
hicks
Informace o uživateli:
Chovám korely, agapornise škraboškové, andulky, neofémy tyrkysové, rozely pestré, rozely penant, alexandry malé, alexandry velké, papoušky senegalské, Amazoňany oranžovokřídlé, amazoňany modročelé, žaky, kakadu růžové, ary ararauny.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 13. 6. 2023 19:39:57
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
...
napsal(a):
Zdravím.
Chovám Alexandry malé a chtěl bych si pořídit velké nebo čínské.
S křikem A. malých zatím neměl nikdo ze sousedů problém a chci aby to tak i zůstalo.
Chtěl bych se zeptat který z druhů se křikem více podobá popř. je srovnatelný s A. malým.
Nebo nemám raději riskovat a pořídit papoušky Královské?
Děkuji za slušné odpovědi.
Chovám A. malé 2 páry a A. velké dva páry (zvlášť) Za sebe mohu říci, že A. malý jsou mnohem hlučnější, nebo spíše se ozývají častěji přes den i mimo období toku. A. Velcí si zařvou občas převážně v období toku, ale není to vůbec hrozné.
bartosova1955
napsal(a):
Děkujeme za fota, ale doopravdy to není nejlépe nafocené. Třeba ten halfsider tam vůbec není v takové pozici, aby to bylo poznat. Mohla bych poprosit, zda by ho nešlo nafotit malinko lépe? Ta modrá straka na šesté fotce je pěkná. A na páté fotce je jeden z rodičů?
Zdravím Vás paní Bartošová. Vidím, že vás toto téma zajímá. Původně jsem nechtěl fotky prezentovat kvůli některým lidem, ale třeba Vás a některé další to bude zajímat.
Toto mám momentálně v budce. Fotky nejsou kvalitní, některé rozmazané. Dle mého se ale nejedná o Halfslidera, protože žluté zbarvení má prakticky všude pod křídly i na křídlech.
genex
napsal(a):
Pane Hála, Vám nestačilo dřívější chovatelské znemožnění se v článku exoty a posléze na tomto vláknu?
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/detail/3097665/agapornis-skraboskovy-pastelino-x-pastelino#a3100846
na posledním příspěvku toho vlákna je znázorněno rozložení barev u škrabocha a fišera, ale pro Vás je to asi nad možnosti chápání...
připadne mi to jako " já o voze a Vy o koze". Zamyslete se... poukazuji na zelené straky z fota1,3 a 5 a Vy tu blábolíte o náprsence...
dotaz od nestor.kea byl "nie su to náhodou krížence..?" a vy tu obhajujete bastardy...
A pokud někdo má a chová ve svém chovu takové křížence, nepoužil bych od něj do chovu žádného, byť i zdánlivě čistého jedince (pokud bych neznal jeho předky minimálně 5 generací zpět).
Dobrý den. Proč mě hned napadáte a útočíte na mě? Nemyslím si, že jsem se nějak znemožnil. Článek měl dobrou odezvu až na bohužel špatně zvolenou fotografii nepřepeřeného agapornise. Dál jsem si potvrdil u zahraničních chovatelů co jsem potřeboval vědět. Až něco vy napíšete velice rád si to přečtu.
Jen jsem se zastal inzerujícího člověka, kterého mimochodem vůbec neznám, kterého tady anonymně špiníte na diskusi. Škoda jen že se nezapojil do diskuse. Jen jsem poznamenal, že jsou na fotkách dominantní straky a. škraboškového a že zbarvení hlavy je různé a mění se po přepeření, proto ne vždy se musí hned jednat o křížence. To je prostě problém některých lidí, jakmile někdo má něco jiného, nového, výmečně zbarveného je to špatně a hurá do něj. Lidská závist nezná mezí.
Dál se s vámi nemám o čem bavit, protože to nikam nevede a je to mimo toto téma.
genex
napsal(a):
Vážený, tak se podívejte znovu na "takzvané zelené škraboškové dominantní straky" foto 1,3 5.
Kde se bere u - dle Vás škraboškového - červené čelo?
