
Karlosara
Informace o uživateli:
chov velkých arů
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 27. 7. 2015 10:18:27
Naposledy přihlášen: 13. 10. 2020 15:56:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
eli22
napsal(a):
Zdravím a měla bych dotaz na ty kapky. Neobsahují náhodou alkohol?
Ano, obsahují záleží na výrobci - např. :
http://www.prozdravi.cz/svedske-kapky-maurer-s-2-5-alk-250ml.html
Nebojte, je to vyzkoušené a bezpečné.
aymara55
napsal(a):
Bolo by dobré vedieť, čím kŕmil pôvodný majiteľ, je možné, že je to z kŕmenia(mohlo byť závadné), ale každopádne by som radikálne zmenil krmivo(proso, nahý ovos, pohánka, kardy, semenec, ostropestrec, prípadne lesknica a zmes semien divorastúcich) a dokedy by nemali všetko vyžrané, tak ani zrnko. S týmto nič nemôže pokaziť, iba pomôcť, ostropestrec podporuje regeneráciu pečene.
Naprostý souhlas, tím můžete jedině prospět i kdyby se nemoc nepotvrdila. Je dobré občas udělat "ozdravnou/očistnou" kůru i preventivně. Do vody bych sehnal "švédské byliny/kapky", mají je skoro v každé lékárně - stačí 3-4 kapky do 0,5 l vody/den - 2x týdně.
jako001
napsal(a):
Dakujem za vase reakcie ako vidim som vàs zaujal to je len dobre, vidim aj to ze priebezne citate aj moje prispevky som ràd, ze ste dobre orientovany, stalo sa po prvy raz ze ma niekto nazval rostleskàvacom dufam len ze ma zaskolite a poucite pripadne my pridete nastavit moj peletovaci stroj na 40 stupnou extruder nevlastnim vlastni ho jedna firma nedaleko mojho bydliska k extrudovaniu pouzivaju teplotu cca okolo230 c°.ked aj tuto teplotu znizite len o 10%firma sa vàm aj financne odmeni za usporu energii.A este tak na zàver dakujem ze rozsirujete medzi nami chovatelmi zdravu krityku a tesim sa na vase odpovede kde budete radit odovzdàvat vase skusenosti ja sa ràd poucim;nie som ani sa nepovazujem experta na exotickè vtàctvo màm vsak nieco co mi nikto nemoze zobrat svoje rokmi overenè skusenosti, priatelov ak mi to ty pàni dovolia hovorit onich ako o priateloch, a dalej mozno som mal len stastie a v mojej nevedomosti mi pomàhali ludia ktory uz su zial v chovatelskom nebi.A dakujem vsetkym ktori mi radia pomàhaju v napredovani v mojom konicku.S priatelskym pozdravom a prianim priemnych sviatkov A.J.
Dobrý den, funkce "cheerleader" je dokonce velmi dobře placená práce na různých zahraničních odborných fórech. Je to spíše pocta než kritika, navíc když ke každému příspěvku přidáte osobní příběh - je to velmi emotivní. A neškodilo by asi rozdělit diskusi do kategorií podle např. nemoci ptáků, "co povezete na", drobotina, papoušci- mutace, jižní amerika, austrálie, atd. Tak jak je to třeba u motoristických klubů. Nemusí potom člověk složitě vyhledávat a odhadovat ve kterém vláknu muže být jeho zájem.
atobajus
napsal(a):
Omlouvám se, že jsem nenapsal odkaz. Tu přílohu jsem stáhl jen jako obrázek z FB a odkaz jsem nepsal když je uveden na tom obrázku.
Jinak já česnek dávám taky, celer stejně tak a protože pěstování rajčat je můj další koníček tak je mají papoušci téměř denně a speciálně pro ně pěstuji Rajče tyčkové datlové Mandat F1
No právě, já dávám ptákům ze zahrady taky všechno možné. V té Americe to má ale jinou příčinu, podle Anglosaského práva musíte uvádět všude ty nejhorší varianty možných následků, jinak můžete být třeba jako veterinář postihnut za neúplnou informaci.
Pro mě vrcholem všeho bylo, když se mě americký kolega ptal : žere zelenokřídlý ara i něco jiného než ořechy kešu ?. On ho fakt krmil jenom těma ořechama, prý nic jiného nechtěl.
atobajus
napsal(a):
.
Já Vám rozumím, ale musíte k tomu příspěvku přidat i něco navíc - minimálně odkaz na
http://www.birdchannel.com/
odkud jste tento obrázek získal. A je také dobré si prohlédnout tamní diskusi, kde místní některé v článku uvedené informace vyvraceji. Např. : " 17 let dávám jednou za dva dny svému papouškovi celer a stále žije a má jej rád"
Nezapomínejte, že v USA musí být i na zpětném zrcátku uvedeno, že je obraz obráceně.
