má asi jinak.
Prodám Přerov, Kroměříž.
1.0 amazóňan modročelý jižní DNA, r. 2018, amazoňan oranžovokřidlý r. 2018 bez určení pohlaví,
1.0 amazoňan oranžovokřidlý DNA r. 2019
Přírodní andulky na nic neštěpitelné, přírodní, skořicové korely, přírodní rozely pestré vše kroužkované r. 2019.
0.1 přírodní Alexandr malý chybí jeden drápek DNA.
Více informací a fotky tel:725284131, ondra.hala@email.cz
Původně jsem nechtěl přispívat z jistých důvodů, ale nakonec jsem se přece jenom odhodlal přispět. Myslím si, že v našich chovech je spousta nádherných, možná i nových barevných mutací, nebo modifikací, ale z jistých důvodů se těmito odchylkami chovatelé raději nechlubí. Buďto je to z neznalosti a ptáci jdou do výkupu, nebo zůstanou přímo u chovatele. Další možností je že chovatelé nechtějí, aby to někdo věděl. Další z mnoha možností jsou rádoby odborníci, nebo spíše teoretici, kteří dokáží pořádně znechutit chovateli život. Netvrdím, že tito lidé nic nevědí, ale pouze chci říci to, že se drží tím co někde v odborné literatuře bylo napsáno. Nepřipouští něco co se vymyká realitě, něco nového, odlišného a podobně. Jakmile se to nepodobá standartu je to špatné. Buďto Vás napadnou, že je fotka upravena, nebo stažena z internetu, nebo, že pták na fotce není Váš a podobně. Jakmile jim dojdou argumenty, řeknou že to je kříženec a tím to končí. Tito lidé bohužel hodně ovlivňují opravdové chovatele, kteří mají co nabídnout, kteří mají praktické znalosti a ne pouze vyčtené. Ptáky si nedotáhly ze zahraničí (Belgie, Holandsko, Německo) jako někteří a postupem času svůj chov mutací rok od roku šlechtí, ale bohužel raději nepřispějí. Proč taky.
V mém chovu agapornisů škraboškových, mám jeden pro mě hodně zajímavý pár. Před dvěma roky jsem měl v hnízdě mládě, které bylo zbarveno polovina těla jedna barva a druhá polovina úplně jiná. Dle mého se nejednalo o půleného ptáka, ale prostě o Multicolora. Myslel jsem, že to byl omyl přírody. Bohužel mládě uhynulo, ale fotky jsem nějaké stihl pořídit. Zajímavé pro mě bylo, že dalším rokem ptáci měli v hnízdě další podivně zbarvené mládě (2017) Mládě v hnízdě bylo modře fialové, ale mělo červený zobák. Postupně mládě ztrácelo modře fialové zbarvení a nakonec se změnilo v zelené zbarvení. Momentálně jej mám v chovu a vypadá jako VV violet D zelený (tmavozelený s 2fialovými faktory), ale s tím rozdílem, že když se na něj podíváte opravdu důkladně je tam vidět opravdu modrý fialový pod odstín (nemyslím tím fialkové zbarvení, které lze u běžných zelených ptácích s fialovým faktorem zpozorovat). V druhém hnízdě roku 2017 bylo u stejné páry mládě tyrkysově zbarvené, schválně nepíši tyrkysová mutace. Mládě bylo zelené tyrkysové s modravým nádechem. Jakmile mládě vylétlo z hnízda začalo se zbarvení měnit a hodně teď připomíná zelenou pastelovou mutaci, ale není to úplně stejný odstín barev jako u zelených pastelů. Toto vše od jednoho páru, který je složen V violet D zelený/pastel x V violet modrý pastel. (Tmavozelený s 1 fialovým faktorem štěpitelný na pastel x modrý pastel s 1fialovým faktorem). Je záhadou, že co hnízdo to odlišně zbarvené mládě a to už jsem nějakých těch mladých agapornisů odchoval.
