kachnis.105

Moje příspěvky

18.4.2019 08:31

máte pravdu, že bych nebyl nadšený, ale pokud by se to opakovalo několik měsíců, téměř ob den je to na švestku.. Vloni mi 1x zdrhly ovce do vsi. Šel jsem, koupil jsem 50m pevnějšího pletiva a problém je odstraněn. Kdyby takto jednali všichni, bylo by to fajn :-). Díky za názory

17.4.2019 08:19

Frufru,to jsou takové dobře myšlené, ale teoretické rady. Obecní úřad je vyzve, aby si svoje udrželi u sebe. Bude zbytečně haló po vesnici. A náhrada škody ? kdo odhadne jakou škodu mam když mi rozhrabou zasetej trávník nebo zeleninu. Pytlík travní směsi ? pytlík hrášku ? a co ten čas? Kdo ocení to, že jsem pokládal souvislou vrstvu hnoje, souvislou vrstvu hlíny, setba a další hlína atd.. U včel to pochopim, nebudou včely, nebudou lidi, včely potřebujeme všichni. Ale opakovaně prosit souseda, aby si postavil dost vysokej plot na to aby mu nepřelítavali slepice a jiný ptáci..Hluchavky řešení mi přijde logické :-)

16.4.2019 10:54

Zajímal by mě názor na nastalou situaci. Chováte svých cca 30 slepic, investujete mnoho tisíc do oplocení, krmení, aby chov byl vitální , zdravý. Rozhodnete se pro další zvíře, husy. Zhotovíte si jiný výběh, aby vám husy nepobíhaly mezi slepicemi, zase investice do oplocení mnoho tisíc, ubytování, aby oba druhy zvířat neměly společný výběh, nic. Do toho si sousedi pořídí svoje slepice a jinou létající havěť. Jejich zvířata létají k vám krmí se tam, mají své parazity, serou mezi vašimi zvířaty, na dvorku dělají bordel, lítá to do záhonů, vyhrabává to zasetý trávník, zasetou zeleninu.. Domluva nepomáhá. Co uděláte? Budete se pak na takové zvíře koukat jako na materiál do polévky nebo ještě jinak?

28.6.2018 14:33

já jsem si po přečtení tohoto vlákna parní čistič koupil, na Alze, cena cca 2500, - a ono prd smajlík. ty malý čumbrky to dřív sfoukne než je to přepálí smajlík. proto jsem se vrátil k plamenu.. Za mě tedy ruční parní čistič ne.

28.6.2018 01:07

ten olej je dobrý nápad, já ted denně opaluju stěny plamenem a pak teprve pouštim slepice dovnitř. čmelíků i všenek je míň a míň.

11.6.2018 20:24

téma stále aktuální.. dnes jsem aplikoval neoostomosan, kurník je rok starý, čmelíků bylo překvapivě mnoho. za poslední 2 roky ( od poslední výměny slepic )je to muj první výskyt čmelíků. Metoda plamenem byla taky úspěšná, jen kurník z lakovaných osb desek na to není úplně nejvhodnější, proto jsem zkusil i opak: "mrazící" sprej, někde prodávaný jako odstraňovač žvýkaček.. nastříkáte a čmelíky servírujete chlazené mrtvé.. slepice pro jistotu stříknu ˇčmelíkostopem" a uvidíme za týden..

17.5.2018 15:22

jako doplněk bych to právě neviděl, protože toho záření UVC je z lampy podstatně více ( Slunci to odfiltruje ozonova vrstva).. navíc v uzavřeném kurníku to navíc produkuje ozon, který je taky jedovatý pro vše živé, takže když ráno holky vyženu, vykydám, rozsvítím zářivku a nechám jí tam do večera konat zlo na bacilech a večer vyvětrám, dám slámu tak by to mohlo fungovat, ne? Králíkárny takto dělám běžně, ale tuberu mam nově .. to jen má úvaha..děkuji.

17.5.2018 11:30

Je alternativou pro desinfekci chloraminem použití germicidní zářivky (UV-C světlo)?
Jde mi o tom, že desinfekce UVC světlem je metoda suchá, rychlá.. Děkuji za odpověď.

21.12.2017 07:37

Děkuju.

21.12.2017 00:03

Potřebuji v kurníku zvýšit teplotu tak, aby mi neklesala pod nulu a nejvhodnějším způsobem v daném místě je pomocí infrazáření. Pokud použiju žárovky, potřeboval bych vědět jaká barva světla (podžhavené žárovky) slepicím nebude vadit. Na plazy se užívá červené, na které nereagují, rostliny nereagují na zelené, v Zoo někde používají modré.. Tak jaká je správná?díky.

