
jirka_amaz
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 21. 3. 2010 12:22:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
breha
napsal(a):
tímto zoufalým zvoláním bych se rád dozvěděl,jestli si ještě někdo myslí,že odhlédnu-li k nesporným odborným znalostem pana Podpěry,jeho ,,lidové´´názory na ochranu přírody jsou podle mne stejně popletené a demagogické,jako ty,které přisuzuje ochráncům přírody(v jeho případě bez rozlišení-ochranář jak ochranář...)Z jeho článků vzniká dojem,že je u nás samý ekoterorista a normální lidi jsou v menšině,kterou on vehementně brání.Možná tomu tak v jeho okolí je,já ale tady těsně u Olomouce každý den poslouchám veřejné mínění se zcela opačnými názory než píše p.Podpěra-všechny ochranáře zrušit,zlikvidovat,to tady přece nikdy nebylo...
A když už píšu,nelíbí se mi v poslední Fauně ani fotky k jinak snad zajímavému článku o psu s bojovnou duší-trofeje kuny skalní patří do časopisu Myslivost,který si nekupuji.
Václav Břeha
Pane Břeho a co byste jako chtěl? Brání Vám snad něco v tom, abyste publikoval články s vlastními názory?
Články pana Podpěry zřetelně vyčnívají z nudné šedi článků opsaných ze zahraničí a jiných "skvostů" nevalné jazykové i slohové úrovně (čest občasným výjimkám i jejich autorům) ve Fauně.
Promiňte, ale za titulek Vašeho diskusního vlákna bych se, být panem Podpěrou, urazil. Nějak mi to připomíná "muž s koženou brašnou nesmí projet".
radek
napsal(a):
Můžete mi zdelit proč jste mne blokoval na nemoderce který bod jsem porušil??
Je zakázáno:
-publikování názorů a informací porušující zákony ČR a SR (např. porušující autorská práva, názory vedoucí k hanobení národa, rasy …) ale i pornografické materiály
-příspěvky obsahující vulgární výrazy
-veřejné slovní napadání nebo uvádění nepravdivých informací o ostatních subjektech
-vydávání se za někoho jiného
-příspěvky vyznívající jako přímá reklama firem či www stránek
-vkládání příspěvků, které mají charakter inzerátu
-zakládání stále se opakujících dotazů na téma, které již bylo vyřešeno či prodiskutováno (je nutné před zadáním využít vyhledávače)
-do probíhající diskuse vnášet příspěvky, které odbočují od tématu (pro takové je nutné založit nový dotaz)
-umísťování příspěvků bez informační hodnoty (např. "jj", smajlík, přitakání či jiné citoslovce
-zakládáním diskuzí, které svým obsahem nepatří do dané rubriky
Všechny moje příspěvky jsou vymazány, pokuste se psát alespoň důvod z jakého to mažete.
Jinak nečiní problém se přihlásit pod jiným jménem , jiným e-mailem a můžeme si takto hrát třeba několik dnů než odjedu na dovolenou.
Děkuji za odpověď
Radek
Nevím sice proč admin na nemoderce smazal Vaše příspěvky, ale dovolím si vyslovit hypotézu - pokud jste pisatel onoho anonymního příspěvku o zákazu burz, který se objevil na nemoderce několikrát v každém vlákně o burzách, tak admina chápu. Tomu se říká tapetování a v diskusích se to prostě nedělá. Jednou to bohatě stačí.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
to samozřejmě uskutečním ,ptáky kontroluji a pokračovat budu na dále, myslím že problém přišel zmíněnou cestou jelikož z pěti koupených ptáku se to do necelého roka oběvilo u dvou, ačekat a ptáka trápit jen proto by se nemoc potvrdila? nerozum,,,,,dále chci poděkovat panu co jsem od něj ptáky koupil za to že se ozval a tuto situaci semnou rozumně řeší, omluva za předčasné osočení této osoby, JARDA
Mimochodem zrovna článek o PBFD najdete mezi posledními texty v rubrice Články, doporučuju přečíst.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
MÁTE TEDY NA MYSLI ŽE SE NÁKAZA ROZŠÍŘÍ DO CELÉHO CHOVU? JAKÝ TEST MÁTE NA MYSLI? A KDE HO UDĚLAT? CO MÁM UDĚLAT S TÍMTO SAMCEM? JAK RYCHLE SE ŠÍŘÍ TATO NEMOC? JE NĚJAKÁ PREVENCE ?
