
Karlosara
Informace o uživateli:
chov velkých arů
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 27. 7. 2015 10:18:27
Naposledy přihlášen: 13. 10. 2020 15:56:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
tak jak to má vymyšlené zadavatelka je za dané situace jediné možné řešení. Jestli žakové něco nesnáší obecně tak jsou to jakékoliv změny oproti normálu. Přesun do jiného prostředí by byl teprve tím správným stressorem a klidně nebude i tři dny žrát a až si "zvykne" nastane zase změna zpět. Já mám u svých krotkých žaků problém i vyměnit bidla a změna krmiva nepřipadá v úvahu - to jsou všechno ale obecně známé informace. Tady se jedná o mladého ptáka a jak už víme z příspěvků zadavatelky není fixován na jednu osobu.
hersyko
napsal(a):
Dobrý den opravdu se omlouvá za založení (zbytečného dotazu ), měl jsem si to zjistit uplně někde jinde- obvolat chovatelé, specialisti,...na druhou stranu se z této diskuze může někdo poučit, něco dozvědět. Jinak z Vaší reakce na můj dotaz - co vám andulka vezme?- DATLE? kLOBÁSU VINNOU?KAKAO?... Ještě jednou-potřeboval jsem poradit v dávkování, nic víc.
Proč by jste se měl Vy omlouvat, výplody některých diskutujících pouze svědčí o tom že nemají jinou možnost se presentovat. Každý soudný člověk si udělá obrázek sám a souhlasím s Vámi, že obsah vápníku v kachně je pro výživu andulek k ničemu. Můj názor je, že pokud nemám co nabídnout z vlastních zkušeností tak mlčím.
smaltik
napsal(a):
Dobrý den,
chceme si pořídit domů papouška k ochočení. Jak by mělo být staré mládě, aby si na nás co nejdříve zvyklo a bylo lehce ochočitelné ? Kdy je nejvhodnější odběr, je nějaké rozmezí? Zajímáme se především o Pyruru, Papouška horského, možná o Mníška.
Toto je věčné velké téma - pokud se jedná o druh papouška, který je "ochočitelný" už jen díky přirozeným vlastnostem (pyrura, aymara aj.) je opravdu zbytečné dokrmovat. I na základě zdějších diskusí si udělejte "obrázek" a oslovte přímo ty chovatele, kteří zde uvádějí svoje zkušenosti. Pokud budete papouška chovat v bytě tak si pořiďte mládě odchované také v podobných podmínkách.
Pro každou skupinu zvířat je upravena celková receptura (obecně), pouhé zvýšení dávky problém neřeší - je to stejné jako kdyby jste do motoru auta chtěl dát méně kvalitní olej a rozdíl v kvalitě chtěl nahradit vetším množstvím. Já neříkám jako paní "eli22", že "Samozřejmě se tomu uzpůsobí dávkování". Tyto doplňky je možno používat jen jako dočasnou náhradu.
Nechci Vám brát Vaše nadšení, ale je velký rozdíl mezi domestikovaným/nedomestikovaným zvířetem, užitkovým/neužitkovým zvířetem. Pokud by to bylo tak snadné zaměnit měli by výrobci jednoduchý život - pouze jiné balení. Hlavní rozdíl není ve složení, ale ve využitelnosti účinných látek a s tím spojené koncentrace v krmivu- ani velký ara nesežere za den tolik krmiva co slepice a nebo holub. Nejsem výrobce/prodejce krmiv a biofaktorů - pouze jsem výživář zvířat.
eli22
napsal(a):
Tady je to docela pěkně popsáno:
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/clanky/r/detail/5536/jak-ochocit-domaciho-mazlicka/.
Dobrý den, je to jeden z nejlepších článků k problematice chovu ptáků - mazlíčků. Jenom bych doplnil, že žádný pták není kontaktní zvíře jako pes nebo kočka. Radit k výběru papouška na těchto fórech je úplně zbytečné - většinou se ptá už člověk rozhodnutý a jen si chce svoje rozhodnutí nechat "posvětit". Nikdy se už nedovíme jak to dopadlo a že jsme měli/neměli pravdu když jsme upozorňovali na různá úskalí. Minulý týden jsem jel přes jednu vesnici a na zápraží jsem viděl klec stěží na kanárka a v ní seděl samec papouška královského - asi ho "venčili". "Velká austrálie" je do klece nevhodná i když jako ve všem mohou existovat vyjímky, ale předpoklady zde nejsou - viz Vámi zmiňovaný článek.
