Informace o uživateli:
noční gekoni:
Cyrtodactylus peguensis, Eurydactylodes agricolae, Lepidodactylus lugubris, Ptychozoon kuhli, Rhacodactylus ciliatus, Saurodactylus mauritanicus brosseti, Teratolepis fasciata, Tropiocolotes steudneri
Denní gekoni:
Lygodactylus kimhowelli, Phelsuma klemmeri, Phelsuma nigristriata, Phelsuma quadriocellata
gekončíci:
Aeluroscalabotes felinus, Goniurosaurus luii
bazilišci:
Basiliscus laemanctus longipes
scinkové:
Dasia smaragdina, Riopa fernandi
žabky:
Phyllobates vittatus
šneci:
Achatina reticulata, Achatina immaculata
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 6. 11. 2012 14:00:15
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
kdysi jsem viděla společný chov samic Laemanctus longipes a Dasia smaragdina. Sama o společném chovu uvažuji. Zatím mám ozkoušeno, že to funguje mezi mládými jedinci obou druhů. Pokud se bude jednat o odchovy, neměl by být problém.
http://jaona.webgarden.cz/image/16286157
hellsnake
napsal(a):
Díky za připomínky.
Přidáno:
-pořizovací cena terária a poř.cena zvířete
-veterinární záznamy
Přidám dnes:
-záznam délky jako v případě váhy
K dělení ještěrů či druhů, to je velmi dobrý a užitečný nápad. Zatím udělám možnost "zaškrnout" si svůj řád a tedy odstranění zbytečného vybirání.
U zvířat tedy přidám ikonku páření (přístupná buď u obou, nebo jen u samic?) která otevře okno s údaji o snůšce atd.
Nenašla jsem možnost u ještěrů mít nerozlišené pohlaví nebo třeba mláďata, dá se vybrat jen samec a samice. Jinak je to šikovné.
© acanthos
napsal(a):
Pokud nezabírá Garasone ani Opthalmoseptonex, těžko s tím půjde dělat něco jiného, u takhle malého zvířátka je jiná léčba téměř vyloučená.
Stejně díky. Ještě zkusim, jestli něco nenapadne veta (o čemž pochybuju). Nejspíš to budu muset nechat bejt, nijak moc mu to zatím nevadí, žere celkem dobře. Ještě ho nechám v karanténě, jestli ho to nepřejde samo. Moc děkuju za tvoje rady.
Chtěla bych poprosit o radu, čím se dají u plázů léčit oční záněty? Mám scinky smaragdové a jeden z nich začal mít problémy s očima, asi zánět, těžko oči otevírá a po okrajích má jakoby hlen, ale jen uvnitř oka, z očí mu nic neteče. Zatím mu oči 1x denně potírám opthalmoseptonexem (je ještě malý-4měsíce, takže nekapu, ale jen potírám vatičkou). Stav se ale spíš zhoršuje.
Děkuji za rady Týna
© acanthos
napsal(a):
Scinka dej do karantény určitě, zrnka a septické prostředí mu způsobují další záněty. Avitaminozou to není, scinkové na ní netrpí.
Tak už týden kapu garasssone, bohužel beze změny. Snažím se udělat nějakou fotku, ale fo'ták mi bohužel detail oka neudělá. Napadlo mě, že to možná trochu vypydá, jako nateklá oční sliznice, spíš než hlen, protože z oka skutečně nic neteče. Oko má taky dost suché...kdyžby někoho něco napadlo, nebo měl s něčím podobným zkušenosti, budu vděčná za rady.Díky
© acanthos
napsal(a):
Ahoj,
u takhle malých zvířátek je prognoza nejistá, s tím se musí počítat. Každopádně scink by teď měl být v hygienicky zařízené nádrži bez substrátu, aby se nemohl zahrabat, při teplotě cca 28°C. Na záněty očí pomáhají rychle dětské oční kapky Garasone. Aplikuj 2x denně do vymizení příznaků a ještě týden po. Nejdéle však 3 týdny. Pokud scink nepřijímá potravu ani vodu, hrozí rychlá dehydratace. Je potřeba scinka uměle napájet z pipety 2x denně.