PCR testy na přítomnost cirkoviru se dělají ze sterilně odebrané trošky krve (musí provést veterinář, podomácký nesterilní odběr je nepoužitelný), provádí to v Genservice v Brně. Je pravděpodobné, že to u vás nebude jen tento jeden samec, cirkovirus se šíří trusem, prachem z peří atd. u napadeného ptáka se nemusí onemocnění projevit několik let, inkubace je různě dlouhá. Po tu dobu může vypadat naprosto zdravě a přitom vesele šířit virus dál. U mláďat obvykle propukne onemocnění velmi rychle a mláďata hynou, jsou ale často případy, kdy si s tím imunitní systém papouška poradí a virus z organismu vymizí. Takoví ptáci mají po určitou dobu k viru imunitu. Léčba neexistuje, pouze podpůrná léčba doprovodných bakteriálních komplikací. Prevence prakticky není, u drahých papoušků se rozhodně vyplatí důsledně provádět testy u nově koupených ptáků a důslednou karanténu. Zbavit se toho z napadeného chovu je strašně obtížné až nemožné, každopádně doporučuju konzultaci s odborníkem, v ČR se cirkoviróze intenzivně věnuje MVDr. Grymová (kontakt na avetum.cz), v Praze MVDr. Nečasová. Něco víc o cirkoviróze se dočtete v informacích na amazonia.cz, pokud vládnete angličtinou zadejte do google výraz PBFD, vypadnou stovky stránek i hodně odborně zaměřených na tuto chorobu.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
PŘED ROKEM KRÁSNÝ SAMEC, A DNES!!!!! PROSÍM O RADU CO TO MŮŽE BÝT A CO ZAVINÍ TAKOVÉ PELICHÁNÍ, MÁ SMYSL TOHOTO PTÁKA DÁLE DRŽET V CHOVU, DĚKUJI ZA VAŠE NÁZORY A ODPOVĚDI, JARDA ÚSTÍ
Dost pravděpodobná příčina je cirkoviróza (PBFD). Stálo by to za test. Pokud je tam skutečně cirkovir, máte docela smůlu. Voliéry tak jak je máte vypadají dost nedesinfikovatelně.
Prosím lidi, pokračujte tady. Sto fotek v jednom vláknu diskuse se načítá odporně dlouho i na rychlém připojení, mějte ohledy na uživatele s pomalejším připojením.
Doporučuji fotku upravit před vložením na šířku 320 pixelů, jinak fotku zmenší server a vyjde z toho bídná kvalita (moiré, přeostřené hrany atd..).
lucienka
napsal(a):
To je celkem škoda - papoušky ani žádný jiný ptáčky nemám, ale přišla jsem k jednomu agapornímu vajíčku, který mi bylo líto jen tak vyhodit. Kvůli jednomu si tu líheň kupovat nebudu :-/ Nemáte někdo zkušenost s nějakou alternativní metodou?
Alternativy jsou - vysedět pod rodiči, vysedět pod jiným párem, který má zrovna snůšku a další vajíčko přijme, nebo vylíhnout v líhni.
Otázka zní - máte skutečně pár, je vajíčko oplozené??
V líhni to není žádná legrace, je třeba udržet vhodnou vlhkost vzduchu, teplotu s přesností na desetiny stupně a vajíčko musí být v pohybu... Pro Vás tudy asi cesta nevede.
hicks
napsal(a):
Šak v pořádku rád si poslechnu Váš názor i jiných chovatelů. Granule dávám jen jako doplněk a moji senegalci je nejedí deně. Vždy jim vydrží i týden v misce. Vitamix EX-A a Roboran nedávám každý den, jen v případě hnízdění. Vitamíny do vody dávám denně, protože se mi nezdá být jejich strava pestrá, jak jsem psal jablko, mrkev plus nějaký doplněk (jako paprika, nebo okurek, nebo rajče, prostě to co je doma navíc) mi nepřipadne být moc pestré a proto přidávám vitamíny do vody.
Vím, že někteří chovatelé podávají mnohem pestřejší stravu a proto nemají důvod podávat navíc vitamíny, tak jak to dělám já.
Můžu se zeptat co tvoří vaši krmnou dávku ovoce a zeleniny?
Děkuji
V létě co dá zahrada, v zimě co dá obchod. Jablka, na podzim zamrazím půl mrazáku jeřabin, v podstatě jakékoli ovoce, které je zrovna k mání a nemusí stát majlant. Stejně tak zeleninu, v zimě, kdy není nic moc jiného jim občas sporadicky dám naklíčené zrní (kvůli vitamínům, ne pravidelně jako stimulaci k hnízdění).
Krmím směsemi od Versele-Laga (premium loroparque African resp. Amazone podle druhu, některým spíš obyčejnou Special). Granule PrettyBird Daily Select, jsou univerzální a všichni naši papouši se je naučili v krátké době brát úplně bez problémů (narozdíl od jiných značek je ebrou velmi ochotně). Trochu jich mají k dispozici v podstatě neustále (suché granule se v misce nezkazí).
Jedinou doplňkovou chemii, kterou jsem kdy použil, je přídavek vápníku samicím před a během snůšky (Calci-lux nebo něco podobného do vody).
hicks
napsal(a):
Já jsem po dobu 3 let krmil své senegalce takto: Směs zrnin, kterou si míchám sám občas s přídavkem granulý. Do vody jsem podával 4 přípravky od firmy Aquamid a to co týden to jeden přípravek. Jablko, mrkev, piškot plus každý den něco jiného jako například jeden den okurek, druhej den paprika, třetí den rajče a tak podobně. Takto jsem krmil pravidelně.