Řekněte my kde se bere u škraboškových oranžová náprsenka?. Je to prostě variabilita zbarvení, pozůstatek mutací. Taky se my stalo že my sem tam vypadne podobná straka, nebo straka s hodně světlou hlavou, ale to hned neznamená, že se musí jednat o křížence. Tvrdím, jen že na fotkách je NĚKOLIK pěkných dominantních strak a. škraboškového bez známek křížence.
genex
napsal(a):
Nikoli náhodou - máte pravdu, ty straky mají do škrabochů hooodně, hodně daleko. jsou to mezidruhoví kříženci.
Myslím si že jste inzerenta hooodně, hodně poškodil. Nevím z čeho vycházíte, ale já tam několik agapornisů škraboškových dominantních strak vidím. A taky vím, že variabilita zbarvení hlavy a masky je hodně velká a po přepeření se mění.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Normálka, proč utrácet za očkování, když soused/prapradědeček/kdokoliv nikdy neočkoval a nikdy mu nic nechcíplo.
k dotazu: pokud máte v chovu myxomatózu, ta zvířata, která to třeba přežijí, nejsou dlouhodobými nosiči, normálně se po překonání onemocnění vyzdraví, akorát samci mohou být v důsledku horečky a zánětu varlat dlouhodobě neplodní.
ale pokud vám chovné samice či samec natáhnou, což u myxomatózy není vůbec neobvyklé, tak budou mrtví a v tom případě taky nemůžou představovat žádné riziko do budoucna.
myxomatózu šíří především bodavý hmyz. jestli chcete, aby se u vás ta nemoc nevyskytovala, nechte si králíky naočkovat.
Děkuji. Za nějakou odezvu. K první části vašeho i předešlého příspěvku se nebudu vyjadřovat je třeba se nad takovým rýpnutím povznést, jelikož jsem se slušně zeptal a nemíním se zde kvůli takovým výlevům dohadovat. Odsuzovat hned někoho na základě jednoho příspěvku my příjde neadekvátní. Ale i přesto děkuji.
Dobrý den.
V chovu my propukla myxomatóza. Chci se zeptat. Co s chovnými samicemi a samcem. Je možné je naočkovat a doufat že v dalších odchovech již nebudou problémy a nebo samice budou přenášet tuto nemoc. A dále čím tak nejlépe vydezinfikovat kotec? Stačí savo. Děkuji Samozřejmě se poradím i s veterinářem, ale rád bych slyšel i jiné názory.
kubanec
napsal(a):
Zdravim já to chápu ale před dvaceti lety bylo o dvě třetiny min chovatelu dnes chová každej druhej když to přeženu prosťe určitejch druhu papoušku je nadbytek a jelikož žijeme v tržni době tak výkup reaguje tržňe vemte si ty agapornyse cena šla na 500-600 a plno chovatelu rozšiřilo chovy a pak přišel útlum a lidi to zase ruší takže chov určitejch druhu je rize komerčni lidově kuli prachum z výkupu plno lidi má třeba 5 páru kralovaku tak holt když se cena bude rok držet ve vykupu na 900 stovkach tak doma nebudou držet 5 párú ale nechaj si jen jeden a ještě jeden postřech jak se asi zachova zákaznik když kralovak na stole bude stát 2500 kc a vykup dává 900 kč a borec uvidi plný bedny tak bude asi trochu naštvanej mě za 2500 a jinymu za 900
Musíte si ale uvědomit, že před dvaceti lety taky nebylo tolik výkupců. Z toho co píšete v dalším příspěvku radíte lidem aby chovali vzácnější druhy, ale to je špatně to pak radíte aby chovali ptáky pro peníze. Především ten který to má jako koníček chová to co se líbí právě jemu a už vůbec neřeší zda je o to ve výkupu zájem. Já například chovám jak dražší ptáky, ale teď jsem si pro radost pořídil zebřičky a korely. Nepořizoval jsem je s myšlenkou výdělku, ale protože se my to libí a o tom to je. Ti co chovají 5 párů králováků je nechovají pro peníze, ale pro radost. Neustále zde narážíte na finance a na to co je výhodné chovat a co ne. To je špatný začátek, protože je chov především záliba. To že si někdo přivydělá nějakou korunu navíc je pouze jen dobře. Já chovám 55 párů agapornisů, myslíte si, že jsem množitel? Jenže už nevidíte to proč chovám tolik párů především mám určité záměry s mutacemi, pak také chov kvalitních přírodních jedinců atd. Určitě to není vždy o množení. Výkup a.škraboškové vůbec nevykupuje a stále svůj chov neomezuji.
kubanec
napsal(a):
Tak je nadvýroba tak proč by dávali víc lidi brblaj a stejňe to tam daj neprodá jeden prodá druhej doma má mladý od 5 párú tak co s tim bude ďelat bude to doma živit?
