Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 25. 3. 2015 08:32:33
Naposledy přihlášen: 10. 2. 2020 11:00:30
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Mě hlavně příjde jako strašný paradox, že kupírování uší je podle našich ochránců a zákonodárců týrání, ale kupírování ocasů je v pohodě... .
... přitom důvod, proč kupírování ocasů zakázané není (a nebude) je taky pozoruhodný - protože kdyby přiznali, že to týrání je, tak musí zakázat kupírování ocasů ve velkochovech prasat, a to by je zemědělci hnali svinským krokem! To je jednodušší se vozit po pejskařích, kteří se na žádný odpor nezmůžou...
Pokud by to bylo jak rikate, tak by preci nic nestalo v ceste provadet kastrace psich samcu bez anestezie tak, jako se to provadi u prasat.
Kupirovani ocasu u psu se udrzelo spis jako vysledek tlaku myslivecke loby, kde kupirovani ocasu ma nejaky prakticky vyznam, byt mysliveckou latinou ponekud precenovany.
Ono neni treba objevovat uz davno objevene, hlidani je vedle lovu asi nejstarsi prakticky vyuziti psu.
Nektera plemena jsou urcena (a byla dlouho podrobovana selekci prave k tomu ucelu) ke hlidani obydli jako treba spicove, nektera to dokonce naznacuji uz ve svem jmenu: cane corso, hovawart, cuvac/kuvasz.
Vedle toho dobre hlidaji obvykle ovcacka a honacka plemena a pro sve schopnosti spoluprace s clovekem se uzivaji ovcaci jako psi pro strezeni a ochranu v doprovodu cloveka ve vojenske a policejni praxi (nemecky, holandsky, belgicky ovcak). Do tehle kategorie spadaji i rotvajleri, briardi, bouvierove, bauceroni...
Silne hlidaci pudy maji i plemena puvodne stajova: pincove, kniraci, siperky...
A samozrejme plemena pastevecka.
Tohle jsou smery, kterymi by se mel zajemce o "psa na hlidani" ubirat a pak si vybrat podle velikosti, clenitosti a typu hlidaneho prostoru, podle toho, jak moc se chce psovi venovat, zda s nim chce chce cvicit, jak moc razantniho psa chce, zda ma byt pes schopen byt celorocne venku a tak dale.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Šilhavý je špička ! Na internetu jsou k nalezení články, fotky a videa z jeho výcviků.( Jen nevím, který to píchá psa vidličkou při nácviku "sedni" ).
Jo, to je on, to s vidlickou se o nem traduje.
Dal jsem to sem, protoze je to na jednu stranu clovek, kterej je znamej trenerskejma uspechama, ale na druhou i svym chovanim, ktery neni z nedelni skoly a pouzivanim drsnejsich metod (a hlasenim se k k tomu).
A i takovej clovek povazuje zjevne rozkousavani psa pres zlobu/strach a braneni kontaktu psa s cizimi osobami "aby byl vostrej" za vec, co nema v moderni kynologii co delat.
Shodou okolnosti jsem narazil na clanek Ludka Silhaveho, mistrem sveta dobrmanu a puvodem svazarmovce, ktery ovsem nezastydl:
http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_7_08.htm
S budovaním zloby počkejte až do doby, kdy si budete jisti chtíčem po kořisti a pevnosti zákusu vašeho psa.
Dříve bylo běžné nejdříve psa pořádně rozzlobit, a poté až budovat zákus. Proto většina psů kousala na půl huby a různě vrčela, do rukávu se nepouštěla s plnou vervou a na revíru pokud nevytahovala, tak, obíhajíc úkryt, ustrašeně ječela,.To vše proto, že k budování zloby bylo používáno nějaké bolestivé dráždění psa. Stále se ještě setkávám se psy zlomenými vypráskáním bičem. Docházi k tomu většinou, pokud si už figurant neví rady a chce ukázat psovodovi alespoň nějakou reakci jeho psa, který třeba stojí a tupě zírá, protože jej figurantovy plouživé pohyby nezaujaly. Pokud zjistíte, že toto je způsob výuky, který váš trenér užívá, utečte a najděte si jiného. Vyprášit pejskovi kožich lze, ale pouze tomu, který je na to připraven a přijme to s radostí jako výzvu k boji. Pokud se jedná o nějaké měkčí zvíře, jediným výsledkem bude strach z biče, který se promítne i ve strachu z nápřahu a patrně i z výstřelu. Bič je výborná pomůcka, stačí s ním ale jen zapráskat psovi před nosem, když mu odkopnete těsně před ním ležící kořist, než ho přetáhnout a způsobit mu palčivou bolest.