Momentálně krmím naklíčená směs zrnin posypaná vitamixem EX A, Roboranem. Dále mají zvlášť suchou vaječnou míchanici a zvlášť grit s granulemy Zupreem. Dále mají denně opět mrkev, jablko, piškot plus nějaký přídavek. Do vody podávám vitamíny od firmy Aquamid. Občas dostávají pampelišku, kukuřici, ptačinec žebinec, ořechy, občas vařené zrniny a podobně. Vždycky co je po ruce, tak dostanou.
Ondro nerad bych, aby jsi tuto moji reakci opět pochopil jako rýpání nebo osobní útok, ale zdá se mi, že to přeháníš s tou chemií. Pestrá kvalitní strava s doplňkem granulí, ovoce a zeleniny bohatě stačí. Krmím takto roky a nemám problém s kondicí ptáků.
jardda
napsal(a):
Tak to je úroveň. S těma právama se můžete jít akorát vycpat. pokud je mi známo Lucka nikde nepublikovala za účelem zisku, ani se nepodepisovala jako autor fota. Tak se lidi už vzpamatujte! Jste jako Ti umělci a OSA (ochranný svaz autorský). Chce se mi blít ( z umělců) Jarda. Je to můj názor, ale kam to spějeme to nevím.
Jardo ani já nepublikuju svoje fotky za účelem zisku. Přesto mě docela dost vytáčí, když takhle potkám svoji fotku ukradenou z webu. Stačilo by se zeptat nebo alespoň uvést odkaz, odkud fotka pochází. BTW autorský zákon nerozlišuje komerční nebo nekomerční použití fotografie, takový argument neberu. Reakce dotyčné slečny na moje upozornění u mne vyprovokuje leda shovívavý úsměv nad její nevědomostí, ale lehce by se jí mohlo stát, že při příštím použití ukradené fotky narazí na někoho razantnějšího, který se bude svých autorských práv skutečně domáhat, třeba i soudní cestou.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Je to jikavec ?
Je to jikavec, u nás v Moravském krasu jich tuto zimu bylo taky docela dost..
(mizerna fotka, slibuju pristi zimu lepsi, konecne mam lepsi fotak s dlouhym sklem)
miliamber
napsal(a):
Dobrý den mám velkou prosbu.Dneska jsem se od veterináře dozvěděl že se mi priotravil papousek.A bylo to tím ze stale olizoval volieru.Profili jsou z hliniku a pletivo z pozinku. Vyroba od firmy ALUMAT. Voliera je perfektni , ale nemuzete mi nekdo poradit jak ho donutit aby ji prestal olizovat. Jestli neco na ni nanest ?????????
Nejjednodušší a nejefektivnější varianta je vyhodit pozinkované pletivo a nahradit jej nerezovým. K dostání u stejné firmy, sice stojí o dost víc, než pozinkované, ale za zdraví papouška to stojí. Výměna není složitá, původní nýty lze snadno odvrtat...
Určitě se najde dost chovatelů, kteří nemají ve voliérách z pozinkovaného pletiva žádné problémy. To je způsobeno tím, že ne každý papoušek má ve zvyku viset na pozinku a olizovat jej, prostě to je individuální vlastnost každého ptáka. Častěji k tomu dochází v malých voliérách, ve velkých má papoušek dost prostoru a jiné zábavy (bidla, větve na okus, dost místa na prolet, hračky...).
zviratkova
napsal(a):
...
Včerejší fotka naší rodinky aratingů zlatých.
Prosím pokračujte v "chlubení" zde v novém tématu. Původní téma se stává neúnosně dlouhým pro načítání. Děkuji.
Abych se taky pochlubil: mláďata aratingů zlatých v budce, nejmladšímu je na snímku jeden den, nejstaršímu asi 6 dní. Rodiče jsou oba ručně dokrmení mazlíci, toto je jejich první hnízdo a o mláďata se starají naprosto perfektně a bezproblémově.
Prosím úpěnlivě, pokračujte zde. Načítání původního tématu "Pochlubte se" je při tak velkém objemu fotografií neúnosně dlouhé i na mé rychlé lince, co teprve mají říkat chudáci s dial-up připojením.
sisis
napsal(a):
ahoj mám takový problém mám 2 andulky samce a samici ovšem samec má na hlavě mezi peříčky takové divné bílé malé válečky nahoře zakončené černou tečkou nevíte někdo co to může být nemáte s tim zkušenosti ?? pořád to drbe nohou nebo o klec.....poradte někdo=( co s tim mám dělat ???nemůže to chytit samice??? prosím
buď v klidu, dorůstá mu nové peří, které se zatím nerozvinulo, proto vypadá jak popisuješ. Je to úplně normální jev, papoušci přepeřují každoročně.
jirka_amaz
napsal(a):
Prosím pokračujte v "chlubení" zde v novém tématu. Původní téma se stává neúnosně dlouhým pro načítání. Děkuji.
Abych se taky pochlubil: mláďata aratingů zlatých v budce, nejmladšímu je na snímku jeden den, nejstaršímu asi 6 dní. Rodiče jsou oba ručně dokrmení mazlíci, toto je jejich první hnízdo a o mláďata se starají naprosto perfektně a bezproblémově.
Dnešní fotka. Nejstarší dvě mláďata jsou již okroužkována, všichni rostou jako z vody a dělají nám radost.