Zdravím neberte to ve zlém, ale dle mého vůbec nechápete podstatu výkupu. Výkup ovlivňuje celé chovatelství, není to o tom, aby jste zde nabádal lidi, aby nemnožily. Pokud nebude výkup silně to ovlivní cenu i poptávku u chovatele, kteří prodávají na burzách, nebo doma přes internet. Pamatuji časy, kdy například výkup nevykupoval agapornise škraboškové. Všichni se jich zbavovali a za dva roky cena vyletěla až na 500Kč kus což už je opět minulost, ale je to bohužel tak. Nemusíte chovat od jednoho druhu 5 párů a ani nemusíte vyhledávat výkup tak jako já, ale i přesto vás i mě výkupní ceny ovlivňují.
Uvedu příklad. Kamarád odchoval jeden rok od jedné páry a. malých 10 mladých což je nádhera, už toto napovídá o tom, že nemusíte chovat 5 párů aby jste dosáhl takového počtu mláďat. Čekal na lepší výkupní ceny a nakonec se dozvěděl že dostane 500Kč za mládě. Co teď, radil jsem mu ať prodá na burze, nebo přes internet třeba za 800. Dle mého se cena pohybuje 800 - 1000 Kč za přírodní zbarvení. Bohužel zvolil jinou variantu a dal je do výkupu. Je to každého volba zda dá, nebo nedá do výkupu. Dostal 5000Kč, mohl ale počkat a dostat více, ale má to i své nevýhody. Prodá jednoho, dva a zbytek mu lítá doma, musí je krmit, nakonec nedejbože třeba jeden, nebo dva uhynou, nebo taky ne, ale muže se to stát s tím se musí počítat. Pak nakonec zjistí, že projel po burzách benzínu vše si spočítá a bude mít ve výsledným efektu jen pár korun navíc. Ale o tom to prostě je, každý se musí rozhodnout co je pro něj výhodnější a zda oželí těch pár korun na víc a nebo ne. Pak ale si nesmí stěžovat na výkupní ceny, protože je to pouze jeho rozhodnutí.
agosci
napsal(a):
Nepotřebuji od nikoho písemný důkaz, pro mě nejlepší důkaz jsou vlastní zkušenosti a na základě těch podávám svůj názor.
Navíc znám více chovatelů, kteří krmí Avicentrou právě proto, že je nižší cena.
Dovolím si taky něco napsat. DN je prostě kvalita o tom není pochyb. Pestrost zrnin, čistota a lesklost jsou výhodami. Nevýhody jsou ty, že i když je čistší, tak i v DN jsou nečistoty, především prašnost to každý zjistí až dojde na spodní část pytle a nebo směs přesype do nějaké nádoby. Další nevýhodou je, že hodně při zkrmování zůstávají zbytky. Dospěl jsem k názoru, že je směs natolik vyvážená, že si ptáci vyberou jen to nejlepší a zbytek ignorují což znamená, že by mohlo být menší denní dávkování pro daný druh. Nebo jsou některé zrniny pro určitý druh z nějakého důvodu prostě tvrdé. Další nevýhodou je cena. Tuto směs si můžou dovolit spíše ti bohatší, nebo ti co nechovají velké množství ptáků. Taky jsem spoustu let krmil DN a nepatřil jsem ani do jedné skupiny. Postupem času ptáků přibývalo a DN zdražila, proto jsem byl nucen přejít na jiné krmení.
Avicentru jsem také kupoval, teď nemluvím o speciálních směsích jako je například Delux atd., ale o směsích určených pro běžné ptáky. Vždy mě naštval jak už zde někdo napsal větší podíl slunečnice, nebo levnějších surovin jako například pšenice. Tato směs je vyvážená a v poměru s cenou pro české chovatele velice příznivá a mohu ji vřele doporučit, občas si ji taky pořídím. Poslední dobou je nabízena ještě za lepší ceny a mnoha chovateli doporučována a používána v chovech dle mého je to dobrá volba a každý by ji měl vyzkoušet a pak posoudit co je pro jeho ptáky lepší.