. Jednou z definic odvahy je schopnost překonat vlastní strach. Nevzdat se i přes potenciální nebezpečí které můžeme v tom či onom aktu pociťovat. Stejně tak jako u sebe, i u psů je možné odvahu vybudovat. Naštěstí je už pryč doba, kdy se všude možně radilo, nenechat psy určené pro služební výcvik hladit od cizích lidí, vzbuzovat v nich nedůvěru k ostatním a za žádnou cenu od nikoho jiného nepřijímat potravu.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Mne na sportovce vadi to, ze figurant je kamarad a obrana je forma hry a to, ze to neni pres zlobu.
A to je prave o tom, ze nemate poneteti, jak se cvici sportovni a sluzebni obrana, jak uz nejmene 2x padlo, naprosta vetsina procesu je stejna a lisi je v detailech, ktery jsou na konci vyciku.
Pres zlobu se sluzebni obrany uz davno necvicej, respektive se tak necvicej opravdove sluzebni obrany pro realne sluzebni vyuziti. Veci, ktery aktivizujou obranny pudy se zapojujou az v pokrocilejsi casti vyciku a postupne.
Co se tyce figuranta kamarada: je uplne jedno, zda se domovskej figurant se psem mazli nebo ne, protoze paklize ma pes byt dobry at uz ve sportovni nebo sluzebni obrane, tak musi vystridat mnoho a mnoho figurantu, rozlicnych fyzickych i "psychickych" typu, v ruznych situacich a prostredi.
scylla
napsal(a):
Obrana, která se učí dnes na cvičáku, nemá nic společného s praxí.
Pokud chcete rict, ze od psa, ktery je dobry ve sportovnich obranach, se neda ocekavat, ze bude dobry v pripade ostreho nasazeni, tak naprosto souhlasim. Stejne jako nikdo soudny neocekava, ze olympijsky vitez ve strelbe libovolnou malorazkou bude dobry vojak - ackoli nektere navyky ze sportu mu mohou pomoci.
Nicmene k tomu jak se co uci: v soucasnosti se psi pro sluzebni nasazeni (armada, policie, vezenska sluzba) uci z pocatku uplne stejne, jako se dnes uci zaplat buh vetsinove obrany. A to tak, ze se u psa buduje zajem o korist a poteseni ze samotneho zakusu - lov, hra, korist. Teprve v dalsich fazich vycviku se situace pro psa komplikuje, z loveni peska, klinku, rukavu se stava loveni cloveka, coz se jeste komplikuje tim, ze pes je vystavovan postupne zvysujicimu se fyzickemu i psychickemu tlaku, ktery je nastavovan tak, aby vule k zakroku byla vyssi, nez vule od nej upusti kvuli tlaku - coz je to, co v psovi aktivizuje obranne pudy, ktere maji vliv na razanci, vuli a schopnost psa obsat v praktickem nasazeni.
Doba, kdy se pes rozkousaval zahnanim do rohu, revem, kopanci, ranami az odolnejsi jedinci v zoufalstvi z nemoznosti uniku chnapli (a slabsi zhrouceni jedinci typu "nekouse to" koncili u Lojzy na zahrade, v lepsim pripade) se samozrejme ve fantaziich zastydle casti byvalych svazarmovcu (tim vubec Svazarm jako takovy nijak nehanim, podtrhuji to zastydle) a podobnych ze ZKO Zadni Ztracena jeste nejaky cas udrzi, ale to nema s moderni sportovni ani sluzebni kynologii moc do cineni.
Http://www.pettravel.com/immigration/cuba.cfm
Cuba does not quarantine healthy pets who meet the following requirements:
- Proof of current rabies vaccination administered at least 30 days and not more than 12 months prior to entry.
