
janaa
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 4. 6. 2023 21:50:35
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uvidíte, každá fena je jiná. Určitě první den dva po porodu klid a pak můžete zkusit nechat druhou fenu nakouknout a uvidíte, co bude. Samozřejmě pod dohledem, bez dohledu rozhodně nenechávat samotné! Letos měla svoje první štěnda jedna fena, celej život ve smečce, mírumilovná, ostatní psi a vztahy ve smečce jsou pro ní megadůležité.První dva týdny by zabila každého, kdo by se ke štěncům přiblížil, naprosto natvrdo. Ostatní psi proto byli v další místnosti, oddělený mříží, to jí nevadilo.Od tří týdnů je nechávala nakouknout, od toho měsíce jak když utne a už k nim pustila všechny, jen to lehce kontrolovala.
Dost by mě zajímalo, jak útulek, ze kterého psa má, paní prověřoval, když je v místě bydliště tolik profláklá. Bohužel různné záchranářské organizace rozdají jakéhokoli psa komukoliv s dodatkem, že při dostatku lásky bude miláček. Nebude! Zvlášť pes s takovou minulostí. Polovina zodpovědnosti padá i na ně, druhá na novou majitelku, ať už si psa vzala z jakéhokoli důvodu.
Jedna paní povídala. Cestování se psem se řídí nařízením EU. Hlavní nařízení je takové, jaké říkáte, každá země si ale může stanovit výjimku a tu Slovensko má(samozřejmě pro ostatní země EU). Viz stránky slovenské veterinární správy http://www.svssr.sk/dokumenty/zvierata/VPMZ.pdf stačí dohledat nebo si tam zavolat.
Převoz jednoho štěněte není obchod, ale zájmový chov.Na Slovensko štěně můžete poslat, mělo by mít sebou vystavené potvrzení od vás jako chovatele, že nepřišlo do kontaktu s volně žijícími zvířaty.Samořejmost je čip a pas. V praxi vás ale nikdo kontrolovat nebude, resp. pravděpodobnost je minimální.
Všechny tři plemena by měla být ke psům přátelská (nikoli flegmatická), určitě jednodušší je to s fenkami, kluci si v pubertě můžou zkoušet dokazovat a dělat ramena, pak je to na vás, abyste jim to zatrhla.Pokud je páneček důsledný, nebudou pak už mít s ostatními psy problém. Ale pozor, když si přivedete štěně k jinému psovi, který problém s ostatními má, může to velice brzy odkoukat! Zlaťáci bývají celkově nejklidnější, i když i mezi nimi se dá často najít výjimka, stále je to lovecké plemeno! To už je pak o výběru správného spojení a chovatele, který vám vybere štěně, které se pro vás bude hodit nejlíp. Flati i labradoři jsou zvlášť v mládí veelcí akčňáci, neřekla bych, že labradoři jsou tvrdohlavý, jen rychle umí využít nedůslednost majitele. Flati jsou citlivější a na výcvik měkkčí, labrador snáz odpustí chyby ve výcviku a většinou není tak měkký, zase ale je to o konkrétním jedinci, zlaťáci bývají také měkkčí. Všechna plemena potřebují kontakt se smečkou a smysluplné vyžití, zaměstnat hlavu, fyzickou i psychickou aktivitu. V takovém případě pak určitě není zdrhání za zvěří problém
Já můžu doporučit http://www.bohemiatilia.estranky.cz/clanky/aktuality-2016.html plánují štěńátka, mamina je jedna z pracovně nejúspěšnějších flatek u nás a chovatelka je úžasný člověk.
Flati jsou úžasné plemeno, přátelské, temperamentní, učenlivé, krásné...bohužel je to opravdu vyváženo kratší dobou dožití, častějším výskytem osteosarkomu. Až jsem z toho byla překvapená, nedávno jsem se bavila s jednou chovatelkou a flat v devíti je bohužel už starý pes (u ostatních retrívrů to bývá ještě pes plný síly).Samozřejmě můžete mít kliku a může se právět váš pes ve zdraví dožít dvanácti, ale pravidlo to bohužel není.
Pokud má pes málo energie, tím, že mu jí ještě uberete v potravě, aktivity nedosáhnete. Nota bene, Brit nejsou moc kvalitní granule, když tak dávejte Brit care. A on je obézní, má velkou nadváhu? Jak je starý, má zdravotí vyšetření? Chce se hýbat a přesto nemůže nebo ho prostě aktivní pohb nezajímá a je nucen? Trochu málo informací k nějaké radě...