6.2.2017 07:15

leprechaunek napsal(a):
V lednu mušky na zasněženém kopci 250m n.m., dneska 5 stupňů a kolem potoka roj celkem velkých potvor. Zoolog nejsem, nevím co to je, ale už léta - od té doby, co jeden rok bylo v únoru 17 stupňů - "obdivuju" klid všech borců, co řvou "očkovááát stačí v březnuuu, vy pitomci!"
Jasně, co by sem kolem nuly lítalo. Jen to asi při vystupování z auta není vidět.

Sory jako , u nás v 298 m n.m. je pořád kolem nuly, nic nelítá, ta proto jsem to napsal. Taky né každej má potok, stejně tak ne každej jezdí ke králíkům autem smajlík. Řekněmě si ale, že pravděpodobnost myxy je malá. Až se teploty zvednou, situace se změní..

5.2.2017 23:04

Na čem by ta myxa v tomhle počasí přiletěla ? myxa to nebude na 100%.

5.2.2017 22:08

Nejbližší datumově je výstava v Kolešovicích, ta bývá datumově +- týden od Kralovic. Kolešovice budou další víkend, o Kralovicích ani prd, ono stejně v týhle době by tam byli max králici a ty Kolešovice za návštěvu nestojí.

3.2.2017 08:56

jardagin napsal(a):
Není žadna šance. Ten vaš přípravek je určen pro lidi. A defakto kralika mužete utopit.

Jedine co by možna mohlo pomoci je autovakcína a divil bych se že ji někdo bude dělat kvuli jednomu kralikovi. Kdo by zaplatil naklady.

Jardagin, necucám si z prstu, jen jsem napsal vlastní zkušenost. Vyléčit se dá i myxomatóza když jí podchytíte včas a máte na to čas. Samozřejmě u 60ti králíků se to dělat nedá, to je pochopitelné, už při 10ti je to pakárna a je lepší je utratit.

2.2.2017 13:40

No tak to jste vzala králíka od solidního člověka .v tom případě bych ani neléčil, nevíte co v tom jeho chovu je za moribundus..

2.2.2017 07:43

Dobrý den,
zkuste sehnat bioparox a stříkejte mu to ho přímo na čumák.. šance na vyléčení je mizivá, ale ne žádná. Každopádně králík zůstane podražený a může se mu to kdykoliv vrátit.. nadruhou stranu, pokud majitel králíka nějakou dobu měl, najednou přešel k vám a dostal rýmu, tak si říkám, jestli nemáte jiné ubytovací podmínky, sprášené seno nebo prostě tak něco..

31.1.2017 14:44

Dobrý den,
pokud by to byla infekční rýma, je to blbé. Léčit začít co nejrychleji nebo mu to sedne na plíce a je konec. Králíkovi vitamíny a do nosu se mi osvědčil Bioparox (bohužel vloni na něj bylo alergických 20lidí z milionu a proto byl stažen z lékáren ).

31.1.2017 13:28

Nepoužívám napáječky, ale obyčejné kelímky od solviny. Králíci dostávají vodu jen večer - vlažnou, do rána jim vydrží a půl dne bez vody pro ně není problém. k tomu dostávají jablka a suché.. a když voda v kelímku zamrzne, taky se z toho dá vyklepnout.

31.1.2017 11:15

Chomutovsko, Bílence.6,5km vzduchem od nás

30.1.2017 14:40

Faltuska: Tomu nerozumím, když víte že mají králíci kokcidiozu, proč jim dáváte trávu, mirabelky, lusky a granule pro koně?Potom do nich musíte cpát léčivo.Nebylo by lépe se zaměřit na prevenci?Pokud nemáte hybridní králíky tak do 3 měsíců kukuřice králičatům nepatří a už vůbec ne nějaké lusky a mirabelky.

Nevim proč by mi jich mělo být líto, to že se mi králíci občas poserou prostě k jejich chovu patří. oproti ostatním ve vesnici mam minimální úmrtnost. část králíků chovám navolno, jsou nejzdravější a asi byste koukala co si ten králík dá k jídlu když má navýběr. jinak by mě ani ve snu nenapadlo, že by králík žral mirabelky a plival pecky . a proč krmim trávou a vojtěžkou ? protože když jí mam skoro hektar nebudu je přes sezonu tlačit krmivama z fabriky když to potom jíme. omarodí jen nejslabší kusy, ty vyhodim do volného výběhu a po 14 dnech je vrátim zase k ostatním. pokud si králíky krmíte jen suchym, dělejte to tak dál. v rodině chováme králíky po desetiletí a žádnou vědu jsme z toho nikdy nedělali.