ketlin

Moje příspěvky

4.9.2016 17:23

Lexaurin napsal(a):
Hus-mravnosti brus

Posměšně chrastil sirkami :D.

4.9.2016 11:01

Hažte klacky, ať nemusíte plavat pro míček..Jinak moje fena naběhla do vody sama, i přes topení ve štěněcím věku v zahradním jezírku..Prostě miluje vodu, i když neprovozuje bezhlavé skoky do vody :) Nakráčí tam, případně tam vběhne :)
První pes se bál vody jak čert kříže :D.

4.9.2016 10:54

Proboha, bijete ho alespoň nějakými pořádnými novinami, ať si to zapamatuje :D
Rozhodně nedoporučuji bít Bleskem, ať Vám pejsek nezblbne :D.

4.9.2016 09:59

Terven napsal(a):
Myslím, že pocit viny po odchodu mazlíčka je normální a měla byste ho i v případě, že byste postupovala jinak. Ono totiž - jinak se dá postupovat vždy, nikdy není je jedna cesta a člověk není neomylný ani jasnovidec.
Osobně závidím všem, kteří výčitky nemají, jsou přesvědčeni, že udělali maximum a líp už nemohli.

Já měla výčitky i u 16 letého psa, který byl zalečený Vetmedinem a přesto mi umřel..Po roce od operace kožního nádoru, který měl šanci 1:10...
Psát tady zadavatelce, že pes šel zachránit je neohleduplné a hnusné...

4.9.2016 09:57

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
"Obecně je to totální kravina podávat zvířatům humánní léky, sice jsou vyjímky, "
zrovna na to srdíčko jsou jenom humánní léky (teda krom vetmedinu)

ono by si z toho člověk měl odnést ponaučení - reagovat na příznaky, nebagatelizovat - hlavně nenechat zlehčovat veterináře!, chodit ke specialistům (upřímně nejsem vůbec přesvědčená, že leona nešlo zachránit ), nepodceňovat preventivky (právě proto, protože nějaké viditelné příznaky můžou být až už je průšvih)...a brouzdat po diskuzích, kde člověk může chytit i život zachraňující informace!

A nepíšu to snad? Člověk tu napíše, co všechno se dá dávat z humáních léčiv a neznalý vybrakuje babičce lékárničku a psa si zabije..

4.9.2016 08:47

Žaneta kocková napsal(a):
Já se jenom na okraj zeptám (snad bodlinka by mohla vědět?), jestli psi vůbec mohou Paralen? Myslela jsem, že paracetamol pro ně není vhodný. Nemohl to selhání nějak "podpořit"?

Pro psy je bezpečné podání u látky meloxicam v desetinových koncentrací než jak je tomu u lidí...Ale tato ÚL je naštěstí jen na recept...Obecně je to totální kravina podávat zvířatům humánní léky, sice jsou vyjímky, ale jen po konzultaci s vetem..
Paralen, Ibalgin apod. jsou nebezpečné i pro člověka..Stačí si vzpomenout na pána, který si loni šoupl Paralen, Coldrex a měl velké štěstí, že dostal jaterní štěp a přežil..

3.9.2016 18:57

Ayuna napsal(a):
Jejda,16 let! To je krása!Já vím, že i tak pak člověka jeho odchod bolí, je to prostě člen rodiny, ale je to dvounásobek života našeho psa...16 let mít psího parťáka je fakt za odměnu!

Ano, to ano :) Ale jezevčík a leonberger je trošku rozdíl :)
A přesně jak píšete, kdyby se dožil 30 let je to málo :).

3.9.2016 17:14

Ayuna napsal(a):
A podařilo se Vám ho zachránit? Vet nám řekl, že u malých (a lehkých) plemen je záchrana pravděpodobnější...

Dostal Vetmedin na srdíčko, krátkodobě Furon na odvodnění a žil ještě zhruba rok...Pak Vetmedim den ze dne vysadil a bylo vymalované..Dostal dávku hypnotik pro křečka a bylo :/ Ale bylo mu skoro 16 let..

3.9.2016 17:08

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
A na co teda trpí vaše fenka? Co za vyšetření jste nechávali dělat a kolik to asi vyšlo penízků? Díky

Já mám 5-letého psa a přemýšlím jestli nechávat něco dělat...

Základní biochemku a cenu si nepamatuju...
Ale stejně ceny u nás a u vás se mohou lišit

3.9.2016 17:01

Ayuna napsal(a):
No...my to nepoznávali...respektive takto: záleží na tom, jak velkého psa máte.U leonbergera, který má 70-80kg trvá několik dní, než nafouklé a plné břicho poznáte, to samé asi u bernského salašnického - obě plemena jsou navíc silně osrstěná.U menších plemen to bude asi patrnější dřív. Veterinář nám řekl, že týden před tím odčerpával vodu z těla jiném psu, ale cca 6kilovému, takže tam se to podařilo.U našeho Irwina už by to prý bylo zbytečné, ptže mu selhávaly orgány a voda se tlačila skrze cévy do těla, ptže srdce nezvládalo tlačit krev do orgánů a okysličovat je.Měl srdíčko tak zesláblé, že jej navždy uspala už první injekce barbiturátů a nebylo třeba té druhé na zástavu srdíčka :(.

Měla jsem jezevčíka se srdeční nedostatečností a také byl zavodněn..Ale na kondici psa jsme to nepoznali, nemohl dýchat a měl fialový jazyk.