Teď se ještě vrátím k tématu, dříve když jsem choval kakariky byli hodně žádané straky s převažujícím žlutým zbarvením. Strakatost u kakariků byla různá a proto věřím že v kombinaci s modrou mutací lze dosáhnout opravdu zajímavě zbarvených strakatých ptáků(například modré straky, kde převažuje bílé zbarvení). Bude proto velmi problematické zjistit a ustálit případné Mottle, ale věřím tak jak to bylo s modrou mutací, že se takový ptáci v brzké době objeví.
Ještě bych rád ukázal co mám například v chovu. Není to rarita, protože se takové ptáky již dříve podařilo odchovat. Schválně nebudu tvrdit, že se jedná o progresivní straku Mottle, ale raději napíši, že mám v chovu agapornise, který se hodně této mutaci podobá. Nechci se s nikým dohadovat. Obrázek ať si udělá každý sám. Na fotce je samička, která pochází ze Slovenska pořizována jako čistý na nic neštěpící agapornis(byla úplně zelená). Momentálně je v páru se zeleným samečkem a má 3 zeleně zbarvené mláďata. Pokud by se našel někdo kdo má podobně zbarvené ptáky, rád s ním odchovy vyměním, případně koupím. Na začátku sezóny byla samička více zelená a myslím si že příští rok bude úplně žlutá až na hlavu. Můj Email: ondra.hala@email.cz (chovám běžné mutace agapornisů škraboškových plus například mutace jako dominantní straky, Slaty, Edged, v různých kombinacích. Dále pak Lutino, Albino a štěpáky).
Dobrý den.
Je opravdu složité vám správně poradit. Já sám buduji v garáži nové voliéry. Uprostřed garaže je krmná chodba a na levé straně mám Zálety 140cm dlouhé a 80 cm široké. Ptáci mohou létat ven okénky do venkovních voliér. Na pravé straně letos budou nově postaveny klecové boxy o rozměrech 120 délka,70 cm výška a šířka. Osvětlení zajišťuji třemi led žárovkami a vytápím akumulačními kamny. Letos chci velké vrata zazdít, udělat vstupní dveře a okno kvůli světlu a větrání. Jde o to, že tato budova je u mého domu. Jeden chovatel, kterého jsem navštívil měl v garáži celopletivové boxy. Druhý chovatel má v garáži taky papoušky a tato garáž je mimo jeho bydliště v řadovce garáží. Pokud si pamatuji, tak špatné osvětlení a nevytápěno. Světlo, topení a dostatek čerstvého vzduchu by měli být hlavní priority. Nezapomínejte na to, že papoušci jsou poměrně dost slyšet a určitě budou lákat zloděje a závistivce. Naposledy navštívený chovatel to dle mého vyřešil asi nejlépe. Zakoupil si pozemek, na kterém má menší firmu a tam si postavil voliéry. Doporučuji všechno zvážit.
Hlavně si nechte poradit od chovatele, který vám papouška prodával. Je my divné dávat alexandrovy malému směs pro velké papoušky plus ořechy. Dle mého pšenice a cedrové ořechy nebude louskat. Pšenici spíše nakličuji. Směs s ořechy bude pro alexandra příliš tučná a sušené ovoce dle mého zbytečné, když budete podávat čerstvé. Volil bych směs pro střední papoušky s menším obsahem slunečnice, nebo spíše směs kde je menší podíl žíhané, nebo bílé slunečnice. Vyzkoušejte Deli nature, nebo vámi zmiňovanou avicentru pro střední papoušky. Nemůžu vám jinak poradit. Alexandry chovám, ale míchám si sám. Hodně zdaru.
Již 8 let chovám pár. Vyzkoušel jsem všechno a pořád nehnízdí. Samec když je v toku svěšuje křídla a samice to dělá taky. Jakmile se k sobě více přiblíží jako, že by na ni samec mohl naskočit, tak samice spustí nepříjemný krákot. Mají oba DNA, takže je to pár. Proto jsem se rozhodoval že je prodám, ale nakonec jsem pořídil další dva kusy a přepároval jsem je. Nový samec 5 let samice 8 let. Starý samec 8 let a nová samice 13 let (ručně dokrmená). Obě páry se docela tolerují, jedí spolu z misek a jsou zvlášť každá v jiné místnosti. Jeden pár je ve voliéře bez výletu ven a druhý má výlet ven. Jsou to dost hluční ptáci. a údajně hnízdí až 7 rokem. Samozřejmě jsou vyjímky.
