
Karlosara
Informace o uživateli:
chov velkých arů
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 27. 7. 2015 10:18:27
Naposledy přihlášen: 13. 10. 2020 15:56:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, pořídili jste papouška který snad ze všech nejhůře snáší změny. Z tohoto důvodu se musíte obrnit trpělivostí, načíst co nejvíce literatury (to mělo předcházet koupi papouška) a v žádném případě ji nesmíte trestat za její chování. Papoušek není pes, ptáci obecně hlazení nemají rádi.
Tady přispívají většinou chovatelé, zkuste si najít na jiných fórech skupinu kde se zabývají "mazlíčky".
eli22
napsal(a):
Vybírám z minulých diskuzí:
Zdravím Vás a zároveň bych si dovolil několik poznámek.
Argumenty, že se ptáci přece vždy chovali v pozinkovaných klecích nebo voliérách z pozinkovaného pletiva a nikdy problémy nebyly, jsou poněkud krátkozraké. Ruku na srdce, u kolika uhynulých ptáků z Vašich chovů jste objektivně zjistili příčinu smrti. A nemám teď na mysli diagnózy typu "byl týden nějakej špatnej" nebo "asi nějaká infekce", ale precizní diagnostiku založenou na pitvě, histologickém vyšetření podezřelých tkání a toxikologickém vyšetření kadáveru. Pokud jste pozorně četli článek paní kolegyně MVDr. Grymové (předpokládám, že autorka původního příspěvku měla na mysli tento článek), dozvěděli jste se, že chronické intoxikace zinkem mají velmi široké spektrum možných klinických příznaků, včetně například poruch imunity. Proto i kterákoliv bakteriální nebo jiná infekce může být způsobena snížením obranyschopnosti ptáka na základě dlouhodobé expozice zinku. To že dříve se zinkem "nebyl" problém, může znamenat i to, že se o něm jednoduše nevědělo a zdravotní potíže se přičítaly jiným příčinám. Také byl v článku MVDr. Grymové zmíněn fakt technologické kontaminace zinku olovem. O škodlivosti a toxicitě olova snad nemá nikdo pochyb. V současné době nabízí ptačí medicína mnohem větší diagnostické a terapeutické možnosti, které dříve byly nemyslitelné a zkvalitňuje se i úroveň poznání. Buďme tomu rádi a uvědomme si, že svou přílišnou konzervativností můžeme někdy napáchat značné škody.
S pozdravem
Tomáš B.
A jaké pletivo na svých klecích si myslíte že máte Vy. Samozřejmě že pozinkované, on je ještě velký rozdíl mezi zinkováním a "zinkováním".Berte moji reakci jako poznámku, nechci v této diskusi pokračovat.. Děkuji.
kubanec
napsal(a):
Jestli je v republice 15 000 zaku tak 5000 je jeste z odchytu a 10 000 odchov v cr a 2/3 maj stejnej problem jak ty takze bych byl v klidu pevnej kroužek má tak co by ješťe chťeli.
Přesně tak, odchyťák buď má "papíry"(stejně bude muset ještě čipovat) nebo nemá(pašunk) a je průser. Pokud má pták celistvej kroužek tak asi těžko bude odchyt, ne - tak snad to tak úřady budou chápat.
ararauna.cz
napsal(a):
Rád vysvětlím. Obálka, kterou zmiňujete, byla pracovní verze, kde nebyly finální texty. Prostě jsme tam s grafikem něco nalili (resp. grafik si něco vymyslel). No a protože jsem neměl definitivní verzi k dispozici v době, kdy už bylo třeba o brožuře informovat, použil jsem ji.
No tak to je super vysvětlení, takže Vy jste se nalili a vydali nesmysl - Bože jak české !
hzp
napsal(a):
Možná by nám mohl vydavatel zmíněné brožury, a provozovatel stránek ararauna.cz vysvětlit, jaký vlastně má Tony Silva na věc názor. Viz http://loro-shop.cz/knihy-c37/zako-v-cites-i-i434/
Já jsem s ním nemluvil, ale nějak se nám mění titulní strany oné brožury.