3.9.2016 16:57

Fena to dostala k pátým narozeninám Je zdravá, jen bere dlouhodobě léky...

30.8.2016 14:59

Sam 90210 napsal(a):
Jsou tam dva tak se rozdělíme, nebo jestli chcete velkého tak ho můžeme pak rozpůlit, do uďaku se mi stejně celý nevleze smajlík
A myslím že bojová fenka nebude protestovat ba naopak, když tak ho tepelně upravíte a půjde to horem i dolem..Ale dalmatina beru rozhodně já, kožich se na zimu sejde.

Dalmatinem se rozhodně v zimě nezahřejete :D Nemají podsadu :D.

30.8.2016 13:08

stop týrání napsal(a):
Sam 90210 - mluvím o zahraničních zkušenostech, nakonec i v TV běží dostatek pořadů o útulkových psech cvičených k pachovým pracem, vyhledávání raněných, drog, hlídání...a kastrace fen, které pracují s pachovými konzervami bývá celkem běžná.

V TV běží, ale zahraniční seriály...Ano, v UK si berou občas z útulku, ale dost často je vrací..

30.8.2016 12:25

stop týrání napsal(a):
Máte v tom trochu zmatek. Hysterektomie je prosté odnětí dělohy, důvod cítit se jinak prakticky není. Zřejmě máte na mysli odstranění vaječníků, což je rozdíl. U fen se zřejmě berou vaječníky automaticky s dělohou, u žen to zdaleka tak není, zvlášť v reprodkukčním věku. Proč asi?


v přípAdě rakovin rozmnožovací soustavy, rodinnéí anamnézy v rámci profgylaxe, některých rakovin prsu se odstraňují i vaješníky, mnoihdy i slepé střevo...i odsstranění jen dělihy mlůže způsobit hormoinální změny...takže ženy, které přišly jak o vaječníky tak o dlohu jsou líné, nevýkonné a podobně? a ty, které jsou po přechodu rovněž? myskám, že ne a u psů je to zrovna tak. Podle zkušeniostí z mého okolí jsou postřkloimakterické potíže pořádne zvěličovány - schválně jsem se poptal.
Ovšem to není podstatné, podstatné je, že katsrovaní psi běžně pracují, mají řadu úspěchů a vněkterých oblastech jsou dokonce vyžadováni.

jinak, nemám osobní zkušenost s inkontinentní fenou, ale dovedu si to jistě představit - co to však mění na tom, že toto riziko - léky potlačitelné - je minimální?

Není až tak minimální a obtíže nejsou příjemné...A léky také nefungují doživotně.

30.8.2016 12:00

stop týrání napsal(a):
Celkově se postkastrační inkontinence vyskytuje u asi 3% fen, predisponovány jsou feny nad 30 kg, plemenná predispozice je zejména u boxerů (až 10% fenek), velkých kníračů a pudlů (všech velikostních rázů), nicméně může postihnout i čivavku. Příčinou je snížená hladina pohlavních hormonů spolu s nedostatečnou pevností a pružností svěrače močového měchýře. Problém se nevyhýbá ani psům samcům, ale je u nich výrazně vzácnější (asi 0,5% kastrovaných psů). V obou případech je možné problém řešit aplikací léků, které zvyšují účinnost močového svěrače nebo ovlivňují hladinu hormonů – u fenek estrogenů, u psů testosteronu. Nasazení léčby předchází důkladné vyšetření, aby se vyloučily jiné příčiny inkontinence (zánět močového měchýře, problém s páteří), poté se standardní dávka dále upravuje podle jejího efektu, lze upravit jak výši dávky, tak interval podávání.

plus
http://www.artemisterra.com/kastrace_feny.htm

informací je dost a vaše obavy se nepotvrzují.

Je hezké bojovat proti množení psů, ale všeho s mírou..
Pokud vylíčíte inkontinenci, jako víceméně pohodu, kterou vyřešíte podáváním tablet nebo sirupu, nemluvíte úplně pravdu..
Moje fenka ho má již 3 rok a před nedávnem jsem musela zvyšovat dávku.Doufám, že nám vydrží dlouho, protože nechci přecházet na hormonální léčbu.

30.8.2016 11:55

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Napsala jste to moc hezky, dík za poučení ( které už mám několik let ). A nejde o obavy, ale zkušenost. Vemte si do bytu jednu inkontinentní fenu o váze 20-25 kg, nechte si ji 2,3 roky a potom si o těch procentech můžeme vyprávět.

Souhlasím..Statistiky jsou na nic.
Mám fenku 22 kilo a také trpí inkontinencí. Pro mě to tak obtěžující není, ale ona tím evidentně trpěla než zabral Propalin.

26.8.2016 18:54

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ano, strach je přirozený, ale hysterie a nepříčetnost už ne.

Proto všem známým doporučuju poznat matku jejich štěňat co nejvíc...Mám doma z vlastní blbosti fenu po labilních rodičích a i když jsme toho hodně zlepšily, pořá se najdou okamžiky, které nedává a "blbne"..
Je blbé, že se toto děje a pro mnohé je rodokmen přednější než zdravý rozum...

26.8.2016 18:29

To je elegán

26.8.2016 17:02

Terven napsal(a):
Koukněte na začátek diskuze, šlo pouze o ouška konkrétního dodavatele.

OK, tak králičí ouška žádné značky by neměla smrdět ničím..

26.8.2016 15:44

Oproti vepřovým, králičí ouška nesmrdí :)
Na jakém serveru objednáváte?