Informace o uživateli:
Psi, koně, malí savci (potkani, králíci, ježci), akvaristika, teraristika
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 2. 11. 2018 16:15:53
Naposledy přihlášen: 26. 2. 2023 10:55:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
conie
napsal(a):
Vidím tam trochu něco pinčoidního a přijde mi, že je prostě v prima kondici. Jak je stará? Na fotce roční fena německého pinče.
Ano, pinčoindní zřejmě skutečně je, ale nikoho z rodičů ani prarodičů neznám, mám ji z dočasky, letos to budou dva roky. Jsou jí tři a pro lepší představu - má 45 cm v kohoutku a 14 kg.
Druhá fenka, která je zatím hubená je u nás necelý měsíc a už taky začíná vypadat hezky.
Možná se mi moje fenka "větší" právě v porovnání s mojí novou a taky pořád v poslední době vídám tolik tlustých psů, že jsem se lekla, jestli se mě to náhodou taky netýká :D
Každopádně děkuji za uklidnění a prosím o případné tipy na nasvalení.
Nee, vychrtlá určitě není. Právě mi teď přišla plnější, ale možná je to pro to, že ji porovnávám s novou fenkou, která k nám přišla před necelým měsícem a naopak byla hubenější...
Přidávám foto zboku a vleže.
Zdravím. Myslíte, že by moje fenka měla zhubnout? Shora vypadá jak váleček ale z boku mi to nepřijde... víc očí víc vidí. Díky :)
Moje fenka není běžně odtažitá. Za psy jde na procházce vždy když může a lidí se taky nebojí. Když nastane situace, kdy očekávám ono zmíněné chování, fenku držím u sebe a říkám ticho, za což jí pak pochválím. Když ji ale nemám u sebe (pes třeba přiběhne rychle než si ho všimnu), hned začne štěkat, ale po okřiknutí většinou přestane, když ne, chytím ji a vezmu si ji zas blízko k sobě.
O to mi právě jde, abych to chytla za správný konec a abych tohle chování zdárně a co nejrychleji odbourala.
Hezký den. Ke svojí fence jsem před třemi týdny adoptovala asi čtyřletou fenku (10 kg). Fenky si na sebe zvykly bez problému, obě jsou kastrované. S novou fenkou mám ale takový problém a ráda bych k jeho řešení přistoupila korektně, abych ji nežádoucí chování odnaučila. Proto se chci zeptat zkušenějších.
Obě fenky jsou vůči psům i fenám jakékoli velikosti nekonfliktní, nová se jen občas lekne větších psů, když k ní rychle přiběhnou. Problém ale nastává, když se někam usadíme, třeba piknik na louce, zahrádka u restaurace,... včerejší situace - sedíme na zahrádce a k vedlejšímu stolu si přisedne paní s menší fenkou. Fenka nebyla uvázaná a chodila po zahrádce na volno. Jakmile se přiblížila k našemu stolu, moje fenka začla hystericky štěkat, nejspíš by i vyjela, kdyby nebyla přivázaná a kdyby se cizí fenka nestáhla. Nebo jiná situace: já a kamarádka sedíme na louce, já měla svoje dvě fenky, ona svého mini psa a fenu. Její fena si hrála s klackem opodál, ale minipes se držel u ní a tedy i blízko u mě. Psa jsem párkrát pohladila a dostal i nějakou mlsku, ale ve stejném okamžiku dostaly i moje holky. Moje fenka pak ležela na klíně a zničehonic vylítla na minipsa, který byl v tu chvíli jen blízko mě, ale nesahala jsem na něj.
Máte prosím někdo tip, jak ji tohoto hlídání zbavit? Když je na naší zahrádce a jde kolem pes, taky štěká, ale tam to tak nějak chápu, i když bych byla nejradši, aby to nedělala. Jak tedy postupovat, když takhle na nějakého psa vyletí?
Díky moc za rady :)
Pipilota
napsal(a):
Třetí fotka, levá půlka zadku má výrazný mokrý flek, je to i vpravo jen to splývá s tmavým zbarvením do fleku. Žíně ocasu jsou výrazně "šňůrované", to je z mokra. Uchcaný ocas tažáků na koncích, ale tahle kobyla to má až tak vysoko. Z toho soudím na tu tekutou část po bobcích.
A ano může se podobný stav přihodit i při nalízání moc soli, při požrání nějaké přemrzlé trávy, v seně špatné byliny... Ale to by měla být "jednorázová" záležitost. Já jsem ze zadání vyrozuměla, že už to trvá déle (když umývala, ale nyní ne, protože mrzne)
A kdo takové stavy viděl, ví že se může přidat opruzení. To je potom pro koně moc "příjemné" že se na něm chce jezdit. No a kobyla gyn. potíže.