- Veterinary Certificate for Cuba completed by a licensed veterinarian shortly prior to entry. Although it is not required, we recommend that a USDA or CFIA licensed veterinarian complete the APHIS Form 7001 and you have it endorsed by the USDA or CFIA if traveling from the United States or Canada. If you are traveling from another country, the Governing Authority responsible for the import and export of animals should endorse the forms.
- A copy of the Rabies Certificate should also be included for endorsement.
This will complete a passport for your dog or cat to enter Cuba.
ivulka2
napsal(a):
Viděla jsem několik nevidomých a tito lidi mají ke psum zvlaštní pouto a pes je pro ně nejen pomucka, dobré organizace které si stojí za svou prací nedají psa každému a i zájemce musí projít výběrem tak aby pes mohl dobře pracovat a měl podmínky.
Pes opravdu nezapomene naučené, muže se zkazit a to spíš tak že některé cviky zlajdá ale podstatné věci prostě dělat bude, proto taky dobré organizace s klientem pracují a spolupracují dál tak aby pes nezapoměl.
Po shlédnutí reportáže mám dojem že paní o výcviku moc neví a jde jí fakt jen o prachy a výmluvy že jde o romskou komunitu... to měla řešit před předáním psa a ne se na to vymlouvat a stejně tak výmluva o tom že psa kazí el.obojkem...a stejně tak prodat nevidomému psa kterej je taky skoro slepej.
Leta jsem temer casto chodival okolo zarizeni, ktere navstevuji nevidomi a tvrzeni " tito lidi mají ke psum zvlaštní pouto a pes je pro ně nejen pomucka" nemuzu potvrdit.
Nevidomi psovodi jsou stejni jako vidici, nekteri psy miluji, udelaji pro ne prvni posledni (muzu jen doufat, ze jsou ve vetsine), nekteri jsou "jen" ignoranti a nekteri jsou hovada, co si na psovi vyleji svoji frustraci. Pamatuji na dva pripady, kdy jsem se neudrzel a slovne "prerusil nezadouci chovani" - rozumej vylev nasili nevidomeho k vodicimu psovi.
(jinak v tom co tu pisete s vam souhlasim ).
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
V době, kdy byl módní kokr, byl boom chovu s PP brzděn tím, že k chovnosti bylo třeba složit zkoušku. Zato množení kokrů bez PP bez ohledu na vzhled a hlavně povahu mělo zelenou. A protože byli módní zlatí (červení), tak ti to nejvíc odnesli. Dodnes se lze setkat s "kokry" s agresivní povahou, což je dědictví překotného množení na kdečem v době módnosti.
Jj, souhlas, kokr nebyl dobry priklad:
https://en.wikipedia.org/wiki/Rage_syndrome#English_Cocker_Spaniels.
Vysokeho veku se dozivaji mensi spicove, pudlove a mensi ovcacti psi a jejich krizenci.
Znama mela do nedavna takoveho spicoviteho voriska, co sice uz moc nevidel, byl hluchy, ale do poslednich chvil nemotorne behal, hral si, hrabal. Dozil se temer 23 let.
29,5 let se dozil australskej honak Bluey a je povazovanej za nejstarsi dolozenej vek psa
Meggie, pracovni kelpie z farmy, kterou udajne majitel poridil jako stene, kdyz synovi byly 4 roky. Dnes je synovi 34, ale nejsou zadne dokumenty a la PP, ktere by to dokladaly.
Zejmena v tom poslednim linku je velke mnozstvi odkazu na materialy, ktere by vas mohly zajimat:
http://www.whole-dog-journal.com/issues/14_12/features/Alpha-Dogs_20416-1.html
http://www.petful.com/news/cesar-millan-critics/
http://4pawsu.com/dogpsychology.htm.