Já osobně si kupuji zrniny a míchám si krmení sám. Je to pro mě mnohem levnější a vhodnější, protože si namíchám tak jak potřebují v určitém období a pro určité ptáky. Z praktického hlediska je to horší, protože musím mít uskladněno krmení zvlášť a pokaždé si jej míchat. Dle mého toto je asi nejvhodnější pro ty chovatele, kteří chovají více papoušků. Pak je zde možnost si pořídit nějakou směs a ty si ještě naředit (upravit) dle potřeby.
Osobně si myslím, že než se zde dohadovat co je kvalitnější a co není by si měl každý sám pořídit obě značky, zapsat si cenu za kterou nakoupil, jak dlouho mu krmení vydrželo, jak je ptáky přijímáno atd. a nakonec si spočítat celoroční výdaje a spotřebu. V neposlední řadě by měl chovatel na ptácích zpozorovat co jim více pasuje a dle toho se zařídit. Něco jiného je, když chovatel krmí jednou směsí stejné druhy nebo druhy s podobnými stravovacími návyky, nebo chová různé druhy, kterým musí pořizovat různé druhy směsí.
Madas
napsal(a):
Chovat tak krásného papouška v kleci 140cm? Ruku na srdce :( odchovat ANO, ale potom voliera.
Dobrý den.
Souhlasím s vámi, ale je spousta chovatelů, kteří chovají své ptáky dle svých možností. Uvedená klec je dostačující. Chovám 7 párů v různých klecových boxech. Tři páry mají k dispozici voliérky 150 x 80 x 170cm výška. Samozřejmě bych rád v budoucnu vybudoval pro senegalce něco venku, ale ani ne tak kvůli prostoru, ale spíš kvůli dešti, sluníčku a čerstvém vzduchu. Občas na střídačku dávám senegalce ven do 3 metrové voliéry. Je to nádhera, ptáci pěkně ožijí a je radost se na ně dívat, ale jsou to především šplhavci, rozhodně to nejsou letci jako austrálie. Každopádně poslední odpověď, kterou jste napsal, tak se sní stotožňuji.
corvuscorax
napsal(a):
Už se tu to probíralo několikrát a nikdo to nebere vážně. Měli byste si pánové uvědomit, že ptáci spolu komunikují už ve vajíčku. Jak si má královák vybrat partnera, když ho vychovají korely nebo jiný druh. Potom si tu stěžujete, že samice nesedí, nekrmí chodí do budky kontrolním otvorem nebo snáší na zem. Kdybyste si koupili ptáky od chovatele, co má odchovy přirozenou cestou pod rodiči, tak se tomu vyhnete a na burzách nebudou králováci takzvaně putovní, co kolují od chovatele k chovateli a jsou zaručeně chovní. Pak se divíte když si někdo za takového králováka řekne 3 tisíce a máte pocit, že chce zbohatnout. Za pětistovku navíc si ušetříte další léta zklamání a králováci vám v budoucnu udělají radost z chovu.
S tím souhlasím. Jenže já jel přímo k chovateli, připlatil jsem si, viděl jsem ptáky létat ve voliéře s rodiči. Viděl jsem v jaké budce byli odchováni a stejně my samice snáší vejce a nesedí na nich, ale stále zkouším a doufám, že na vejce zasedne. Takže to co jste napsal není až tak úplná pravda, že ptáci vychování rodiči až na bidlo jsou spolehlivý.
Mě do určitého věku krmily králováky penanti a nezdá se my že byli menší, dokonce kakarici my krmily senegalce a taky nebyli menší. Jde o to, že korely budou prostě častěji a více krmit. Pokud jim chovatel poskytne dostatek krmiva, tak nevidím důvod proč by měli být králováci menší. Prodat samici dál je nejčastější řešení, ale co to řeší. Nevím jak by se pánům líbilo, kdyby si takovou samici koupily a tvrzení, že by takovou samici nekoupily je mylné, protože navykládat jim může každý co chce. Myslím si, že by měl každý vyzkoušet jiné varianty než hned prodávat dál.
sunflowersman
napsal(a):
Ahoj Ondro.
