Telefon:
737432281
Informace o uživateli:
Papoušci, Holuby, Králíci
Moje zvířata
Registrace od: 25. 11. 2016 19:18:04
Naposledy přihlášen: 24. 6. 2023 15:00:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
corvuscorax
napsal(a):
je spousta kytek a keřů co je pro lidi nebezpečných a ptákům chutnají. Například ptačí zob nebo hlošina, jak je popisují v tom videu co máte v příspěvku. Ptáci milují bobule hlošiny, ptačího zobu i břečťanu. O tisu nemluvě. Kosi nebo brkoslavi jsou do něj úplně paf. Projde jejich trávením a neublíží. Je dobré pozorovat co berou divocí ptáci a to pak s klidem dát papouškům.
Dělám to přesně tak. Skalník, ptačí zob nebo břečťan jejichž plody jsou celou zimu k dispozici čerstvé ,žádné zamražené ,jim dávám a ptáci se po nich mohou utlouct.
kubanec
napsal(a):
Zdravím tohle téma je dál zbytečné rozepisovat snad každý kdo nějakou dobu chová papoušky tak je snad v obraze že co se obtížně rozmnožuje a je módní tak je drahý. Stejně nechápu už několikrát zde uvedeny dotaz hlučnost Inka nebo rúžák ti lidi snad ani nevědí kolik Inky stojí uvidí někde fotku a už mají dilema co dát doma do klece rúžáky nebo inky
Lyrochvost dokáže napodobit motorovou pilu i dětský pláč
DOMINIKA JANDOROVÁ
DNES 10:40
Vizuálně nenápadní lyrochvosti budí dojem sousedů, o kterých ani nevíte, že je máte. To však platí pouze do té doby, než začnou zpívat. I když v jejich případě dostává zpěv trochu netradiční podobu.
Lyrochvostovití (Menuridae) je čeleď zpěvných ptáků s jediným rodem lyrochvost (Menura) se dvěma druhy – lyrochvostem nádherným (M. novaehollandiae) a lyrochvostem Albertovým (M. alberti).
Tito ptáci se vyskytují pouze na území Austrálie a Tasmánie. Díky svému zpěvu jsou zde značně populární, dostali se dokonce i na zadní stranu 10centové australské mince. Živí se hmyzem, pavouky, červy a příležitostně i semeny, které vyhrabávají nohama z listové podestýlky.
Jak lyrochvosti vypadají?
Na první pohled působí lyrochvosti jako nenápadní, trochu větší ptáci, připomínají bažanta. Jejich peří je převážně neutrálně zbarvené (převládá šedá a hnědá), i když se mohou vyskytnout i červené skvrny. Kreativně se příroda vyřádila alespoň na ocase samců lyrochvosta nádherného.
Šestnáct per tvoří většinou stříbrná vlákna, která připomínají závoj a dvě stříbrná pera. Jejich efektní vějířovitě roztažený ocas vypadá jako lyra, podle níž dostali své jméno. Lyrochvost Albertův je vzhledově podobný lyrochvostovi nádhernému, je však menší a tmavší, sytě kaštanově zbarvený.
Typický je pro ně dlouhý zobák, dlouhý krk, dlouhé silné nohy, dlouhé tělo a dlouhý ocas. Samec lyrochvosta nádherného může být dlouhý 80 až 100 cm, včetně 55cm ocasu. Pozoruhodné je, že přesahují obvyklou velikost zpěvného ptáka - samci lyrochvostů váží více než 2 kg.
Nevýraznému vzhledu odpovídá i povětšinou nenápadné chování. Den tráví mezi keři a v noci vylézají do korun stromů. Jejich křídla nejsou moc silná a neradi létají, takže před nebezpečím spíše utíkají a křídly si pomáhají při odskakování, čímž připomínají slepice.
Show začíná
Lyrochvosti jsou plaší a společnost svého druhu vyhledávají pouze v době rozmnožování. To se samci promění v opravdové šoumeny. V lese vyčistí kousek půdy a pak na něm postaví kopeček zeminy, který plní roli pódia. Při vystoupení samec rozevře ocasní pera a celou dobu s nimi vibruje.
Samozřejmě přitom zpívá písně, které se předávají z generace na generaci, přičemž do nich přidává zvuky, které pochytil, ať už je to zpěv dalších ptačích druhů, řev motorové pily, vrčení automobilových motorů, štěkání psa dinga nebo řev medvědů koala. Dokáže dokonce zpívat dvě melodie najednou. A nejen to, pták písni přizpůsobuje i choreografii svého tance.
Do vábení samiček vkládají lyrochvosti spoustu energie, a tak jim už zřejmě nezbývá na starost o potomky. Po páření si samice postaví hnízdo a snese jediné vejce, které sama inkubuje, a následně i pečuje o mládě. Uváděná délka života se napříč zdroji liší, ale zpravidla se pohybuje mezi 20 (PBS) až 30 roky (Australian Animals), což poskytuje dostatek času na vymýšlení dalších originálních písní.
Zdroje: A-Z animals, Australian Museum, NSW Government, WWF, PBS, Australian Animals
Edas
napsal(a):
A jde to zamést rejzovým koštětem dobre?
Manželka mi koupila tento gumový smeták a je super, dnes pršelo a i na mokrém betonu ve venkovních výletech to šlo perfektně zamést.
To jsou fofry,17.4.přílet na hnízdo, vloni po odhnízdění jsem ho zlikvidoval z bezpečnostních důvodů bylo na lampě a udělal jsem jim na jiných místech desky, aby si hnízdo udělali na nich, nestalo se opět postavili hnízdo kde v loni a už spokojeně zasedli. V loni 2 odchovy 9 mladých.