Nejlépe celou situaci může dovysvětlit zadavatelka. A jako mít odčerveno, případně vykrmit balení probiotik (pár živých jogurtů) to by nikoho nemělo finančně ohrozit. Ba naopak to může být ten nejlevnější začátek na cestě k lepšímu trávení...
Tekutou část po bobcích kobyla skutečně vylučuje téměř vždy. Sůl tedy v boxe má, ale že by ji lízala nějak moc, to se mi nezdá. Ubývá jí stejně, jako ostatním koním.
Začnu určitě těmi probiotiky. Myslím, že ty nic nezkazí a když pomůžou, bude to super, když ne, budeme dál hledat příčinu a necháme kobylu vyšetřit.
neverend
napsal(a):
Já jsem dneska "okouknul" toho našeho IC tvora co tu máme,ale tak nějak mu prostě nebudu fotit "pr*el".😀 Ohledně mytí se přeci nemyje hadicí,ale vlažnou vodou v kýbly,ne? Případně s mírnou přísadou desinfekce.Jinak ten na fotce má nějak tu "pr*elku" mokrou,ne? Tam pravděpodobně opravdu dochází k tomu stékání té vody po posledním bobku.Což v pořádku asi úplně nebude.
Samozřejmě, zadek umyju vlažnou vodou v kýbly, jak píšete, aby neměla z té špíny nějaký další problém, jak psali další přispěvatelé. To dělám, i když nám voda neteče. Ale ocas a nohy bych mohla mýt do zblbnutí, to prostě jinak než hadicí pořádně nejde.
Zdravím.
Naše kobyla má dlouhodobý problém s trusem v ocasu a na zadních nohách. Je to IC, ocas i nohy huňaté a bílé, takže to vypadá opravdu hrozně. Je každý den 6 hodin na pastvě od začátku, co ji máme (naše od srpna). Bobky má řidší než naši dva valaši, ale průjmem bych to asi nenazvala, viz foto. Jiné problémy u ní nezaznamenávám, nehubne, netloustne... nevíte, co s tím? Setkali jste se s tím někdo? Fotky jsou z dneška, naposledy jsem jí nohy i ocas myla minulý pátek, od té doby máme zamrzlou hadici.
Zdravím vespolek,
poradíte prosím, zda mojí kobylce (IC) sedí toto sedlo? Díky! :)
Zdravím,
nedávno jsem začala pro svou fenku sušit maso a z výsledků jsem nadšená, fence sušené moc chutná. Má ráda také sušená kuřecí křídla, která vyjdou v obchodě taky dost draze (oproti čerstvým). Ráda bych jí je usušila doma. Máte někdo zkušenost se sušením křídel v sušičce na ovoce? Na jakoú teplotu a jak dlouho je tam nechat? Díky za odpověď :)
Zdravím,
Máme poníka po schvácení, který kromě sena dostává mrkev a občas kousek tmavého pečiva. Mrkev nám ale v nejbližší době přestanou dovážet, takže bych potřebovala najít něco jiného, co bych mu mohla dávat. Jde hlavně o to, aby něco dostal, když žerou ostatní koně - aby mu to nebylo líto.
Hledám tedy nějaké granule nebo müsli, které mu zaručeně nemůže ublížit. Případně tip, co by mělo a nemělo obsahovat krmivo pro něj. Je možné mu také dávat nějaké přípravky, které by mu byly prospěšné? Chodí dobře, kopyta ho nebolí, na první pohled vypadá úplně zdravě, ale chtěla bych mu co nejvíce pomoct.
Díky za rady :)
Zdravím,
Moje fenka má už od března nasazené Foresto a do nedávna bylo vše bez problému. Začala jí ale pod ním vypadávat srst. Má to pouze vepředu na krku, viz fotka.
Máte s tím někdo zkušenost? Jak nejlépe postupovat?
Díky za odpovědi :)
Zdravím,
Mám dotaz ohledně česání ocasu a hřívy. Hodně lidí svým koním ocas a hřívu nečeše, na školní praxi mi to dokonce výslovně zakázali. Našim koním (welsh pony a WPBR) ale ocas češu vždycky, mají ho hustý, krásný a česáním jim určitě neřídne. Hříva stejně tak.
Jak to s tím česáním tedy je? Co je správné a jaký ke důvod k nečesání?
Díky! :)
Zatím venku chodíme jen na vodítku. Není problém s tím, že by se bála ven vyjít. Ven se těší, vždycky, když jí chceme nandat postroj, sedne si a poslušně čeká, až ho zapneme. Když se obouváme, strká čumák ze dveří. Dnes ráno jsme na procházce byly a byla úplně v pohodě, beze strachu, ale odpoledne už nechtěla. Stejně tak to bylo i včera. Ráno šla a odpoledne ne.
Ven vyjde vždy, problém nastává až na ulici. Sedne si a když ji mírně zatáhnu za vodítko, lehne na záda a bojí se. Možná se to samo srovná, jak si víc zvykne a osmělí se..