
honzik
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 22. 8. 2011 10:39:03
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
klakier
napsal(a):
Mám takový menší problém a chtěl bych se zeptat na názor chovatelů slepic. Já jsem začínal s chovem vodní drůbeže s pižmovkami a husami. O inteligenci hus není pochyb (snad labutí jsou trochu tupější) snadno se učí, rychle pochopí nové věci. Pižmovkám to taky v hlavě šrotuje zvláště, kdy se sleduje kachňata jak si hrají s každou cetkou na dvoře. Začal jsem ale přecházet na hrabavé a čistší plemena. Mám nyní araukany a mám pocit, že jsou naprosto vygumované. Jsou sice ještě mladé, ale mám z nich trochu strach. Kupoval jsem jako drůbež do velkého výběhu k lesu ale mám strach je vůbec vypustit ven. Mám dotaz, jestli se mi to jen zdá (přeci jenom je to můj první chov slepic na které "čučím" od rána do večera. Když jsme měli kuřata hybridů tak jsem je vůbec nesledoval tak nemám s čím srovnávat. Možná je to tím, že nejsou odchovány pod kvočnou a tak nemají zaběhané správné instinkty. Takže se ptám. Pozorovali jste někdy nějaké významné rozdíly v inteligenci slepic mezi jednotlivými plemeny? Zdá se Vám, že je nějaké učenlivější a jiné hloupé nebo je to nastejno?
Předem díky všem za odpověď.
Zdravím, araukany jsou dosti divoké a nesnadno ochočitelné slípky. Často se u nich vyskytuje i kanibalismus, ale to bývá především z nedostatku prostoru. Nemyslím si však že by nebyly schopné se vrátit z výběhu zpět do kurníku. U lesa bych se spíše bál útoku pernatých dravců. Honzik
lesk
napsal(a):
Slyšel jsem od známého, že výběrem vhodných vajíček lze ovlivnit procento vylíhlích slepiček. Údajně se mají z protáhlejších vajec se špičatějším koncem líhnout kohoutci a z kulatějších spíše slepičky.
Nemáte s tím někdo zkušenosti, případně nevíte o nějaké studii na toto téma? Díky Zdeněk
Myslím si, že to není možné. Otec studoval genetiku drůbeže a nikdy se s tím nesetkal. Honzik
Dobrý den,jsem mladý chovatel a chystám se zařídit svou první voliéru. Žádám tímto zkušené chovatele pěvců o informace o jejich chovu a ustájení ve venkovní voliéře. Dále popis druhů vhodných do společnské voliéry. Zajímá mě hlavně hýl obecný, stehlík obecný a zvonek zelený(i jejich mutace). Potom jěště kontakt na nějakého chovatele tohoto ptactva kvůli případné koupi. Předem moc děkuji za odpovědi!
redpoll
napsal(a):
Milý Honzíku!
Asi příliš nepotěším. Vstupem do EU jsme se v této oblasti dostali do nemilé situace, podle zákona je chov, lov, prodej nebo chytání volně žijících ptáků zakázáno. Jiná situace je, když se bude jednat o ptáka v zajetí prokazetelně odchovaného a nezaměnitelně označeného nesnímatelným uzavřeným kroužkem nebo čipem a evidovaného orgánem ochrany přírody. V tom případě se podle písmene d), § 3 zákona č.114/1992 Sb., - novelizovaného, jedná o tzv. jedince v přímé péči člověka. Takových jedinců je a bude velmi málo, bude to chtít si je asi objednat u někoho na záznam, jako s každými jinými těžko dostupnými druhy se to provádí. Kontakty na chovatele - k tomu už lze použít pak běžnou inzerci. Lze pochopitelně očekávat i změnu cenové relace takových jedinců proti dosavadním zvyklostem. Protože ale tyto řádky budou sloužit univerzálně i dalším chovatelům, pokud takového nezaměnitelné označeného ptáka máte, doporučuji procesu zaevidování se nebát. V zákoně je dále uvedeno, že pokud orgán ochrany přírody nemá důvodné podezření z nelegálního původu jedince, je povinen jeho evidenci provést do 30 dnů. Riskovat to postaru bych považoval za totéž jako si koupit zjevně kradený výrobek nebo zboží. S mutacemi to nebude taky jednodušší. V chovech se tito ptáci u nás snadno spočítají téměř na prstech, nabídka opravdu minimální, navíc cena (pýr hýlů z obrázku - hnědý pastel) stál nedávno myslím 300 - 400 €. U mutačních ptáků je pak dobře si jejich pořízení rozmyslet, přece jen jisté problémy s genetikou, výše investice. Postup pokus - omyl vzhledem k zatímní vzácnosti podobného chovného materiálu by byl neodpovědný i vůči ostatním chovatelům. Prostě v současné době je to najednou všechno obtížnější než bylo, nicméně dnešní doba přináší spoustu analogických situací s nimiž se musíme vyrovnat i my, už o něco starší. Je tu možnost ještě tzv. napůl exotů, jako hýl mexický, zvonek černohlavý, nekteří hýlové z východu, američtí čížci nebo afričtí zvonohlíci.
Děkuji za odpověď. Koukám,že legální chov těchto pěvců asi opravdu nebude jednoduchý. Mám k dispozici voliéru bez zatepleného úkrytu nebo budky, a tak by pro mě tito ptáci byli asi nejvhodnější,ale když vidím jaké jsou s tím obřady,asi si koupím andulku.
trewq
napsal(a):
Dvě čínky se rozhodly sedět v jednom dutém stromě. Minulý týden jednu zakousl pes. Zbylá sedí na 26 vejcích. Tipněte si kolik se vylíhne káčat. Průběžně budu doplňovat fotodokumentaci.
Já typuji tak 22 kachňat,i když se zdá že kachna nemá s obsednutím vajec problémy.Ale přeci jen 26 vajec je na jednu pižmovku až až.Honzik