Nebudu hodnotit majitelku, už toho bylo řečeno dost. Každopádně myšlenka, jak má pes skoro všechno pro chov splněné, je opravdu naivní.Flati už dávno nejsou málopočetné plemeno a psů, resp. jejich majitelů, co si myslí, že zrovna ten jejich by dal ty nej štěńata, je hafo. Nemůžu psa hodnotit z hlediska rodokmenu, každopádně, aby byla reálná představa krytí tímto psem (nejen papírové uchovnění), musel by být sakra vidět a sakra úspěšný. Ideálně výstavně i pracovně, pokud by byl výstavně "jen" výborný, pak zkouškový šampion, pokud by byl šampion výstavní, pak alespoň pár zkoušek hotových. A jezdit a jezdit, aby byl pes vidět, stále. Výstavy prachy, zkoušky prachy, výcvik prachy a spousta času, takže představa, jak do psa bylo už nejvíc investováno, je naivní. Stejně jako ostatní oporučuju, pokud není majitelka schopna situaci jinak řešit, psa prodat, darovat a sledovat prostřednictvím fotek jak se má, doživota mu nezasahovat a nechat na novém majiteli, co se psem bude dělat. Určitě bych psa nabízela primárně jako fajn parťáka do rodiny, na nějaké spoluvlastnicví, chovnost atd bych zapomněla a byla vděčná, pokud to klape a rodina se mu povede najít. Držím mu palce.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
přesný, tryskopes akorát že u nás to deznívá tak kolem deseti, dvanácti let ale milí opravdu jsou a tulení a mazlení opravdu vyžadují. I když je to mazlení po labradořím, štípání, kousání uší, štouchání čenichem k tomu síla a 40 kg váhy ale stojí to za to.
No, z mazlení našeho 3 měsíčního štěńátka vypadám jak po autohavárii a z mazlení naší 1 roční feny jak po střetu s nákladním vlakem to je jejich mazlení...pravdaje, že dospěláci už jsou opatrnější, třeba 13ti letej dědek už je docela v pohodě akorát při vítání chce z člověka svlíkat hadry pořád
Problém velice častý u lidí, kteří si pořizují labradora. Mají dojem, že si pořizují to milé klidné zvíře, co vodí slepé lidi nebo dělá canisterapii, je vychované vlastně od přírody a touží jen po tom se tulit v náručí. Labrador je ale v první řadě lovecké plemeno a zvlášť mladí jedinci bývají neřízené střely. Pokud si tedy nevyberete obzvlášť klidné flegmatické štěně, musíte být připraveni na to, že první rok, dva, tři budete mít doma tryskopsa. Já sama si vybírám největší divochy z vrhu, takže u nás je to extrém, ale žádné štěně labradora nějak extra o mazlení nestálo, a už vůbec ne nošení vnáručí, to je totiž nuda a mohlo by jim něco utéct. Jediná chvíle, kdy se nechají podrbat v klidu je těch dvacet minut, co zrovna usnou. Se štěnětem si hrajte, využívejte jeho temperment, zvídavost, učte aportíky, hledání, jděte na cvičák, budujte si vztah, a když bude výjimečně chvilka klidu, tak si ji užijte.A věřte, že máte normální zdravé štěně labradora a buďte rádi
Při dobrém výběru bych se labradora rozhodně nebála, se zdravím jsou na tom v porovnání se zlaťáky zhruba stejně. Ale na agility to plemeno rozhodně vhodné není, v dospělosti na krátké výlety vedle kola ano, ale na nějaké dlouhé cyklovýlety také ne. Takže spíš zauvažovat o prioritách, jestli to agiliy opravdu ano nebo ne, stejně tak co se týká cyklovýletů, jestli tím myslí polňačku mezi vesnicemi nebo třicet kiláků...od toho se pak odpíchnout při výběru.
Pokud vybíráte plemeno primárně pro využitelnost v myslivosti,vybírejte podle typu honitby a podle nejčastěji lovené zvěře. Třeba barvář vám kromě jelenářských oblastí apod. bude dost na nic,ledaže si ho zkazíte využíváním jako honiče. Důležitá je samozřejmě i osobnost budoucího vůdce,pokud nemá zkušenost,tak třeba křepelák nebo řada teriérů nebude ta nejlepší volba. Každé plemeno má něco, své plusy i mínusy a právě proto je nutné vybírat s ohledem na využití
Tady je video s projevy CECS,samozřejmě škála projevů může být velice široká. Bohužel v Čechách je s tím docla problém, testy neexistují,takže je to jen na zodpovědnosti chovateů,jestli přiznají,že tento problém v chovu mají a pracovali s tím
http://www.youtube.com/watch?v=zpIev8TxkTY