Nechci budit vášně, ale oni už selský rozum dávno ztratili, pracoval jsem pro ně dosti dlouho a je třeba všechny tyto informace brát s rezervou.
Zdravím Vás kolegové, paní/slečna vůbec neuvedla jakého aru měla na mysli (ara malý, ararauna atd), ale předpokládám že měla na mysli araraunu. Já velké ary chovám, všichni do jednoho se ke mě dostali jako nechtění mazlíčci různého stáří - mám tedy zkušenost pouze jak z nich opět vychovat normální zvířata s přirozenými pudy. Jeden 7-letý samec ararauny je tak dominantní, že mu vadí i níže posazené bidlo než má vedle ve tři metry vzdálené volieře pár zelenokřídlých arů. Než jsem na to přišel tak to bylo něco ! Arové jsou asi nejdominantnější ze všech papoušků a problém může nastat v dospívání hlavně u samců s vytvářením sociální hierarchie. On tomu chce prostě velet a je jedno jestli ve volieře nebo v obýváku. Ale jako ve všem i zde existují vyjímky a i mezi arami jsou flegmatici, kterým je všechno jedno(takové mám taky). Už jsem to zde na diskusi vysvětloval několikrát, že délka dospívání u velkých arů vytváří dojem, že je to ideální pet papoušek. Až hormony udeří plnou silou je z toho složitá situace - pořizují si je mladí lidé, přijde rodina a on prostě ty změny těžko zvládá. Je to pořád jen ochočené divoké zvíře s přirozenými pudy. A velmi inteligentní, někdy svojí inteligencí převyšuje i svého držitele.
Doky
napsal(a):
Pokud si hodlám pořídit živého tvora, který mě jako společník má provázet do konce minimálně mého života, je nanejvýš zodpovědné zjistit si všechny dostupné informace, pro i proti. Např. pokud vidím dokument, kde louská skořápky para ořechů jako by byly z papíru, přijde mi můj dotaz docela logický. Netušila jsem, že tohle téma je pro Vás TABU. Myslela jsem, že jsem v diskusním fóru, ne na stránkách nějaké sekty.
Čekala jsem příspěvky typu: " Mám sedmiletou Arušku, která se mnou spí v posteli...", nebo: " Moje desetiletá ararauna je stále stejně přítulná, nevěřte všemu".
Z vaší reakce mám spíš dojem opačný.
A nemusíte se obtěžovat dalšími mě urážlivými vzkazy ostatním. Opouštím tento zdroj jako možnost se něco zajímavého dozvědět od majitelů, kteří mají doma dospělé jedince jako mazlíky.
Petra Marková.
Asi nejstrašnější inzerát poslední doby je ovšem toto :
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/54816150/Zako-kongo.php.
Václavkadc
napsal(a):
Zdravím mám takovou otázku, a to zdá tato klec http://www.ceskyzverimex.cz/klece-voliery/46960-voliera-bird-jewel-ilona-mix-barev-1ks-8595091734740.html bude dostačující pro Alexe? Děkuji za odpovědi
Dobrý den, zvolte klec obdélníkového půdorysu, aby bylo možné umístit dvě bidla proti sobě.
simacek123
napsal(a):
Aspon nejaka ta vymluva.i ja jsem zastance nazoru cim vetsi sedlak tim lepsi erteple.
A teď trochu vážně, již se připravuje opatření i pro zájmové chovy : tzv. welfare zvířat. Pokud se to podaří EU přijmout (u hospodářských chovů platí již dlouho) tak je tato diskuse o erteplích naprosto zbytečná.
Kdo neví co to welfare zvířat je, tak pan Google poradí.
Dobrý večer, zkuste www.alumat.cz. Pan Matěj je velmi ochotný, tel. +420 603 814 425, beru od něj nerez pravidelně. Firma je z Uherského Brodu.
Moudivláček
napsal(a):
Vážený,
moc děkuji za Váš odkaz na seriál o araraunech v paneláku. Pro pokročilý věk se už k těmto ptákům s cílem odchovu nedostanu. Nebýt Vašeho upozornění, tak by mně to uniklo. Je to inspirace i pro mé žaky.
Děkuji za pochvalu, na tom webu je celý seriál - je to neuvěřitelné a dojemné jak ti arové pečují o ta mláďata společně s člověkem. Můj spolužák bydlí v tom samém paneláku a to co mi popisuje - jak jede z práce autem a nad ním letí arové také domů. Lítají mu kolem okna kuchyně. Já i kvůli arům bydlím na polosamotě u lesa, takže můžu na něco takového zapomenout.
Pro velkého aru není žádná voliera dosti velká - jediné řešení nabízí chov pana Krňávka ze Šumperka. V odkazu je jen jeden díl seriálu o odchovu volně létajících arů v obýváku.
Za mě odvaha a obdiv
http://www.ararauna.cz/2015/07/jak-pokracuje-hnizdeni-araraun-v-sumperskem-panelaku-rodice-zvladli-stehovani-budky/.