Přes naše dřívější neshody ohledně chovu agapornisů, dovolím si říct můj názor. Vím, že v Tvém chovu je velká dávka úsilí, avšak musíš uznat, že Tebou určený pták na fotkách není jedinec, který má být prezentován jako návod. Jakožto chovatel specializující na tento druh by jsi si měl říci, že to není ono, budu pracovat dále. Několik let zpátky jsem kupoval pozůstalost a byl tam prvotřídní lutino personatus, tehdy jsem dostal čočku a jedinec odchovával u kamaráda jako fišerák, mladé měli neurčitelné, šla vidět krev škrabošky. Po dvou sezonách uhynul. Pamatuji si na velké výhrady, přitom se jednalo o jedince s nádherně zařezanou maskou a postavou odpovídajíce druhu. Ondro, kritika je důležitá a věř, že to je parádní motivace, jak jít dále. Jakožto milovník agapornisů nemůžu souhlasit s tím, že to je více škraboškový, než fisheri. Zcela určitě se jedná o jedince s dosti variabilní krví. Nějaký čas již chovám jen růžohrdlé, mimo určitá spestření chovu, bral jsem nějaké ptáky od pana Blažka, také jsem nějaký čas polemizoval nad určitými otázkami, spousta chovatelů slibovalo lepší ptáky, ale skutek utek, nyní vím, že jsem neprohloupil a vím jakou váhu má, nechat si poradit. Člověk se neustále učí a je dobré, pokud umí uznat chyby a kritiku a je to motorem jeho rozvíjení. Vždyť nikdo nejsme dokonalí, dohadování ničemu nevede. Určitě uděláme více pro tyto krásné ptáky, když dokážeme uznat i názory jiných. Hlavní je nedělat závěry z jednoho odchovu, takových jedinců je potřeba odchovat více, aby byl člověk i sebekritický.
Mira Štěpán.
Ahoj Miro.
Díky. Spory jsme spolu měli, nebo spíše několik odlišných názorů. Věřím, že kdyby jsme se znali osobně změnily by jsme na určité věci názor. Tak jako s panem Šiškou s kterým se pravidelně potkávám na burzách.
aerforce
napsal(a):
Dobrý večer,
myslím, že s panem Sojkou žádné zásadní problémy nejsou. Kdyby byly zásadní nesrovnalosti, nebyl by Český klub chovatelů agapornisů členem ACHEP, jehož místopředsedou je pan Sojka. Členství v asociaci je dobrovolné. Členi CZAC byli na Výroční členské schůze,14 dní zpět, seznámeni s možností vystavovat na Exotě Olomouc a účast na této výstavě byla klubem doporučena. Zároveň to však neznamená, že nemůžeme mít na různá témata odlišné názory. Každopádně i kdyby spory byly a diskuze ifauny se toho účastnila, od toho zde je: ventilování názorů, diskuze k tématům, různé problematice apod.
Doporučení s kým co osobně řešit jak nebo přes jaké médium si lze ponechat od cesty...
Když někdo upozorní na chybu v článku, resp. upozorní na zavádějící informace, není důvod mlčet a mást chovatele. Jestli to měl ohlídat vydavatel nebo autor, je pro čtenáře nepodstatné. Ve výsledku je obsah závadný a mate. Z vlastní zkušenosti s redakcemi víme, že v případě, kdy jsme chtěli změnit fotku v článku, bylo možné dělat korekci i den před tiskem (cca týden - 10 dní než je časopis ve schránkách). Za tu dobu agapornis tak rychle "nepřepeří" a pravděpodobně si ani nikdo neuvědomil, že tam je "žlutej fišerák". Resp. skoro určitě si to nikdo neuvědomil, proto jak je z výše uvedených příspěvků patrné, byly Dirkovi a dalším chovatelům poskytnuty jiné fotky, než ta původní z článku. Pak je napováženou, že i u "nových" fotek někteří váhají a přiklánějí se k možnosti "asi" škraboškový.