No to je dobrý - třeba chyba v překladu. Je to taky jenom člověk a jen blázen nemění názor.
Mmariner
napsal(a):
Jo tak to vypadá no... i když jsem k němu přistupoval velice opatrně abych ho nevyděsil z kraje a pokaždé klidně na něj mluvil... no snad to tím nebude to by mě fakt mrzelo... uvidíme za pár dní... až si třeba od někoho znás dvou něco vezme tak jestli ode mne nebude chtít vubec :D.
On si Vás klidně mohl spojit s nějakou negativní zkušeností z minulosti - můžete mu někoho připomínat. Jeden náš samec ararauny nesnáší blondýny a když se zametá kolem voliery velkým smetákem - zjistili jsme že u původního majitele zažil takovou výchovu, že když křičel tak paní (blondýna) mu hrozila smetákem a prý i bouchala tím smetákem do pletiva aby přestal. No a papoucha to drží už 6 let a my musíme každou světlovlasou ženu na to upozornit když si ho chce ve voliéře prohlédnout a zametat musíme malým smetáčkem.
Mmariner
napsal(a):
Mám ho spíš napomenout ? nebo je to na nic...
Dobrý večer, nechci Vás strašit ale pravda bude asi ta, že mu na Vás něco vadí - mohou to být například brýle, vůně atd. Naši ptáci taky nekřičí na každého - ale když jim někdo vadí tak má smůlu a vyřvou ho z baráku ven. Kromě bezbřehé trpělivosti nelze doporučit nic jiného, než aby jste mu dal čas si na Vás zvyknout. Omezil bych kontakty na minimum a musíte přijmout fakt, že z vás nikdy velcí kámoši nebudou.
Všichni naši arové pocházejí z neúspěšných pokusů o "polidštění" a výchovu papouška. Dostali se k nám zhruba ve stejném věku jako zde probíraný žako. Ty nejstarší máme doma 6 roků a do dnes mají zlozvyky "mazlíků", přestože žijí celou dobu v párech - sestavených ovšem z ochočených. Máme i polokrotké nekontaktní a zásadní rozdíl je v tom, že ochočený si k Vám dovolí podstatně víc, protože se člověka nebojí. Moje žena když přijede z práce domů tak se rozpoutá hotové peklo, protože všichni arové ji milují a vědí, že od ní dostanou cokoliv a kdykoliv. Zásadní chybou je nechat papoucha převzít vedoucí úlohu v hejnu (domácnosti). Nevím jistě jestli rozeznávají pohlaví u člověka, ale jedno vím bezpečně - respektují hierarchii v tom svém hejnu(domácnosti). Žakové jsou podle mně zbytečně démonizováni, oni jen doplácí na svoji přirozenou inteligenci a schopnosti využívat tuto inteligenci ve svůj prospěch.
kubanec
napsal(a):
Jaký kapky to jsou ? Jako pro lidi nebo pro ptactvo ?
Sirup je od http://www.krmiva-pro-papousky.cz/ a kapky jsou ze zdravé výživy http://nadeje-byliny.eu/. Všechno je to původně pro lidi - sirup dávám teď preventivně do vody všem ptákům a kapky občas na piškot.
Dobrý den, mám poměrně čerstvou vlastní zkušenost s araraunou - začala sípat tak, že se kymácela na bidle- jinak potravu přijímala normálně. Na doporučení veterináře Dr.Gebauera z Opavy jsem začal podávat přípravek "Imunnovet - okrasné ptactvo"(na namočený piškot) a grepový sirup a kapky rovněž na piškot.Na zimu máme pro sebe zamraženou šťávu z jitrocele - dal jsem jí to rozpustit do hrnku a pila to vlažné jako velkou dobrotu 2x denně. Ještě musím dodat, že jsem zvýšil teplotu ve voliéře na 25 stupňů a přiměřeně k tomu i vlhkost.Je to cca tři týdny a samice je v pohodě.