Dobrý den, čeká Vás první zatěžkávací zkouška v chovu ochočeného žaka. V podstatě jste si odpověděla sama - jedná se o klasický model : pořídíte si mládě, věnujete se mu v podstatě pořád(přehnaná péče) a když chcete papouška omezit v kontaktu s Vámi tak si to vynucuje křikem. A teď přijde ta zkouška - jak to zařídit, aby to nebral tak, že křikem si vynutí Vaši pozornost. Dle mého názoru a zkušenosti to jde pouze tak, že ho budete pouštět a hrát si sním pokud řvát nebude - lehce se to radí, těžko provádí. Většinou si ani lidé neuvědomí, že tím jak chtějí řvoucího papouška utišit třeba pamlskem, tak ho vlastně k tomu křiku vedou - on to velmi rychle pochopí - zařvu = dostanu. Přeji Vám a žakovi hodně trpělivosti.
Dobrý den, chováme jen velké ary, kteří původně měli být chovaní samostatně jako "mazlíci". Naši ptáci měli to štěstí, že jejich původní majitelé to vzdali včas a dostali se k nám kolem jednoho až dvou let stáří. Dnes žijí spokojeně v párech ve velkých volierách. Hlavní důvody proč Vám píšu jsou dva: 1) velký ara dlouho dospívá, vytvoří se mezi ním a rodinou nějaký vztah- v dospělosti si však ara vytvoří vlastní hierarchii ve svém hejnu(rodině) a záleží jenom na štěstí jak moc bude ara dominantní a je přitom celkem jedno jestli máte samce nebo samici.2) nechováte domestikované zvíře, ale ochočené divoké zvíře - rozdíl je hlavně v tom, že ochočený ara se člověka nebojí a "zaútočí" kdykoliv ho to napadne( a nemusí to být agresivita ale jakási forma zábavy z jeho strany). Pro nás je chov arů splněním dětského snu a podřídili jsme tomu celý chod domácnosti, ale pozorovat po ránu zelenokřídlého aru jak ve výletu roztáhne na slunci křídla a řekne "parrááda" je nádhernou odměnou.
Pokud řešíte pořád dokola jestli jsou lepší granule nebo zrní tak je to dobrá zpráva. Znamená to totiž, že nemáte žádné jiné starosti a trápení. Ať si každý krmí čím chce, ve finále přece rozhodne to zvíře co sežere a co ne. Moji ptáci dostávají na výběr jak směs zrnin tak granule - je zajímavé, že granule sežerou jen někdy - jako by si doplňovali něco co v krmné dávce chybí a o to přece jde ne?
milanplšek
napsal(a):
Tak to je fakt dobry. Konecne sem si splnil sen a koupil paru zaku a muzu je zase prodavat. Delam ptaky pro radost abych prisel domu a utekl od toho zas..nyho policejniho statu kde se porad neco narizuje, zakazuje, kontroluje a ne abych zase delal to sami. Chodil neco prihlasovat, odhlasovat nejakymu urednikovy kterej o chovu papousku nema ani sajnu. Co si v te africe myslijou za kdyz daji zaky do Cites za je domorodci nebudou odchitavat je to jejich obziva za tech par korun co dostanou od prekupniku je jim jedno jestli maji cites nebo ne. Zase to akorat zneprijemni zivot vsem chovatelum kteri se o ne dobre staraji a maji radost kdyz se rozmnozi. Co jim pomuze ze chranijou slony, nosorozce kdyz se jich vybiji vic jak narodi ze se kacijou destny pralesy a neumijou proti tomu udelat nic.
Moje řeč, už mě tady taky přestává bavit uplatňování principu kolektivní viny. Citesové ptáky schválně nechovám, ale nechal jsem si poslední odchovy žaků s tím, že v důchodu se jimi budu zase zabývat. Měl jsem po revoluci žaky z odchytu a nebavilo mě, že jsou věčně schovaní - proto jsem si nechal odchovy (žerou všechno, nejsou divocí atd.) Jestli zase budou v Cites I. tak bohužel, stačí že mi bude úředník kontrolovat čím topím.
Vzhledem k délce dospívání u velkých arů vzniká toto rozčarování až po mnoha letech bezproblémového soužití - ara není žako aby se psychicky "hroutil". Ara si sjedná pořádek ve svém hejnu (rodině) podle toho jak to vyhovuje jemu a Vy se musíte pouze s tím vyrovnat. Pokud má nyní čtyři roky, tak počítejte že minimálně ještě rok Vás bude překvapovat svým nevyzpytatelným chováním - potom se zklidní. Všichni naši arové( bez rozdílu pohlaví) milují moji ženu a taky jsem se s tím musel vyrovnat. Hodně štěstí a trpělivosti - krása a inteligence arů za to stojí !
Moudivláček
napsal(a):
Otázka zněla : Které astrildy lze chovat celoročně venku?
Začátečnici jsem obsáhle interně odpověděl. Buďte tak laskav a napište, kolik a jakých astrildů a v jakém prostředí jste odchoval?
V profilu nemáte uvedený ani jeden druh.
A napsat bez uvedení teploty prostředí začátečnici, že všecny je dost odvážné tvrzení.
A vyhřívaný zálet podle mě není zálet, ale temperovaná celoroční voliéra.
Děkuji za odpověď.
Ono vysvětlení je nasnadě - "Beginner" = česky "začátečník"