K tématu toho bylo řečeno dost, nechť si každý udělá obrázek a názor sám. Měl jsem možnost vidět komentář posuzovatele agapornisů, p. Václava Blažka, kde se zabýval rozsahem červené/oranžové barvy u ino zelených agapornisů fischeri a škraboškových, včetně přírodní formy. Ač je výše psáno "Nepřeji si aby jste použil mé fotky (příspěvek z 23.04.2016 08:45) a publikování na základě zveřejněných fotek nebude možné (i to však lze zprostředkovaně provést), v uvedeném srovnání bylo krásně zvýrazněno, jaké rozsahy barev by u agapornisů měly být. Stručně řečeno - stačí si představit přírodního škrabocha/fišeráka, jejich hlavu, a promítnout si to do jiné barvy (mutace). Omluva "nezabývám se výstavním chovem" je irelevantní hned v případě, kdy někdo prezentuje svůj chov jako "specializující se..., cílený, apod." nebo poskytuje informace v médiích pro rozšíření. Ono i obecně lze říct, že chovatelé chtějí mít kvalitní chovy, kvalitní ptáky, a tím (byť možná nevědomě) se přibližují standardům.
Je jasné, že odchovat ino zelené škrabochy, liliany, hnědohlavce, ale i fišeráky není zatím snadné. Stejně jako dilute fischeri, hnědohlavce, plavé fišeráky nebo etiopské... Tyto chovatele známe, jak v ČR tak v zahraničí, ale každý si dá velký pozor na to, co "vypustí do světa" a jak prezentuje informace pro další chovatele. Zároveň se u standardních jedinců pohybujeme i v odpovídající cenové relaci.
Závěrem. Pokud je prezentován text se zkreslenými informacemi, nemůže se nikdo divit tomu, že se objeví nesouhlasné názory. Poplácávat po ramenou se lze anonymně ve frontách u výkupu nebo třeba i mezi známými. "Zbývající" veřejnost si musí udělat úsudek sama a to nejlépe na základě všech informací. To platí nyní i v budoucnu - mlčet, kdy dochází (byť asi nevědomému) matení, každý nebude. Čest těm, kdo si to uvědomí a dokáží uznat chybu.
Pěkný zbytek dne.
Dovedu uznat pěkný příspěvek. Konečně bez urážek a slovního napadání.
Byly my otisknuty dva články. Nejdříve byl napsán článek o lutinu. Pak mě pan Sojka požádal o napsání více informací o mém chovu, ale to vydalo na druhý článek, který byl uveřejněn jako první v březnovém čísle. Tudíž článek o lutinu byl napsán v únoru a fotky byly foceny někdy v té době leden/únor. Proto se nejedná o přepeření během týdne.
Neustále se píše, že uvádím nepravdivé údaje. Údaje jsou naprosto pravdivé, nemám důvod si vymýšlet. Taky jsem byl nařčen že je na fotkách jiný pták. Jenže bohudík si své odchovy kroužkuji kroužky ze svým příjmením, takže jsem tuto teorii rychle vyvrátil. V podstatě chápu, že někdo píše že se jedná o fišeráka. Je to jejich názor. Chápu to, že moc lutino škraboškových není, proto je to asi ne tak úplně probádaná oblast. Já si stojím za tím, že chovám a. škraboškové, pět generací rodičů štěpitelných na INO byly škraboškový a taky odchované lutino je PRO MĚ škraboškové. Uznávám, není maska úplně ideální, ale jak my napsalo několik zahraničních chovatelů u fišeráka je oranžové zbarvení tmavší. Budu se nadále snažit masku zkvalitňovat. A ať se to některým lidem libí nebo ne.
Specializující, cílený chov nemusí být vždy pro výstavní účely.
Pro pana Vacka: Fotka je už přiložena výše. Pokusím se již v tomto tématu nepokračovat, protože již odbočuje jiným směrem a neustále si každý hájí to svoje. Někteří už začínají i urážet a podobně. Neposlouchá se my to pěkně, proto vždy musím nějak zareagovat, ale prostě zde budou vždy dvě možná tři skupiny lidí. Ti co budou tvrdit, že se jedná o škraboškového, ti co budou tvrdit že se jedná o fischeráka a ti co mě nemusí a za každou cenu my půjdou po krku.
miloslavblazek
napsal(a):
Hm toto už se opravdu nedá číst...
Snůžka nepravd...
Pan Hála napadá Český klub chovatelů agapornisů, že propaguje nové názvosloví mutací, (že mu nikdo nerozumí) které vydal náš přítel Dirk Van den Abeele, potom se na něj najednou odvolává, tvrdí, že pták je nepřepeřený, když každý dlouholetý chovatel agapornisů s bílým okružím ví, že po přepeření se pták až tak mnoho nezmění... atd. atd.
