
irenaa
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 4. 1. 2019 16:44:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
bilusik
napsal(a):
Já také beru peníze za krytí až v 7 týdnech za štěňata co odchovají ( zapíší ) - počet štěňat - krát domluvená částka za každé štěně, kolikrát počkám i až 1 nebo 2 štěňata prodají. A zatím s tím nebyl nikdy žádný problém. Ale když přijedou ze zahraničí, tak dohodnutou částku po krytí ( kde by je člověk v zahraničí honil - oni po nás chtějí v zahraničí také tak ), kdyby fena nezabřezla, tak náhradní krytí zdarma. Z toho placení za hotové bylo vždy více štěňat ( nejméně 4 ). Kdyby se narodilo jen 1, tak bych jim klidně nabídl ještě další krytí zdarma.
Jak jsem psala, zájemce z Litvy jsem taky zkasírovala hned. Ale peníze jsem si nechala bokem a byli jsme domluvení, že jim je případně pošlu zpět. Když si představím tu hroznou cestu, kterou ujeli, měli sebou ještě malé dítě a dva další psy, které jim neměl kdo hlídat, tak bych si to nemohla nechat.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
já si beru peníze až za zapsaná štěňata (tzn. v 7 týdnech), ale jednou jsem si za krytí nevzala nic, přestože se narodil početný vrh, ale půlka vrhu padla na herpesvirus a ten zbytek chovatelka (moje známá) zachránila s boží pomocí, ale stálo ji to tolik úsilí a peněz, že mi bylo blbý z ní vytáhnout poslední zbytek úspor.
No tohle se mi ještě nestalo, že by se štěňata narodily, ale potom byl problém (ťuk, ťuk, ťuk) . To bych minimálně půlku peněz vrátila zpátky nebo možná i všechny. Určitě bych si je všechny nenechala, jako že štěňata se narodily, tak nezájem. Člověk se má hlavně chovat slušně, peníze nejsou všechno.
Já můžu přidat zkušenost jako majitelka chovného psa...
Můj pes má za sebou 9 krytí, feny vždy zabřezly, vždy bylo 7 a více štěňat, jednou 3. Peníze si nikdy dopředu neberu, jsem trochu pověrčivá a věřím, že by mi to přineslo smůlu. Vzala jsem je předem jen jednou od zájemců z Litvy, protože jsem si říkala, že ty už bych pak asi nesehnala
Peníze si beru až po narození štěňat, ve smlouvě mám platbu převodem do 3 dnů od narození, vždy jsem měla peníze na druhý den, nikdy nebyl problém. Pokud by fena nezabřezla, majitelé neplatí nic. Mám pevnou částku za krytí, nezávislou na počtu štěňat. V posledním vrhu byly jen 3 štěňata a ačkoli paní bez řečí chtěla zaplatit celou částku, 2 tis. jsem slevila.
Hamba by mě fackovala, kdybych si vzala celou částku za nepodařené krytí nebo málo štěňat. Ano, jsou argumenty, že pes svoji práci odvedl a bla, bla...Ale ruku na srdce, fenu mi přivezou až domů, já si povykládám s majiteli, max jim udělám kafe nebo čaj a pes taky vždy vypadá spokojeně, tak o co jde? O tu hodinu mého času? Každý má svoje zkušenosti a důvody pro svoje postupy, ale já to dělám takhle a jsem spokojená.
Můžu vám říct, že maďarský ohař líná hrozně moc (mám 2), chlupy jsou úplně všude a kromě toho se ty krátké chlupy zapíchnou, nejsou dobře vysát a jsou poměrně agresivní na dotek. RR na tom bude určitě hodně podobně. To fakt raději dlouhosrsťáka.
Teď tady nechci kecat, ale myslím jsem četla, že velmi vhodný pro alergiky je Irish soft coated wheaten terrier, ten by se vám mohl líbit, je to krásný a sportovní pes a srst nikdy nelíná a to v žádném ročním období.
Našla jsem třeba tyto hezké webovky, tak mrkněte http://www.zboruvkovehokopce.estranky.cz/
Já jsem teda naprosto nezaujatý pozorovatel tohoto tématu už od začátku a musím říct, že bych pejska nechala taky uspat. Když to čtu, štěňátko, které si má hrát a běhat, místo toho skoro nechodí, operace, vozík, dlahy, doživotní kulhání a mizerná naděje na zlepšení, souhlasím s někým tady nade mnou, že by vám pejsek asi nepoděkoval, kdyby uměl mluvit. Ano, dítě nebo starého člověka taky nenecháte utratit, ale po pár zkušenostech z rodiny věřte, že by za ni někteří lidé dali cokoli, aby mohli důstojně odejít a to samé by jste měli dopřát Berniemu. Je mi líto, ale myslím, že váš přístup je hrozně sobecký. Vy jste si na štěně zvykla a to, co by bylo nejlepší pro něj, to nevidíte.
hlozi
napsal(a):
Irenaa : Já bych taky chtěla, aby mi retrívřice přinesla prstýnky, ale zase jsem nevěděla, jak to reaizovat. Jestli jí nechat jít samotnout a zavolat jí nebo aby jí vedli svědci??Jak jste to měli vy??