Dobrý den.
Tyto přípravky jsem používal dlouhodobě bez jakýchkoliv viditelných pozitivních příznaků cca 3 roky. Pak po konzultaci s panem Tukačem my bylo řečeno, že krátkodobé používání těchto přípravků nemá smysl, prostě se musí používat dlouhodoběji. Momentálně teď dávám optimin, protože jsem půl láhve používal pro austrálii na jaře, teď dávám zbytek africe. Osobně již používám jiné přípravky a tyto pouze jen občas. Samozřejmě podávám i ovoce a zeleninu. Vitamíny do vody jsou vždy ošemetná záležitost, protože nikdy nevíte kolik toho papoušek do sebe dostane a zda se vůbec napije. Některým stačí pouze tekutiny z jablka, nebo hroznového vína a vody se třeba vůbec nenapijí.
cone
napsal(a):
Toužebně jsem očekával druhé hnízdění svých nových senegalců - první skončilo fatálně - tři vejce, jedno rozbité, z druhého vylíhnuto mládě, které nechali rodičové uhynout hlady, třetí vejce jsem odebral a dolíhl v líhni. Druhé - nynější hnízdění dopadlo podobně - dvě vejce jak takž zahřívané, při včerejší kontrole budky (v termínu líhnutí) jedno mládě nenakrmeno a mrtvé, druhé nenakrmeno, ale ještě živé - no ale je již po probdělé noci na dobré cestě k životu - bude samozřejmě ručně dokrmeno. (zachráněné mládě mělo 7 g a mrtvolka dokonce 8 g)
+takže milí zkušení a chytří zastánci přirozených odchovů jděte někam se svými doporučeními a nekritizujte - dle vás takové úsilí které jde v niveč má smysl? Tuto sezonu jsem díky radám a návodům "zkušenějších" a "chytřejších" přišel o dvě možná mláďata senegalečků a jedno mládě fantiensis. Fakt dobrý !
Pane Šiška úplně Vás chápu. Napíši svoji letošní trpkou zkušenost. Jeden z mých párů vždy vyseděl vejce a po vylíhnutí mláďata uhynuli nenakrmeny. Na radu zkušenějšího, nebo spíš radu jak bych k tomu mohl předejít jsem to zkusil. Mláďata rodiče krmily a v době, kdy jsem je šel kroužkovat byli obě mláďata mrtvá. Jedno bylo zohaveno bez zobáku. Trpká zkušenost a bohužel samice uhynula pár dní po nich( 19 let). Teď dokrmuji mláďata od páry, které jsem dal již 3x příležitost se zachovat ke svým mláďatům jinak. Další z mých párů vykrmil jedno mládě až na bidlo za to jsem rád, ale byli v budce tři mladí. Bohužel musím říci, že tak jako vy nesdílím názory některých odborníků, že je chyba jen v chovateli (to jsem se přesvědčil již trpce několikrát. Žádná změna nepomohla) a nesdílím ani názor, že ten kdo dokrmuje je v něčem horší než ten, kdo neustále vyhazuje mrtvá mláďata. Momentálně zastávám názor, že ptákům 1-2x nechám příležitost a pak již budu raději dokrmovat než mladé vyhazovat mrtvé. To mládě které vykrmily až na bidlo mi už teď bere krmení z ruky, takže je tak jak tak krotký. Ano má možná lepší vlohy pro chov, ale to ukáže čas, protože zůstane u mě v chovu.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Já jsem jim tam volal a prý když nemám kupní smlouvu tak mám smolíka, abych to měl na papíru od nich tak jsem té paní psal email aby mě to napsala ale deset dní a žádná odezva.
Tak si vymyslet kupní nebo darovací smlouvu a asi budou spokojeni.