Napadá mne, že jsem to celý já, ale přitom neřekne co jsem to celý já, když já jsem žádné agapornisy škraboškové ino nikomu neprodal, protože jich bylo tak málo...atd. atd.
Jen se divím panu Sojkovi vydavateli Nové exoty, který také napadá jeden z nejlépe fungujících klubů v ČR, že dává těmto lidem (kteří mají mimo jiné problém s pravopisem) prostor v jeho časopisu...atd. atd.
Pane Blažek úplně zbytečně stahujete diskusi jiným směrem. Nikoho z klubu ZDE nenapadám. Snažím se diskutovat slušnou formou. Zatím zde čtu urážky a osočování od jiných a pořád se snažím diskutovat slušnou formou narozdíl od některých, kteří se mě snaží pouze vyprovokovat. Kolega u Vás kupoval pastelina, nikdo zde nepsal o čistém INO. Co se týká pana Sojky problémy si sním neřešte přezemě ani přes tuto diskusi, ale osobně sním.
sofinka
napsal(a):
Pane Hala už se ty vaše keci vážně nedají číst proto si dovolím sem vložit foto abyste věděl jak to má vypadat a pokut nejste úplně mimo realitu tak uznáte že nemáte ino personaty.
Velmi pěkní ptáci. Děkuji za vloženou fotku. Myslím, že když se na ni každý podívá a konkrétně na ptáka úplně napravo bude všem jasné kdo tu kecá. Variabilita rozsahu oranžové masky bude asi velká. Aktuální foto mého lutina. Oranžová maska není sytě oranžová jako by měla být u fischeráka. Nemám důvod někomu negativně hodnotit ptáky od toho tu jsou jiní.
rara
napsal(a):
Dal bych ho do páru s čistě přírodním ptákem. Zkuste tohle https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/2716729/agapornisy-personata-prirodna-forma/.
Dobrý den děkuji moc.
Právě mé úmysly byly úplně jiné. Odchovaného Albino jedince jsem dal na údajně čistého neštěpitelného jedince, abych si odchoval silné štěpáky, ale v hnízdě se vyklubali 3 albino a jeden lutino jedinec. Sám uznáte, že toto jsem předvídat nemohl, že to takhle dopadne. Byla to neuvěřitelná náhoda. Jinak lutino samičku jsem dal na přírodního jedince, který možná štěpí do modrých, protože je odchovaný po přírodních ptácích. Ve svém chovu mám několik párů standartně zbarvených přírodních ptáků. Jinak odkaz na inzerát pana Bronislava Vavra znám již jsem sním komunikoval o případné koupi, jsme tak trochu domluveni. Nicméně mě momentálně tíží finance, proto jsem nákup od něj musel odložit. Zde dávám fotku rodičovského páru od kterého jsem odchoval INO.
Ještě jednou děkuji za pozitivní příspěvky.
genex
napsal(a):
Jak tak koukám, debata se rozproudila po příspěvku sofinky k fotce zelené ino v exotě. Tato fotka je vyobrazena v příspěvku výše ze dne 7.4.2016 ve 12:32. Najednou se zde objevilo 9 fotek jiných. Proč se nebavíte o té původní a podsouváte zde i panu Dirkovi něco jiného a ještě se jím zaštitujete ?
… a dodává, že kostrč je žluto bílá. (rump in personatus is yellow / white)
Jak může udávat že kostrč je žluto bílá, když na zmíněné fotce kostrč vůbec není vidět? Vyjadřuje se k jiným podstrčeným fotkám? Asi ano.
Dobrý den.
Za nikoho se nezaštituji. Čtěte pozorně co jsem napsal. Psal jsem že se JÁ budu držet co my napsal. Na devíti fotkách je stejný pták akorát po přepeření. Když odchováte mladého přírodního penanta je zelený po přepeření je červený. V době kdy jsem psal článek byl pták nepřepeřený je to složité pochopit?
Nevím proč psal o kostrči. Fotky jsem znovu prohlédl a kostrč vyfocena není, proto to psal pravděpodobně všeobecně, že i tak se dá například rozpoznat lutino a. škraboškový. Jeho vědomosti sahají mnohem dál než ty moje i ty vaše.
Jinak pane Columbo můžete nám ukázat své fotky lutino agapornise škraboškového? Děkuji budu se těšit alespoň budu mít s čím porovnávat.