No, můj původní plán byl, že tam bude někde u toho stolku sedět, bude je držet (obřad měl asi 5 min) a pak na povel přinese. Nebo jsem zvažovala, že byl šel už od auta za mnou nebo vedle mě. Drželo mě to až do rána, jenomže když jsme viděla ráno, jak je splašený, že vidí 40 známých tváří a ještě měli známí sebou fenku, bylo mi jasné, že výsledek by byl asi šílený On by je nakonec donesl, ale nejspíš by předtím šel všechny přivítat a kdo ví, co ještě.
Takže nakonec měla prstýnky i psa kamarádka, která mu v pravý čas košík šoupla a přivedla ho na vodítku, my jsme si prstýnky vzali a zase ho odvedla. Pokud máš klidného psa, zvolila bych něco z toho prvního. Můj pes je ale super hyper, takže já jsem raději zvolila jistotu.
cipalka
napsal(a):
Ženich se neodvážil říci "ne"
A tady už jsme jedna rodina
cipalka
napsal(a):
Ženich se neodvážil říci "ne"
Tady se nesou prstýnky
cipalka
napsal(a):
Ženich se neodvážil říci "ne"
Já jsem se vdávala v srpnu a oba psy jsme měli sebou, bez nich jsem svatbu nechtěla. Při obřadu staršího drželi rodiče a mladý nám donesl prstýnky Byla to sice show, protože byl úplně vynervovaný ze všech těch známých lidí kolem, ale nakonec to klaplo
Na hostině byli taky oba, starší a hodný ležel kousek od nás a mladého blázna dostali na starosti kamarádi pejskaři a ležel u nich. Později odpoledne jsme je pak dali na pokoj a na noc ke kamarádce. I když to byla trochu starost navíc, rozhodně jsem ráda, že byli s náma.
brix
napsal(a):
Dneska jedeme se psem do Slovinska, tak se pak ozvu, jak to tam vypada, jaky byla cesta a tak. Zatim mam poznatek, ze pes muze do vetsiny hotelu. Puvodne jsme chteli byt v kempu, ale pak jsme si zamluvili hostel, abysme tam kdyztak psa mohli nechavat. Takze v utery ocekavejte reference.
L
A ještě jednou...
brix
napsal(a):
Dneska jedeme se psem do Slovinska, tak se pak ozvu, jak to tam vypada, jaky byla cesta a tak. Zatim mam poznatek, ze pes muze do vetsiny hotelu. Puvodne jsme chteli byt v kempu, ale pak jsme si zamluvili hostel, abysme tam kdyztak psa mohli nechavat. Takze v utery ocekavejte reference.
L
My jsme byli loni se psem v Chorvatsku a pohoda. Ale bylo to mimo sezonu a ještě to bylo místo, kam nejezdí až tak moc lidí. Na pláži jsme bývali sami, takže pes tam mohl lítat, jak se u zachtělo. Ale třeba Istrii s nabitými plážemi a mého psa sedícího celý den pod slunečníkem si nějak nedovedu představit
dabliczech
napsal(a):
Taky se pesovi cosi udělalo v oblasti žeber a když jsme mu to zkoušeli jakoby podebrat a nahmatat, co to je, tak se ošíval. Nakonec mi to nedalo a když jsme šli na očkování, ptala jsem se na to veta.
Říkal, že to může být po očkování nebo po klíštěti, či štípnutí hmyzem. Dokonce mi to i jmenoval, ale nepamatuju si to. Vysvětloval mi to tak, že se tam udělá taková malá infekce, se kterou si tělíčko poradí, ale v tom místě zůstane takový granulát či co. Prý se to stává i lidem. Někdy se to vstřebá, i když třeba až za dlouho, jindy to tam zůstane.
Taky jsem mu říkala, že to vypadalo, že ho to trochu bolí, ale odpověděl mi na to tím, že v oblasti žeber je to citlivější, tak je jim to nepříjemné.
Ale my to máme malé, tak cca 1cm bouličku.
Tak snad je to jen prkotina. Hodně štěstí :)
Určitě může, můj pes na to trpí opakovaně po každém očkování, má to tam klidně i 2 měsíce. Pomáhá masírovat alpou
hankaapes
napsal(a):
Na zkouškách ho celých 20min. hledat nenechají. Tak ho před vypuštěním trochu nabuď, drž ho za obojek a trochu ho jakoby posílej hledat a zase stahni, poplácej ho po hrudi a vystřel ho dopředu. Blbě se to popisuje, asi jako když tůruješ auto před rychlým startem. Dej do hlasu nadšenou naléhavost, jako že je dobrej, že na něj spoléháš.