Da se najit pomerne dost materialu, ktere vysly jako kritika Caesara Millana, ale ktere kritiku berou z gruntu prave vyvracenim mytu o alfa jedincich, hierarchii, vlcich smeckach, dominanci apod.
http://drsophiayin.com/philosophy/dominance.
cinkalu
napsal(a):
no takhle je to dle mého názoru absolutně v pořádku, jen naše zákony jsou holt postavený trochu mimo realitu. Na mém pozemku nemá nikdo co děkat ani dítě ani pes. Něco jiného je, pokud je plot 30 cm, pes přes přes něj visí a řičí na všechno co jde kolem, ale pokud prostrčí plaňkou čumák, tak co asi může komu udělat ? Jo když lidi nemyslí a srkaj tam ruce svých dětí nebo čumáky svých psů je to jejich tupost, ale bohužel je to jejich právo a váš průser
PS: moje děti, ani moje psy nikdy žádný pes přes plot nekoust ? Čím to asi bude ? Napadá mě jediné, mám mozek v hlavě a občas ho i použiji
Na vasem pozemku se samozrejme muze dle zakona vyskytovat cela rada lidi bez vaseho vedomi. Treba zamestnanec plynaren hledajici misto, kde prasklo potrubi a rada podobnych pripadu a je to tak zcela v poradku.
Potiz je ta, ze vetsina lidi zacina resit nezadouci chovani az pote, co se plne rozvinulo a/nebo pes zpusobi nejakej problem neco problemy a treba si ani neuvedomuji, ze chovani se zacalo rozvijet mnohem drive nebo ho dokonce v psovi neumylne podporovali. Dalsi skupinou lidi jsou ti, co si osvoji napriklad z utulku uz dospeleho psa, ktery ma takove chopvani plne zazite. A tohle jsou pak casto lide, kteri hledaji radu na internetu.
V pripade, ze uz ma pes chovani zazite, je dle me zkusenosti opradu lepsi postupovat pomoci nahradniho chovani, je to srozumitelnejsi pro psa a majiteli nehrozi, ze se dostane do bludneho kruhu stupnujiciho okrikovani nebo trestu. Tim nijak nezavrhuju existecnci zakazoveho/prerusovaciho povelu jako takoveho.
Zajimalo by mne, zda v roce 1914 existovali lidi, kteri by vojakum do zakopu chodili vykladat, ze nemecky ovcak ptri ke stadu a aierdale terier na lov vyder.
Vubec nevidim problem, proc by ohar nemohl chodit na obrany, pokud to bude bavit psa, psovoda a vyberou si figuranta, ktery neni idiot (coz jsou ale predpoklady pro vsechny). Ohar je hbity, s razantnim startem a koristnickym pudem, tedy to na cem stoji moderni pojeti sportovnich obran.
A kdyz ho obrany nebudou zajimat, je pravdepodobnejsi, ze takovy majitel sahne treba po nejake pachove discipline neco treba canicrossu - nikoli jako u myslivcu, kde pes napr. s reakci na strelbu konciva zastrelenej ve stodole, uskrcenej na smycce nebo v lepsim pripade venovanej na uhniti na zahradu nejakymu Lojzovi z hospody. A to uz vubec nemluvim o tom, jak v 99% (ano, je par vyjimek) pripadu ten loveckej vycvik s jejich privazovanim aportu do tlamy, proutkama a klestickama na usi vypada.
Prakticky vyuziti psu se halt meni, s jorksirem se jiz nevybiji potkani, se stafbuliky nelovi kanci, a rotvajleri nezenou stada krav na trh, pes je ve vetsine kamarad pro traveni volneho casu a ne spotrebni zbozi nebo sluha, kteremu neni treba platit penezi.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Čtete pozorně...Ano na pozemek ho pustí, ale do baráku ne... a to znamená ze se ke me ani ten "vrah" prez něj nedostane... A ano je to dobry hlídač na co by mi byl pes ktery mi pokouse každého kdo chytí za kliku, kdyz by ho po sleze nařídili podle zákonů utratit? ... To je pouze recnicka otázka ne námět ke konverzaci...
Protoze to tu pada zas a znovu, tak:
Soud, obec, policie, veterinarni sprava (ani zadnej jinej organ statni moci, spravy, samospravy..) nemuze (ne, nemuze, nemuze a opravdu nemuze) naridit majiteli utratit zdraveho psa - a to ani v pripade, ze by sezral cely Bambini di Praga i dirigentem.