Děkuju, na karanténu jsem už taky myslela, zdá se mi, že by mu mohla vadit zrnka písku, která mu zůstanou v očích po občasném zahrabávání. Nazahrabává se často, je to stromový druh a jedinec s nemocnýma očima se dokonce zahrabává o devadesát procent méně, než zdravý scink...
Jinak žere a pije normálně.
Nemůže se jednat o avitaminózu? Sypu cvrčky roboranem a nějakou repti směsí vitamínů, stačí to?
Jaona
reptas
napsal(a):
Ahoj, jak jsem psal na začátku. Ve volným čase se věnuju "sochařině". Ale dělám drobnosti, plastiky a jsem v mnohým detailista. Klasickou technologií, což je obrábění kamene majzlíkem a sekáčem, nedělám. Já spíš brousím a řežu. Takže i ty kapsy jsou vybroušené z jednoho kusu kamene. Asi byste ráda postup: Kameny beru ze smetiště. Jsou to staré pískovcové náhrobky, určené na zavážku. Jsou lepší s hrubým zrnem. POžadovaný tvar si nejprve zhruba "vysekám" do tvaru pomocí staré sekery nebo když se bojím, abych to nezkazil a tvar má být složitější, předvrtám si "lom" vidiovým vrtákem do kamene. Pak opracuju znovu sekerou. Když mám zhruba tvar hotový, vybrušuju nahrubo tvar hlavně diamantovým kotoučkem. Nevím, jak se to přesně jmenuje. Dostal jsem od kamaráda ocelový kotouček, velice hrubý, pokrytý diamantovými ploškami (prý se používá na obrušování pneumatik na protektory). Pak do čista obrušuju brusnými kotouči na železo (různě hrubé). Používám i střepy různých tvarů. Pracuju ručně. Ty kapsy jsou zvenku přírodní,hrubé, uvnitř vyhlazené. Dávám přednost ruční práci , maxim. vrtačce. Nehrozí tak otřesy a člověk si může dovolit vybrousit opravdu detaily a nepraskne to. Ne vždycky..:-))) Takže všechno je z přírodního kamene, z kusu. Nedělám žádné "umělé" pískovce atd. Jinak úpravu pískovce pro domácí použití (svícny, lampičky, misky) upravuju roztokem vodního skla. Kámen umeju od prachu, nechám perfektně vyschnout a pak asi na 10h ponořím do roztoku. Celý, pod hladinu. Pak vyndám, nechám zaschnout. Vytvoří se vrstvička, která se nedrolí. Ale ty kapsy jsem neupravoval, aby byli přírodní, nepouštěli chemické látky a sály vodu pro rostliny. Přilepené k zadní stěně jsou silikonem a na 2 až 3 místech nasazené na umělohmotné týble z pletací jehly. Stačí tohle vysvětlení ?:-)) Je to piplačka, ale já to eru jako odpočinek ze stresu ze zaměstnání......
Jéje,moc dík za vyčerpávající odpověď,ale do takovýho podniku asi nepůjdu :-) vypadá to sice perfektně,ale vyžaduje to jistou zručnost a taky zkušenost kameníka a to já vskutku nejsem. navíc sekerou se netrefim ani do polínka,tak to raděj necham bejt,nebo to budu zdobit svejma prstama :-).stejnak ale moc dík.
reptas
napsal(a):
Ted musím vykoumat teplotu. Ale je tam ode dna až po horní partie nad žárovkama, ve větvích rozpětí od 23 do 31C. Větrání funguje, tak snad až se trochu namnoží chvostoskoci, které jsem tam "nasadil" a povyrostou kytky, můžu začít "oživovat" terárko . Tedááááááá, ještě našetřit pár tisíc na dendrobátky a ještěrky:-)))) Kdybyste měl někdo dotaz, klidně pište. Rád Vám poradím nebo vysvětlím detaily. Snad jsem tímhle někoho inspiroval a nebo pomohl. Mějte se
Ahoj,máš to moc pěkný. Zajímalo by mě,jak děláš ty pískovcový kapsy?nějak upravuješ pískovec,nebo nějakou kostru olepíš pískem,nebo třeba chyty na horolezeckou stěnu(bejvaj ale dost blbě barevný:-)) ?Dík Týna