Souhlasím, určitě se neboj, že by tě fakt nechali hledat 20 min., to se často nestává, jedině na nějakých vrcholových zkouškách. Většinou na to nejsou ani prostory, aby se vyzkoušli všichni.
Souhlasím i s tím, že bych psa zvedla za obojek, poplácala po hrudi a vypustila, prostě ho trochu vyhecova. Já to používám před ohrádkou v lese, zvednu psa za obojek, říkám mu, že půjde pro lišku a pak plácnu po hrudi, pustím a zařvu aport. A pak následuje jenom ohnivá čára
hankaapes
napsal(a):
Ano, ale na prasata se posílají malí psi, jezevčíci, terrieři, nebo bulíci. Vysoký pes nemá před prasetem šanci, kvůli příliš zranitelnému břichu. Divočák nezaútočí pokud ho něco nenaštvě, nebo nezraní, přesto je jistá opatrnost namístě. Z toho důvodu nepouštím svého ohaře do míst, kde se prasata schovávají (ukázali mě je myslivci) a pokud je vidím , psa si hned stahuju k sobě. Ale u nás na chalupě jsou prasata přemnožená a nechovají se příliš plaše.
Jasně, já vím, že se posílají malí psi, jenom jsem tím chtěla říct, že i houfu lidí a psů dá někdy zabrat, aby se prasata vůbec rozpohybovala a proto bych se nebála, že mě zničeho nic začnou nahánět po lese.
Samozřejmě tam, kde je velký předpoklad, že budou, tak psa nepouštím, je to docela dobrý magor na to, aby šel do kontaktu.
ibiska
napsal(a):
U nás je divočáků hodně, nikdy jsem se jich nebála. Pokud jsme se potkali, tak divočák rychle zmizel. Ale od minulého týdne mám strach. Šla jsem se svými fenami na procházku do lesa - tam jako vždycky, chodíme po poměrně dost frekventované lesní cestě. V tom mi moje fenka zaběhla do hustého porostu u cesty. Pak už jsem jen slyšela dupání a šílený nářek mojí fenky. Druhou fenu jsem nechala na cestě a pustila se do porostu za brečící fenkou. Divočáka jsem asi vyplašila. Utekl a fenu nezabil. Ale ošklivě ji potrhal... Teď je to týden, fenka se snad uzdraví, ale já mám strach. Takto narazit na divočáka můžeme příště zase. Ještě dodám, že mám kokry, takže ten divočák ani nemusel být moc velký, aby s nimi neměl moc práce. Jinak už mi radili ten pepřák, ale nevím nevím.... Tak všem přeju hodně štěstí, ať se váš pejsem s divočákem takhle zblízka nepotká.
www.zcharvatske.estranky.cz
Já mám ohaře, jsem hodně v lese, takže jsem se na to ptala myslivců a bylo mi řečeno, z několika zdrojů, že divočák lidi sám od sebe nenapadá, ani bachyně s mladýma, pokud přímo nemá pocit, že jsou nějakým způsobem ohrožena. I když se pořádají hony na prasata, vypadá to tak, že se pustí psi, kteří prasata zalehlé v nějaké buřině najdou a vyštvou ven a někdy s tím mají opravdu hodně práce, aby je vůbec zvedli. Takže jak už tady někdo psal, hlavně klid, prasata mají fakt jiné zájmy, než vás honit po lese
brix
napsal(a):
Jsem rada, ze s nam to tak pekne rozjelo. Muzete nekdo prosim napsat z vlastni zkusenosti, jak dlouho trvala priprava na zkousky vloh oharu a na co si pro nacviku davat pozor. Jdu studovat literaturu, ale praxe je holt praxe.
L
Na vlohy nemáš psa moc co učit, vůbec není důvod ke stresu. Já jsem šla na vlohy a ani jsem nevěděla, co se tam zkouší a skončili jsme třetí
Pokud má pes radost ze života, v poli hledá, má zájem o zvěř a vystavuje, tak bych se toho opravdu nebála, jsou to zkoušky vrozených vlastností, nic víc. Z toho, co je potřeba umět, je ovladatelnost na píšťalu, abys byla schopná psa poslat určitým směrem, chůze na řemenu a klidy před zvěří. Ale ty nikdo na ZV nijak dramaticky nebere, pokud pes nezmizí na půl hodiny
Opravdu není čeho se bát.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Pro laváre cvičí na výcvikáčích malá plemena jestli se nepletu
Viktor Veselý, jejich stránky jsou tady
http://www.vivesbohemia.cz/
a na reference se zkuste pro změnu zeptata tady:
http://www.bedulka.vesele.info/
A v lese
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Pro laváre cvičí na výcvikáčích malá plemena jestli se nepletu
Viktor Veselý, jejich stránky jsou tady
http://www.vivesbohemia.cz/
a na reference se zkuste pro změnu zeptata tady:
http://www.bedulka.vesele.info/
Na vodě...