Já taky volal a mám jinou zkušenost. Chtěla kupní smlouvu, řekl jsem že žádnou nemám, tak chtějí výpis z evidenční knihy. Prostě něco kde je datum pořízení a hlavně potřebují datum a měsíc narození. Dále my bylo řečeno, že čím více informací jim poskytnu tím lépe (od koho jsem papoušky pořídil). Úplně nejlepší je když se dopídí k rodičům pořízeného papouška. Paní byla velice ochotná se vším my poradila a vše mám nejlépe zaslat i s tel. číslem aby mě mohli informovat.
beobeo
napsal(a):
Zdravím, též jsem nechtěl pana / Pepu/ tahat do diskuze. Měl na to dva dny aby se rozumně vyjádřil k prodeji pap. senegalského, což neudělal.Evidentně si musel být vědom co prodává, když se jedná o zkušeného chovatele. PŠ.
Ještě by mě zajímalo, jak jste přišel na to, že prodává ptáky ze starými kroužky, když jste je neviděl? Z fotek? Jste Jasnověděc? Kdo jste představte se. Co to znamená atd. ? ještě snad něco co se Vám nelibí? To že má několik Emailů je jeho věc, to že vám přišel po telefonu arogantní to je taky jeho věc. To že maže emaily je jenom dobře alespoň nezaplňuje inzerci. Prostě jste založil diskusi ze záměrem tohoto chovatele poškodit na neopodstatněných věcech.
Evidentně se nevyjádřil k prodeji pap. senegalských, protože zjistil co jste zač a nebo jste se mu nepozdával a asi oprávněně, když jste s tím šel hned na internet.
Moudivláček
napsal(a):
Při procházení diskuzí mě zaujaly negativní a odsuzující věty o chovateli XY a Vaše opačné hodnocení dotyčného.
Na rozdíl od mnohých kritiků jste pro mě věrohodnější, než ti stěžovatelé. Uvedené údaje ve Vašem profilu tomu nasvědčují, ale neověřoval jsem, zda jste na nich dostupný. Ne vše v profilech musí být v reálu pravda. Ale nejedná se o Vaši věrohodnost.
Sám bych si zde netroufal osočovat člověka, se kterým jsem v kontaktu pouze přes mail nebo telefon. Já kupuji u chovatele, sám tak též prodávám, rizika návštěvy cizích znám. Dnes pro stáří už někam dál nejezdím.
Jen se domnívám, že napadený se mohl hájit sám, zvlášť v případě, že jak píšete to je "lepší chovatel". Působilo by to věrohodněji. Aby mě hájil kamarád, by pro mně bylo trochu ponižující.
Dobrý den. Nechtěl jsem se zapojovat. Dotyčný třeba nemá potřebu se obhajovat a zapojovat do takových diskusí. Znám i Jardu i Pepu o kterém je řeč již hodně dlouho. Jardu znám něco kolem jednoho roku. Dokonce jak Pepa nikoho moc k sobě nepouští, tak já u něj jednou byl. Je to fajn člověk a dobrý chovatel, ale svým vystupováním trochu ráznější povahy, to ho staví do blbé situace. Ještě bych rád poznamenal, že Pepa prodává mnohem více ptáků za rok než já. Nechci se ho přespříliš zastávat, ale již několikrát my lidé třeba psali SMSky a po 10 smskách z prodeje nic nebylo, nebo my lidé volají po 22:00 hodině večer, nebo si něco zamluví a pak nic a takhle bych mohl pokračovat dále. Myslím si, že Pepa je podobně jako já otráven z takových lidí a pomalu tak jako já zastává názor. Chceš, nechceš.
Neznám konkrétní případy, ani pány, kteří mu volali, ale toto si nezaslouží, aby ho zde někdo vláčel diskusemi to ledacos o pánech napovídá.
Co se týká senegalců, ty vozí prodávat docela často protože má více párů a ptáky má opravdu nádherné, protože chovám taky senegalce, vím, že odchov pod rodiči není zase až tak běžná věc u tohoto druhu.